Jump to content
Dogomania

Trucizna - Warszawa-Ursynow (Natolin)!!


Agnes

Recommended Posts

Nie wiem gdzie mam to napisac
Na Warszawskim Ursynowie - Natolin dokladniej - pojawila sie trutka. Dla kogo, dla czego, kto to rozsypal - niewiadomo. Wiadomo natomiast, ze jest niebezpieczna. Ktos cos wie wiecej?? Okolice Lasu Kabackiego i pol wokol niego...
Moze ktos jeszcze cos uslyszal, popytajcie znajomych, a przede wszystkim - uwazajcie!!
Koniec z bezpiecznymi spacerami:shake:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 97
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

potwierdzil to wet ratujacy psa - to na 100% trutka...
szczepionka na lisy byla jakis czas temu i nie przypominam sobie, zeby dawala takie objawy
natomiast poczytalam o truciznach na slimaki/szczury - objawy pasujace, niestety. A o ile wiem, sa one dostepne w wielu sklepach - tylko isc i rozrzucac...

Link to comment
Share on other sites

W tamtej okolicy co i rusz jakiś s...... rozsypuje trutki :angryy::mad: wiosną była trutka na ślimaki. Niestety, nasprowadzało się buractwa /nie mam na myśli ludzi ze wsi/ diabli wiedzą skąd i wszystko im przeszkadza.
Wystarczy wejść na gw i poczytać forum kabaty to zaraz wiadomo kto tam mieszka :p

Link to comment
Share on other sites

[CENTER]Tak zostawiam bo właśnie sie dowiedziałam o kolejnym psiaku otrutym.
Avatarek podlinkowany do tego wątku

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/f1076/trucizna-warszawa-ursynow-natolin-127973/#post11504537"][IMG]http://images6.fotosik.pl/359/3780d2aa3222524d.png[/IMG][/URL]


:mad:
[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']i teraz obawiam sie, ze to wlasnie ta trutka...
kuz...a mac to gdzie ja mam chodzic z psem...mamy przez najblizsze 10 lat (oby) chodzic na smyczy?:angryy:[/quote]

A może w kagańcu, żeby nic nie wziął w pysk?


Przecież to jest chore! :angryy:

Link to comment
Share on other sites

Trzeba sprawe naglosnic, niestety ofiara tej trutki padl bliski mojemu sercu psiak...niestety nie udalo sie jej uratowac...
Pierwsze objawy to wymioty i zle samopoczucie, pozniej nastepuje chwilowa poprawa, czlowiek mysli ze wszytko Ok ze zwykla niestrawnosc...za chwile pies sie dusi...
Mam nadzieje ze nie bedzie wiecej ofiar...serce peka a w kieszeni sie noz otwiera:angryy::-(

Link to comment
Share on other sites

Ponieważ na Ursynowie mieszkam już wiele lat, a w okolice Lasu Kabackiego chodzę z Czatą od 12-tu - potwierdzam. To nie pierwszy raz.
Kaganiec jak najbardziej, ale taki, żeby notoryczne zbieracze, jak moja sucz (której za Boga nie udało się oduczyć zjadania wszelkiego g... z ziemi), nic przez niego nie przepchały. Czata ma policyjny, z "podwójnym dnem".
Za którymś z poprzednich razów nawet namierzono przyjemniaczka, który to rozkładał na bliższym Ursynowie - rzekomo przeciw szczurom (trutka na szczury zawiera strychninę, która daje opisane wyżej objawy). Nie wiem, jak się skończyło, skarżyli go prywatnie właściciele otrutego psa. Znając polskie prawo - pewnie grzywna ze względu na "znikomą szkodliwość".
Polecam zmianę miejsca "wybiegiwania" - łąki pod skarpą jeszcze nie do końca zabudowano i jak na razie są "czyste".
Uważajcie na wasze psy...:shake:

Link to comment
Share on other sites

ojej a mój Gacek od wczoraj wieczór jakiś taki markotny i duzo śpi, nawet rano był senny
ale wymiotów nie

mimo to mam już schizę i wydzwaniam do taty pytać jak on :(

[quote name='Beta&Czata']łąki pod skarpą jeszcze nie do końca zabudowano i jak na razie są "czyste".
Uważajcie na wasze psy...:shake:[/quote]

tak to dobre miejsce

Link to comment
Share on other sites

Ja nie wiem do konca gdzie sie z tym udac, do kogo dzwonic, czy moge naglosnic tak naprawde nie maja stycznosci z trutka?
Rowniez odszedl pies nam bliski, sunka...dlatego jeszcze bardziej mnie to boli.

Mysle o tym jaki kaganiec kupic, ale nie wiem do konca co sie tutaj sprawdzi...jaki bedzie bezpieczny, czy jeszcze moze byc bezpiecznie?:shake:

Mialam isc na laki w niedziele, ale..nie mialam ochoty - to rowniez mogla byc moja Aza!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']Mysle o tym jaki kaganiec kupic, ale nie wiem do konca co sie tutaj sprawdzi...jaki bedzie bezpieczny, czy jeszcze moze byc bezpiecznie?[/quote]

Myślę, że taki o którym pisała [COLOR=black][B]Beata&Czata[/B] byłby w sam raz. Sama mam kaganiec z podwójnym dnem, pies niczego w nim nie rusza, używałam go, jak był po operacji skrętu żołądka i mógł jeść i pić tylko w małych ilościach, żeby nic nie zeżarł na dworze nosił kaganiec. [/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

ja nie wiem nic, nie chce naciskac na wlascicieli sunki, ktora odeszla...
bylam u weta kolo mnie, poniewaz sa bardzo blisko tych pol i lasu - poinformowalam o trutce i zapytalam co robic - powiedzial szczerze...ja nie zrobie nic. Moge zadzwonid do odpowiednich sluzb, ale nie jestem w stanie podac zadnych informacji - ani co to bylo, ani w jakiej formie, ani gdzie dokladnie, ile itp itd. Bez takich informacji oni nie beda raczej dzialac...
Nie raz nie dwa slyszalam o trutkach, ale dopiero teraz to tak bardzo we mnie uderzylo:shake: I czuje sie, jakbym miala zwiazane rece...kolejny raz, kolejne psy i co? Znowu NIC nie zrobimy? Bez sensu...
Wet powiedzial, ze mozna tez samemu zebrac trutke i zaniesc do badania - ale znowu...sama nie wiem gdzie ich szukac, a pole jest zbyt duze:-(
Zastanawiam sie, czemu wet do ktorego trafila sunia nie poinformowal innych o tym, ze jest trucizna - chociazby tych wokol...czy to nie powinno byc automatycznie zalatwiane?:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Crazy Lab']słuchajcie w jakiej formie jest ta trucizna? czy są jakieś objawy oprócz wymiotów?[/quote]

bylo napisane...poczatkowo u [U]jednego[/U] psa (bo przeciez nie wiem czy u kazdego tak bedzie) byly to wymioty dopiero po kilku godzinach problemy z chodzeniem i oddychaniem...a potem juz po wszystkim. Dzialo sie to bardzo szybko, nawet nie minelo 24h...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...