Jump to content
Dogomania

Trucizna - Warszawa-Ursynow (Natolin)!!


Agnes

Recommended Posts

Rozwieszajcie ogłoszenia... Macie chyba jeszcze forum swojej dzielnicy, zgłosić do urzędu gminy.
Ja parę miesięcy temu rozmawiałam z kobietą, która straciła szczeniaka przez trutkę. Ktoś wyrzucił na trawnik (Praga).
Ostatnio mama mówiła, że zdechł jeden z psów pewnej kobiety - też trutka (Wola).
To jest wszędzie....

Dlatego kaganiec jest najważniejszy...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 97
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='al-ka']A co będzie jesli jakieś dziecko weżmie trutkę do rączki i jak to dzieci mają w zwyczaju -włoży sobie do buzi?Też może to będzie znikoma szkodliwość?[/QUOTE]

mam niejasne podejrzenia że na tyle małe dzieci żeby łapać i wkładać paluszki do ust nie chodzą samopas po trawnikach i nie zjadają z nich różnych dziwnych rzeczy - bo trutką coś trzeba nafaszerować żeby pies się skusił.

Też nie mam pojęcia gdzie to zgłaszać - regularnie tylko staram się o tym informować jak tylko docierają do mnie sygnały że jakiś sku#@%$syn coś wywalił z trutką:shake:

Link to comment
Share on other sites

Ja mam niestety zgoła inne doświadczenia z dziećmi.Do mojego syna mało było trzech par oczu i czterech par rąk.I choć nigdy samopas po trawnikach puszczany nie był to sprint miał olimpijski a w buzi jego lądowały najdziwniejsze rzeczy pod słońcem..Lepiej dmuchać na zimne,a poza tym na takie dictum ani straz,ani policja,ani tez media takie jak lokalna prasa czy choćby Kurier Warszawski w TV nie powinny pozostac obojętne.

Link to comment
Share on other sites

Nie przerażajcie mnie... Mój pies właśnie pod górką dwa razy pod rząd miał dziwne "ataki" - po jedzeniu trawy! Podejrzewaliśmy padaczkę, ale kto wie... Było to ok. miesiąc temu, teraz jest już ok, mam nadzieję, że na stałe... Od tamtej pory na górkę nie chodzimy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bonsai']Nie przerażajcie mnie... Mój pies właśnie pod górką dwa razy pod rząd miał dziwne "ataki" - po jedzeniu trawy! Podejrzewaliśmy padaczkę, ale kto wie... Było to ok. miesiąc temu, teraz jest już ok, mam nadzieję, że na stałe... Od tamtej pory na górkę nie chodzimy.[/quote]

Tak jak pisalam w swojej galerii - rowniez laczylam te ataki z trutka - i ataki moga byc wywolane przez trutke, ale...raczej nie ta. Jak szybko odeszla Hexa? Mysle, ze gdyby Pieg zjadl ta trutke to rowniez by to sie zle skonczylo
Ja rowniez od niedzieli na pola nie chodze, brakuje mi odwagi. Mam zamiar zakupic dobry kaganiec i wtedy chodzic - te spacery juz nie beda takie same:-(

[CENTER]Oby przyszly rok byl lepszy - tego wszystkim zycze...
[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

Mam nadzieję, że ta jakaś 'trutka' czy jakakolwiek inna choroba jest już za nami. Przed naszymi 'atakami' Pieg zjadł trochę trawy - ale nie wiem czy to z tym łączyć. Aż boję się myśleć, że to mógł być on. Tak jak pisałam - może porozwieszamy ogłoszenia alarmujące okolicznych psiarzy, żeby temu sukinsynowi nie udało się zabić więcej psów? Ja informuję kogo tylko się da! :shake:

Link to comment
Share on other sites

dzisiaj calkiem przypadkiem dowiedzialam sie w zoologicznym o tym, ze trutka na szczury jest wysypywana na polu co roku wlasnie w tym okresie...
mysle sobie - a niech wybijaja szczury, ale...czemu NIKT o tym nie informuje?
Chcialabym mimo wszystko temat pociagnac dalej - czy ktos wie do kogo te tereny naleza? Slyszalam kiedys, ze do uczelni SGGW, ale nie wiem czy informacja prawdziwa. Chcialam zadzwonic do swojej spoldzielni (Wyzyny), ale to chyba nie ich tereny, wiec nic mi nie powiedza. Generalnie - gdzie dzwonic, zeby sie czegos dowiedziec? Chcialabym uzyskac inormacje czy to prawda, ze co roku ta trutka sie pojawia w jakim okresie i lekko zasugerowac (albo i nie lekko), zeby o tym informowali mieszkancow - majac na uwadze zycie psow ale i dzieci...
Przed swietami pojawila sie szczepionka dla lisow w lasach - a kartki o tym pojawily sie tylko na osiedlu ul. Kazury - u mnie nie bylo informacji:roll: A mieszkam obok...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']dzisiaj calkiem przypadkiem dowiedzialam sie w zoologicznym o tym, ze trutka na szczury jest wysypywana na polu co roku wlasnie w tym okresie...
mysle sobie - a niech wybijaja szczury, ale...czemu NIKT o tym nie informuje?
Chcialabym mimo wszystko temat pociagnac dalej - czy ktos wie do kogo te tereny naleza? Slyszalam kiedys, ze do uczelni SGGW, ale nie wiem czy informacja prawdziwa. Chcialam zadzwonic do swojej spoldzielni (Wyzyny), ale to chyba nie ich tereny, wiec nic mi nie powiedza. Generalnie - gdzie dzwonic, zeby sie czegos dowiedziec? Chcialabym uzyskac inormacje czy to prawda, ze co roku ta trutka sie pojawia w jakim okresie i lekko zasugerowac (albo i nie lekko), zeby o tym informowali mieszkancow - majac na uwadze zycie psow ale i dzieci...
Przed swietami pojawila sie szczepionka dla lisow w lasach - a kartki o tym pojawily sie tylko na osiedlu ul. Kazury - u mnie nie bylo informacji:roll: A mieszkam obok...[/quote]
Tu jest jakieś info:
[url=http://pl.wikipedia.org/wiki/Las_Kabacki]Rezerwat przyrody Las Kabacki im. Stefana Starzyńskiego - Wikipedia, wolna encyklopedia[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='an1a']Tu jest jakieś info:
[URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Las_Kabacki"]Rezerwat przyrody Las Kabacki im. Stefana Starzyńskiego - Wikipedia, wolna encyklopedia[/URL][/quote]

czyli - telefon do Dzielnicy Ursynow....napewno bedzie ciezko, bo nie raz probowalam z nimi cokolwiek zalatwic...jak sie czegokolwiek dowiem - dam znac.
Moze ktos tez gdzies zadzwonic, trzeba ratowac nasze psie pole!;) Niech powiedza kiedy unikac spacerowania tam i juz bedzie bezpieczniej

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bernardynka1234']sorki ,że sie tak wtrącam a gdzie można kupić kaganiec z "podwójnym dnem"?? podacie linka?[/quote]
Wydaje mi się, że kagańce plastikowe mają podwójne dno. Mój pies w metalowym Dingo też miał doczepioną plastikową drobną kratkę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bernardynka1234']sorki ,że sie tak wtrącam a gdzie można kupić kaganiec z "podwójnym dnem"?? podacie linka?[/quote]

poszperaj w internecie - w prawie kazdym zoologicznym sa z podwojnym dnem - chociazby wspomniane plastikowe, np firmy Miro - sa brazowe i czarne, ja je bardzo lubie
[IMG]http://www.bizon.pl/images/akcesoria_dla_psow/kagance_dla_psow/kaganiec_MU0201.jpg[/IMG]

[IMG]http://www.miroplus.pl/upload/_prod_2590[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

O którą górkę chodzi???

Agnes napisz w jakich okolicach jest rozsypana trutka, rejon, ulice.
Uważam, że trzeba zawiadomić passę, pasmo i inne lokalne gazety. Info o małych dzieciach, potencjalnych ofiarach jest bardzo dobrym argumentem. Który to wet nie zadał sobie trudu poinformowania o trutce. Napisz mi na pw proszę.

Link to comment
Share on other sites

Na wiosnę spółdzielnie leją na trawniki płyn likwidujący mech. pPreparat ten jest z amoniakiem i też zdarzały się zejścia psów. Jak się dowiedziałam ze moja spółdzielnia też polewa trawniki, zrobiłam im karczemną awanturę, włącznie z groźbą o zawiadomieniu weta wojewódzkiego. Od tej pory wywieszają informację kiedy będzie lany preparat.

Link to comment
Share on other sites

ja mieszkam przy Al:Ken i tez u nas ostatno jedna sunia sie zatrula ale udalo sie ja odratowac natomiast nasz podworkowy kociak padl:(((ochrona u nas stara sie dojrzec kto to rozrzuca ale narazie ani sladu a podobno jeszcze jakis psiak ostatnio sie zatrul i to na trawie kolo bloku;///ja chodze ze swoimi po al kasztanowej i teraz nie ma mowy zeby cos wziely z trawnika ale wciaz sie boje,ze nie zauwaze albo zlapia i polka w mig..ale nie spuszczam ich juz niestety..

Link to comment
Share on other sites

No to wklejam treść postu z molosów, tym bardziej, że autorka prosi o dalsze przekazywanie:

[B]Uwaga Warszawa! Trutka na Kabatach, smiertelne zagrozenie[/B]
Chcialam ostrzec wszytkich wlasciceli spacerujacych po Warszawskich Kabatach.
Uwazajcie na swoje psiaki, ostrzegajcie innych, ktos wysypal trucizne, nie wiadomo dokladnie co to za swinstwo, wiadomo ze jest powaznym zagrozeniem dla zycia psow...niestety sa juz ofiary smiertelne!
Pierwsze objawy to wymioty i zle samopoczucie, nic nie wskazuje na tak powazna sprawe, po jakims czasie nastepuje poprawa, pozniej pies zaczyna sie dusic, ma problemy z utrzymaniem rownowagi.
Prosze przekazujcie ta informacje dalej!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Belga']No to wklejam treść postu z molosów, tym bardziej, że autorka prosi o dalsze przekazywanie:

[B]Uwaga Warszawa! Trutka na Kabatach, smiertelne zagrozenie[/B]
Chcialam ostrzec wszytkich wlasciceli spacerujacych po Warszawskich Kabatach.
Uwazajcie na swoje psiaki, ostrzegajcie innych, ktos wysypal trucizne, nie wiadomo dokladnie co to za swinstwo, wiadomo ze jest powaznym zagrozeniem dla zycia psow...niestety sa juz ofiary smiertelne!
Pierwsze objawy to wymioty i zle samopoczucie, nic nie wskazuje na tak powazna sprawe, po jakims czasie nastepuje poprawa, pozniej pies zaczyna sie dusic, ma problemy z utrzymaniem rownowagi.
Prosze przekazujcie ta informacje dalej!!![/quote]

nie wiem czemu pojawia sie informacja Kabaty - jesli to to samo miejsce to to jest Natolin!! A to jest roznica:roll:

Link to comment
Share on other sites

Cóż... w podpisach też mamy, że to Kabaty. :eviltong: Ale fakt, ściśle mówiąc, to trucizna znajduje się na Natolinie, przy lesie Kabackim, w okolicy ulic Kazury, Stryjeńskich...
A jak to wygląda i czy nie ma tego w innych miejscach... Nie wiadomo. :shake:
Ale dobrze, że jest to rozgłaszane. Ja napisałam wiadomość na forum Jacka Gałuszki dot. szkolenia psów (linka nie wstawię, bo i tak mi wykropkuje...).

Link to comment
Share on other sites

Ciotki, trzebaby ten zagrożony obszar zlokalizować ulicami.
Agnes - w pierwszym poscie pisałaś o polach przy Lesie Kabackim, a te pola ciągną się od Imielina (przy Realu) poprzez okolice Natolina, Moczydła (góra), Kabat (stacja postojowa Metra, Tesco), aż do prowadzącej do lasu Nowoursynowskiej. To ogromny teren i to może być wszędzie. Także na większych trawnikach. W kolejnym poscie była mowa o Al. KEN - na którym odcinku ???
Kto tylko wie, gdzie konkretnie wychodziły otrute/przytrute psy, niech to, na Boga, uściśli - w interesie nas i naszych psów i kotów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Beta&Czata']Ciotki, trzebaby ten zagrożony obszar zlokalizować ulicami.
Agnes - w pierwszym poscie pisałaś o polach przy Lesie Kabackim, a te pola ciągną się od Imielina (przy Realu) poprzez okolice Natolina, Moczydła (góra), Kabat (stacja postojowa Metra, Tesco), aż do prowadzącej do lasu Nowoursynowskiej. To ogromny teren i to może być wszędzie. Także na większych trawnikach. W kolejnym poscie była mowa o Al. KEN - na którym odcinku ???[/quote]

w temacie mam napisane - Natolin ;)
podpis wiem, ale juz nie chcialam "marudzic" jak ktos taki ladny zrobil, ale nie chodzi mi, zeby wszedzie poszla "fama" ze to kabaty - bo zaraz wyjdzie, ze caly ursynow. A wiem, ze oba psy o ktorych ja wiem zjadly trutke w mojej okolicy (Natolin)

[quote name='Beta&Czata']Kto tylko wie, gdzie konkretnie wychodziły otrute/przytrute psy, niech to, na Boga, uściśli - w interesie nas i naszych psów i kotów.[/quote]

daje zdjecie - nie wiem czy duze sie wklei (powinno sie zmniejszyc, a po kliknieciu na nie - powiekszyc)
[IMG]http://i248.photobucket.com/albums/gg186/Prejska/pole-lokalizacja.jpg[/IMG]

Psie pole - na polu w okolicy gorki (bardziej od strony "psiego pola") jeden pies zjadl trutke. Gdzie dokadnie drugi - nie wiem.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki. Teraz wszystko jasne.

p.s. Już dałam znać synowi, który mieszka na Stryjeńskich, gdzie ma nie chodzić ze swoją psicą.

6.12. - słuchajcie, właśnie się dowiedziałam, że miejsce, gdzie te otrucia miały miejsce, to plac treningowy szkoły dla psów Russ. Może komuś z okolicy to przeszkadza??? Postaram się zawiadomić własciciela tej szkoły.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...