Jump to content
Dogomania

josera


alice101

Recommended Posts

ja mam alergika i podaje joserę senisplus. Efekty były zaskakujące po 1 worku sierść lśniąca, ze można traktować ja niczym lustro, ślady po alergii zniknęły w zastraszającym tempie a jak zamawiam karmę i kurier przychodzi do domu to muszę psa (45 kg) siłą ściągać z kuriera a potem wyciągać z paczki i z worka (pustego), więc chyba nie trzeba dodawać nic więcej na temat smakowitości karmy (przynajmniej dla mojego)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 800
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[quote name='Sprytna']My właśnie z młodym z Ariona Puppy na Joserę Kids się przerzuciliśmy.[/QUOTE]
Mój wcinał Family aż mu się uszy trzęsły, teraz mamy Kidsa i trochę wybrzydza, ale taka już jego natura:p mam nadzieję, że jak najdłużej zostaniemy na joserze, tylko będziemy zmieniać kategorie wiekowe ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ela.g19']ja mam alergika i podaje joserę senisplus. Efekty były zaskakujące po 1 worku sierść lśniąca, ze można traktować ja niczym lustro, ślady po alergii zniknęły w zastraszającym tempie a jak zamawiam karmę i kurier przychodzi do domu to muszę psa (45 kg) siłą ściągać z kuriera a potem wyciągać z paczki i z worka (pustego), więc chyba nie trzeba dodawać nic więcej na temat smakowitości karmy (przynajmniej dla mojego)[/QUOTE]
to my też chyba spróbujemy z tą josera , oby i u nas smakowała ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Mieszkam w niemczech (dokladnie w Berlinie) i jak nasza Abby do nas sie wprowadzila, duzo informowalam sie o karmach.

Najbardziej polecane karmy byly Josera Kids i Acana.

Basza sunia dostaje na zmiane Acana (Wild prairie) i Josera kids i jestem bardzo zadowolona.

Pierwsza karme ktora jadla byla Eukanuba, od ktorej pier... jak bomba atomowa :lol:

Czesto ludzie mnie sie pytaja, co ja daje za karme, bo tak jej sie swieci siersc, jak bym ja smarowala oliwa :razz:

Dobrze sie rozwija i jestem przekonana ze te 2 karmy sa super!!!

W niemieckich forach to na pierwszych 3 miejscach zawsze znajdzie sie:
Acana
Orijen
Acana

Pozdrowienia z Berlina,
Karolina

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

[quote name='nefesza']Zastanawiam sie miedzy Josera Festival a Optiness. Mam 3 psy - bokserke i dwa lhasa apso, wszytskei dorosle i karmie je jedna karma. Tylko ktora wybrac?
W opisie Festivala napisali, ze krokiery otoczone sosem - co to znaczy? To w koncu mokra karma, czy sucha?[/QUOTE]

Nie otoczone, tylko w sosie ;)
Festival ma to do siebie, że może być jedzony w granulkach, a może być jedzony na mokro - po wlaniu ciepłej wody puszcza dość gęsty sosik i masz krokiety w sosie. Moje psy wolą jednak jeść Festival w granulkach.

Link to comment
Share on other sites

Acha, zmylily mnie opisy...
Ja i tak do kazdej karmy suchej dodaje wlasny sosik. Znaczy kupuje sama podroby i inne miesne odpady, gotuje, miele, dodaje zmielone ugotowane warzywa, mieszam razem i mroze male porcyjki. Akurat takie, zeby po rozmrozeniu rozmieszac z woda i polac sucha karme.
Chyba sie skusze na to Josere, dajecie dobra opinie.
Do tej pory moje burki zarly Techi-cal, ale chyba cos im nie poszlo z rynkiem i juz nie ma i nie bedzie.
Mam nadzieje, ze po Joserze nie bedzie ani za duzo luznych kupek, ani tym bardziej bakow. U mnie tym trudniej, ze karma ma dospasowac calej trojce :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nefesza']
Ja i tak do kazdej karmy suchej dodaje [B]wlasny sosik. Znaczy kupuje sama podroby i inne miesne odpady, gotuje, miele, dodaje zmielone ugotowane warzywa[/B], mieszam razem i mroze male porcyjki. Akurat takie, zeby po rozmrozeniu rozmieszac z woda i polac sucha karme.
Chyba sie skusze na to Josere, dajecie dobra opinie.
[/QUOTE]
Temu sosikowi "sosik" Josery do pięt nie dorasta, więc nie robiłabym sobie zbyt dużej nadziei ;) ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nefesza']J atez w koncu worek kupilam, zobacze jak moim burkom podejdzie.[/QUOTE]
również dziś kliknęłam (festivala), zachęcona opinią:
[quote name='gops']miałam jeden worek festivala suka mi utyła ale karma była ok , ładnie jedzona , bez alergi .[/QUOTE]
mam nadzieję, że moja też ładnie będzie jadła i przytyje trochę :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']Temu sosikowi "sosik" Josery do pięt nie dorasta, więc nie robiłabym sobie zbyt dużej nadziei ;) ;)[/QUOTE]

To fakt, moje tego joserowego sosu nie lubią, ale bez sosu jedzą aż się uszy trzęsą, do tej pory żadna inna karma im bardziej nie podpasowała.

Link to comment
Share on other sites

Mam pytanko karmię mojego 14 m-cznego labka joserą festival i zaobserwowałam u niego zmiany skórne na policzku, następnie na oku. Pies załatwia się ok choć stolec faktycznie jest jakby luźniejszy niż wcześniej. Wet twierdzi że to prawdopodobnie alergia na karmę. Wcześniej używaliśmy josery kids i nie było żadnych problemów. Czy ktoś zaobserwował takie objawy u swojego psa?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anso7']Mam pytanko karmię mojego 14 m-cznego labka joserą festival i zaobserwowałam u niego zmiany skórne na policzku, następnie na oku. Pies załatwia się ok choć stolec faktycznie jest jakby luźniejszy niż wcześniej. Wet twierdzi że to prawdopodobnie alergia na karmę. Wcześniej używaliśmy josery kids i nie było żadnych problemów. Czy ktoś zaobserwował takie objawy u swojego psa?[/QUOTE]
pojdź do innego weta najpierw i niech potwierdzi albo obali to. Zrób moze psu jakieś badania, choć by krwi.
I moze pomyśl nad dietą BARF - tu an dogo znajdziesz sporo an ten temat

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Moja sunia kończy właśnie pierwszy worek Festivala. Je ze smakiem (a jest raczej wybredna), z sosem lub bez - i tak jej smakuje :multi: Nie utyła :shake: Płaciłam coś 140zł za 15kg worek. Alergikiem nie jest, ale przy tej karmie też wszystko OK, żadnych rozwolnień nie ma :) Sierść w normie. Co do wydajności karmy to moim zdaniem przeciętna.
Ogólnie jestem bardzo zadowolona po tym pierwszym worku :loveu:

Link to comment
Share on other sites

My juz kupilismy drugi worek. Jestem zadowolona i w sumie sie dziwie, ze ludziom nie chce sie poszukac i ida na latwizne kupujac Royala albo Eucanube.
Josera jak dla mnie super! Wszystkie psiury wcinaja z moim sosikiem i bez, kupy male, twarde, zadnych bakow, siersc ok.
Place po 149 zl za worek 15 kg.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

mam pytanie - czy ktoś orientuje się co ma lepszy skład, purina pro plan sensitive czy josera emotion optiness i ile w joserze emotion optiness jest tej jagnięciny? ja za bardzo się w tym nie orientuję, więc proszę o pomoc.


w składzie puriny sensitive, która obecnie używamy jest ok. 20% łososia i 15 %ryżu

w składzie z ulotki josery jest napisane - drobiowa mączka mięsna, ryż, jęczmień, ziemniaki, tłuszcz drobiowy[..]
i co to znaczy?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam, jestem właścicielką 10 tygodniowego buldoga francuskiego. Szukam dla niego najodpowiedniejszej karmy. Próbowałam Acany, ale niestety średnio mu smakuje. Zastanawiam się nad Joserą, tylko nie wiem czy Family czy Kids- według wieku chyba powinnam celować już w Kids. Może ktoś podpowie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='izabla']Witam, jestem właścicielką 10 tygodniowego buldoga francuskiego. Szukam dla niego najodpowiedniejszej karmy. Próbowałam Acany, ale niestety średnio mu smakuje. Zastanawiam się nad Joserą, tylko nie wiem czy Family czy Kids- według wieku chyba powinnam celować już w Kids. Może ktoś podpowie?[/QUOTE]

Myślę, że lepszy będzie Kids. Family jest dla szczeniąt do 8 tygodnia, co oznacza, że i tak zaraz musiałabyś zmienić na inną karmę. Lepiej oszczędzić ciągłego zmieniania i dłuższy czas karmić karmą, która psu pasuje.
Jeśli wybrzydza przy jedzeniu, mozesz dosmaczać karmę twarożkiem albo jogurtem naturalnym - będzie chętniej jeść. Możesz też karmę moczyć :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...