Jump to content
Dogomania

josera


alice101

Recommended Posts

  • Replies 800
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[quote name='Berneska']wypróbował jeszcze ktoś tą karmę na szczeniaku ? :)[/QUOTE]
oczywiście. rewelacja :) na razie czekam na finanse zeby zamówić następną dostawę, ale swoje szczeniaki na Joserze wychowałam (i na surowym mięsie) potem już na wersji dla trochę starszych.

Link to comment
Share on other sites

Kenzo na Joserze nabrał kudłów:D Gesty, masywny włos, który mimo wiosny nie spada...Nigdy tak nie mieliśmy...Gęstwina!!Las, poprostu i się trzyma...każdy mi mówi, że Kenzo przytył, nieprawda!!Kłaki mu nie spadają, zero wyłażącego podszerstka, nic...to normalne? Mnie się wydaje,że nie...Może chłopak ma spóźniony zapłon i nie poczuł wiosny?Rok w rok o tej porze miałam masę kłaków, teraz NIC!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

A dla suki DON po sterylce co moglibyście z Josery polecić?
Jadła do tej pory RC Maxi Adult, chciałam jej kupić RC Sterilised, ale trochę droga jednak...
Wybredna to ona była jeszcze jakieś 3 mce temu - nie chciała suchego, musiałam kombinować, gotowac, dosmaczać. Po sterylce wszystko się diametralnie odmieniło - pochłania wręcz suche - bez polewania olejem, bez dosmaczania. Kiedyś to było nie do pomyślenia, teraz aż piszczy, by dostać michę chrupek.
Jest tylko na suchym, je raz dziennie ok. 400-430 g RC.
Ale doopsko trochę jej zaczeło rosnąć, więc stwierdziłam, że może RC dla sterylizowanych by się sprawdziła.
Czy ewentualnie coś z Josery mogłabym kupić?

Link to comment
Share on other sites

karmiłem karma josera festival ostatnio cos chyba sie popsuła , znalazłem w internecie karme KIRA PROTECT zapłaciłem 129zł za 15kg i myślę ze chyba zostanę przy tej karmie rewelacyjne granulat psy az prawie chciały zjeść z miską , i ma pytanie czy ktoś wie gdzie można kupic tą karmę koło warszawy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mamowczarki']karmiłem karma josera festival ostatnio cos chyba sie popsuła , znalazłem w internecie karme KIRA PROTECT zapłaciłem 129zł za 15kg i myślę ze chyba zostanę przy tej karmie rewelacyjne granulat psy az prawie chciały zjeść z miską , i ma pytanie czy ktoś wie gdzie można kupic tą karmę koło warszawy[/QUOTE]

Tak sobie z ciekawości sprawdziłam Kirę Protect, z dodatkiem ryb i niestety nie zdecyduję się na zamówienie.
Skład: kukurydza, suszone mięso z ryb (min. 14%); ryż (min. 14%); mączka mięsno-kostna; stabilizowany tłuszcz z kurczaka; skwarki wieprzowe; gluten kukurydziany; drożdże browarniane; pulpa burczana, fosforan dwuwapniowy; chlorek sodowy; FOS fruktooligosacharydy); konserwanty, antyoksydanty i stabilizatory: E320, E321, E280, E284.

Te konserwanty i "E" mnie odstraszają. A w składzie Festivalu albo Pure Lamb tego nie odnajduję.

Jeśli o pytanie chodzi - Kirę Protect znajdziesz w wybranych sklepach internetowych, na swojej stronie podają też dystrybutorów: [url]http://www.worldpets.pl/kira-protect.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olivetshka']Ponawiam nieśmiało pytanie ;)[/QUOTE]

Moja sucz jest po sterylce, jest dosyć łakoma.
Jest na Festivalu i jestem zadowolona - włos super, skóra idealna, nie tyje, energii dużo, małe twarde kupy :)
Możesz spróbować podkarmić Festivalem, jeśli obawiasz się podawania 'zwykłej' karmy, spróbuj Joserę Optiness ze zredukowanym białkiem (z jagnięciną i ziemniakami) lub Joserę Balance (jeśli sucz ma tendencję do tycia).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mychaaaaa']Moja sucz jest po sterylce, jest dosyć łakoma.
Jest na Festivalu i jestem zadowolona - włos super, skóra idealna, nie tyje, energii dużo, małe twarde kupy :)
Możesz spróbować podkarmić Festivalem, jeśli obawiasz się podawania 'zwykłej' karmy, spróbuj Joserę Optiness ze zredukowanym białkiem (z jagnięciną i ziemniakami) lub Joserę Balance (jeśli sucz ma tendencję do tycia).[/QUOTE]

Bardzo dziękuję za konkrety ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olivetshka']Ponawiam nieśmiało pytanie ;)[/QUOTE]
wiesz co - Festivala nie muszisz dawać w takiej ilości co wcześniej pisałaś jak karmisz RC, tego podaje się mniej. ja swoim 30-40 kg labkom daję ok 300 g dziennie - oczywście każdemu różnie, bo każdy inaczej waży, ale średnia wychodzi jakoś tak.
Koopska oczywiście lepiej wyglądały na barfie, ale teraz chwilowo psy mają przerwę w barfowaniu. ale w porównaniu z innymi suchymi kooopska po Festivalu są ok.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olivetshka']Dzięki wielkie za podpowiedzi - wczoraj zakupiłam Optinessa, mam nadzieję, że będzie w porządku.[/QUOTE]

Jakby nie, spróbuj Balance - niektóre psy po sterylce mają tendencję do tycia, a Balance jest niskokaloryczna i lekka w trawieniu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olivetshka']Dzięki wielkie za podpowiedzi - wczoraj zakupiłam Optinessa, mam nadzieję, że będzie w porządku.[/QUOTE]

tylko nie dawaj max. objętości do wagi , ja zredukowałam ilość karmy

Psiak schudł na RC i teraz Optinessa daję mniej niż w gramaturze podają , głodny nie chodzi , aha i podaję 2 razy dziennie ( dawka podzielona na 2 )

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mychaaaaa']Jakby nie, spróbuj Balance - niektóre psy po sterylce mają tendencję do tycia, a Balance jest niskokaloryczna i lekka w trawieniu.[/QUOTE]

A ma ona tam wszystko, czego potrzebuje młody/dorosły, żywotny pies? Bo to karma dla seniorów bardziej chyba...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alicja']tylko nie dawaj max. objętości do wagi , ja zredukowałam ilość karmy

Psiak schudł na RC i teraz Optinessa daję mniej niż w gramaturze podają , głodny nie chodzi , aha i podaję 2 razy dziennie ( dawka podzielona na 2 )[/QUOTE]

Czyli ile dajesz? Wg wagi powinno być tyle i tyle, a ty dajesz ile mniej?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olivetshka']A ma ona tam wszystko, czego potrzebuje młody/dorosły, żywotny pies? Bo to karma dla seniorów bardziej chyba...[/QUOTE]

Z opisu wynika, że jest to karma dla psów starszych lub ze zmniejszoną aktywnością, dokładny opis jest na [url]www.josera.pl[/url], podają też, że dzięki tej karmie można zredukować wagę, jeśli pies tyje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mychaaaaa']Z opisu wynika, że jest to karma dla psów starszych lub ze zmniejszoną aktywnością, dokładny opis jest na [url]www.josera.pl[/url], podają też, że dzięki tej karmie można zredukować wagę, jeśli pies tyje.[/QUOTE]

Tak, to już czytałam kilkakrotnie ;) Czasem zanim się na coś zdecyduję, to trawię temat na wszelkie możliwe sposoby - szukam opinii, szperam na stronach producentów itp.
Myślałam, że może w praktyce wypróbował ktoś tę karmę na młodym w sumie, bo niespełna 1,5 rocznym psie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...