Jump to content
Dogomania

josera


alice101

Recommended Posts

[quote name='panbazyl']bo psy które nie sa na barfie a są żywione tak jak piszesz nie są gotowe do trawienia kości. ich organizm nie daje sobie rady z tym - bo inne ph jest w żołądku psa na suchym a inne ph gdy pies jest na barfie. I mieszając te diety (zwłaszcza dając kości) można narobić tylko masę problemu psu i sobie.[/QUOTE]
Mój pies od zawsze dostaje różnorodne żarełko - gotowane, suche, surowe, duże kości cielęce/wołowe surowe/wędzone w roli gryzaka. Tak był karmiony u hodowcy i tak ma do teraz. Dlatego teoria z ph żołądka marnie do mnie przemawia w przypadku mojego psa. Bo podobnie do suk Vectry do tegorocznego incydentu psiak problemów trawiennych nie miał. A 9 lat co chyba całkiem sporo żeby się przekonać, że dany sposób karmienia jest dobry dla psa. Co nie znaczy, że z wiekiem tolerancja układu trawiennego się nie zmieni. Starszy pies = delikatniejszy żołądek. To tak jak u ludzi, to co nam służy za młodości, niekoniecznie będzie nam służyć na starość. I tu był raczej problem u mojego psa ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 800
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eee , moja 8 letnia suka , wychowana na mcdonaldzie , pizzy i coca coli :diabloti: ma żołądek jak dzwon ... serio , nic w młodości inne żreć nie chciała , a że ja byłam gościem w domu , suka ze mną podróżowała wszędzie , to się na fast foodach odchowała w większości. Do dziś żre wszystko , pije mleko ... przestała pić cole.
Nie znam tfu tfu , czegoś takiego , jak przestawiania psa z karmy na karmę .. dziś daje tą jutro tamtą , nie ma nigdy sensacji ... u żadnego psa ... chyba że karma jest pachruść. Wyjadają mi wsio z talerza , wszystkie resztki dziele po równo ;) nie żre ten co czegoś nie lubi. Druga pitka kocha np chleb .. nie lubi mięsa .. woli chleb :diabloti: Najczęściej dostaje suchą karmę , w kruszonym chlebkiem .. wtedy zajada ze smakiem.
Szczeniaki też tak mam odchowane, żaden opiekun nowy , nie ma problemu z przyswajaniem jedzenia (tfu tfu) bo ja szczeniakom też daje zawsze wsio popróbować .. wszystko to , co mogą spotkać na drodze dorosłego życia.

Powiem , szkoda mi psów , które wsio co nowe , odchorowują. Oczywiście są takie psy , miałam dobka .. miał wywaloną trzustkę i po 90% produktach , miał sraczki - JOSERE tolerował nieźle. Ale tu szło o zmiany chorobowe .. też są ułomności układu pokarmowego .. ale w większej części , to po prostu psy , prowadzone na mega mono diecie i żołądek nie umie trawić nic innego jak jedna karma ... dlatego proces przestawiania , musi być ... a każdy kawałek kiełbasy , kończy się sraczką.

Ja mam fisia na punkcie karmienia psów :evil_lol: obrałam swoją drogę odkarmiania ... poniekąd na kilkunastu egzemplarzach działa.

O joserze się wypowiadałam , to BYŁA fajna karma .. póki wg mojego uznania , się nie zepsuła. Popsuła ją popularność. Ja karmiłam joserą , jak nikt nie wiedział że taka nazwa istnieje.

Surowożerce też są w domu potrzebne mi , bo co mam zrobić z wszystkimi "odpadami" z mięsa , jak przygotowuje sobie obiadek ? skrawki , tłuszczyki , chrząstki ... ugotowanym gulaszem też nie gardzą , a o sos w karmie się upominają.

Link to comment
Share on other sites

Z tym ph soku żołądkowego to chyba jest dość umowna sprawa. Osobiście nie spotkałam się z powołaniem na jakieś badania, które wykazałyby, że faktycznie surowe ogólnie obniża ph soku żołądkowego. Są pokarmy wymagające enzymów aktywnych przy niskim ph (mięso, białko ogólnie) i takie, które wymagają enzymów aktywnych przy nieco wyższym ph (owoce, warzywa, zboża/skrobia szczególnie, węglowodany ogólnie). To czy są one ugotowane czy surowe - na chłopski rozum - jest chyba drugorzędne? Oczywiście pies na stałe żywiony karmą bogatą w węglowodany (obojętnie - suchą czy gotowaną), będzie miał to ph w żołądku statystycznie wyższe niż pies żywiony ubogo w zakresie węgli. Pies na mięchu, kościach, jajkach (białko, białko, białko) z niewielką domieszką warzyw będzie miał enzymy trawienne relatywnie bardziej wyspecjalizowane w tym kierunku - i odwrotnie. Tak mi się wydaje.

Link to comment
Share on other sites

Karmię swoje psy Joserą i jak dotąd wszystko OK, oczywiście "latam" po necie w poszukiwaniu najlepszej ceny=najniższej :) Czy ktoś ma jakieś dojście do bardzo dobrych cen Festivala? Jak zaczynałam ceny były dużo niższe a teraz chyba woda sodowa im do głowy uderzyła :( Przy 3 sztukach suma co miesiąc jest powalająca :(

Link to comment
Share on other sites

Futrzaczek dzisiaj miał dostawę karmy [SIZE=1](my zamawiamy na[URL="http://www.petfood.pl"] petfood.pl[/URL] ale ceny raczej takie jak wszędzie)[/SIZE], pies szczęśliwy bo wielgaśna paczka była. Oczywiście zaraz musiał skosztować troszkę.
Festival wcina z taką samą chęcią jak na początku, do tego SensiPlus też mu bardzo zasmakował. Nie wiem czy ktoś zamawiał Snaxx (ciastka)? też psiur wcina ze smakiem, a mnie to cieszy bo ciacha twarde i całkiem spore są więc chociaż trochę zęby pies oczyści sobie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NATKA']Futrzaczek dzisiaj miał dostawę karmy [SIZE=1](my zamawiamy na[URL="http://www.petfood.pl"] petfood.pl[/URL] ale ceny raczej takie jak wszędzie)[/SIZE], pies szczęśliwy bo wielgaśna paczka była.[/QUOTE]
widzę, że legowisko w gratisie :) spoko jest, duże? Wytrzyma dłużej niż tydzień? :P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agniesia666']widzę, że legowisko w gratisie :) spoko jest, duże? Wytrzyma dłużej niż tydzień? :P[/QUOTE]
Pojęcia nie mam, bo my korzystamy z tej oferty [SIZE=1]http://www.petfood.pl/product.php?id_product=13 ;) [SIZE=2]a tam legowiska nie dają :evil_lol:[/SIZE]
[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam :) moja szczotka wcina Joserę Kids - ma 4 miesiące. Na początku bardzo chętnie ją jadła,aż się uszy trzęsły :) teraz już trochę mniej - ale ząbkuje, także to może być wytłumaczenie ;)
Jeśli chodzi o trawienie to super, kupki takie jak trzeba ;)
Wcześniej też zamawiałam od Petfood, ale na allegro. Teraz wyszukałam lepszej ceny za 15 kg, także zamówię u innego ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agniesia666']widzę, że legowisko w gratisie :) spoko jest, duże? Wytrzyma dłużej niż tydzień? :P[/QUOTE]

my mamy to legowisko, jest srednie - basset jakoś się mieści, co do wytrzymałości - tłuką się na nim trzy psy i jak na razie nic mu nie dolega po 5 miesiącach użytkowania

co do josery -moje psy ponad rok jadły festivala, a teraz (4 miesiące) z równie dużym apetytem jedzą optiness
i nie narzekamy- karma im służy

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Czy ktoś karmił psa Joserą -senior? Szukam dobrej karmy niskobiałkowej ,bo Diunka pomimo zdrowych nerek i wątroby ma lekko podwyższony mocznik.Wet kazał przejść na karmę niskobiałkową.Zna ktoś może jakieś dobre karmy niskobiałkowe ,które nie rujnują kieszeni?

Link to comment
Share on other sites

moje psy sa wlasnie w polowie 15 kg worka sensi plus
na codzien karmie eukanuba z jagniecina ale postanowilam im zrobic mala odmiane
moje burki nie sa wybredne i jedza wsio wiec i ta karma im podpasowala
ale kupy w porownaniu z "eukanubowymi" sa sporo wieksze i mieksze a jeden z psow, ktory ma wrazliwy zoladek zalatwia sie praktycznie caly czas na luzno :/

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

moja sunie zjadła już chyba czwarty worek Josery Festival. Podaję wyłącznie na sucho, nie zalewam wodą. Jestem bardzo zadowolona. Karma smakuje, a to ewenement dla mojego psa. Żadnej karmy nie jadła ze smakiem tyle czasu! Kupy ładne, regularne, rewelacja. Sierść piękna. Zero alergii, łupieżu. Trochę bąków jest, ale nie jest źle :p Wydajność OK. Pies pełen energii. Trochę mi przytyła, co mnie w tej chwili cieszy, bo na żadnej innej karmie nie było mowy nawet o tyciu.
Jedyne do czego bym się czepiałą to wielkość granulek, moj pies jest olbrzymi i mam wrazenie, że woli karmy z dużymi granulkami. Lepiej mu to oczyszcza zęby, wolniej je (np RC Giant Adult).
Na tą chwilę jest to najlepsza karma jaką znalazłam przez 4,5 roku życia mojego psa :loveu:

p.s. to legowisko co dają w gratisie całkiem przyzwoite jest, polecam :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']Eee , moja 8 letnia suka , wychowana na mcdonaldzie , pizzy i coca coli :diabloti: ma żołądek jak dzwon ... serio , nic w młodości inne żreć nie chciała , a że ja byłam gościem w domu , suka ze mną podróżowała wszędzie , to się na fast foodach odchowała w większości. Do dziś żre wszystko , pije mleko ... przestała pić cole.
Nie znam tfu tfu , czegoś takiego , jak przestawiania psa z karmy na karmę .. dziś daje tą jutro tamtą , nie ma nigdy sensacji ... u żadnego psa ... chyba że karma jest pachruść. Wyjadają mi wsio z talerza , wszystkie resztki dziele po równo ;) nie żre ten co czegoś nie lubi. Druga pitka kocha np chleb .. nie lubi mięsa .. woli chleb :diabloti: Najczęściej dostaje suchą karmę , w kruszonym chlebkiem .. wtedy zajada ze smakiem.
Szczeniaki też tak mam odchowane, żaden opiekun nowy , nie ma problemu z przyswajaniem jedzenia (tfu tfu) bo ja szczeniakom też daje zawsze wsio popróbować .. wszystko to , co mogą spotkać na drodze dorosłego życia.

Powiem , szkoda mi psów , które wsio co nowe , odchorowują. Oczywiście są takie psy , miałam dobka .. miał wywaloną trzustkę i po 90% produktach , miał sraczki - JOSERE tolerował nieźle. Ale tu szło o zmiany chorobowe .. też są ułomności układu pokarmowego .. ale w większej części , to po prostu psy , prowadzone na mega mono diecie i żołądek nie umie trawić nic innego jak jedna karma ... dlatego proces przestawiania , musi być ... a każdy kawałek kiełbasy , kończy się sraczką.

Ja mam fisia na punkcie karmienia psów :evil_lol: obrałam swoją drogę odkarmiania ... poniekąd na kilkunastu egzemplarzach działa.

O joserze się wypowiadałam , to BYŁA fajna karma .. póki wg mojego uznania , się nie zepsuła. Popsuła ją popularność. Ja karmiłam joserą , jak nikt nie wiedział że taka nazwa istnieje.

Surowożerce też są w domu potrzebne mi , bo co mam zrobić z wszystkimi "odpadami" z mięsa , jak przygotowuje sobie obiadek ? skrawki , tłuszczyki , chrząstki ... ugotowanym gulaszem też nie gardzą , a o sos w karmie się upominają.[/QUOTE]

Ja się zgodzę w 100%...mój Kenzo od małego jest na suchym, z najwyższej półki żarełku...Wystarczy, że pod blokiem złapie kość( a szuka tego badziewia na potęgę), zje...3 dni śpimy na dworze, bo ma biegunkę...Misia, wychowana w śmietnikach (ówcześnie), adoptowana ze schronu je wszystko!!! Jest ze mna ponad 2 lata a biegunki i wymiotów u niej na oczy nie widziałam!!!To mówi samo za siebie!!Samo suche wyjaławia żołądek!!Wprowadziłam już mięso do diety...surowe i gotowane...zobaczymy, czy Kenzo przestanie zbierac smieci, bo o Miśkę to się nie martwię, ona od małego chowana na kiełbasie...przez ówczesnych właścicieli...tylko ja rozpieszczam na siłe, a skutek odwrotny...Czas dać psu być psem...a nie dzieckiem!!Popełniłam wiele błędów, ale na szczescie mądrzeje:D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elitesse']moje psy sa wlasnie w polowie 15 kg worka sensi plus
na codzien karmie eukanuba z jagniecina ale postanowilam im zrobic mala odmiane
moje burki nie sa wybredne i jedza wsio wiec i ta karma im podpasowala
ale kupy w porownaniu z "eukanubowymi" sa sporo wieksze i mieksze a jeden z psow, ktory ma wrazliwy zoladek zalatwia sie praktycznie caly czas na luzno :/[/QUOTE]
Ja kupiłam Joserę z jagnięciną. Kupy ogromne, bardzo miękkie i żółte a suczka często puszcza bąki :(. Druga suczka która je też tę karmę również robi takie brzydkie kupy a reszta która jest na Arionie małe i twarde. Owszem jak zaczną nowy worek to też puszczą czasem bąka ale nie aż tak. Szkoda ..... Rezygnujemy z Josery

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...