Jump to content
Dogomania

josera


alice101

Recommended Posts

[quote name='mychaaaaa']Myślę, że lepszy będzie Kids. Family jest dla szczeniąt do 8 tygodnia, co oznacza, że i tak zaraz musiałabyś zmienić na inną karmę. Lepiej oszczędzić ciągłego zmieniania i dłuższy czas karmić karmą, która psu pasuje.
Jeśli wybrzydza przy jedzeniu, mozesz dosmaczać karmę twarożkiem albo jogurtem naturalnym - będzie chętniej jeść. Możesz też karmę moczyć :)[/QUOTE]

karma zamówiona, mam nadzieję, że będzie smakowała:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Replies 800
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 3 weeks later...

Karmię moja boksię od prawie 2 lat już Joserą i polecam. Kupuję duże worki na zmiane Festival, SensiPLus. Lśniąca i niewypadająca sierść, kupki takie jakie mają być. Zamawiam u przedstawiciela firmy, dostarcza mi ją do domu bez żadnych kosztów ale z gratisami ;-) a i jeszcze jeden plus: mimo, że przesypuję karmę do dużej puszki to ta karma jako chyba jedyna(z tych które znam) ma inteligentne zamnknięcie worka w postaci zamka błyskawicznego! Więc mozna ją sppkojnie trzymać w worku bez obawy zwietrzenia

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam.
Czy ktoś z was karmił tą karmą Bulldoga Francuskiego? Nasza Helga od pierwszych miesięcy dostawała royala potem zmieniliśmy na Arion Junior właśnie skończyła 15KG worek. Myślę może nad jakaś zmiana nie jest zbyt wybredna wciąga wszystko jak popadnie ;p ale obawiam się żeby nie było kłopotów z brzuchem bąki i biegunka kiedyś jej się to zdarzyło przy zmianie karmy. Czekam na odpowiedz i pozdrawiam
Pierwszy post na forum mam nadzieje że nie ostatni :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wilde22']U mnie to kompletny nie wypał (choć karmiłam psa nią ponad 7miesięcy). Pies robił po kilka kup na spacerze, sierść brzydka i wypadająca, oczy czerwone, wieczne trzepanie uszami i wiecznie nienajedzony. Nie polecam.[/QUOTE]
a czym dokladnie był pies karmiony? Bo jak tymi tanimi to się nie dziwię.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wilde22']U mnie to kompletny nie wypał (choć karmiłam psa nią ponad 7miesięcy). Pies robił po kilka kup na spacerze, sierść brzydka i wypadająca, oczy czerwone, wieczne trzepanie uszami i wiecznie nienajedzony. Nie polecam.[/QUOTE]

nia czyli jaka?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl']a czym dokladnie był pies karmiony? Bo jak tymi tanimi to się nie dziwię.[/QUOTE]

Był karmiony joserą festival, była to druga karma po przestawieniu psa na suche (kiedyś jadł kurczaka gotowanego z ryżem, ale wiecznie miał rozwolnienie i za radą weta zmieniliśmy jego żywienie.) Początkowo jadł royala gastrointestinal a później ze względów finansowych przerzuciłam go na tą josere, jednak przestałam jak w końcu zorientowałam się że to przez tą karmę pies tak wygląda i zmieniłam na eukanube sensitive skin i z różnych powodów na parę innych. W efekcie końcowym, bo pies nie chciał jeść bez dosmaczania innych karm - wróciliśmy do tej myśląc, że "wprawił" się już w suche i nic dziać się nie będzie. To był MEGA błąd. Teraz nie mogę się doczekać kiedy skończy się zapas i zamawiam mu earthborn albo 1st choice.

Ale fakt faktem, to jedyna karma którą tak lubi

Link to comment
Share on other sites

moj pies alergik , ktoremu sie robia strupy pod siercia na skorze od kurczaka, je Josere Sensiplus i kompletnie nie ma uczulenia
nie mozna mowic ze karma jest zla na przykladzie jednego lub kilku psow, to nie jest dowod
ja mam 10 psow i jednym ze skladnikow ich pokarmu jest Josera Sensiplus i 10 psow ma male kupy, swietna siersc, kondycje
kilka wyzlow, wyglodzonych ze schronow, dostawalo takze ta karme-konkretnie ten rodzaj i swietnie sie sprawdzila
wiec ja ta karme chwale, a przede wszystkim konkretnie ta, o ktorej pisze
dostawaly takze Festivala
teraz bedziemy sprawdzac Lamb&Rice

Link to comment
Share on other sites

Nie jest alergikiem. Tzn nigdy nie był badany, ale kupuje mu zazwyczaj na bazie ryby, bo je uwielbia. Kurczakowych karm nie znosi.
Nie mówię, że innym będzie też nie służyć, bo wiadomo, że każdemu psu co innego może pasować.
Mówię tylko, że ja nie polecam ze względu na to że mojemu dość bardzo szkodziła. Bym spróbowała z innym rodzajem ale boję się że będzie to samo, tak więc zmieniamy na karmę nieco wyższej ceny.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wilde22']Był karmiony joserą festival, była to druga karma po przestawieniu psa na suche (kiedyś jadł kurczaka gotowanego z ryżem, ale wiecznie miał rozwolnienie i za radą weta zmieniliśmy jego żywienie.) Początkowo jadł royala gastrointestinal a później ze względów finansowych przerzuciłam go na tą josere, jednak przestałam jak w końcu zorientowałam się że to przez tą karmę pies tak wygląda i zmieniłam na eukanube sensitive skin i z różnych powodów na parę innych. W efekcie końcowym, bo pies nie chciał jeść bez dosmaczania innych karm - wróciliśmy do tej myśląc, że "wprawił" się już w suche i nic dziać się nie będzie. To był MEGA błąd. Teraz nie mogę się doczekać kiedy skończy się zapas i zamawiam mu earthborn albo 1st choice.

Ale fakt faktem, to jedyna karma którą tak lubi[/QUOTE]
a próbowałas barfu? pewnie nie. więc zajrzyj na dogo na strony barfowe - moze to będzie to co twojemu psu jest potrzebne?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wilde22']Niestety na brak czasu do przygotowywania posiłków i niechęć do wyliczania co kiedy dać psu oraz wiek swojego psa (7lat) pozostaniemy na suchym.
Sorry za off[/QUOTE]
mój też ma 7 lat - ten najstarszy i spokojnie jest na barfie. Tylko początki są ciężkie, potem to rutyna. Brakiem czasu się nie wykręcaj :) bo na to czasu nie trzeba jakoś więcej jedynie co to dobry plan zakupów i większa zamrażarka.
też sorki za offa. jak chcesz coś więcej to na pv lub na wątku barfowym, zapraszam!

Link to comment
Share on other sites

jeszcze tylko co do barfu - mój pies nie potrafi gryźć kości a słyszałam że to na tym się opiera - głównie na kościach. Od małego mam problem z nim właśnie z kośćmi - on strasznie łyka zamiast gryźć a potem pół nocy mi wymiotuje. Bał się kiedyś że mój drugi pies mu zabierze i tak się nauczył :/
Ale dzięki za radę.
Wracając do josery to jeszcze zapomniałam że sensi plusa jadł chwilowo (brakło wtedy festivala) i nie smakował mu tak jak festival ale również zajadał ze smakiem bardziej niż karmy innych firm.

Link to comment
Share on other sites

Mój psiur zajada się Festivalem od pół roku i dalej mu baaardzo smakuje - dla mnie cud bo to wybreda straszna. Ja się śmieje, że mi się pies od tej karmy uzależnił bo on się jej wręcz dopomina, śniadanie bez Festivala to nie śniadanie :evil_lol:
Z tym, że pies nie jest tylko na suchym, dostaje też gotowane jedzonko, surowe mięso, owoce, warzywa itp.
Niedawno dostaliśmy próbkę SensiPlus i też Futrzaczek chętnie ją zjadł :p Za to High Energie pluje na odległość :razz:

[B]
wilde22[/B] skoro psu nie służy kurczak to Festival tym bardziej nie będzie służył bo to przecież karma na bazie mięsa z kurczak ( watro dokładnie czytać składy) :cool3: I ogólnie żadna karma z linii emotions nie będzie dla niego dobra bo tam najwięcej jest właśnie kury. Swoją drogą może warto psu zrobić testy na alergię, badania kontrolnę (wątroba itp.) bo jak pies ma 7 lat i do tej pory nie ma ustalonej diety, która mu służy to na prawdę szkoda boksia :shake:

A z kośćmi bym jednak uważała, mój pies niecały miesiąc temu prawie się wykończył bo mu się jelita zaczopowały korkiem kałowym właśnie po kości, a dokładnie po gnacie wołowym, który od zawsze raz na jakiś czas dostawał do poskrobania, co by sobie zębiska oczyścił. Nigdy mu nic nie było aż to tego jednego incydentu.

Edited by NATKA
Link to comment
Share on other sites

[quote name='NATKA']
A z kośćmi bym jednak uważała, mój pies niecały miesiąc temu prawie się wykończył bo mu się jelita zaczopowały korkiem kałowym właśnie po kości, a dokładnie po gnacie wołowym, który od zawsze raz na jakiś czas dostawał do poskrobania, co by sobie zębiska oczyścił. Nigdy mu nic nie było aż to tego jednego incydentu.[/QUOTE]
bo psy które nie sa na barfie a są żywione tak jak piszesz nie są gotowe do trawienia kości. ich organizm nie daje sobie rady z tym - bo inne ph jest w żołądku psa na suchym a inne ph gdy pies jest na barfie. I mieszając te diety (zwłaszcza dając kości) można narobić tylko masę problemu psu i sobie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl']bo psy które nie sa na barfie a są żywione tak jak piszesz nie są gotowe do trawienia kości. ich organizm nie daje sobie rady z tym - bo inne ph jest w żołądku psa na suchym a inne ph gdy pies jest na barfie. I mieszając te diety (zwłaszcza dając kości) można narobić tylko masę problemu psu i sobie.[/QUOTE]

trzeba przyjąć też do wiadomości , że nie wszystkie psy mogą jeść BARF i kości.
Ja mam w domu , dwie suki które lubią i jedzą i suche i kości i trawią to wszystko znakomicie.
Znam psy , które próbowano trzymać na BARFie i była katastrofa ....

Diete dostosowuje się do psa , a nie naszego widzi mi się i panującej mody.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NATKA']
[B]
wilde22[/B] skoro psu nie służy kurczak to Festival tym bardziej nie będzie służył bo to przecież karma na bazie mięsa z kurczak ( watro dokładnie czytać składy) :cool3: I ogólnie żadna karma z linii emotions nie będzie dla niego dobra bo tam najwięcej jest właśnie kury. Swoją drogą może warto psu zrobić testy na alergię, badania kontrolnę (wątroba itp.) bo jak pies ma 7 lat i do tej pory nie ma ustalonej diety, która mu służy to na prawdę szkoda boksia :shake:[/QUOTE]

Czytałam skład tylko karma zawierała też rybę którą mój pies uwielbia i dlatego kupiłam - w tym przedziale cenowym gdy wybierałam wtedy karmy nie znalazłam rybiej karmy.
Badany był rok temu - zdrowy w 100%. W tym roku też go przebadam ale w ok. czerwca. Teraz spróbujemy Earthborn i zobaczymy co dalej.
Josera to nie dla nas ;) choć bardzo fajnie zrobili, że festival jak się zaleje to jest ten gęsty sosik.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']trzeba przyjąć też do wiadomości , że nie wszystkie psy mogą jeść BARF i kości.
Ja mam w domu , dwie suki które lubią i jedzą i suche i kości i trawią to wszystko znakomicie.
Znam psy , które próbowano trzymać na BARFie i była katastrofa ....

Diete dostosowuje się do psa , a nie naszego widzi mi się i panującej mody.[/QUOTE]
jasne, też jestem tego zdania. ale też nie mozna mieszać notorycznie suchego z surowym - zwłaszcza z kością, bo z tego mogą być tylko problemy.
moje psy sa na barfie od dawna, na długo przed "modą" je tak żywiłam - informacje pierwsze o tym dostałam z od koleżanki również hodowczyni z RPA że to jak żywię psy tak się nazywa - wtedy po prostu dawałam im surowe nie wiedziałam ze to ma jakąs nazwę. Długo później dopiero zaczęłam się tym zajmowac bardziej poważnie.
Też mieliśmy z psami czas na joserze - ale tylko na linii emotion, na te tanie chrupki psy nie bardzo chciały patrzeć. Kota też karmiłam Joserą dla kotów - co sobie chwalę, bo dobre dla kota było. Nowe koty tez będą na joserze pewnie i na surowym mięsie - ale bez kości!
a w festivalu ten "sosik" to tylko marketingowy chwyt jak da mnie - psy nie chciały tego jeść na mokro.

Link to comment
Share on other sites

a mój jeden staffik , nie lubi ani josery , tym bardziej na mokro ... od surowego ucieka , gdzie pieprz rośnie ;)
i tak ma od szczeniaczka , że nie lubi surowego ... odchowany był w domu z myśliwym ;) więc z bardzo dobrym źródłem mięska.
A jego córka , bardzo lubi surowe , córka staffika ;) odchowywana w tym samym domu , na takim samym mięsku.

Co pies to obyczaj i tej wersji trzeba się trzymać. Dopasowanie żarcia dla psa, to kwestia indywidualna i wymagająca troszkę i czasu i poświęcenia.

Ja mam w zanadrzu całą listę karm , które są chwalone , a ja mam pełno zastrzeżeń .. i w drugą stronę , te karmy które u innych się nie sprawdzały .. u mnie wypadały wyśmienicie.

Mam 9 psów , zamrażarkę mięcha i 12 rodzajów karm :) Bo moje psy mają takie wymagania.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...