Jump to content
Dogomania

josera


alice101

Recommended Posts

  • Replies 800
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Wszyscy myślą że to tylko 1% VAT podniesiono. Niestety VAT poszedł do góry na finalne ceny karmy, na jej transport, dodatkowo zobaczcie ile mięso a przede wszystkim zboża zdrożały częściowo przez nieurodzaj, częściowo przez spekulacje na rynkach, a w karmie jest ich sporo. Wszystkie karmy pójdą do góry, a te które nie zmienią ceny trzeba sprawdzać skład czy przypadkiem sie nie zmienił na jakiś tańszy. Przy chlebie nie zauważymy podwyzki o 10-15% natomiast przy karmie, która trochę kosztuje od razu się zorientujemy.

Link to comment
Share on other sites

No czemu aż tyle podrożała Josera nie mam pojęcia, natomiast chciałem tylko uświadomić, że jak VAT zmienia się o 1% to wcale nie oznacza że ceny sie zmianiają też tylko o 1 punkt bo na ostateczną cene ma wpływ wiele czynników. A że pewnie niektóre firmy przy okazji będą chciały coś jeszcze skubnąć dla siebie to już inna sprawa.

Link to comment
Share on other sites

Powiem Wam tyle - jak przejdziemy w strefę € (na co czekam) to będa takie podwyższki, że szok - okazja po prostu! W Hiszpanii tak było jak z pesetów na € przechodzili - wszyscy zaokrąglali ceny w peso a cena końcowa w € byla sporo wyższa od tej co kilka dni temu w peso. A podwyżki przecież nie było....
Ta zmiana cen zmusiła mnie do poszukiwań innej karmy - i tak suchymi karmię tylko sporadycznie, ale jednak. No i nie chcę jakiejś marketówki a jednak coś lepszego, nie pisze już najlepszego, bo karmię na co dzień barfem a suche jedynie jako urozmaicenie.

Link to comment
Share on other sites

zrobiłam przegląd cenowy i wiecie co - nic nie zmieniam. jednak Josera nawet po podwyzce i tak jest atrakcyjna nadal. Happy Dog o którym byla mowa wcześniej ma owszem hodowlane worki 20 kg, ale nie po 105 zł tylko po ok 150 zł plus 20 kurier, czyli wcale nie tak znów atrakcyjnie.
Zostaję przy tym co znam. Na razie przynajmniej.

Link to comment
Share on other sites

Nasza josera festival jakaś chyba popsuta, bo Hexolina ma megałupież, obydwu strzyka w stawach a młoda miała jakiś czas spore problemy z poruszaniem się. Zobaczymy jak będzie po zmianie diety, ale na pewno tej karmy dłuższy czas nie mogą dostawać bo się sypią. Na innych karmach takich problemów nie było nawet po miesiącu na samej karmie plus czasem 'gratisy' w postaci chrząstek z obiadu czy małych przekąsek. Szkoda bo fajna karma i psiaki nawet w miarę jadły..

Link to comment
Share on other sites

Nie sadze aby te dolegliwości były scisle od karmy...jak karma jest do bani, widac to po paru workach owej karmy, co najmniej po 2. Strzykanie w stawach jest niezależne od karmy...zwłaszcza problemy z poruszaniem się...Nie wiem, czy dobrze sie wysłowiłaś, bo jak z Twojego opisu zrozumiałam, ze te dolegliwości pojawiły sie po zmianie karmy...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kenzo']Nie sadze aby te dolegliwości były scisle od karmy...jak karma jest do bani, widac to po paru workach owej karmy, co najmniej po 2. Strzykanie w stawach jest niezależne od karmy...zwłaszcza problemy z poruszaniem się...Nie wiem, czy dobrze sie wysłowiłaś, bo jak z Twojego opisu zrozumiałam, ze te dolegliwości pojawiły sie po zmianie karmy...[/QUOTE]

mega lupiez moze byc jak najbardziej po karmie. Tak wlasnie moja suka zareagowala po tej karmie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kenzo']Nie sadze aby te dolegliwości były scisle od karmy...jak karma jest do bani, widac to po paru workach owej karmy, co najmniej po 2. Strzykanie w stawach jest niezależne od karmy...zwłaszcza problemy z poruszaniem się...Nie wiem, czy dobrze sie wysłowiłaś, bo jak z Twojego opisu zrozumiałam, ze te dolegliwości pojawiły sie po zmianie karmy...[/QUOTE]
To już nasz trzeci worek Festivala, wcześniej nie było aż takich problemów z łupieżem po żadnej karmie a od jakiegoś czasu sierść wygląda coraz gorzej :shake: (łączę to z obecnym workiem karmy). Po Sensiplus było trochę łupieżu, a teraz z czarnego pies mi się biało-szary zrobił. Nic poza tym w diecie i w olejach się nie zmieniło. Dolegliwości ruchowe pojawiły się po przejściu na tą karmę (mniej więcej w listopadzie zaczęła jeść karmę po roku na barfie, później chwilę na Bricie Large były, dolegliwości pojawiły się z miesiąc/półtora temu ale nasiliły się niedawno). Może to przypadek z tymi problemami z chodzeniem i po każdej innej karmie by tak było, ale łupież to na pewno 'zasługa' karmy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*Monia*']To już nasz trzeci worek Festivala, wcześniej nie było aż takich problemów z łupieżem po żadnej karmie a od jakiegoś czasu sierść wygląda coraz gorzej :shake: (łączę to z obecnym workiem karmy). Po Sensiplus było trochę łupieżu, a teraz z czarnego pies mi się biało-szary zrobił. Nic poza tym w diecie i w olejach się nie zmieniło. Dolegliwości ruchowe pojawiły się po przejściu na tą karmę (mniej więcej w listopadzie zaczęła jeść karmę po roku na barfie, później chwilę na Bricie Large były, dolegliwości pojawiły się z miesiąc/półtora temu ale nasiliły się niedawno). Może to przypadek z tymi problemami z chodzeniem i po każdej innej karmie by tak było, ale łupież to na pewno 'zasługa' karmy.[/QUOTE]

No to czas na zmiany...

My, jak wspominałam zmieniliśmy z powodu ceny...za 168 zł to wole Purine Pro Plan...Powiem Wam, ze po tej z kurczakiem to jestem zachwycona!!
Kupy sa takie piekne:loveu: Cudo...mozna nimi szyby wybijać:razz:U Kenzika bardzo poprawiła sie siersc, tak pieknie błyszczy...Miłka natomiast miała łupież jak wziełam ja ze schroniska, po Joserze zniknał zupełnie...No ale kto wie, czym ona tam była karmiona...Nie ma teraz po nim ani sladu.

Na te chwile zostaje przy Purinie...Misia równiez dobrze ja toleruje, zjada ze smakiem, ma piekne futerko;)ale ona wszystko lubi...nawet selera;)

Link to comment
Share on other sites

My już męczymy tego Festivala, psy dostają na zmianę z surowizną (jak mam gdzie kupić) i nieco lepiej wyglądają. Młoda już karmy nie chce brać do pyska ale ona akurat jest specjalnym przypadkiem w tej kwestii i mnie jej marudzenie nie dziwi ;). W Pro Planie dla nas za duże dawkowanie jest i moim zdaniem nie warto psom żołądków rozpychać. Dla mnie karma na moje kundle ma mieć dawkowanie max. 250g i wrócimy do Brit Care z rybą.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

My właśnie przetestowaliśmy Festival i jestem zachwycona. Honey do tej pory po Bricie i Orijen miał straszne biegunki, w zoologu nie było zbytnio wyboru w karmach, więc wzięłam Joserę Festival na próbę. Jadł kilka dni, bez stopniowego przestawiania i za każdym razem kupy twarde, małe :) i przestał tak często się załatwiać jak przy tych biegunkach... Wcina, tylko uszy się trzęsą :)
Sunia grzywkowa też chętnie je Festivala, choć wersji z sosem nie tknie - tylko na sucho.

Teraz zachęcona efektem Josery zamówiłam karmę dla wrażliwców - Josera Pure Lamb & Rise. Ostatecznie skusiła mnie cena - jesteśmy w trakcie przygotowań do przeprowadzki i cena miała obecnie znaczenie ;) później możemy przejść na coś lepszego...
Skład niezbyt może ciekawy, ale w końcu brak biegunek... chyba mojemu psu nie służą pełnowartościowe karmy typu Orijen, Acana, po Bricie też tragedia :roll: zobaczę jak będzie przy dłuższym stosowaniu, wczoraj przyszedł zapas na 3-4 tyg. Ja jestem póki co zachwycona. Oba psy jedzą ze smakiem i te kupy mnie bardzo cieszą... miałam dość mycia tyłka Haniskowi po każdym spacerze, a na długiej sierści wszystko zostaje :roll:

A jeszcze mam pytanie - na opakowaniu Josery Pure Lamb & Rice jest napisane "Adult premium". Czy oznacza to, że ta karma jest z linii premium karm Josery? Skład nie wydaje mi się zbyt "premium"...
Skład: zboża (≥ 15% ryżu), mączka mięsna (100% mięso jagnięce), oleje roślinne, tłuszcze, produkty pochodzenia roślinnego, substancje mineralne.

Więc jak to jest?

Link to comment
Share on other sites

Zastanawiam sie nad Josera dla Bostona, dostałam w sklepie próbkę, opis jest ciekawy. Royal średnio sie sprawdzl. Myślę o Acanie albo Joserye. Purina mnie nie przekonuje, za duzo shitu ta firma robi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agg']Zastanawiam sie nad Josera dla Bostona, dostałam w sklepie próbkę, opis jest ciekawy. Royal średnio sie sprawdzl. Myślę o Acanie albo Joserye. Purina mnie nie przekonuje, za duzo shitu ta firma robi.[/QUOTE]

to strasznie różne karmy wybierasz Acana kontra Josera !
Skład PPP jest napewno leszy od Josery , nawet tej tzw.lepszej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agg']Zastanawiam sie nad Josera dla Bostona, dostałam w sklepie próbkę, opis jest ciekawy. Royal średnio sie sprawdzl. Myślę o Acanie albo Joserye. Purina mnie nie przekonuje, za duzo shitu ta firma robi.[/QUOTE]

dziwny tok rozumowania, a widzialas jaki "shit" robi tez Josera? Mowie o slabszej linii i bardzo duzo znanych mi karm tak wlasnie postepuje - seria ekonomiczna, premium czasami super premium. Purina robi wiele karm, tak samo jak inne firmy i nie skreslalabym jej z tego powodu.

Link to comment
Share on other sites

większośc firm - jak nie wszystkie - mają różne półki cenowe i jakościowe (mam nadzieję że jakość idzie jednak w parze z ceną). Więc można sobie wybrac to na co nas aktualnie stać. Tylko najgorzej potem jak idzie fama o firmie z powodu najsłabszej karmy....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl']większośc firm - jak nie wszystkie - mają różne półki cenowe i jakościowe (mam nadzieję że jakość idzie jednak w parze z ceną). Więc można sobie wybrac to na co nas aktualnie stać. Tylko najgorzej potem jak idzie fama o firmie z powodu najsłabszej karmy....[/QUOTE]

otoz to i dlatego stanelam w obronie ;) bo nie ma sensu robic zlej reklamy w tym wypadku ppp ani innym tylko dlatego, ze maja rozne linie karm

Link to comment
Share on other sites

A słuchajcie, weźcie mi powiedzcie...

Na opakowaniu Josery Pure Lamb & Rice jest napisane "Adult premium".
Czy oznacza to, że ta karma jest z linii premium karm Josery? Skład nie wydaje mi się zbyt "premium"...

Skład: zboża (≥ 15% ryżu), mączka mięsna (100% mięso jagnięce), oleje roślinne, tłuszcze, produkty pochodzenia roślinnego, substancje mineralne.

Więc jak to jest?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...