Jump to content
Dogomania

josera


alice101

Recommended Posts

[quote name='olivetshka']Myślałam, że może w praktyce wypróbował ktoś tę karmę na młodym w sumie, bo niespełna 1,5 rocznym psie.[/QUOTE]

Ja nie stosowałam, moja mała jest na Festivalu i problemów nie mam - nie tyje, jest pełna energii, włos i skóra w doskonałej kondycji :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 800
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[quote name='olivetshka']Czyli ile dajesz? Wg wagi powinno być tyle i tyle, a ty dajesz ile mniej?[/QUOTE]

wagowo Ozzy w tej chwili ma ok 39 kg więc wg tabelki powinien dostać ok 380-440 g, ja dawałam 375 g a teraz dostaje 350 g

Link to comment
Share on other sites

W związku z tym iż zmieniłam karme na inna, to mam stałe dojście do karm Josera Festival w bardzo atrakcyjnej cenie bo wraz z przesylka kurierska za worek 15kg wychodzi 139zł, ale tez w Krakowie można odebrać osobiście... Jesli ktoś bylby zainteresowany niech pisze na PW. Ponadto ten sprzedawca ma inne karmy w ofercie bo prowadzi sklep...a ze to juz znajomy i ze ja jestem stala klientka to mam znizki...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ech, my połasiliśmy się na Optinessa i wylądowaliśmy u weta.Wzdęty brzuch,odruchy wymiotne, łapczywe, okropne wyjadanie trawy w ogromnych ilościach (szarpanie z korzeniami i ziemią). Pierwszy raz w życiu widziałam, żeby pies tak pożerał trawę!!Nerwowo, łapczywie-nie dał się od niej odciągnąć!Później wymuszał wymioty i tak w kółko. Dostał zastrzyk, tabletki. Ma głodówkę. Weterynarz bezwzględnie kazała zmienić karmę. Coż, wracam do Puriny Pro Plan z łososiem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kenzo']Ech, my połasiliśmy się na Optinessa i wylądowaliśmy u weta.Wzdęty brzuch,odruchy wymiotne, łapczywe, okropne wyjadanie trawy w ogromnych ilościach (szarpanie z korzeniami i ziemią). Pierwszy raz w życiu widziałam, żeby pies tak pożerał trawę!!Nerwowo, łapczywie-nie dał się od niej odciągnąć!Później wymuszał wymioty i tak w kółko. Dostał zastrzyk, tabletki. Ma głodówkę. Weterynarz bezwzględnie kazała zmienić karmę. Coż, wracam do Puriny Pro Plan z łososiem.[/QUOTE]
To wyjątkowo mocna reakcja - wprowadzałaś karmę stopniowo zaczynając od malutkich ilości i od razu taka jazda?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']To wyjątkowo mocna reakcja - wprowadzałaś karmę stopniowo zaczynając od malutkich ilości i od razu taka jazda?[/QUOTE]


No pewnie!Zawsze mieszam i stopniowo dodaję nowy smak/karmę;) Teraz jest słaby, ale już nie ma tych piekielnych odruchów wymiotnych i nie pożera tej trawy wogóle;)
Te objawy wystąpiły jakiś tydzień-dwa po podaniu nowego smaku karmy. Byliśmy cały czas na Festivalu, zmieniłam no i masz...nie mamy 100% pewności, że to od karmy ale wszystko na to wskazuje. Mam zmienić karmę, obserwować i do kontroli.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='George Carlin']Zmień weta.[/QUOTE]
A to niby dlaczego?Z postów wynika ,ze pies ewidentnie nie trawił karmy,więc wet kazał zmienić.Proste i logiczne.Nikt nie będzie kazał psu jeść żarcia po którym ma takie objawy.Czy każdy weterynarz który nie pojmuje dość pokrętnej logiki tego forum jest zły?:roll:

Link to comment
Share on other sites

Balbina - wyluzuj. To był żart. Nie dałem emotki i już niektórym wzrasta ciśnienie :lol:
Jedynie chyba adresat zrozumiał. Adwokaci jak widać niekoniecznie ;-) Ale to tak często bywa.
Ps: Ty jesteś jeszcze mądrzejsza od weta bo zdiagnozowałaś że pies "ewidentnie" nie trawi karmy po samych postach. Braaawo !

Czasem (np u mojego psa) taki odruch to jest tylko i wyłącznie kwestia smakowitości karmy lub granulatu a co za tym idzie - sposobu karmienia. Dlatego pytam.

Link to comment
Share on other sites

Jemy te karmę od 27 maja. Pierwsze objawy pojawiły się tydzień temu, w sobotę. Dzień po podaniu karmy. Pies uporczywie pożerał trawę na spacerze i miał odruchy wymiotne. Pomyślałam, że pewnie trawa gdzieś utknęła mu w przełyku i go drażni. To samo pojawiło się w niedziele i poniedziałek. Potem spokój,aż do soboty...uporczywe wyżeranie i szarpanie trawy, okropne szarpanie do wymiotów, potem same wymioty. Zastosowałam głodówkę, na drugi dzień rano poleciałam do weta.Pies miał głodówkę w sumie 2 dni. Dziś dostał do jedzenia Purinę Pro Plan dla szczeniąt bo jest lekkostrawna i ładnie się przyswaja.Od wczoraj już nie ma odruchów wymiotnych, na trawę nawet nie patrzy;) Wymioty były naturalnie od łapczywego jedzenia tego trawska. Kenzo jest bardzo wrażliwym psem i najwidoczniej jakiś składnik Optinessa mu nie podchodzi. Jutro idziemy do kontroli. Jest troszkę słaby, ale to przez głodówkę i te upały.

Własnie zdałam sobie sprawę, że karmę kupiłam tydzień temu i te objawy wystąpiły natychmiast, a nie jak pisałam wcześniej, że wystąpiły po "tygodniu, dwóch" :) Małe sprostowanko. Na tej podstawie tez wet kazał odstawić karmę;)

Miłce natomiast nic nie jest, choć zauważyłam, że niechętnie je te karmę. Festivala połykała z miska;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kenzo']Jemy te karmę od 27 maja. Pierwsze objawy pojawiły się tydzień temu, w sobotę. Dzień po podaniu karmy. Pies uporczywie pożerał trawę na spacerze i miał odruchy wymiotne. Pomyślałam, że pewnie trawa gdzieś utknęła mu w przełyku i go drażni. To samo pojawiło się w niedziele i poniedziałek. Potem spokój,aż do soboty...uporczywe wyżeranie i szarpanie trawy, okropne szarpanie do wymiotów, potem same wymioty. Zastosowałam głodówkę, na drugi dzień rano poleciałam do weta.Pies miał głodówkę w sumie 2 dni. Dziś dostał do jedzenia Purinę Pro Plan dla szczeniąt bo jest lekkostrawna i ładnie się przyswaja.Od wczoraj już nie ma odruchów wymiotnych, na trawę nawet nie patrzy;) Wymioty były naturalnie od łapczywego jedzenia tego trawska. Kenzo jest bardzo wrażliwym psem i najwidoczniej jakiś składnik Optinessa mu nie podchodzi. Jutro idziemy do kontroli. Jest troszkę słaby, ale to przez głodówkę i te upały.
Własnie zdałam sobie sprawę, że karmę kupiłam tydzień temu i te objawy wystąpiły natychmiast, a nie jak pisałam wcześniej, że wystąpiły po "tygodniu, dwóch" :) Małe sprostowanko. Na tej podstawie tez wet kazał odstawić karmę;)

Miłce natomiast nic nie jest, choć zauważyłam, że niechętnie je te karmę. Festivala połykała z miska;)[/QUOTE]

Zdarza się, że jakiś składnik karmy tak dalece nie podchodzi psu, że ma aż takie ostre objawy. Mała Zuzia miała tak po karmieniu Nutrą Gold Breeders. Po zmianie karmy wymioty ustąpiły, bądź zdarzają się bardzo sporadycznie. Drugi pies wcinał Nutrę i nic mu nie było.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

[quote name='Czarna_Owieczka']Jakoś nie mogłam się przekonać do Josery, skład wydaje się bardzo prosty, ale jest tak wiele pozytywnych opinii, że chciałby się wypróbować. Myślę nad wersja SensiPlus, jak wykończymy ariona premium, to się może pokuszę na jakąś nowość, bo obecne granulki pudel coś mało chętnie zjada ;)[/QUOTE]

A ja uważam, że prosty skład to akurat atut tej karmy ;) mój Honey źle reaguje na wszystkie bogate w składniki karmy, a Josery każdy rodzaj super przyjmuje i z chęcią je :)

Link to comment
Share on other sites

U mnie do czynienia z Josera miał jedynie kot i w sumie to była bardzo fajna karma ;)

Mój pies jadł już sporo różnych karm i raczej nie zdarzyło mu się nie tolerować jakiejś karmy (no, eukanuba była jedynie zła), on jedynie potrafi grymasić przy michach :lol:
Będziemy próbować, może spodoba mu sie karma i rzeczywiście będzie ok :)

Link to comment
Share on other sites

miałam jeden worek festivala suka mi utyła ale karma była ok , ładnie jedzona , bez alergi .
wczoraj byłam w naszym zoologu w mieście i w fajnej cenie 148zl za festivala 15kg maja josere , może mi ktoś polecić którą josere mogę kupić dla wybrednego psa? z alergią na coś (raz ma przy karmie z rybą ,raz z kurakiem więc nie ma reguły muszę ryzykować)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...