Jump to content
Dogomania

josera


alice101

Recommended Posts

  • Replies 800
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

chodzi o to że pies ma ponadprzeciętne zapotrzebowanie energetyczne i takiej zwykłej karmy to chyba z 2 kilo dziennie musiałby zjeść, a to byłoby już zbytnim obciążeniem dla żołądka. Obecnie je weterynaryjnego Hillsa i/d i je go 2 razy więcej niż na worku napisane, a ten Hills jest też karmą wysokoenergetyczną. Chodzi o to by zrezygnować z Hillsa ale pozostać przy tej samej ilości kalorii.

Link to comment
Share on other sites

no tylko ze nie ma możliwości karmienia go mięsem bo pies jest w hotelu.
No ponadprzeciętne to znaczy, ze tak jak pisałam z Hillsem- je prawie dwa razy więcej niż producenci przewidują. Obecnie jest jeszcze w okresie rekonwalescencji i musi na wadze przybrać, więc koniecznie chcemy by na tym samym poziomie kalorycznym pozostał

Link to comment
Share on other sites

no właśnie chodzi o to by zamienić na coś tańszego, bo nas chłopak z torbami puści. Od lutego miesięczni na samą karmę wydajemy 600 zł, plus do tego hotel i ponad tysiąc złotych wychodzi. Dlatego o Joserze myślimy - pozwoliłoby to na zredukowanie o dobre 200 zł kosztów karmy.

Link to comment
Share on other sites

W tym hotelu się nie gotuje, ale ugotowanie makaronu to pewnie nie powinien być problem. Powiem jednak szczerze, ze jakoś faszerowanie psa makaronem jako dodatkowy wypełniacz do suchej karmy średnio mi pasuje, bo to bezwartościowe mi się wydaje, a nie o to nam chodzi by psa napchać. Ale zapytam o to wetów, którzy psa prowadzą.

Link to comment
Share on other sites

jeżeli pies potrzebuje karmy energetycznej i je jej jakies wielkie ilości, to potrzebuje tez dostawac ugotowany makaron/ mysle ze ci co trenują psy sportowe będą mieli wieksza wiedze niż weterynarz nie specjalizujący się w takowych

Link to comment
Share on other sites

chcecie dawac psu Josere- no sory, ale karma za sto 12.. pare u dystrybutora na maczce i ze skladem na 100%- 28%-30% elementow odzwierzęcych to nie jest karma która zabezpieczy jego wymagania Energetyczne ponadprzeciętne, będzie jadl jej tak samo jak Hillsa, pytałam co jest powodem tej ponadprzecietnosci-nerwowowsc psa, przy ciaglym ruchu? bo porównanie macie z innymi Dogami podobnej postury

Link to comment
Share on other sites

nie mogę robić z psem nic czego mi weci nie zaakceptują, w końcu to oni go uratowali i teraz się pocą by go doprowadzić do formy.

Sam jest bardzo pobudliwym psem, ciągle w trybie aktywność. Nie ma dużo ruchu, jak to w hotelu. Ma problemy z przerostem flory baktryjnej, która jest teraz lekami normowana. Chcemy znaleźć mu karmę, która nie będzie odstraszać cenowo. Chciałabym znaleźć mu dom, karmiąc go drogą karmą domu mu nie znajdę. Poszukiwania czegoś co będzie wysokoenergetyczne (a przy tym dobrze by było by nie było mega tłuste) i cenowo przystępne.

Edited by tu_ania_tu
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Od może tygodnia mój psiak je wyłacznie Joserę festival i mam wrażenie, że sierść coraz bardziej nabiera blasku. Trochę się martwię, czy się nie upasie na niej (kastrat), bo czytałam, że jest dosć kaloryczna. Je bardzo chętnie w wersji dla 10kg+ , bo woli większe granulki mimo, że waży niecałe 9 kg. Dodam tylko, że to kundelek, coś sznupko-pudlowatego. Jakie macie doświadczenia z Joserą?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...