Jump to content
Dogomania

gayka

Members
 • Content Count

  1198
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

14 Good

1 Follower

About gayka

 • Rank
  Advanced Member
 • Birthday 04/12/1970

Contact Methods

 • Website URL
  http://vadecorso.pl

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

Converted

 • Location
  Wrocław

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. gayka

  Zmiana karmy?

  Cena dzikiego łososia jest kilkanaście razy wyższa i szczerze mówiąc nie wierzę, że jest składnikiem jakiejkolwiek karmy . Chyba, że jakieś odpadki .
 2. gayka

  Zmiana karmy?

  A ja zdecydowanie unikałabym karmienia stale czymkolwiek na łososiu. Obecnie łosoś jest wyłącznie hodowlany, jest nafaszerowany antybiotykami i pestycydami. Stałe podawanie jest zwyczajnie niebezpieczne. W sieci jest dużo materiałów na temat współczesnych hodowli łososia.
 3. 13 miesięcy dla psa rady dużej to jeszcze wiek juniorowy i przy karmie dla juniorów bym została jeszcze jakiś czas. Pies dużej rasy osiąga dojrzałość fizyczną w wieku ok.2 lat.
 4. Ja mam zdecydowanie dobre doświadczenia z leczniczymi karmami RC , ale jestem też zawsze czujna i właśnie wyczaiłam karmy Happy Dog , widzę, że mają wersję specjalistyczna Sano , dla psów z przewlekłymi chorobami nerek, wątroby i serca. Może się przyda komuś .
 5. Każdy z nas ma jakieś doświadczenia z żywieniem psów. Ja osobiście mam nie do końca zdrowego psa i bywa, że musze posiłkować się gotową dietą . Od wielu lat mam psy , ale ciagle mam mnóstwo dylematów. Nie kieruję się reklamą, ale też sama już nie wiem czym właściwie się kierować :( chyba obserwacją kondycji i zdrowia psów.... Jakiś czas temu wpadłam na pomysł zorganizowania niezależnego od żadnego producenta ( tylko takie do tej pory spotykałam) szkolenie z żywienia psów. Było to trudne zadanie , ponieważ dietetyka nie jest wykładana na polskich uczelniach. Udało się zaprosić do projektu l
 6. Jamniki , szczególnie w dojrzałym wieku, absolutnie nie powinien skakać a już zeskakiwać to naprawdę absolutnie NIE ! kręgosłup z pewnością jest już mocno obciążony , są zwapnienia . O kondycję jamnika trzeba dbać szczególnie . Nie może mieć nadwagi i musi mieć silne mięśnie .
 7. przychodzi mi do głowy Bosch , nie mam osobistych doświadczeń ale słyszałam wiele dobrych opinii. Jedynie co mnie przeraża w tym wątku to to co się stanie z sunią jak zachoruje. Cena wizyty u weterynarza to pewnie równowartość kilku takich biedronkowych worków :(
 8. Jest i jest ratunkiem dla wielu alergików. To wersja weterynaryjna sensitivity, oparta na tapioce i kaczce.
 9. Dokładnie , jeśli ma się zdrowe psy to co można sobie gadać co się lubi a czego nie. Bycie teoretykiem to łatwa sprawa !
 10. Przeczytałam wątek ponieważ moja suka okresowo cierpi na dolegliwości przewodu pokarmowego i już zaczęłam się zastawnaieć, czy to aby nie zapalenie żołądka. Znów był atak biegunki i wymiotów , po dwóch dniach znaczna poprawa na antybiotyku. Chciałam zwrócić uwagę na mlaskanie , u nas to mlaskanie nocne okazało się wynikiem refluksu żołądkowego. Wydało się niechcący przy okazji innego badania , wcześniej mlaskanie zlekceważyłam :(
 11. Czy to się komuś podoba czy nie Royal w liniach weterynaryjnych jest liderem a karmy zwyczajnie pomagają . Mam doświadczenie z karmieniem psa z chorą wątrobą , rezultat znakomity , no ale to było kilka lat temu. Obecnie pies z refluksem i wrażliwym układem pokarmowym najlepiej czuje się na royalowym gastro lub sensitivity. Drugi pies staruszek z chorymi stawami i nawracającą nadwagą też pięknie chudnie na royalowym obesity. Nie chodzi głodny , sierść piękna , kondycja bardzo ok . Taka prawda .
 12. Nie ma czegoś takiego, co jest ok dla każdego psa ! Każdy pies może inaczej zareagować. Mój pies absolutnie nie mógł być na Acanie , ale to nie świadczy,że Acana nie jest ok. Zdecydowanie należy ocenić jak pies się czuje i jeśli jest ok to po co zmieniać . Przynajmniej na jakiś czas pozwoliłabym psu odpocząć od eksperymentów.
 13. Ja mam doświadczenie , ale z odcinkiem piersiowo lędźwiowym - jak większość posiadaczy jamników. Swoje doświadczenia opisuję tutaj https://www.vadecorso.pl/aktualnosci/jamniki-fascynacja-rozczarowanie-radosci-i-strachy W Twojej relacji jedno mnie martwi a mianowicie wiedza lekarza o rehabilitacji a raczej straszna nie wiedza ! Po takim zabiegu należy wdrożyć plan rehabilitacyjny w pierwszej dobie. Zaczyna się od działania przeciw obrzękowego i przeciwbólowego , zwykle laseroterapia. Odcinek fatalny i zabieg w tym miejscu powinien wykonywać bardzo !!! doświadczony lekarz , niestety najc
 14. Znajoma karmi NP swojego mini pieska . Zadowolona , pies bardzo aktywny , pięknie wygląda , przyswajanie idealne.
×
×
 • Create New...