Jump to content
Dogomania

gayka

Members
 • Posts

  1198
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About gayka

 • Birthday 04/12/1970

Contact Methods

 • Website URL
  http://vadecorso.pl

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

Converted

 • Location
  Wrocław

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

gayka's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

14

Reputation

 1. gayka

  Zmiana karmy?

  Cena dzikiego łososia jest kilkanaście razy wyższa i szczerze mówiąc nie wierzę, że jest składnikiem jakiejkolwiek karmy . Chyba, że jakieś odpadki .
 2. gayka

  Zmiana karmy?

  A ja zdecydowanie unikałabym karmienia stale czymkolwiek na łososiu. Obecnie łosoś jest wyłącznie hodowlany, jest nafaszerowany antybiotykami i pestycydami. Stałe podawanie jest zwyczajnie niebezpieczne. W sieci jest dużo materiałów na temat współczesnych hodowli łososia.
 3. 13 miesięcy dla psa rady dużej to jeszcze wiek juniorowy i przy karmie dla juniorów bym została jeszcze jakiś czas. Pies dużej rasy osiąga dojrzałość fizyczną w wieku ok.2 lat.
 4. Ja mam zdecydowanie dobre doświadczenia z leczniczymi karmami RC , ale jestem też zawsze czujna i właśnie wyczaiłam karmy Happy Dog , widzę, że mają wersję specjalistyczna Sano , dla psów z przewlekłymi chorobami nerek, wątroby i serca. Może się przyda komuś .
 5. Każdy z nas ma jakieś doświadczenia z żywieniem psów. Ja osobiście mam nie do końca zdrowego psa i bywa, że musze posiłkować się gotową dietą . Od wielu lat mam psy , ale ciagle mam mnóstwo dylematów. Nie kieruję się reklamą, ale też sama już nie wiem czym właściwie się kierować :( chyba obserwacją kondycji i zdrowia psów.... Jakiś czas temu wpadłam na pomysł zorganizowania niezależnego od żadnego producenta ( tylko takie do tej pory spotykałam) szkolenie z żywienia psów. Było to trudne zadanie , ponieważ dietetyka nie jest wykładana na polskich uczelniach. Udało się zaprosić do projektu lekarza weterynarii oraz zootechnika hodowcę . Tak dobrany zespół przed kilka tygodni opracowywał program , korzystając w głównej mierze z literatury obcojęzycznej , podpierając się własnym długoletnim doświadczeniem i kierunkowym wykształceniem. Tak powstało jedyne w Polsce szkolenie na temat żywienia i dietoterapii psów. Na tą chwilę zaplanowaliśmy kolejną edycję na 24 października 2015. napisałam tutaj, bo myślę, że naprawdę warto skorzystać. Program jest absolutnie unikatowy, można go zobaczyć na naszej stronie www.vadecorso.pl . Szczególnie zapraszamy właścicieli i opiekunów psów problematycznych , starszych, chorujących. program: 1. Składniki odżywcze: a) podstawowe składniki odżywcze i ich pochodzenie, b) składniki mineralne, c) witaminy, d) suplementy diety. 2. Systemy żywienia psów: a) karma sucha gotowa, b) karma mokra gotowa, c) BARF (Biologically Appropriate Raw Food ), d) "domowe" żywienie, e) ilość posiłków, f) obliczanie zapotrzebowania energetycznego psów w zależności od jego potrzeb, g) obliczanie zapotrzebowania na poszczególne składniki w diecie. 3. Żywienie na różnych etapach życia: a) żywienie suk hodowlanych i reproduktorów, b) żywienie suk ciężarnych, c) żywienie szczeniąt i psów młodych, d) żywienie psa geriatrycznego, e) żywienie psów pracujących. 4. Diety lecznicze: a) żywienie przy otyłości, b) żywienie przy nietolerancjach pokarmowych, c) żywienie w chorobach trzustki, d) żywienie w chorobach nerek, e) żywienie w chorobach wątroby, f) żywienie w chorobach stawów, g) żywienie w chorobach serca, h) żywienie w cukrzycy, i) żywienie w chorobach nowotworowych, j) alergia a nietolerancja pokarmowa. 5. Skręt żołądka - fakty i mity. 6. Jak czytać opisy na opakowaniach karm dla psów. 7. Przekąski dla psów - czym kierować się przy wyborze. 8. Zatrucia pokarmowe. miejsce szkolenia: Sala wykładowa, Wrocław, ul. Ostrowskiego 30
 6. Jamniki , szczególnie w dojrzałym wieku, absolutnie nie powinien skakać a już zeskakiwać to naprawdę absolutnie NIE ! kręgosłup z pewnością jest już mocno obciążony , są zwapnienia . O kondycję jamnika trzeba dbać szczególnie . Nie może mieć nadwagi i musi mieć silne mięśnie .
 7. przychodzi mi do głowy Bosch , nie mam osobistych doświadczeń ale słyszałam wiele dobrych opinii. Jedynie co mnie przeraża w tym wątku to to co się stanie z sunią jak zachoruje. Cena wizyty u weterynarza to pewnie równowartość kilku takich biedronkowych worków :(
 8. Jest i jest ratunkiem dla wielu alergików. To wersja weterynaryjna sensitivity, oparta na tapioce i kaczce.
 9. Dokładnie , jeśli ma się zdrowe psy to co można sobie gadać co się lubi a czego nie. Bycie teoretykiem to łatwa sprawa !
 10. Przeczytałam wątek ponieważ moja suka okresowo cierpi na dolegliwości przewodu pokarmowego i już zaczęłam się zastawnaieć, czy to aby nie zapalenie żołądka. Znów był atak biegunki i wymiotów , po dwóch dniach znaczna poprawa na antybiotyku. Chciałam zwrócić uwagę na mlaskanie , u nas to mlaskanie nocne okazało się wynikiem refluksu żołądkowego. Wydało się niechcący przy okazji innego badania , wcześniej mlaskanie zlekceważyłam :(
 11. Czy to się komuś podoba czy nie Royal w liniach weterynaryjnych jest liderem a karmy zwyczajnie pomagają . Mam doświadczenie z karmieniem psa z chorą wątrobą , rezultat znakomity , no ale to było kilka lat temu. Obecnie pies z refluksem i wrażliwym układem pokarmowym najlepiej czuje się na royalowym gastro lub sensitivity. Drugi pies staruszek z chorymi stawami i nawracającą nadwagą też pięknie chudnie na royalowym obesity. Nie chodzi głodny , sierść piękna , kondycja bardzo ok . Taka prawda .
 12. Nie ma czegoś takiego, co jest ok dla każdego psa ! Każdy pies może inaczej zareagować. Mój pies absolutnie nie mógł być na Acanie , ale to nie świadczy,że Acana nie jest ok. Zdecydowanie należy ocenić jak pies się czuje i jeśli jest ok to po co zmieniać . Przynajmniej na jakiś czas pozwoliłabym psu odpocząć od eksperymentów.
 13. Ja mam doświadczenie , ale z odcinkiem piersiowo lędźwiowym - jak większość posiadaczy jamników. Swoje doświadczenia opisuję tutaj https://www.vadecorso.pl/aktualnosci/jamniki-fascynacja-rozczarowanie-radosci-i-strachy W Twojej relacji jedno mnie martwi a mianowicie wiedza lekarza o rehabilitacji a raczej straszna nie wiedza ! Po takim zabiegu należy wdrożyć plan rehabilitacyjny w pierwszej dobie. Zaczyna się od działania przeciw obrzękowego i przeciwbólowego , zwykle laseroterapia. Odcinek fatalny i zabieg w tym miejscu powinien wykonywać bardzo !!! doświadczony lekarz , niestety najczęstszym powikłaniem bywa czterokończynowy paraliż. Ale nawet wtedy rehabilitacja może postawić psa na łapy ! Pytanie kluczowe : ile udanych zabiegów przeprowadził ten lekarz ?
 14. Znajoma karmi NP swojego mini pieska . Zadowolona , pies bardzo aktywny , pięknie wygląda , przyswajanie idealne.
×
×
 • Create New...