Jump to content
Dogomania

Barf


cyryl

Recommended Posts

[quote name='zaginiona sara']Moje ciągnie do gotowanego, boję się o jelita.
Panbazyl to zniżki powinnaś dostać za zwiększanie handlu.
Moje futery ostatnio marudziły nad tym mielonym ale znowu im kupię trochę.
Wybredne toto, trzeba trochę im urozmaicić dania, jajka dawno nie jadły.[/QUOTE]
i tak pan jest tak miły, ze mi przywozi pod chałupkę żarło dla futer, rozpakowuje i dokładnie okrywa foliami i innymi temu podobnymi sprzetami jak nie mogę być przy odbiorze i żarcie czeka na mnie aż przyjadę.
U mnie też byl bojkot tego jedzenia. Z powodu znudzenia chyba wołowiną. Teraz mamy indyczynę, indyczyno- wołowinę i trochę wołowiny (bez kości wszystko). Kości sama kupuje w postaci szkieletów z kur czy mostkowych. Wole dawać gnaty w całości.
Za to strajk kompletny na warzywa.... przeczekam. za jakiś czas znow dam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anorektyczna.nerka']a ja sobie zamawiam żarło dla psa w tym sklepie, który zarekomendowała Panbazyl ;>[/QUOTE]
to bardzo fajny sklep :) Jak jestem w Lbl (czyli jakoś ze 2 razy w miesiącu) to go odwiedzam. No ujął mnie róznorodnościa i cenami :) I tym, ze tam są prawdziwe wołowe serca i nie muszę myśleć, czy to wieprzowe (bo wieprzowe są obok - są dużo mniejsze, a jakos nie bardzo chcę karmić futra podrobami wieprzowymi surowymi, gnaty jak najbardziej tak, ale nie podroby)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anorektyczna.nerka']O, jak jesteś w lbn, to niekoniecznie musisz jechać na Narutowicza. bo ten sam sklep jest nieopodal przystanku "plac bychawski" i tutaj w ogóle jest cały spis tych sklepów, ceny wszędzie raczej takie same albo niewiele różniące się:
[URL]http://www.dobroslawow.pl/index.php/sie-sprzeday.html[/URL][/QUOTE]
dzięki! To mam i na Krańcowej - nawet nie wiedziałam, i na Lubartowskiej. szkoda, ze na mojej wsi nie ma....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewa&Duffel']U nas kolejna próba z kaczką zakończona niepowodzeniem. Korpus kaczy dostąpił zaszczytu powąchania i na tym się skończyło, żadne zachęty nie przekonały do zjedzenia. Coś mu wyraźnie w tej kaczce nie pasuje, trudno...[/QUOTE]
pies też polityczny stwór ;) Trzeba uszanować

Link to comment
Share on other sites

Podjechałam pod dom a tu dzwonek nie działa, ale reklama na aucie więc za telefon i dzwonię, pan nie zdążył dojść do tel już odjechaliśmy ale za sekundę oddzwonił, psy chyba będą wdzięczne za wołowinę z warzywami na obiad.
Jeszcze te serca muszę kupić.
Kupiłam im ponad pudło bo drugie do podziału, wystarczy na bardzo długo :) plusy psich karzełków. Mamy indycze i kurze korpusy, nogi indycze i może kości wieprzowe.

Link to comment
Share on other sites

dziewczyny potrzebuję rady, bo chyba coś źle barfuję ze swoimi psami...


Mam trzy psy i odkąd przeszłam z nimi na barf( z każdym w innym czasie- ale średnio jakieś 3 msc temu) stan ich skóry strasznie się pogorszył- drapią się wszystkie trzy, sypie się z każdego....

Psy miały wcześniej po suchej karmie bozita robur sierść w dużo lepszej formie...

Coś robię źle, czegoś pewnie im brakuje albo mam dostęp do "naszpikowanego" mięcha:(

Przedstawię Wam nasze menu:

Poniedziałek
1,60kg kosci drobiowych

Wtorek
0,8kg podrobów
0,8kg papki warzywnej

Środa
1,2kg kości wołowych/wieprzowych
0,5kg twarogu + cale jajko

Czwartek
1kg kosci drobiowe
0,6kg zoladkow

Piatek
1kg okrawkow wolowych
0,6kg papki warzywnej

Sobota
0,8kg ryby
0,4kg łapek
0,4kg twarogu

Niedziela
1 kg kosci drobiowych/wołowych
0,6kg papki warzywnej+cale jajko


Na ilości nie patrzcie , bo nie są moje... Proszę o rady

Link to comment
Share on other sites

dexterka, strasznie, ale to strasznie dużo kości jest w Twoim menu! Zdecydowanie więcej mięsa! To rzuciło mi się w oczy jako pierwsze - poza tym być może w ich diecie jest za mało biotyny i witamin z grupy B, podawałabym im jajko, ale nie całe, tylko żółtko, no i drożdże browarnicze.

Link to comment
Share on other sites

Może kurczaki jakieś lewe. Moja się dużo bardziej drapie po kurze niż po czymkolwiek innym. A to psy jednej rasy czy każdy inny?

[quote name='Bonsai']dexterka, strasznie, ale to [B]strasznie dużo kości[/B] jest w Twoim menu! Zdecydowanie więcej mięsa! To rzuciło mi się w oczy jako pierwsze - poza tym być może w ich diecie jest za mało biotyny i witamin z grupy B, podawałabym im jajko, ale nie całe, tylko żółtko, no i drożdże browarnicze.[/QUOTE]

Serio? Bo nasz jadłospis wygląda tak jak poniżej, a też ma sporo kości...

1. 250g mięsnych kości
2. 150g kg mięsnych kości + kefir 100 g
3. 150g mięsnych kości + ćwierć kostki twarogu + jajko
4. 250g mięsnych kości
5. 150g papki warzywnej + 100g żołądków + łyżka oleju
6. 250g mięsnych kości
7. 150g mięsnych kości + kefir 100 g
8. 150g mięsnych kości + kefir 100 g
9. 150g papki warzywnej + 100g wątroby + łyżka oleju + łyżka tranu
10. 250g mięsnych kości
11. 250g mięsnych kości
12. 250g okrawków wołowych lub wieprzowych
13. 150g papki warzywnej + 50g żołądków + łyżka oleju + jogurt naturalny 50 g
14. 150g mięsnych kości drobiowych + kefir 100 g
15. 250g podrobów
16. 250g mięsnych kości drobiowych
17.pół kostki twarogu + łyżka miodu + jajko + łyżka suszonych alg
18. 250g serc

Algi daję częściej, jak mi się przypomni, ale na pewno ze 3 razy w tygodniu małą łyżeczkę.

Edited by evel
Link to comment
Share on other sites

[quote name='evel']Może mają uczulenie na kurę? Próbowałaś dawać np. grzbiety, szyje indycze w ramach "kości drobiowych"?[/QUOTE]

próbowałam, chociaż przyznam, że przez dość krótki czas, bo u mnie na wsi ciężko jest dostać indyka.

[quote name='filodendron']uczulenie to pierwsze, co przyszło mi do głowy - ale wszystkie trzy psy?[/QUOTE]

Tak- wszystkie trzy psy, gdyby tylko jeden się drapał a tu trzy psiury siedzą i w trójkę się drapią. Wcześniej jadły karmę z kurczakiem i problemu nie było

[quote name='Bonsai']dexterka, strasznie, ale to strasznie dużo kości jest w Twoim menu! Zdecydowanie więcej mięsa! To rzuciło mi się w oczy jako pierwsze - poza tym być może w ich diecie jest za mało biotyny i witamin z grupy B, podawałabym im jajko, ale nie całe, tylko żółtko, no i drożdże browarnicze.[/QUOTE]

Menu swoje zaczerpnęlam od znajomego, który znowu układał je na podstawie jadłospisów z tego forum. W dniach drobiowych podaję mocno mięsne korpusy, skrzydelka, szyje, cwiartki, łapki.

Mimo tego podawać więcej mięsa?? Jakiego dokładniej?

Jak często podawać żółtka? Zrezygnować w ogóle z całych jajek?

Ja również dodaje algi do np serka...

Aha są to trzy zupełnie różne pieski:

wyżeł weimarski, "szorstkowłosy owczarek niemiecki" i mały kundelek ok 8 kg.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...