Jump to content
Dogomania

Barf


cyryl

Recommended Posts

[quote name='annber']witam
jestem z psem na barfie od ładnych paru miesiecy , psinka wyglada i czuje sie swietnie , jego siersc nigdy nie była w tak doskonałym stanie;D
Mam pytanie dotyczace kupek na barfie otóz u mojego psa sa sredniej wielkosci , dosc twarde i takie sypkie "piaskowate" czy taki stan rzeczy jest prawidłowy ?[/QUOTE]

Normalne :)

Jeżeli pies ma problemy z wypróżnianiem, widać, że jest mu bardzo ciężko się załatwić, to dawaj więcej oleju i warzyw. Ale jeśli kupki są takie jak piszesz i pies wydala je normalnie, to wszystko w porządku :)

Link to comment
Share on other sites

ano - fakt! Takie kompaktowe! A w lecie jak jest słońce to po 3 dniach można na nie skakać - rozsypują się jak purchawki ;) No i świetnie się dopasowują do kosiarki do trawy - nie jakieś tam maziaje co się kółka czepiają a super nawóz (mam pół hektara trawnika przed chałupą i 3 psy na barfie)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl']ano - fakt! Takie kompaktowe! A w lecie jak jest słońce to po 3 dniach można na nie skakać - rozsypują się jak purchawki ;) No i świetnie się dopasowują do kosiarki do trawy - nie jakieś tam maziaje co się kółka czepiają a super nawóz (mam pół hektara trawnika przed chałupą i 3 psy na barfie)[/QUOTE]

:roflt::roflt::roflt: Hahahaha ja jeszcze nie skakałam !!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='yuki']:roflt::roflt::roflt: Hahahaha ja jeszcze nie skakałam !!![/QUOTE]
poczekaj do lata - sama rozkosz :) U mnie dzieciaki robia "zawody" w tej dyscyplinie sportu. Chyba że wcześniej przekoszę kosiarą wszystko. :)

[quote name='emilka']Czego może brakować psu w diecie jeśli skubie trawę ?[/QUOTE]
trawy :)
A czym żywisz psa?

Link to comment
Share on other sites

Przykładowy jadłospis tygodniowy moich psów:
pn
mięso wołowe + papka warzywna
skrzydła z kaczki + olej z łososia
wt
konina mięso i podroby +papka warzywna
kości cielęce + kefir
śr
korpus z kurczaka + jajko
serce wołowe
czw
mięso wołowe + papka warzywna
ogon wołowy + olej
pt
wątróbka drobiowa + warzywa
skrzydełka z kurczaka + kefir
sob
wołowina + algi
korpus z kurczaka
nd
tchawica wołowa

Link to comment
Share on other sites

[quote name='emilka']Przykładowy jadłospis tygodniowy moich psów:
pn
mięso wołowe + papka warzywna
skrzydła z kaczki + olej z łososia
wt
konina mięso i podroby +papka warzywna
kości cielęce + kefir
śr
korpus z kurczaka + jajko
serce wołowe
czw
mięso wołowe + papka warzywna
ogon wołowy + olej
pt
wątróbka drobiowa + warzywa
skrzydełka z kurczaka + kefir
sob
wołowina + algi
korpus z kurczaka
nd
tchawica wołowa[/QUOTE]

Za dużo czerwonego mięsa... Wymień minimum połowę na indyka, kurczaka, królika, kaczkę, etc. albo jogurt/kefir bo pies będzie miał nadmiar żelaza i obciążone nerki.
Kości wołowych-cielęcych też jest za dużo - jeśli pies nie jest bardzo duży, może mieć problemy trawienne - i jeść trawę.

Link to comment
Share on other sites

Przyjmuje się, że na każdy kg masy ciała powinniśmy dostarczać 1 gram oleju dziennie (5 gram ma łyzeczka od herbaty, a 15 gram zwykla). Co ciekawe, zwiększone dawki tego oleju nie skutkują odkładaniem się tkanki tłuszczowej. Nie mniej nie przesadzałabym. ;) Ale gdy chcemy by zadziałał leczniczo, możemy podać więcej - a potem zmniejszyć dawkę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bonsai']Przyjmuje się, że na każdy kg masy ciała powinniśmy dostarczać 1 gram oleju dziennie (5 gram ma łyzeczka od herbaty, a 15 gram zwykla). Co ciekawe, zwiększone dawki tego oleju nie skutkują odkładaniem się tkanki tłuszczowej. Nie mniej nie przesadzałabym. ;) Ale gdy chcemy by zadziałał leczniczo, możemy podać więcej - a potem zmniejszyć dawkę.[/QUOTE]

Dziekuję bardzo. Nie spodziewałam się, że aż tak dużo. Muszę zwiększyć ilości.

Link to comment
Share on other sites

Witam. ;)
Jestem posiadaczką 7-letniego Goldena.
Szukam sporo na temat BARF, ponieważ dotychczas karmiony był suchą karmą, czasami gotowane było mięso i kasza.
Wiem, że jego dieta nie jest dobra, dlatego chcę przejść na BARF.
Niestety, dużo nie rozumiem na ten temat, dlatego mam kilka pytań:
Jak ogólnie ma to wyglądać?
Codziennie inne mięso?
Czy jest jakaś lista, w której są podane dozwolone mięska?
Ogólnie chciałabym wiedzieć,jak to wszystko wygląda, gdyż jest dla mnie bardzo ważne.
I czy taka dieta dużo kosztuje?
Pytam, ponieważ jestem na utrzymaniu rodziców, więc muszę jakoś się z tym liczyć. ;)

Jeśli zaśmiecam temat, proszę przynajmniej, żeby ktoś do mnie napisał!

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

SemoGirl poczytaj tutaj: [url]http://abc-psow.pl/zywienie-psow/BARF-dieta-naturalna/55-rozne-typy-miesa.html[/url] i inne artykuły w tym serwisie. Są bardzo pomocne. I kilka ostatnich stron też poczytaj - ostatnio JJD zadała podobne pytania i Tobie też przydadzą się nasze odpowiedzi. ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...