Jump to content
Dogomania

Barf


cyryl

Recommended Posts

[quote name='sangoma']Nieczyszczone wołowe żołądki, zmielone, dostaniesz u mnie - jesli jestes z Wawy :)
[url]www.sangoma.pl/barf.htm[/url][/QUOTE]

Ale ja bym reflektowała na te żołądki, bo w W-wie co 2 tygodnie jestem ;) Więc może jakoś tydzień przed świętami się zjawię ;)
Widzę, że są warzywka na indywidualne zamówienie; znaczy to że ile wcześniej muszę je zamówić? Bo zaorałam sokowirówkę ostatnio, i w ogóle mam dość robienia samodzielnie tej papki.

Link to comment
Share on other sites

dzis zaczełam z psem ostatecznie barfowac:P wczoraj dostał jeszcze 250 g zoładków z mala iloscia kefiru +odrobinka miodu
dzisiaj na sniadanko dostał na kupery indycze ok 280 g -pierwsza reakcja "hmm chyba sobie zartujesz" :D, wział w pysk , wypluł , wział poszedł z tym do pokoju połozył pod stołem i wrocił , jednak jak zobaczył ze nie ma niczego innego poszedł i zjadł (a był mocno głodny) , nastepny kawałek juz zjadł szybciutko:)
na kolacje dostanie 350 g skrzydełek z kuraka , wiec zobaczymy co powie na to...:D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bonsai']Ja dziś zakupiłam u sangomy strusia i Primexa dla dorosłych. Na razie otworzyłam strusia, pies niepewnie pierwszy kęs wziął do pyska, a potem nie zdążyłam mrugnąć i wszystko zniknęło. ;)[/QUOTE]

Cieszę się, bo strus jest "inny" w smaku i niektóre psy potrzebują na początku dodatkowej motywacji w postaci jajka i oleju (tzn. moje potrzebowały :)

Link to comment
Share on other sites

Dziś dostał BARFA mięso z warzywami i już absolutnie nie potrzebował zachęty. Mój pies je surowe warzywa! Cud!!! :)
Cieszę się, że zdecydowałam się na tego Primexa, oczywiście z normalnego sklepowego mięska nie rezygnujemy, ale Primex będzie bardzo fajnym uzupełnieniem i urozmaiceniem diety. A jak mój piecho się zestarzeje i ząbki już nie będą tak sprawne to będzie jadł tylko Primexy, bo są fajnie zmielone.

Jedyny minus to to, że kostki długo się rozmrażają. Albo jeszcze nie znalazłam sposobu, by przyspieszyć ten proces.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bonsai']Dziś dostał BARFA mięso z warzywami i już absolutnie nie potrzebował zachęty. Mój pies je surowe warzywa! Cud!!! :)
Cieszę się, że zdecydowałam się na tego Primexa, oczywiście z normalnego sklepowego mięska nie rezygnujemy, ale Primex będzie bardzo fajnym uzupełnieniem i urozmaiceniem diety. A jak mój piecho się zestarzeje i ząbki już nie będą tak sprawne to będzie jadł tylko Primexy, bo są fajnie zmielone.

Jedyny minus to to, że kostki długo się rozmrażają. Albo jeszcze nie znalazłam sposobu, by przyspieszyć ten proces.[/QUOTE]


Ale jak rozmrazasz te kostki? moze dobrym pomysłem byłoby włozenie zawartosci miesa bez opakowania do foliowego worka, zawiązanie, i wsadzenie tego do gorącej wody. Zawartość sie nie rozciapie w wodzie, a szybciej pojdzie rozmrażanie ;)

[B]EDIT:[/B]

[quote name='annber']bonsai ja jak chce mieso rozmrozic szybko to po wyjeciu go z zamrażarki nalewam do garka ciepłej wody i mieso w woreczku tam wkładam , czasem zmieniam znów na ciepła wode jak ta sie oziebi od miesa-dosc szybki sposób:cool3:[/QUOTE]


coż za jednoznaczność myśli w czasie :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bonsai']...
Jedyny minus to to, że kostki długo się rozmrażają. Albo jeszcze nie znalazłam sposobu, by przyspieszyć ten proces.[/QUOTE]

Wyjmuj wcześniej :) Ja wyciągam wieczorem porcję na cały następny dzień. A w sytuacji kryzysowej stawiam je w misce na garnku z gotującą wodą.

Link to comment
Share on other sites

no, mój piecho coraz ładniej pochłania surowe , wczoraj to skrzdełko z indyka poszło mu dosc szybko:D, dzis na snadanie zjadł twaróg z jajem i zmiksowanymi orzeszkami ziemnymi +łyzeczka oleju
a czy moge psu tak co drugi dzien badz nawet codziennie dawac łyzke stołową jakiegos oleju np oliwy z oliwek czy z pestek winogron? zreszta narazie mam tylko te 2:)

Link to comment
Share on other sites

[SIZE="4"][CENTER][B]BARFOWICZE Z WARSZAWY I OKOLIC[/B][/SIZE]

Jakiś czas temu zaczęłam poszukiwać innych mięs, by urozmaicić dietę mojego psa. Wynalazłam fermę nutrii koło Białegostoku. Hodowca sprzedaje, ale od dziesięciu sztuk tuszek minimum. Jedna tuszka to ok 3-4 kg i koszt 40-50 zł. Gdybyśmy było wystarczając o dużo chętnych, możemy zrobić wspólne zamówienie, co Wy na to? Mięso nutrii ponoć jest bardzo zdrowe.

[B]Kto chętny na mięso nutrii ??? [/B][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

To ta ferma: [url]http://www.wspolczesna.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090127/AGRO/334237370[/url]
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Departament Bezpieczeństwa Żywności i Weterynarii
Krajowe Centrum Hodowli Zwierząt
Wykaz Stad Nutrii
Objętych oceną wartości użytkowej i hodowlanej
Warszawa - marzec 2010: [url]http://nutrie.eu/teksty/fermy.htm[/url] (więc nie jest to dzika hodowla)

Zaopatruje się też u nich Warszawskie zoo.

Link to comment
Share on other sites

czy macie moze jakies sposoby by pies zjadał papke warzywną??

dzis mojemu zrobiłam 300g papki narazie z merchwi,pietruszki i papryki, z tym ze on tego tknąć nie chce ....dodałam kefiru i bez zmian, potem miał dostac 300g zoładków indyczych ale ich w normalmnej postaci tez nie zje , wiec mu je zmielilam i dodałam do papki....polizał kilka razy , z reki wziął troszke ale znów odmówił :angryy:

macie jakies pomysły co mozna spokojnie dodac do tej papki ?

narazie czekam az zgłodnieje mocno ...jak nie zje dzis to moze jutro....

Link to comment
Share on other sites

Możesz dodać np. oleju z ryby z puszki, wątróbki, serduszek pokrojonych (żołądki też dawałam krojone do papki), czegoś pachnącego dla psiego nosa. Jak młoda papek nie zjadała to głodziłam pół dnia, dużo ruchu i psisko zjadało chociaż trochę żeby nie paść z głodu ;).

Moje żarłoczne psisko dzisiaj robiło podchody do michy z korpusem. Zastanawiałam się o co jej chodzi, bo Hexolina zwykle najpierw je i dopiero później wącha i się zastanawia co zjadła (:evil_lol:) a tym razem nie miała ochoty ruszyć kurczaka. Okazało się że kurczak był lekko śmierdzący, bo 2 dni w lodówce leżał, co Shinie wcale nie przeszkadzało go wszamać i upewniać się czy Hexa zje. Nie spodziewałam się takiej delikatności po tym żarłoku :lol:. Papki z filetem rybnym wcale nie ruszyła bo jej zapach nie odpowiadał. Psy mi się mózgami pozamieniały :mad:

Link to comment
Share on other sites

Ja bym nie przesadzała z dosmaczaniem, bo potem będziesz musiała non stop cudować. Spokojnie bym poczekała aż pies się przegłodzi dzień czy dwa. Ja swojemu szczylowi nie dosmaczylam papki niczym, po prostu wsadziłam mielone żołądki (bo tak to się podaje ogólnie, samą papkę warzywnę bez podrobów raczej malo który pies zje ;)) i czekało. Zjawiało się w porze posiłków, potem znikało w lodówce, za 4 razem zniknęło do dna - i teraz mam psa, który obierki z ogórka wyżera ze śmietnika :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']samą papkę warzywnę bez podrobów raczej malo który pies zje ;)[/QUOTE]

Mój zje! :multi: Ale ona kradnie notorycznie warzywa i owoce, więc ogólnie chyba jest dziwna :evil_lol: Żeby było sprawiedliwie to pewnie mój drugi pies będzie pluł papką po ścianach :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...