Jump to content
Dogomania

Barf


cyryl

Recommended Posts

Ja dostałam od sąsiadki odpady ze świni i między innymi jest tam nerka, świnia jest przebadana ale pochodzi z małego gospodarstwa z chowem zwierząt na swój użytek i raczej nie zaryzykuje dać psu tej nerki ale czy pozostałe odpady (kości, zrzynki) które miały kontakt z tą nerką mogę dać czy lepiej też nie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sukóru']Ja dostałam od sąsiadki odpady ze świni i między innymi jest tam nerka, świnia jest przebadana ale pochodzi z małego gospodarstwa z chowem zwierząt na swój użytek i raczej nie zaryzykuje dać psu tej nerki ale czy pozostałe odpady (kości, zrzynki) które miały kontakt z tą nerką mogę dać czy lepiej też nie?[/QUOTE]

no spokojnie. Ajuszki siedzi w mózgowiu, rdzeniu kręgowym i ogólnie - w podrobach. Jeżeli jest. Bo raczej byc go nie powinno. ale - no własnie to ale...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='motyleqq']:mdleje: też chcę! my większość mięsa dla psa kupujemy kl. B ;)[/QUOTE]

Ja jeszcze nie do końca wiem, gdzie u nas są takie miejsca, ale tu się trafiło:).
Za jakiś czas będę jechać do Wawy na wizytę poadopcyjną wyżełki, którą miałam na DT, mogę Ci trochę podrzucić;)

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=#000000]Mam pytanie :[/COLOR]
[COLOR=#000000]Szczeniak 8tyg. - co tydzień mam podawać inne proporcje ? [/COLOR]
[COLOR=#000000]9tyg. - wiecej czegoś , mniej czegoś?[/COLOR]
[COLOR=#000000]10tyg. - więcej czegoś i też mniej czegoś ?[/COLOR]
[COLOR=#000000]Czy po prostu nie zważając na wiek mam na podstawie masy szczeniaka obliczać co i ile powinien czegoś dostawać?[/COLOR]

[COLOR=#000000]I jeszcze jedno :[/COLOR]
[COLOR=#000000]Od jakiego wieku można zacząć podawać kości ? I od jakiego wieku dawać 2x dziennie posiłki ?[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Beardedo - nie wiem za bardzo jak w większych rasach.
Ja kości zaczęłam podawać jak pies miał już jakieś 10 tygodni.
Wcześniej kości dostawał mielone, a a wieku 8-9 tygodni dodawałam mu zamiast kości proszek ze skorupek.
Ale to była chihuahua.

no i moje psy normalnie jedzą dwa posiłki dziennie.
Ale osobiście wydaje mi się, że dwa posiłki dziennie powinien pies dostawać do skończenia pierwszego roku życia.
Tak po dogu przynajmniej zauważyłam.

Link to comment
Share on other sites

A nie wiem - różnie to bywa, zwykle są młode małe kaczki za 6.99/kg, ale teraz to kaczki zupełnie innej firmy, no i są dużo większe - jedna waży koło 800g. A jak nie porcje to może będą skrzydła czy coś. Jeśli będą w okolicach Tesco natomiast to polecam gęś - jakiś czas temu kupowałam korpusy za niecałe 2.00/kg. Trochę tłustawe, ale dla urozmaicenia diety może być ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evel']A nie wiem - różnie to bywa, zwykle są młode małe kaczki za 6.99/kg, ale teraz to kaczki zupełnie innej firmy, no i są dużo większe - jedna waży koło 800g. A jak nie porcje to może będą skrzydła czy coś. Jeśli będą w okolicach Tesco natomiast to polecam gęś - jakiś czas temu kupowałam korpusy za niecałe 2.00/kg. Trochę tłustawe, ale dla urozmaicenia diety może być ;)[/QUOTE]


o też extra cena za gęś! Moim by się w diecie taka tłuściutka przydała...
A porcje kacze u mnie również taniocha: 3.59zł/kg:)

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE][/QUOTE][quote name='filodendron']A do nas jakiś czas temu przyszła reklamówka z makro - mają mięso z kangura :cool3: Tak w temacie urozmaicania diety ;)
Ale nie pamiętam, za ile :)[/QUOTE]

Ja też czasem zaglądam do makro - niestety póki co nie udało mi się upolować niczego w fajnej cenie, chociaż słyszałam, że można właśnie złapać jakieś okazje...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Squ']Ah, dlaczego mój pies nie tyka gęsi ani kaczki :(

W Realu i Leclerku bywają różne części typu korpusy i szyjki w bardzo fajnych cenach :)[/QUOTE]
bo tak jak i moje - jest z innej opcji politycznej :diabloti: (to wymaga jakiś badań - większośc psów z wątku nie jada kaczyzny)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...