Jump to content
Dogomania

Wera, zjawiskowy mix ONka i retrievera- Znowu szuka domu !!!


paros

Recommended Posts

  • Replies 588
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

WITAM - panna w nowym domku :D
[URL=http://imageshack.us][IMG]http://img511.imageshack.us/img511/5985/dsc00238pj3.jpg[/IMG][/URL]

[URL=http://imageshack.us][IMG]http://img220.imageshack.us/img220/4585/dsc00239av5.jpg[/IMG][/URL]

Dzis rano miałam telefon- Gosia wyjaśni sama :) Bylo tylko istotne pytanie a raczej zadanie- przemyśl czy napewno i odpowiedź tak napewno. Dziś o godzinie 17.00 a raczej po przyjechała do mnie WERA :loveu::multi::multi::multi:- niestety od nieodpowiedzialnych ludzi z domku który mógł być docelowym, a napewno miał być czasowym.
Jest jeden problem, Wera dostała cieczkę. Plami, zastrzyk nie pomógł, a Ci państwo u których Wera była mają na podwórzu domku jednorodzinnego psa, puszczali Werę na ogród. Czy jest możliwe zeby na poczatku cieczki Wera mogła "zaciażyc" ? Moze to byl powód oddania Wery przez tamtych ludzi...Poprostu zwykla cieczka...
Ech, więcej na temat nieudanego domku tymczasowego napisze Gosia , ja sie nie bedę w to wtrącać.
A teraz powiem jeszcze że na forum [B]Gosię bardzo przepraszam[/B], nie byłam wzgledem niej jak by to powiedzieć... źle oceniłam w ten sposób. Teraz widzę ze tej kobiecie najbardziej zależy na dobru zwierzów... Ponad pół godzinna rozmowa chyba mówi sama przez się...

Co do Wery- a właściwie VERY, mąż to dla niej autorytet, mnie równiez słucha ale nie aż tak. Nie pwiem zebyśmy stracha nie mieli jak zareaguje na MAcieja, ale wylizała jego łapki, i jak narazie omija go poprostu, poza tym maciej kolo niej leżacej robił hopsia (trzymany podskakiwał, oczywiscie uważając zeby Very nie nadepnąć) a sunia leżała i kompletnie to olewała! Ogólnie jest słuchana, jedynie na spacerku ciągnie :) ale to do nadrobienia :)
Teraz za wiele nie powiem , jest u nas dopiero kilka godzin i jest mocno zestresowana jeszcze. Ale mimo wszystko wesoła merda ogonkiem :) i straszna z niej pieszczocha :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Nadzieja!
Ja również się cieszę,ale mam prośbę- zrozum sunię,ona trochę będzie jeszcze w stresie po zmianie domu- może dla jej psychiki lepiej niech Maciuś nie hopsa koło niej- pies na początku potrzebuje trochę wyciszenia,spokoju.
Musi się "przyjrzeć nowej rodzinie na spokojnie!
;)

Link to comment
Share on other sites

Nadziejo ! Cieszę sie bardzo, że sunia jest już u ciebie. Życze wam wielu szczęśliwych chwil.
Zaniepokoiła mnie jedynie informacja o zastrzyku przeciwko cieczce. Wiem na 100 % , że są one odradzane ze względu na to, że często wywołują ropomacicze. Bardzo proszę idź do dobrego weta aby sprawdził czy nic jej nie jest. Jeszcze raz pozdrawiam i bądźcie szczęśliwi.

Link to comment
Share on other sites

Witaj Nadzieja.MUSICIE szybciej zrobic sterylke.3 miesiace to bedzie za dlugo,bo szczenieta juz od miesiaca beda na świecie,wiec sterylka odwlecze sie o kolejne 3 miesiace.
Pytasz:"Czy jest możliwe zeby na poczatku cieczki Wera mogła "zaciażyc" ? Moze to byl powód oddania Wery przez tamtych ludzi...Poprostu zwykla cieczka..."
tak,to jak najbardziej mozliwe.Co wiecej-jak znam zycie na 100% zostala pokryta.Ileż to juz historii o pokryciu w pierwszych dniach cieczki.A poza tym-masz gwarancje,ze tymczasowi opiekunowie wiedza,ktory to dzien cieczki? wierzysz im?
Wiec prosze-nie czekaj zbyt długo i tak na bank sterylka będzie przy okazji aborcyjna.
aaa,ten zastrzyk,co hamuje cieczke,nie wplywa na przebieg ciazy,tzn,nie jest zastrzykiem poronnym.

Wezcie na powaznie,to co napisalam.

Link to comment
Share on other sites

nie mamy zadnej gwarancji,czy ja upilnowali.Nie wiemy,co bylo na spacerze,czy jakiś pies nie przeszedł do ogrodu.Jeżeli sa tak nieodpowiedzialni,ze cieczka spowodowala oddanie suki,to mozna sobie tylko wyobrazic,jak wygladalo ich chronienie suki w czasie cieczki....
nie mozna wierzyc tym ludziom,ze suka nie zostala pokryta -jaki maja interes,zeby mowic prawde?Niewygodna zreszta.Ludzie nie lubia sie przyznawac.
Wiadomo na 100% tylko tyle,ze suka przebywala w czasie cieczki u jakis ludzi...,ktorzy ja potem oddali.
Ja bym nie ufała.Ciełabym.Ale oczywiscie decyzja nalezy do wlaścicieli Wery.

Link to comment
Share on other sites

USG moze byc baaardzo niewiarygodne.A w 3 tygodniu jest pelne prawo,ze wet nic nie zobaczy.Miesiac temu miala cesarke aborcyjna Wacia,ktora przez caly okres ciazy miala robione badania i USG-pieciu niezaleznych od siebie twierdzilo,ze to urojona i nic nie widza.
Chcecie poczytac watek?
tu jest pierwsze stwierdzenie:ciąży brak.
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f85/nie-placzemy-nad-bialym-klebuszkiem-ma-dom-117701/index21.html[/URL]
dalej poczytajcie,duzo nie ma..
I podobna sytuacja -baba ja znalazła,miala psa,a potem suka dostala cieczki,wiec oddała.Gdy suczka trafila do schronu,nadal miala jeszcze przez dwa tygodnie cieczke.Myslicie,ze powiedziala,ze suka zostala pokryta? nie.A to byl bardzo duzy pies,suka porodu by nie przezyla.
Odardzam czekanie na sterylke aborcyjna,gdy suka bedzie juz blizej porodu i ciąża bedzie widoczna-moze to byc dla właścielki trudniejsze.

Link to comment
Share on other sites

Ja jednak mimo wszystko jestem zwolenniczką poczekania jakiś czas, wykonania badań - we krwi powinno wyjść jak byk, niezależnie od USG. Uważam, że sterylka zaraz po zakończeniu cieczki nie jest dobrą opcją dla suki, tym bardziej, że nie wiemy czy została pokryta.
Oczywiście, nie zwlekałabym do momentu, w którym ciążą byłaby ewidentna, gdyby faktycznie była. Ale ten pierwszy miesiąc warto poczekać, tak mi się wydaje - choć decyzja należy do Nadziei.

Warto też iść do weta i się poradzić, co on uważa na ten temat.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...