Jump to content
Dogomania

Farbowanie psow


kasiah72

Recommended Posts

Dobry ten ninja! Haha!

Zobaczcie ile uśmiechów na twarzach ludzi, jaka popularność dla psa.:cool1:

Psu nie zależy na tym jak wygląda, nic mu się nie dzieje...
Jednak ja bym psa nie ufarbowała na różowo czy też niebiesko.... Chyba ze jakoś tak dla żartu, np. końcówki włosów byłabym skłonna małemu walnać:diabloti:.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

[quote name='dog_master']Raczej nie dla ludzi o slabych nerwach... Pudel Ninja... [URL]http://www.metro.co.uk/news/article.html?in_article_id=69717&in_page_id=34[/URL][/quote]
[B][I]Dla mnie to jest chore :angryy:[/I][/B]
[B][I]Jak ten pies wygląda...:shake:[/I][/B]
[B][I]Oni używają do tego specjalnych farb dla psów?bo sierść psia jest inna od włosów ludzkich i bardziej się niszczy...[/I][/B]
[B][I]zresztą dla mnie farbowanie zwierzęcia jest jak testowanie na nim kosmetyków :angryy:[/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Oni używają do tego specjalnych farb dla psów?[/QUOTE]
nie,polewają psy żrącymi chemikaliami.:cool3:

[QUOTE]zresztą dla mnie farbowanie zwierzęcia jest jak testowanie na nim kosmetyków [/QUOTE]
nie widzisz różnicy między krzywdzeniem zwierząt w laboratoriach a ufarbowaniem psa na festyn w czasie którego zbierane są pieniądze na np. schroniska? Pies nie cierpi jak jest różowy, obojętne mu to jest jeśli farba nie uczula. Później kąpiel i pies odzyskuje swój kolor.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Koszmaria']jeśli o mnie chodzi,to jeśli natura by koniecznie chciała różowo-odblaskowe psy totalnie nie przystosowane do zadań do których zostały stworzone[[B]jak niby np.kuvasz by bronił w takim wypadku stado owiec?[/B]]-to by je stworzyła...[/quote]

Zbijałby śmiechem :diabloti:

Niektóre z farbowanych psiaków wyglądają okropnie... niektóre nawet fajnie, jeden tak, że się zakochałam [ten z serduszkiem na pupci :)]. Mimo wszystko dopóki to są SPECJALNE zmywalne farby dla zwierząt to nie widzę żadnego problemu.

Link to comment
Share on other sites

[B][FONT=Century Gothic][COLOR=green]A ja uważam że to głupie- niech ktoś sam sobie zrobi serduszko na głowie albo dającą po oczach zieloną grzywkę......pies to pies i ma swój własny kolor sierści:cool1:[/COLOR][/FONT][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WŁADCZYNI']nie,polewają psy żrącymi chemikaliami.:cool3:


nie widzisz różnicy między krzywdzeniem zwierząt w laboratoriach a ufarbowaniem psa na festyn w czasie którego zbierane są pieniądze na np. schroniska? Pies nie cierpi jak jest różowy, obojętne mu to jest jeśli farba nie uczula. Później kąpiel i pies odzyskuje swój kolor.[/quote]
[B][I]żeby zbierać pieniądze na schroniska nie potrzebne jest farbowanie zwierząt...bardziej trafiają do ludzi psy, które są zabierane ze schroniska na takie zbiórki, aby ludzie mogli zobaczyć jak te psy wyglądają...jak schronisko je niszczy...[/I][/B]
[B][I]a farbowanie co ma niby dać?[/I][/B]
[B][I]Gdyby pies miał być rózowy to taski by się urodził...farbowanie psa dla zwykłego widzimi się nie podoba mi się i według mnie jest głupie.[/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

mnie to nie oburza bo naprawdę nie ma co - psu to zwisa w jakim jest kolorze, już prędzej przejmie się właśnie festynem i głośną muzyką.

[QUOTE]żeby zbierać pieniądze na schroniska nie potrzebne jest farbowanie zwierząt...bardziej trafiają do ludzi psy, które są zabierane ze schroniska na takie zbiórki, aby ludzie mogli zobaczyć jak te psy wyglądają...jak schronisko je niszczy...[/QUOTE]
nie jestem przekonana do adopcji psów 'bo taki biedniutki' tacy ludzie nie zawsze myślą o tym czy mogą zapewnić psu wszystko czego potrzebuje czasem również drogie leczenie i profesjonalne szkolenie bo inaczej pupil zmieli im mieszkanie albo ich zje.

Link to comment
Share on other sites

Ja nie mam nic przeciwko takiemu nieszkodliwemu farbowaniu dla zabawy. Choć mi samej do głowy to jeszcze nie przyszło, mimo, że psa białego mam.
Co innego poprawianie koloru na wystawy- to zwykłe oszustwo :mad:

Ten fioletowy grzywek na jednym ze zdjęć to normalnie cud miód malina :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='apple'][B][FONT=Century Gothic][COLOR=green]A ja uważam że to głupie- niech ktoś sam sobie zrobi serduszko na głowie albo dającą po oczach zieloną grzywkę......pies to pies i ma swój własny kolor sierści:cool1:[/COLOR][/FONT][/B][/QUOTE]

No serduszka nie mialam, nie moj styl :evil_lol: Zielonej grzywki tez nie, bo mi w zielonym nie do twarzy. Ale szafirowy krzyz na bialych wlosach - owszem. A grzywka bywala i niebieska i rozowa i jadowicie czerwona :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='apple'][B][FONT=Century Gothic][COLOR=green]A ja uważam że to głupie- niech ktoś sam sobie zrobi serduszko na głowie albo dającą po oczach zieloną grzywkę......pies to pies i ma swój własny kolor sierści:cool1:[/COLOR][/FONT][/B][/quote]

Ja jak do tej pory miałam grzywkę w kolorach: niebieskim, różowym i fioletowym :lol: Fajowo wyglądało :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bonusowa']Ja jak do tej pory miałam grzywkę w kolorach: niebieskim, różowym i fioletowym :lol: Fajowo wyglądało :razz:[/quote]
[B][I]To mam nadzieję, że nie wyglądałaś tak samo idiotycznie jak te farbowane psy.[/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

No wiesz, punkowiec to w zasadzie nawet powinien wygladac idiotycznie. Mnie w kazdym razie nie przeszkadza jak wygladam idiotycznie. A psom kolor siersci naprawde nie robi roznicy. Zreszta moj Sasza byl kolorowy tylko przez ok. 2 godziny, na czas sesji zdjeciowej, a kasy z tej sesji starczylo na dwumiesieczny zapas karmy premium. Mnie z tego wychodzi bilans dodatni...

Link to comment
Share on other sites

Częsc osób oburza sie, ze w ramach jakiejs akcji psy zostały ufarbowane, a po zakończeniu "wyprane". Szkoda tylko, ze nikt nie zwrócił uwagi, ze w niektórych rasach farbowanoie psów na wystawy jest baaaaardzo częste, i to wcale nie "psią" farba, ale normalna, ludzką. Ale tego nie widac, bo jest to zrobione w kolorze psa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zofia&sasza']No wiesz, punkowiec to w zasadzie nawet powinien wygladac idiotycznie. Mnie w kazdym razie nie przeszkadza jak wygladam idiotycznie. A psom kolor siersci naprawde nie robi roznicy. Zreszta moj Sasza byl kolorowy tylko przez ok. 2 godziny, na czas sesji zdjeciowej, a kasy z tej sesji starczylo na dwumiesieczny zapas karmy premium. Mnie z tego wychodzi bilans dodatni...[/quote]
[B][I]Nie uczepiłam się akurat Twojego psa :) tylko tych którzy farbują swoje psy bo mają takie widzimi się...[/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rinuś'][B][I]To mam nadzieję, że nie wyglądałaś tak samo idiotycznie jak te farbowane psy.[/I][/B][/quote]

Nie no właśnie wyglądałam zajefajnie :eviltong: Tak samo jak ten superancko zrobiony fioletowy grzywek :loveu: Zresztą ja zawsze miałam głęboko i szeroko to co inni sobie myślą. Irokeza też swego czasu miałam:evil_lol:

Poza tym pragnę zauważyć, że tym psom nie dzieje się krzywda. Lepiej rzeczywiście uczepcie się koloryzacyjnych oszustw wystawowych :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bonusowa']
Poza tym pragnę zauważyć, że tym psom nie dzieje się krzywda. Lepiej rzeczywiście uczepcie się koloryzacyjnych oszustw wystawowych :shake:[/quote]
[B][I]A no to tyo swoją drogą...tego powinni się czepiać sędziowie..[/I][/B]
[B][I]ale słyszałam ,że to podobno jest normalne :cool1:[/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

A czy wszystko musi byc madre?

Glupie jest to, ze ktos gada do psa ;p
Glupie jest to, ze ktos jezdzi na wystawy daleko tak for fun.
Glupie jest to, ze ktos kaze psu skakac po glupie talerze...

;)
[quote name='Rinuś'][B][I]To mam nadzieję, że nie wyglądałaś tak samo idiotycznie jak te farbowane psy.[/I][/B][/quote]
Od razu widac, ze jestes przeciwniczka farbowania jakichkolwiek wlosow. A ja uwielbiam mieszane kolorki [akurat nie na swojej glowie, bo by mnie zamordowali, matka tez przeciwniczka...], niebieski czy blond, ciapki, pasemka - mniam :loveu: pieknie to imho wyglada, szczegolnie grzywka ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dog_master']
;)

Od razu widac, ze jestes przeciwniczka farbowania jakichkolwiek wlosow. A ja uwielbiam mieszane kolorki [akurat nie na swojej glowie, bo by mnie zamordowali, matka tez przeciwniczka...], niebieski czy blond, ciapki, pasemka - mniam :loveu: pieknie to imho wyglada, szczegolnie grzywka ;)[/quote]
[I][B]Sama mam farbowane włosy :) nie widać za bardzo różnicy między moimi naturalnymi:evil_lol:[/B][/I]

Link to comment
Share on other sites

Ja tez w gruncie rzeczy uwazam farbowanie psow za lekko glupie, a "podfarbowywanie" na wystawy - za zwykle oszustwo (zawsze sie dziwilam, czemu te psiaki z ringu nie maja siwizny na pyszczkach choc sa w wieku mojego i starsze). Mysle jednak, ze jesli ktos farbuje pudla na rozowo, ale poza tym dobrze o niego dba - jest lepszym "panem" od kogos kto zle traktuje pupila w kolorze naturalnym. Sa gorsze rzeczy od farbowania jakie czlowiek moze zrobic psu (zreszta same wiecie)

Link to comment
Share on other sites

Jeśli takie farbowanie jest bezpieczne i ma coś na celu to ok, ale mnie różowy piesek kojarzy się nieodparcie z różowym dziwczęciem, dla którego jest on kolejnym gadżetem, którym się szpanuje, dodatkiem do stroju, którego pozbywa się równie łatwo jak torebki, kiedy wychodzi z mody. Dlatego nie lubie psich ubranek (oczywiście poza tymi praktycznymi) i innych akcentów, które żywe stworzenie zamieniają w zabawkę.
Nie jest to z całą pewnością najgorsza z rzeczy, które ludzie robią zwierzętom, ale wrażenie na mnie wywiera złe.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rinuś']
[B][I]zresztą dla mnie farbowanie zwierzęcia jest jak testowanie na nim kosmetyków :angryy:[/I][/B][/quote]
[COLOR=royalblue][I]Przecież codzień testujesz na swoim psie karmę, czasem dasz mu jakieś warzywo pierwszy raz - to też jest testowanie.[/I][/COLOR]
[COLOR=royalblue][I]Moim zdaniem, dopóki psom nie dzieje się krzywda, jest okej.[/I][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...