Jump to content
Dogomania

Farbowanie psow


kasiah72

Recommended Posts

[quote name='Karmi']Stworzeniem, które zasługuje na szacunek. Nie zasługuje, żeby być eksponatem dla ekstrawaganckich pomysłów właściciela, który szuka sposobu samorealizacji.[/quote]

Jak zapatrujesz sie na obroże z cekinami ?
Właściwie jak zapatrujesz się na jaką kolwiek obroże ze smyczą.... na szyji psa, przecież to poddawanie psa woli człowieka , nie uważasz, że człowiek w ten sposób okazuje brak szacunku zwierzęciu i go uprzedmiatawia?

PS>
Kami daruj sobie ten psychologiczny bełkot bo nic mądrego z niego nie wynika :roll:

[quote]Czy istota żywa może być dziełem sztuki?[/quote]

Fryzura jaka znajuje się na tym pudlu tak :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karmi']Żywe dzieło sztuki? :roll: Czy istota żywa może być dziełem sztuki? :mad:
Czy to etyczne? Czy możemy swoim działaniem ingerować w autonomiczną osobę tworząc z niej przedmiot sztuki? Dla mnie pies jest w sensie etycznym osobą. Stworzeniem, które zasługuje na szacunek. Nie zasługuje, żeby być eksponatem dla ekstrawaganckich pomysłów właściciela, który szuka sposobu samorealizacji.[/QUOTE]

Szkoda, ze o tym nie pomyslal idiota co psa w muzeum przywiazal i glodzil "jako dzielo sztuki".

Skoro nie szkodliwe, piesek lubi ( w sensie nie jest dla niego rzecza stresujaca fryzjer, nozyczki, kapiele itd) to czemu nie, ale w umiarze. Aczkolwiek pewnie jakbym ozbaczyla na ulicy to bym oczami wywróciła.

Za to cos takiego jak najbardziej ;)

[url]http://pl.youtube.com/watch?v=rQTqychB9Rs&feature=related[/url]

Musze nad tym pomyslec bo podklad mam idealny :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*hania']Jak zapatrujesz sie na obroże z cekinami ?
Właściwie jak zapatrujesz się na jaką kolwiek obroże ze smyczą.... na szyji psa, przecież to poddawanie psa woli człowieka , nie uważasz, że człowiek w ten sposób okazuje brak szacunku zwierzęciu i go uprzedmiatawia?[/quote]
Obroża z cekinami? Moim zdaniem szpeci psa. Każdy pies jest naturalnie piękny - mnie to wystarcza. :eviltong: Jeśli właściciel chce robić z psa choinkę to jego sprawa :lol: Ale obroża z cekinami to inny przypadek. Mówimy o farbach. Tak wiem... Podobno są bezpieczne dla psa.;) Na którejś wystawie wciśnięto mi w rękę ulotkę reklamującą produkty dla psów min farby. Reklama ta powaliła mnie z nóg. Niestety nie potrafię jej dokładnie zacytować, ale leciało jakoś tak: bezpieczne dla Twojego psa bo...testowane na zwierzętach :crazyeye:
Od farbowania dla kaprysu szybko doszłaś do obroży jako przejawu braku szacunku :roll: Co proponujesz? Uwolnić Burki? Co tam prawo! Co tam bezpieczeństwo ludzi i tychże psów! W końcu prowadzenie psa na smyczy jest równie niepotrzebne a wręcz nieetyczne jak farbowanie go na różowy kolor, no nie? :evil_lol: To się dopiero nazywa bełkot ;)

[quote]PS>
Kami daruj sobie ten psychologiczny bełkot bo nic mądrego z niego nie wynika :roll: [/quote]A to już zależy od słuchacza :diabloti:
ps. Nie psychologiczny a etyczny :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Widzę, że się nie dogadamy........niestety :roll:

[QUOTE]Od farbowania dla kaprysu szybko doszłaś do obroży jako przejawu braku szacunku :roll: Co proponujesz? Uwolnić Burki? Co tam prawo! Co tam bezpieczeństwo ludzi i tychże psów! W końcu prowadzenie psa na smyczy jest równie niepotrzebne a wręcz nieetyczne jak farbowanie go na różowy kolor, no nie? :evil_lol: To się dopiero nazywa bełkot ;-)[/QUOTE]

Moja odpowiedz o obrożach i smyczy była porównywalna z Twoją o robienu z psa eksponatu i brakiem dla niego szacunku dlatego że ktoś postanowił go pofarbować do tego dowiedziałam się , że jest to samospełnienie się dla osoby która cos takiego robi. No to fascynujące :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*hania']Widzę, że się nie dogadamy........niestety :roll:
[/quote]
Oczywiście, ze nie. Patrzymy na sprawę z dwóch różnych stron. Ty jesteś bezpośrednio zainteresowana aby moda na farbowane psy skoro tak dobrze się zaczęła trwała w najlepsze. W końcu to niezłe źródło zarobku;)
[URL]http://hugosalon.multiply.com/[/URL]

Link to comment
Share on other sites

ok od innej strony - jeżeli ktoś z psem pracuje, zaspokaja potrzeby psa nie tylko te podstawowe typu jedzenie i wet, ale również pozwala się psu spełnić to jest mi obojętne jak uczesze swojego psa albo w jakim kolorze ten pies będzie. Krzywda mu się nie dzieje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karmi']Ty jesteś bezpośrednio zainteresowana aby moda na farbowane psy skoro tak dobrze się zaczęła trwała w najlepsze. W końcu to niezłe źródło zarobku;)
[URL]http://hugosalon.multiply.com/[/URL][/quote]

Strzyżenie psów jest dobrym źródłem zarobku dla tych, którzy sa w tym dobrzy ;)
Myślę, że tak jest w większości zawodów nie tylko w groomingu.
Na farbowanie psów w Polsce mody nie ma bo jest to na dzień dzisiejszy ekstrawagancja, ekscentryzm. Myślę, że powoli będzie się to zmieniało. Podobnie było z ubrankami dla zwierząt, które nieumiejętnie "stosowane" mogą zaszkodzić psu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*hania']Strzyżenie psów jest dobrym źródłem zarobku dla tych, którzy sa w tym dobrzy ;)
Myślę, że tak jest w większości zawodów nie tylko w groomingu.[/quote]
Oczywista oczywistość. Nie wyklucza ta jednak faktu, ze farbowanie psa nie jest tanie. Wg tego wątku jest ono szybkie i proste czyżby więc był to sposób na szybki i prosty zarobek? ;)
Jakiś czas temu głośna była sprawa farbowanych myszek w sklepach zoo. Oczywiście odezwał się larum jak można. Również na tym forum. Ciekawe w tym wszystkim jest to, ze farbowanie psów nie jest tu tak jednoznacznie potępiane. Skąd taka różnica w podejściu? :cool3:
[quote]Na farbowanie psów w Polsce mody nie ma bo jest to na dzień dzisiejszy ekstrawagancja, ekscentryzm. Myślę, że powoli będzie się to zmieniało. Podobnie było z ubrankami dla zwierząt, które nieumiejętnie "stosowane" mogą zaszkodzić psu.[/quote]
Nie ma? czyżby?
Ubranka -tak jeśli służą czemuś więcej niż tylko ozdobie psa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WŁADCZYNI']ok od innej strony - jeżeli ktoś z psem pracuje, zaspokaja potrzeby psa nie tylko te podstawowe typu jedzenie i wet, ale również pozwala się psu spełnić to jest mi obojętne jak uczesze swojego psa albo w jakim kolorze ten pies będzie. Krzywda mu się nie dzieje.[/quote]
ok. To może z innej strony- dlaczego w naturze nie występuje różowy pies?

Link to comment
Share on other sites

ok to z innej strony - przeciwko tworzeniu ras też jesteś? Bo przecież kto widział łysego wilka? Albo wilka ze spłaszczoną kufą?

Myszki farbowano aby lepiej się sprzedawały, w dodatku nie wiadomo czym. Psa farbujesz bezpieczną farbą dla frajdy własnej/innych kiedy idziesz na festyn który ma na celu zbiórkę kasy na schronisko.
Ewentualnie farbujesz się i psa dla frajdy, farbujesz psa do zdjęć w gazecie a za uzyskaną kasę kupujesz karmę etc
Ja w tym nic nagannego nie widzę.

Link to comment
Share on other sites

tylko ten pudel wyglada ciekawie
[url]http://img174.imageshack.us/img174/1466/dscn0891lj8.jpg[/url]
reszta jest brzydka pomijam żaruwiastośc kolorów ale sa tak pomalowane jakby ktos farba pociapał byle gdzie i byle jak:roll::roll::roll::shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote]ok to z innej strony - przeciwko tworzeniu ras też jesteś? Bo przecież kto widział łysego wilka? Albo wilka ze spłaszczoną kufą? [/quote]
Owszem jestem przeciwko tworzeniu ras ,,kalekich", ale to już inny temat.

[quote]Myszki farbowano aby lepiej się sprzedawały, w dodatku nie wiadomo czym. Psa farbujesz bezpieczną farbą dla frajdy własnej/innych kiedy idziesz na festyn który ma na celu zbiórkę kasy na schronisko.
Ewentualnie farbujesz się i psa dla frajdy, farbujesz psa do zdjęć w gazecie a za uzyskaną kasę kupujesz karmę etc
Ja w tym nic nagannego nie widzę.[/quote]Żeby lepiej się sprzedawały czyli dla zarobku. Zgadza się? To jest złe. Czy tak? Farbowanie psów dla zarobku jest ok. Dlaczego?
Altruistyczne argumenty jakoś do mnie do mnie nie przemawiają. Ile osób robi to dla dobra jakichś zwierzaków a ile dla własnej próżności?

Link to comment
Share on other sites

dla mnie różnica pomiędzy farbowaniem myszek plakatówkami czy innym syfem a farbowanie psa żeby zrobić mu sesję i kupic za to karmę jest duża - zresztą pisała tu osoba po takiej sesji i ani ona ani pies nie mieli z tym problemów że przez jakiś czas zwierzak był w innym kolorze.
taaa jestem taka próżna i dlatego chcę pomóc w zbiórce pieniędzy. Aż sobie chyba zrobię koszulkę z napisem 'próżna osoba' bo tylko dlatego brałam w czymś takim udział i zabawiałam ludzi sztuczkami z psem:roll:
[QUOTE]Altruistyczne argumenty jakoś do mnie do mnie nie przemawiają. Ile osób robi to dla dobra jakichś zwierzaków a ile dla własnej próżności?[/QUOTE]
oceniasz innych według siebie?:cool3:

Link to comment
Share on other sites

To tak nie na temat. Jeśli ktoś był w parku Magnolii we Wrocku (świeżo wybudowana galeria) w zoologicznym to mają super prawie wszystko oprócz kilku spraw. Podam kilka faktów i proszę mnie nie posądzać o reklamę bo działam wręcz przeciwnie. A więc tak: cena szczurka prawie 15 zł. Cena szczurka "gołego" około 40 zł. Lekka przesada... Albo świnki morskie: gładkowłose i rozetki: również około 30 zł, a świnki baranki około 80:crazyeye:. W tym, że różnicy po za świnkami barankami, a gładkowłosymi zbytnio nie ma. Mają trochę bardziej klapnięte uszka i tak jakby bardziej szorstkie futerko. W ogóle nie słyszałam o takiej śwince morskiej jak baranek...:mad: króliki może jeszcze, ale prosialki morskie? hmmm... ciekawe...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karmi'] Nie wyklucza ta jednak faktu, ze farbowanie psa nie jest tanie.[/quote]

Farba w PL kosztuje 57 zł.


[quote]Wg tego wątku jest ono szybkie i proste czyżby więc był to sposób na szybki i prosty zarobek? ;)[/quote]

czy takie szybkie? czy łatwe ? Wyniki macie okazję obejrzeć na you tubie.

[quote]Nie ma? czyżby? [/quote]

A ile widziałaś pofarbowanych psów na ulicy?
W ilu sklepach widzałaś farby dla psów ?
Ja znalazłam w jednym, internetowym.

[quote]Ubranka -tak jeśli służą czemuś więcej niż tylko ozdobie psa.[/quote]

Teoretycznie tak w praktyce to niepotrzebny, modny bajer, który większości psów oddaje niedźwiedzią przysługę . Na ubranka jest moda.

Link to comment
Share on other sites

Ej, no dobra, pies nie czuje się jakiś inny, mimo że świeci na oczo**bny róż, ale co:
-każda farba działa szkodliwo na psi włos- wiem, wiem, że psa nie farbuje się co tydzień, i jakieś bardzo szkody to nie są, ale i tak, popatrz na ludzi którzy sobie farbną włosy, jakie mają końcówki, i jak im wypadają nieraz. Wiem, że to nie jest jakaś duza skala, ale...
-nierozumiem PO CO farbować psa. Niech ktoś da jakiś powód. Jak mi się niepodobają białe psy, kupuje brązowego, jak podobają mi się różowe-przykro.
-jakieś manifestacje, zbiórki, to całkiem co innego, ludzie też się czesto malują, jakieś coś, co po prostu zwraca uwagę, i tu mi nie przeszkadza

Ogólnie nie jestem za
I za tworzeniem ras, którym budowa ogranicza normalne funkcjonowanie, czy wręcz uniemożliwia funkcjonowanie bez człowieka, chorowitych, też nie jestem tak na nmarginesie mówiąc.

Link to comment
Share on other sites

[quote]-każda farba działa szkodliwo na psi włos- wiem, wiem, że psa nie farbuje się co tydzień, i jakieś bardzo szkody to nie są, ale i tak, popatrz na ludzi którzy sobie farbną włosy, jakie mają końcówki, i jak im wypadają nieraz. Wiem, że to nie jest jakaś duza skala, ale...[/quote]
Są farby, które nie zawierają amoniaku, a wypadku farbowania psów białych potrzeba znikomą ilość wody utlenionej.

Jednak... farby o których tutaj mowa są "jednorazowe", może spotkałas kiedyś w sklepie coś takiego jak szamponetka. Na takiej mniej więcej zasadzie to działa.

Link to comment
Share on other sites

A co to komu przeszkadza, ze pies jest zafarbowany? Jezeli nie dzieje mu sie zadna krzywda to naprawde nikogo nie powinno interesowac czy wlasciciel go maluje na zielono, na różowo, czy goli mu maszynka na glowie wzorki :)
Karmi a czy w naturze ktoś kapie psa w olejkach palmowych, albo naklada na niego jedwab? A to chyba nie znecanie sie nad psem? Moje to uwielbiają :diabloti:
A psi fryzjer? Po co to komu... jakies falbanki na brzuchach itp :evil_lol:

Jezeli ktos ma nadmiar kasy, podoba mu sie to i ma ochote miec rózowego psa, to prosze bardzo ;)

W czasie sesji moje psy zawsze chodzily z kolorowymi kropkami na czole, albo z serduszkami (uwielbialy sie rozkladac kolo ksiazek jak ktos sie uczyl, no i jak sie juz ma ten zakreslacz w rece to korci taka biała głowa, korci :diabloti::diabloti:) Nigdy krzywda im sie nie dziala, a kolor schodzil woda ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...