Jump to content
Dogomania

Alarm!!! Kleszcze!!!


al-ka

Recommended Posts

[quote name='Agnes']Ale co? ;););) To, ze ktos sobie napisal 'zamiast preventica'? Cudow nie ma, za ta cene nie wierze w duza skutecznosc[/QUOTE]

Nie, nie!!Codziło mi o skład;);), że amitraza!Dałam to na watek jako ciekawostkę dropsa:D

Sama jestem ciekawa. Tesknie za Preventicem-czułam sie z nim taka bezpieczna:p:p:p

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No właśnie pytałam 2 dni temu w tym wątku czy ktoś już używał obroży pess contra-tix bo teoretycznie ma ten sam skład co preventic czyli 10% amitrazy.. teraz sam sprzedający się o tym przekonał:) bo jak u niego patrzyłam wcześniej nie było napisane że 'jak preventic'. Cena faktycznie dziwnie niska 10,50 a preventica najtaniej bo po wakacjach kupiłam w szybkiej karmie po 22 zł sztuka w zeszłym roku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Teanka']No właśnie pytałam 2 dni temu w tym wątku czy ktoś już używał obroży pess contra-tix bo teoretycznie ma ten sam skład co preventic czyli 10% amitrazy.. teraz sam sprzedający się o tym przekonał:) bo jak u niego patrzyłam wcześniej nie było napisane że 'jak preventic'. Cena faktycznie dziwnie niska 10,50 a preventica najtaniej bo po wakacjach kupiłam w szybkiej karmie po 22 zł sztuka w zeszłym roku.[/QUOTE]

Powiem tak:
Ja byłabym skłonna spróbować...mam juz krople ale one kiedys sie skonczą;) jak do tego czasu nie pojawi sie Preventic, to kupie i bede testowac...

Link to comment
Share on other sites

Czytam i nie mogę uwierzyć że te badziewia już są. Myślałm że od tej zimy troche mrozik je wymrozi a tu doopaaa :roll:

Szkoda że Preventica nie ma. Miałam właśnie wkleić linka Contra-Tix, widzę że już to zrobiono. Nie wiem co o tym myśleć...Niby mamy jeszcze Fiprexa, po przeczytaniu że te paskudztwa już są, dziś zpsikałam psa. Ale spokojniejsza byłabym jakby miał jeszcze obrożę. No i zobaczyłam Contra-Tix, hmmmm. Zastanawiam się nad nim.
Juto pochodzę po zoologicznych, może gdzieś jeszcze mają Preventica...:roll:

Link to comment
Share on other sites

Pess produkuje te tanie obroże na kleszcze: [url]http://www.pess.com.pl/informacje/produkty/obroze_owadobojcze[/url]
czyli jakość jak wszystkich innych. Raczej nie zaszkodzi, ale zaufaniem takim jak Preventica tych obróżek nie obdarzę ;). Dostępne są w większości zoologików.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*Monia*']Pess produkuje te tanie obroże na kleszcze: [url]http://www.pess.com.pl/informacje/produkty/obroze_owadobojcze[/url]
czyli jakość jak wszystkich innych. Raczej nie zaszkodzi, ale zaufaniem takim jak Preventica tych obróżek nie obdarzę ;). Dostępne są w większości zoologików.[/QUOTE]

Większość z tych obróżek zawiera propoksur który jest niezbyt skuteczny ale ta ostatnia pess contra-tix wg opisu zawiera amitrazę,czyli może jest lepsza:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Teanka']Większość z tych obróżek zawiera propoksur który jest niezbyt skuteczny ale ta ostatnia pess contra-tix wg opisu zawiera amitrazę,czyli może jest lepsza[IMG]http://www.dogomania.pl/images/smilies/icon_smile.gif[/IMG][/QUOTE]
Aż tak się nie wczytywałam :roll:. Cena niska i w sumie do czerwca by można było poużywać jak ten Preventic ma wrócić. Jak teraz zacznę biegać i szukać tej obroży po zoologikach to mnie uznają za nawiedzoną wariatkę z głupimi pomysłami, więc chyba przez net zamówię :evil_lol:. I tak Hexolinie karmę muszę zamówić.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ssylwia']ooo nie straszcie, że już są kleszcze :/ po takiej zimie i tak wcześnie się pojawiły :/ no nie wierzę :/ stosował może ktoś frontline combo? Bo teraz nad tym myślę....[/QUOTE]

ja kiedyś go kupiłam ale dowiedziałam się potem ,że nie powiino się go stosować razem z obrożą preventic to go nie użyłam bo właśnie mój psiak ją nosił a potem termin minął :(.
Ale wet polecał ten preparat

Link to comment
Share on other sites

Wiecie co? To naprawdę są jakieś jaja. Wczoraj byłam w kakadu, i z ciekawości zapytałam o Preventic. Pan mi powiedział, że nie mają go już od.... roku!!! I że już go nie będzie, bo jedna z substancji tej obroży była szkodliwa dla psów. Tak zdecydowała UE. Zgłupieć już można.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mala_czarna']Wiecie co? To naprawdę są jakieś jaja. Wczoraj byłam w kakadu, i z ciekawości zapytałam o Preventic. Pan mi powiedział, że nie mają go już od.... roku!!! I że już go nie będzie, bo jedna z substancji tej obroży była szkodliwa dla psów. Tak zdecydowała UE. Zgłupieć już można.[/QUOTE]

ale juz w kilku sklepach net widzialam "towar chwilowo niedostepny" ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mala_czarna']Wiecie co? To naprawdę są jakieś jaja. Wczoraj byłam w kakadu, i z ciekawości zapytałam o Preventic. Pan mi powiedział, że nie mają go już od.... roku!!! I że już go nie będzie, bo jedna z substancji tej obroży była szkodliwa dla psów. Tak zdecydowała UE. Zgłupieć już można.[/QUOTE]

Ja jak byłam w kakadu też pytałam o preventica, sprzedawczyni stwierdziła ze niestety go nie mogą dostać i nie wiedzą kiedy będzie i że też uważa że to była najskuteczniejsza obroża. W zeszłym roku na pewno ją sprzedawali:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Diegula']ja kiedyś go kupiłam ale dowiedziałam się potem ,że nie powiino się go stosować razem z obrożą preventic to go nie użyłam bo właśnie mój psiak ją nosił a potem termin minął :(.
Ale wet polecał ten preparat[/QUOTE]

ja nie mogę stosowac obroży preventić w sensie mój pies :D w otatnie wakacje dostał po założeniu obroży bardzo poważnej reakcji alergicznej- temperatura prawie 40 stopni do tego zwracanie posiłku, brzuch twardy jak kamień... :/ masakra myślałam że to już koniec. Niestety wet poinformował mnie że to od obroży- rzadko się zdarza a jednak.... :/

a frontline ogólnie jest ok ale właśnie ten combo ciekawi mnie bo to chyba jakaś nowość od zeszłego roku przynajmniej ja wcześniej tego nie widziałam... :)

Link to comment
Share on other sites

Co do preventica to ja najpierw w lutym kupiłam normalnie w sklepie a potem wet zdziwił się że tą obrożę wogóle dostałam bo właśnie podobno miała jakiś szkodliwy składnik i UE zabroniła.
Babka w tym sklepie nic nie wiedziała o wycofaniu obroży i ode mnie się dowiedziała.
Natomiast wczoraj w innym sklepie tak spytałam się o preventica to babeczka w sklepie stwierdziła że nie mają aktualnie ale jak chce to może dla mnie zamówić i też nie słyszała o wycofaniu tej obroży :(.
Fronline combo z tego co mi wet mówił to podobno dobry środek

Link to comment
Share on other sites

Mam :multi: Znalazłam [url=http://www.domestica.com.pl/sklep/index.php?producent=&cat_id=39&&page=1]TUTAJ[/url]
Zadzwoniłam i dziś tam pojechałam. Uzbroiłam się w aż dwie :evil_lol:
Pani w sklepie była zdziwiona gdy jej powiedziałam o wycofaniu, nic nie wiedziała. Zapytałam się jej czy jeszcze jakieś ma, powiedziała że nie (one chyba na mnie czekały na półce :evil_lol::evil_lol:). Teraz na stronie nie ma żadnego info że obróżek już nie ma, więc już sama nie wiem.
W takim wypadku to najlepiej skontaktować się z nią przez stronkę.

Dziś rano byłam w jednym sklepie zoo i u pobliskiego weta, zero Preventica. Wet powiedzaił mi że obroży nie będzie do października :roll:

Link to comment
Share on other sites

Ja jeszcze chwile poczekam z zabezpieczeniem. Ale mam dylemat, sucz ma uczulenie na obroże, a kropelki za przeproszeniem gów** dają... i teraz nie wiem... chyba jednak kiltix on najlepiej chroni, ale będzie trza smarować czymś szyjke chyba...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...