Jump to content
Dogomania

Alarm!!! Kleszcze!!!


al-ka

Recommended Posts

Ja dzisiaj nabyłam u weta kiltixa. Rzeczywiście nie ma nigdzie preventica - ponoć ulepszają formułę. I może dodam to co słyszałam kiedyś (całkiem w sumie niedawno) o frontline. Ponoć na jakiś tam nowy gatunek kleszczy, który pojawił się w Polsce, w ogóle nie działa. Formuła jest stara i tyle.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Napisałam cały poemat w temacie obroży, ale kochane Dogo oczywiście wszystko wcięło, więc piszę jeszcze raz.
Ja w tym roku pokusiłam się o zakup obroży Kiltixa, wcześniej mieliśmy Preventic i w porównaniu z nim Kiltix wypada w moim, a raczej w przypadku mojego psiaka, słabo:oops:.
Po pierwsze zapach Kiltixa jest nie do zniesienia i wcale nie słabnie po kilku dniach, my obrożę nosimy od ok. 1,5 tygodnia i nadal śmierdzi tak samo:eviltong:.
Natomiast niestety dzisiaj się poddałam i obrożę Sajanowi zdjęłam.
Po kilku dniach od założenia pojawiły się na sajanowym łebku krostki, zaczął się drapać po szyi, a co najgorsze, dzisiaj miał dziwny napad jakby duszności:roll:.
Zobaczymy, czy sytuacja się poprawi w ciągu kilku najbliższych dni, bo w diecie żadnych zmian nie było, więc nie mam pomysłu, co innego mogloby spowodować takie objawy.
Czy to możliwe, żeby jakaś substancja w obroży uczulała i dawała takie objawy?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mala_czarna']No toś mnie pocieszyła ;)
W działaniach niepożądanych niby jest napisane, że może wystąpić swędzenie skóry, i w przypadku nadwrażliwości należy obrożę zdjąć.[/QUOTE]

yyy, przepraszam:evil_lol:
Ale jest tak jak napisała już któraś osoba na wątku - co użytkownik, to opinia.
U nas raczej Kiltix się nie sprawdził:mad:, więc wrócę do Preventica, jak tylko pojawi się w sprzedaży.
Ale mojej przyjaciółki suńka też ma Kiltixa i narazie żadnych skutków ubocznych.

Link to comment
Share on other sites

Ja tez rozmawiałam z wetem, heh, co wet, to opinia...;) Mnie powiedział, ze producent Preventica nie zarejestrował sie ponownie w Polsce i obroża nie spełnia wymogów Unii...

sie wkur....jak nic!!!!

Pozostaje nam niedziałajacy i smierdzacy jak cholera Killtix a małej kupie Frontline...Bosz!!!Nie mogli zmian i przemian wsprowadzac w grudniu tylko teraz, jak sa kleszcze?Rece mi opadaja, nie mam siły...Trudno, biore, co jest!

Link to comment
Share on other sites

Ja jak kupilam kiltixa to najpierw wywalilam go na kilka dni na balkon i dopiero szlo na psa - nadal bylo czuc, ale zawsze to mniej ;) Jednak zdecydowanie wole krople - i te straszne fiprexy rowniez:evil_lol:
Z obrozy ktora kompletnie sie nie sprawdzila to byla Bolfo rowniez Bayera - totalne nieporozumienie, kleszcze byly w ogromnej ilosci kazdego dnia.

Link to comment
Share on other sites

[B[quote name='[B'][B]Agnezia;[/[/B]B]14340630]No to chyba jestem zmuszona kupić kiltix, mam nadzieję że ten zapach nas nie zabije.[/QUOTE][/B]

[B]Chyba tak, a co nas nie zabije to nas wzmocni :evil_lol:.[/B]

[B][B]Mała czarna-[/B] normalne ,że się sypie proszek bo to obroża pudrowa. Co jakiś czas trzeba ją przetrzeć spirytusem i oczyścić otworki z łoju, żeby właśnie puder mógł się uwalniać , ponaciągać ją, żeby zapobiec zbrylaniu pudru. Nie można tylko moczyć obroży.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='an1a']Bez walki nie oddam :diabloti:[/QUOTE]

To walczmy, walczmy:D:D:D

Jak tylko Preventic wróci do sprzedaży to jak bum-cyk cyk-wykupie na 2 lata z góry!!

Były jeszcze kiedyś w sprzedazy kropelki Virbaca -Duomin-no ale oczywiscie tez ich nie ma!!

Nic, kupuje śmierdziucha, malej pipete Frontline i bede sie modlic o powrót Preventica bo inaczej Frontline mnie zrujnuje finansowo!!

Obliczyłam sobie koszt pipety x 2 pieski i pomnozylam to przez caly sezon kleszczowy...spadlam z krzesla!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewtos'][B[/B]

[B][B]Mała czarna-[/B] normalne ,że się sypie proszek bo to obroża pudrowa. Co jakiś czas trzeba ją przetrzeć spirytusem i oczyścić otworki z łoju, żeby właśnie puder mógł się uwalniać , ponaciągać ją, żeby zapobiec zbrylaniu pudru. Nie można tylko moczyć obroży.[/QUOTE]

Dzięki za informację. Szkoda, że ulotka informacyjna nic o tym nie mówi :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnezia']Kenzo u mnie sezon kleszczowy trwa cały rok:roll:[/QUOTE]

w ta zime tez byly?!:crazyeye::crazyeye::crazyeye: rok temu to byly caly rok, ale i zima lekka ale teraz...przy takich mrozach?:roll: w wawie nie bylo raczej

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...