Jump to content
Dogomania

Zezolek- mam zeza, nie widzę i w główce coś nie tak


DoPi

Recommended Posts

Ja go nazwałam Zezik , bo ma okrutnego zeza. Szczeniak z imprezy pijackiej, gdzie jeden kolega drugiemu koledze przyniósł w prezencie szczeniaczka, ale okazało się , że to nie był dobry pomysł łagodnie określając.

Na szczęście zgarnęła go Karolina, a Sailor wziął go na tymczas. Podstawa badanie okulistyczne. Poniżej relacja.

 

Mały już po badaniu okulistycznym...

Stan okulistyczny nie odbiega od normy . Jedyną zauważalną nieprawidłowością jest zezowanie rozbieżne.
Puszka mózgowa jest duża, z niezamkniętym ciemiączkiem. Ten fakt w połączeniu z zaburzeniami nn. czaszkowych przy prawidłowym stanie okulistycznym, każe podejrzewać neurologiczne tło objawów.
Podejrzenie wodogłowia - zalecana konsultacja neurologiczna, rezonans.

Odruchy grożenia (menace, dazzle) - nieobecne
Odruchy źreniczne prawidłowe ( sensualne i konsensualne) w normie
IOPR19 mmHg; IOPL 17 mmHg

Malutki ma zeza, ale oczy zdrowe - jednak mimo to nie widzi dobrze. Problem ze wzrokiem jest w głowie, w związku z czym bardzo pilnie musimy zdiagnozować go neurologicznie i wykonać bardzo drogi rezonans we Wrocławiu...

W imieniu swoim a przede wszystkim małego szkraba bardzo prosimy o wsparcie finansowe.

Czas odgrywa to znaczącą rolę - im szybciej zrobimy rezonans i kolejne badania tym lepiej dla zdrowia Żabci..To bardzo pilne!

 

11751955_982614045092166_17707956610385511760172_982614205092150_87381743351775511168190_982614118425492_108717998931954

Link to comment
Share on other sites

Wpłynęło z bazarku Mamy_Alfika 232 zł

wpłynęło z bazarku Mysza2 - 253 zł

Jola_Li - 20 zł

IrenaS - 50 zł

Karusiap - 100 zł

 

Stan konta

wpływy 655

wydatki 55+139,86+83,32+30+25+35+218,07+25+20=631,25

 

stan + 23,75

Link to comment
Share on other sites

Wydatki

szczepienie przeciwwirusowe- 55 zł

 

zwggig.jpg

Zużycie podkładów higienicznych60/90cm - 1 szt/dzień, w paczce 5 szt po 9,99 zł paczka, zużyto 70szt podkładów czyli 14 paczek co daje kwotę 139,86 zł (w załączeniu 2 znalezione przez Łukasza paragony)

karma Arion - 83,32 zł

25x77.jpg

[attachment=18230:odrobaczenie.pdf]  - 30 zł odrobaczenie

[attachment=18231:karma.pdf]

drugie szczepienie na wirusówki- 25 zł (rabat od doktora)

21bktxg.jpg

Sara boksia - przegląd weterynaryjny -35 zł, odrobaczenie 25 zł, karma 20 zł. = 80 zł

[url=http://www.tinypic.pl/7t5d5wyerehp]7t5d5wyerehp_t.jpg[/URL]

podróż do Wrocławia z Dyziem

281 km x 2 = 562 km (6 litrów ON/100 km)- 5,62 x 6 x 4,32 (ON)=145,67 + 72,40 (autostrady) od sumy km odjełam km z przejazdu do ZOO

[url=http://www.tinypic.pl/vrhk2kcohf2a]vrhk2kcohf2a_t.jpg[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Zezik został zaakceptowany przez domowego pół-amstafa dość szybko. Biega za nim , ale bardziej na słuch, bo niestety co chwile uderza w coś główką.

Taki stan był na 22.07.2015 :(

Niestety w tym dniu Zezik zleciał z 3 schodków. Pilnowany był przez moją cioteczną siostrzenicę. Był w domku, ale drzwi tarasowe były otwarte. Tyle co się odwróciłam, żeby nalać kawy do kubków. Usłyszałam stukot i krzyk Zosi. NIE DOPILNOWAŁA. Moja wina , zaufałam innej osobie, że popatrzy na psa. Żal mi było, że siedzi w kontenerku. W związku z tym nie wiem, czy powinnam jeszcze pomagać psiakom, bo ..... mało odpowiedzialna jestem, przynoszę pecha wszystkim naokoło ? Waliłam głową w ścianę, ale niestety to maluchowi nie pomoże . Łukasz był na Sanockiej u weta w 25 minut. Jechał ode mnie spod Kalwarii. Mały leciał przez ręce. Karolina już czekała na nich. Zezik dostał od razu kroplówkę obkurczająca i sterydy. Rokowania bardzo złe. Został w klinice. Czekamy całą noc na wieści. Rano w klinice info, że psinka lekko zaczyna reagować. Dalej został w klinice. Po południu ciut lepiej można go zabrać.

Zezik wstał na łapki, ale chodzi w kółko i co chwilkę się przewraca . Konieczny rezonans jak najszybszy. Termin mamy na poniedziałek. Zezik pojedzie z Karoliną do Wrocławia. Normalnemu psiakowi może nic by nie było, ale on już coś w tej główce miał nie tak.

Do poniedziałku mamy być codziennie na kroplówkach.

Potrzeby fizjologiczne załatwia, postawiony na trawce siusia i zrobił kupke. Pije i je. Z jedzeniem jest problem o tyle, że on był,ogromnym głodomorem. Zjadał w galopie wszystko i leciał do miski Maksa, czy tam coś jeszcze nie będzie. Teraz ma kłopoty z samym wzięciem jedzenia do pyszczka. Bo rzuca się na jedzenie, a w tym momencie wygląda to tak jakby go coś spinało. I nie może złapać. Ucieka mu jedzonko po misce. Na ręcę mu podawaliśmy, ale jak złapał i Karolinę i mnie to myślał, że nasze ręce też są do jedzenia i wpijał się zębami, że trzeba było rozwierać mu szczeki.

Dawaliśmy i suchą karmę i mokrą. Jak je to tak dziwnie kłapie zębami. Walczymy o niego ile sił.

29n9wfp.jpg

Link to comment
Share on other sites

Mój boże... :( DoPi, nie oskarżaj się! To był... wypadek! Kto mógł przypuszczać, że pies spadnie ze schodów (w dodatku tylko trzech) i taki będzie efekt?... Psom pomagać powinnaś, a wręcz musisz. Gdybyście się nie zajęli Zezikiem, już by go na tym świecie nie było!

Trzeba myśleć pozytywnie - to jest PODSTAWA! Mały jest pod opieką weta, w poniedziałek będzie wiadomo co w tym biednym łepku siedzi i będzie można działać dalej.

Link to comment
Share on other sites

malenki iskiereczku kochany 

 tyle zlego tyle cierpienia u pijakow 

...na jedno malunkie serduszko 

ech .... :( :(

sciskamy ile sil maluni kochany 

co pisac jak czlek czyta patrzy i ryczy

rozsylam  do cioteczek

malenkie serce 

 

Link to comment
Share on other sites

dziewczyny bardzo, bardzo dziękuję za wsparcie. Gdybym mogła cofnąć czas, ale nie mogę :( 

DOG RESCUE udostępniło konto

 

STOWARZYSZENIE „DOG RESCUE”
KRS: 0000471766
Aktualne konto:75 2030 0045 1110 0000 0283 1640 BGŻ
tytułem: DAROWIZNA na cele statutowe: REZONANS

Zezik dalej chodzi w kółko i dużo śpi. Śpi z moim synem w Łóżku, na ręach u niego, wynosimy na polko, choć na chwilę. Do cienia, bo upały straszne nie wiem jak na niego zadziałają. Karolina powiedziała, że przed upadkiem też często chodził w kółko. 

Wczoraj Łukasz był z nim na zastrzykach dzisiaj ma dostać ostatni zastrzyk ze sterydów. 

Kłopoty zjedzeniem są dalej. To znaczy on tak strasznie chce jeść, że gryzie wszystko, co mu wpadnie w paszcze, rękę, miseczkę , a wczoraj złapał swoją łapę z wenflonem. Tą uzbieraną przeze mnie kasą pokrywamy koszty w lecznicy na Sanockiej. Bo w sumie uzbierałam 320 zł. Na Sanocką powinno to wystarczyć.

Dzisiaj po zastrzykach Zezik przyjedzie do mnie oczywiście z Łukaszem, bo on go nie odstępuje na krok. Zezik jak go czuje, czy słyszy merda ogonkiem . Uciętym ogonkiem, bo ktoś mu uciął tak z pół ogonka. 

Trzymajcie kciuki. Może czas też zrobi swoje i leki.

Link to comment
Share on other sites

O Bogowie - nie odpalałam wczoraj kompa a tu takie wieści:(

DoPi dawno Ci ktoś pasem skóry nie przetrzepał? Mam przyjechać i to zrobić??

Jak możesz się obwiniać o to co się stało? To może do Twoich win dołożę jeszcze piorun kulisty i wichury, które łamią drzewa?

 

Dziś strzelę jeszcze malutkie bazzaro z pluszaczkami dla bidulka Zezola

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

DoPi- postaram się tu ulv ściągnąć ona miała kiedyś Koreczka, też miał podjrzenie wodogłowia...

 

W tym co się stało nie ma Twojej winy, naprawdę. To szczylek jest, ciągle chciałby się bawić. Czasem zupełnie zdrowy psiak fiknie koziołka (mój własny Hades miał nie cały rok jak salto w powietrzu zrobił i grzmotnął w ziemie. Bo za patykiem skakał.) To był zwyczajny wypadek i już. A skoro już wcześniej kręcił sie w kółeczko, pewnie to wynik albo zezika (zbieżność mu się nie ustawia), albo to neurologiczna sprawka.

Będzie dobrze

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...