Jump to content
Dogomania

Tomi z chorobą Cushinga prosi o pomoc


cancer43

Recommended Posts

A pojawi się Danusia? Bo przepadła z dogo na amen :(

... dzisiaj zadzwonię!  Nutusiu, żebyś wiedziała jak ona pomaga... na różnych frontach! ( nie czuję się upoważniona do opowiadania ;))  i dlatego ,czasem przepada!... to kobieta Anioł!  w żywej postaciin_love.gif

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Ależ ja absolutnie nie w tym sensie, że nie pomaga!!!! Tylko że ja tylko na dogo jestem i się za nią... stęskniłam :D

... i tak też jej przekazałam!  odpowiedź ... I ja też!Bisous28.gif

.. Malwo, Twoje wpłaty dotarły! Dziękujemy :)

 

...beczy.gif z przykrością przekazuję , że naszą  Danusię złożyło do łóżka , zapalenie płuc :(  i to takie z temperaturą ,nie chodziła cały tydzień i jeszcze problemy z komputrem( żeby było śmiesznie to jest nowy tylko... trza go opanować!chyba windows10 ma system operacyjny? czy cóś?dobani.gif)

... i chyba to nie jest koniec złych wiadomościbeczy.gif   wygląda na to ,że  będzie problem z lekiem Vetoryl dla Tomisia, trochę poszukałam w necie i trzy telefony... i odpowiedź nie ma! :(   będziemy szukać oczywiście nadal!... czy ma ktoś moze jakieś pomysły?

Link to comment
Share on other sites

Witam,

 

 

co do wpłaty na Tomisia, to przeleję jutro razem z deklaracją na Mufcię. 

 

Dzisiaj już ledwo widzę i rozumiem... mnie tez zmogło i wylądowałam u lekarza z infekcją. Przespałam połowę dnia, temperatura mnie rozwala.....

.

Co do Vetorylu, to rozmawiałam wcześniej na ten temat z Danusią.

 

Dzwoniłam do Gabinetu Weterynaryjnego, w którym raz na kwartał robię badania serca mojego staruszka. Pomyślałam, ze mogę mieć Vetoryl, bo mają zapasy innego leku, którego w Polsce juz nie ma. Niestety nie mają Vetorylu.

 

Mam dzownić tam pod koniec miesiąca, może sprawa jakoś się wyklaruje...

Link to comment
Share on other sites

Danusiu kochana,życzę szybkiego powrotu do zdrowia! :) Jeżeli chodzi o Vetoryl to był/jest ? do zdobycia w Anglii.Kiedyś pomagała w tym jedna z dogomanek, ale nie pamiętam która.Wiem,że potrzebna była tylko recepta od weta i przesłany jej skan.Ja znalazłam taką stronę ale nie znam angielskiego...Jak ktoś może to "przeanalizować",to było by fajnie :)

http://www.medicanimal.com/Vetoryl-Capsules/p/I0000518

Link to comment
Share on other sites

Gdzieś już tu na wątku wstawiałam link do lecznicy bodajże we Wrocławiu, która prowadzi sprzedaż (również wysyłkową). I lecznica w Legionowie również ma Vetoryl w stałej "ofercie" i po przyzwoitych cenach... http://www.legwet.pl/Nie mam tylko pewności czy wysyłają, trzeba dopytać. Najtaniej oczywiście wychodzi 120 (do podziału). Mi w aptece dzielą i zamykają w takich specjalnych płatkach (skrobiowych, czy jakoś tak ;))

Link to comment
Share on other sites

Gdzieś już tu na wątku wstawiałam link do lecznicy bodajże we Wrocławiu, która prowadzi sprzedaż (również wysyłkową). I lecznica w Legionowie również ma Vetoryl w stałej "ofercie" i po przyzwoitych cenach... http://www.legwet.pl/Nie mam tylko pewności czy wysyłają, trzeba dopytać. Najtaniej oczywiście wychodzi 120 (do podziału). Mi w aptece dzielą i zamykają w takich specjalnych płatkach (skrobiowych, czy jakoś tak ;))

.. dzwoniłam tu ale nikt nie odbiera telefonu( może mają pacjentów) ale wypełniłam formularz mejlowy z zapytaniem

 

Witam,
>
> zwracam się do Państwa z pytaniem czy można w lecznicy zakupić/zamówić lek o nazwie Vetoryl 60mg lub 120mg ,chciałabym spytać o warunki (czy wymagana jest recepta) i cenę?
>
> Pozdrawiam
> Ania

 

 

 

 
dysponujemy tym preparatem, jednak jest to lek na receptę weterynaryjną i możemy go wydać jedynie na konkretne zalecenie lekarza weterynarii. 
cena zależy od zaordynowanej dawki. 
 
pozdrawiam
K.Zdeb
 

 

 

Danusia podała mi linka do lecznicy we Wrocławiu na ul Głogowskiej i tutaj jest tak, że na chwilę obecną lecznica posiada lek i nie wymagają recepty i tak Vetoryl 60mg kosztuje 380zł/op  a Vetoryl 120mg kosztuje 530zł/op

 

i teraz pytanie.... jak Tomiś stoi z zapasem tego leku?

Link to comment
Share on other sites

A ile jest kapsułek w opakowaniu?... Bo jeśli 20, to w Legionowie powinno być sporo taniej. Za 10 kapsułek wychodzi coś około dwóch stówek.

... Nutusiu, nie dopytałam, dzwoniłam ale p doktor nie odebrał( pewnie przyjmują pacjentów) jeśli nie oddzwoni, na pewno będę dobijać się do skutku ;)

Link to comment
Share on other sites

 

...beczy.gif z przykrością przekazuję , że naszą  Danusię złożyło do łóżka , zapalenie płuc :(  i to takie z temperaturą ,nie chodziła cały tydzień i jeszcze problemy z komputrem( żeby było śmiesznie to jest nowy tylko... trza go opanować!chyba windows10 ma system operacyjny? czy cóś?dobani.gif) ...

Danusiu kochana nie lekceważ zapalenia płuc, to bardzo podstępna i niebezpieczna choroba :( Wydaje się, że przy osiągnięciach medycyny to betka, ale to tylko pozory. Mnie dwa lata temu nieomal wykończyła. Leż, łykaj leki i zostaw na razie problemy innych. Wrócisz do nich, jak wyzdrowiejesz. Teraz Ty, to Twój priorytet ! Zdrowiej ! :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

A ile jest kapsułek w opakowaniu?... Bo jeśli 20, to w Legionowie powinno być sporo taniej. Za 10 kapsułek wychodzi coś około dwóch stówek.

30 kapsułek jest w opakowaniu , ja się już w tym wszystkim pogubiłam( w sensie gdzie taniej? ile kapsułek? z receptą czy bez? z danymi osobowymi psa?)

Danusiu kochana nie lekceważ zapalenia płuc, to bardzo podstępna i niebezpieczna choroba :( Wydaje się, że przy osiągnięciach medycyny to betka, ale to tylko pozory. Mnie dwa lata temu nieomal wykończyła. Leż, łykaj leki i zostaw na razie problemy innych. Wrócisz do nich, jak wyzdrowiejesz. Teraz Ty, to Twój priorytet ! Zdrowiej ! :)

... jesteś Niezastąpiona, kochana! :)

Link to comment
Share on other sites

Vetoryl 120mg kosztuje 530zł/op

 

Czyli przy zakupie tej wersji, byłoby 120 tabletek przy podziale po 30 mg, co daje 4,42 zł za tabletkę. Tanio! Taniej nigdzie nie widziałam. Dochodzi jeszcze koszt podziału w aptece, ale to już są "grosze". Trzeba tylko dopytać czy można kupić np. tylko jeden listek i czy wtedy nie będzie drożej... Ja kupuję po 1 listku i mam zapas na 40 dni, a potem przychodzi kolejna pensja i znów kupuję listek ;)

Link to comment
Share on other sites

Byłam właśnie w naszej lecznicy i Doktor potwierdził doniesienia, że już niebawem Vetoryl ma być normalnie, legalnie dostępny w Polsce i skończą się cyrki ze sprowadzaniem go "pokątnie". No i cena ponoć ma być wtedy bardziej... rozsądna ;)

My mamy zapas jeszcze na kilkanaście dni, potem mamy mieć 2 tygodnie przerwy i test hamowania, a potem decyzja co dalej.

Przeliczcie, przekalkulujcie, gdzie, za ile i ile kupić. Bo może faktycznie nie warto teraz robić dużego zapasu, jeśli za chwilę lek będzie dostępny "normalnie".

A jeśli uznacie, że na coś się przydam - jestem do dyspozycji :D

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Jasne ,że tak! :)  po rozmowie z Danusią ,zamówiłam u Pana doktora Vetoryl 120mg /op  za 530zł uzgodniłyśmy ,że Danusia zrobi przelew na konto lecznicy a jak już będą pieniążki na koncie to mój kolega podjedzie odebrać lek (ja jestem do końca tygodnia na Mazurach) i wyśle dalej( no właśnie nie uzgodniłyśmy dokąd?

 

Pan doktor wyraził zgodę, żeby zamiast recepty i historii choroby Tomisia przesłać mu link do wątku , jeśli nas Pan odwiedzi tu na wątku to oczywiście Serdecznie pozdrawiamy i pięknie dziękujemy :)

 

aaa...Pan doktor również podzielił się ze mną informacją ,że ten lek ma być od listopada dostępny w Polsce i w związku z tym może być tańszy, ale to na razie wszystko... prawdopodobnie... zobaczymy?

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...