Jump to content
Dogomania

Semik - moja miłość - 13 września o godzinie 16:20 pobiegł za TM


Recommended Posts

Ta biegunka to pewnie reakcja na chemię. Oby jak najszybciej wszystko się uregulowało, oby jak najdłużej organizm miał siłę walczyć, oby... oby... oby ... Przesyłam ciepłe myśli, dla Was obojga !!!

 

Tak, to reakcja na chemię, która zawsze pojawia się w tym samym czasie. Tym razem jednak trwa dłużej i to mnie martwi:( Dziękujemy za cieple myśli!

 

Moze zupke z chudym mieskiem by zjadl ? Zdrowiej Semiku ,trzymam kciuki i mysle o pieseczku :)

 

Margo, Semik ma swoje fazy, Czasami uwielbia gotowane mięsko z warzywami, a czasami jak właśnie teraz odrzuca go od gotowanego, od karmy suchej, mokrej, od pieczonych dla niego ciasteczek... Teraz wybrał sobie do jedzenia wilgotne smaczki kupione w zooplusie. A 3 tygodnie temu zajadał się ciasteczkami Bosch. Wet mówił nam, że będzie mu się zmienial smak i że trzeba kombinować, na co ma ochotę. Mam zapas wszystkiego i próbujemy co w danym momencie mu "podchodzi"

Link to comment
Share on other sites

Przytulam i życzę jak najszybszej stabilizacji.

To kolejna chemia i być może taka reakcja musiała nastapić ?

Trzymam za Was kciuki

 

Dziękujemy kochana! 

To już siódma chemia. Wet na bieżąco ustala dalsze leczenie. Na ten moment wiemy, że będą jeszcze 2 chemie (kolejna 10 sierpnia), a potem mamy zrobić USG, żeby sprawdzić jaki jest stan. 

Link to comment
Share on other sites

Dr Jagielski ordynuje 9 sesji chemii?Dobrze czytam,Ewuniu?No nic...ufam,ze wie,co robi.Znam go,mozna powiedzieć "od dziecka",a dokladnie od czasów studenckich,niezupełnie prywatnie,choć w takim dlugim czasie to juz dosc zazyla znajomosc,uważnie śledzę jego karierę,na ten moment jest najlepszym onkologiem w kraju.

Ewa - dawalabym Semikowi siemię lniane i probiotyki z prebiotykami,chemia uszkadza kosmówkę jelit.
Z całej siły trzymam kciuki z Was!M.

Link to comment
Share on other sites

Dr Jagielski ordynuje 9 sesji chemii?Dobrze czytam,Ewuniu?No nic...ufam,ze wie,co robi.Znam go,mozna powiedzieć "od dziecka",a dokladnie od czasów studenckich,niezupełnie prywatnie,choć w takim dlugim czasie to juz dosc zazyla znajomosc,uważnie śledzę jego karierę,na ten moment jest najlepszym onkologiem w kraju.

Ewa - dawalabym Semikowi siemię lniane i probiotyki z prebiotykami,chemia uszkadza kosmówkę jelit.
Z całej siły trzymam kciuki z Was!M.

 

Kochana, Semik dostaje siemię lniane codziennie, choć niestety nie bardzo za nim przepada, więc przemycamy w jedzeniu a w najgorszym wypadku podajemy strzykawką do pyszczka. Probiotyk dostawał na początku, ale podawalam go sama bez zaleceń Jagielskiego.  Podajemy mu na zalecenie weta Ranigast, Polprazol, Essetiale forte, Hepatil i Venter. 

 

Od początku Semika prowadzi dr Jagielski. Chemię podajemy co 3 - 3,5 tygodnia. Pierwsze 5 miało inny skład. Przy szóstej skład zostal zmieniony i tak ma zostać do dziewiątej. Czy to dużo, nie umiem powiedziweć. Ufam mu, bo on naprawdę bardzo wnikliwie słucha na temat samopoczucia semika, robi badannia i dopiero wtedy podejmuje decyzje, czy idziemy z kolejną chemią...

 

Bardzo dziękujemy za kciuki! 

Link to comment
Share on other sites

Semik jak na ten upał czuje się bardzo dobrze! Ograniczamy spacery w ciągu dnia, za to maszerujemy ponad godzinę o 7 rano, kiedy nie jest jeszcze tak gorąco. Mamy swoje ulubione miejsce, gdzie psiaki szaleją w wodzie. Osuszany jest na skarpie teren pod budowę bloku i wypompowują czystą i lodowatą wodę na pobliskie łąki. Wody jest tam po kostki, a gdzieniegdzie jest głębiej. Tam Semik ożywia się bardzo. Gania jak wariat, obszczekuje całe stado i jest taki uśmiechnięty! Spacer tam zaczynamy i tam kończymy, więc zwierzaki wracają do domu mokre i to pozwala im przeżyć. Wieczorem powtórka:)

 

Semiczek nadal śniadania konsumuje na powietrzu. Dzisiaj dla odmiany odmowił dwóch karm, ciasteczek i łaskawie zjadł paczke pasków mięsnych. Dobre i to:) Gdybyście widziały moją spacerową torebkę, to popukałybyście się w czoło. Mam 4 różne torebki z jedzeniem, bo nigdy nie wiadomo, co mojemu Skarbowi będzie pasowało. No i obowiązkowo woda, bo pomiędzy kąpielami daję im się napić.

 

10 sierpnia ósma chemia...

Link to comment
Share on other sites

Jestem wreszcie u Semisia...

Długo nie nie było, bo i mnie źle się działo.... ale teraz powoli wracam do życia....

Seminiu, poczytałam ostatnie wpisy i cieszę się, że dzielnie się trzymasz chłopaku - zuch z Ciebie!!!

Już dziś życzę Ci sił na 10 sierpnia!!!

Martuś, jestem z Wami i mooocno trzymam kciuki za Seminia :) !!!

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny, przecież to jest członek mojej Rodziny, więc to normalne, że się nim opiekuję. To naprawdę nic wielkiego, a wręcz wyróżnienie, że mogę być tak blisko tego wspaniałego Psa.

 

Na porannym spacerze, na którym ganiał po wodzie Semik w drodze powrotnej nagle osłabł. Pomoglam mu dojść do samochodu i myślę, że w poludnie zejdzie tylko na kilka minut do cienia. tak mu nagle zaczęły się łapki plątać, że na moment serce mi stanęło, ale Semus zamerdał ogonkiem i przyjął chętnie pomoc. Podniosłam mu pupinkę i popychałam delikatnie do przodu. Przy samochodzie dostalam za to liźnięcie w policzek.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Niestety Semik nie miał dzisiaj chemii z powodu wysokiej supresji szpiku:( Wyniki jednoznacznie zadecydowały, że chemii nie dostanie:

WBC 2,5, przy normie w granicach 6,0 - 17,0 

PLT 46 przy normie w granicach  117- 460 

 

Pozostaje nam czekać na odbudowanie się szpiku i wtedy ewentualnie podać mniejsza dawkę chemii. Jesteśmy umówieni z doktorem Jagielskim na piątek na godzinę 7 rano lub wcześniej. Doktor przyjedzie specjalnie wcześniej, żeby Semik nie musiał siedzieć na chemii w taki upał. 

 

Dzisiaj dodatkowo Semuś o 4:40 miał biegunkę. Słonko obudziło mnie i poprosił o wyjście. My z Jackiem mieliśmy oboje jakieś koszmarne sny. Jackowi śniło się, że ma raka i dodatkowo zostal posądzony o zamordowanie kogoś, a mnie łamały się i wypadały zęby:( Niby w sny nie wierzymy, ale jakoś tak dziwnie nam się zrobilo.

 

Semik chudnie coraz bardziej. W ciągu 4 miesięcy stracił ponad 4 kg:(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...