Jump to content
Dogomania

Jego cały świat to łańcuch i buda – Kuba czeka na cud


Tola

Recommended Posts

A może ściemnić,że panuje jakaś śmiertelna,zaraźliwa choroba i trzeba psa zabrać na badania.

Że wszystkie psy bedą badane,ale facet może być czujny i nie uwierzyć w taką bajkę.

Już sama nie wiem co wymyślić,chyba interweniować,jak go nie będzie.

Link to comment
Share on other sites

W gminie nie obowiazuje podatek za psa.

 

Dziewczyny, tam oprocz Kuby sa jeszcze 3 inne psy na lancuchu. Sunia ok. 13 lat, brat Kuby i jakis rudy samiec.

Tola wie najlepiej, ja opieram sie tylko na info z watkow dot. wyratowanych psow z tej posesji.

Mysle sobie, ze jesli daloby sie w jakis sposob dotrzec do faceta , to nie mozemy tez zapomniec o pozostalych psiakach.

Link to comment
Share on other sites

Już chyba wszystkie pomysły tu padły i wychodzi na to, że chwilowo nic nie uda się zrobić :( Pozostaje czekać, może coś się wydarzy...

 

Chyba tak...

Pomysł z chorobą psa tez już był - tak zabraliśmy Łatkę - drugi raz nie uda się...
 

Link to comment
Share on other sites

Program "Czarno na bialym" z 10 pazdziernika 2014 jako kwintesencja ustawy bubla, a w nim nasza "celebrytka pomyslodawczyni" tej  ustawy. Oburzona i zawiedziona, ojej..... przeciez sama pracowala nad nia w pocie i trudzie.

 

Bo hycel to podly jest i gdzie sa te odlowione przez niego psy,kto na tym robi interes,a przeciez sa z a l e c e n i a   szanownych budowniczych ustawy          ZALECENIA  ale nie  obowiazek np. czipowania......

A nie mozna prosciej? Obowiazek czipowania na cala Polske, odlawianie przez schroniska.

 

O lancuchach cisza, ale jak znam zycie, to wkrotce mozemy spodziewac sie kolejnego wystepu tej pani/ Wybory nasze ulubione...wicie rozumicie:przeciez nakazalismy spacerki po 12 godzinach na lancuchu. Nie dziala? OK, pojde do TVN i wyjasnie.....a dalej:

 

Jestem gleboko zdziwiona ze wciaz sa interwencje z tego powodu,przeciez przepis mowi wyraznie o......,Dlugo nad tym pracowalismy.....   :oops2:

 Czy te oczy moga klamac? A i owszem, nawet wbrew logice ....Wazne zeby byc na topie a reszta niewazna.

 

Nie proscie o link,  nie da sie zamiescic z IE, trzeba wyszukac sobie w necie na TVN24.

Link to comment
Share on other sites

Program "Czarno na bialym" z 10 pazdziernika 2014 jako kwintesencja ustawy bubla, a w nim nasza "celebrytka pomyslodawczyni" tej  ustawy. Oburzona i zawiedziona, ojej..... przeciez sama pracowala nad nia w pocie i trudzie.

 

Bo hycel to podly jest i gdzie sa te odlowione przez niego psy,kto na tym robi interes,a przeciez sa z a l e c e n i a   szanownych budowniczych ustawy          ZALECENIA  ale nie  obowiazek np. czipowania......

A nie mozna prosciej? Obowiazek czipowania na cala Polske, odlawianie przez schroniska.

 

O lancuchach cisza, ale jak znam zycie, to wkrotce mozemy spodziewac sie kolejnego wystepu tej pani/ Wybory nasze ulubione...wicie rozumicie:przeciez nakazalismy spacerki po 12 godzinach na lancuchu. Nie dziala? OK, pojde do TVN i wyjasnie.....a dalej:

 

Jestem gleboko zdziwiona ze wciaz sa interwencje z tego powodu,przeciez przepis mowi wyraznie o......,Dlugo nad tym pracowalismy.....   :oops2:

 Czy te oczy moga klamac? A i owszem, nawet wbrew logice ....Wazne zeby byc na topie a reszta niewazna.

 

Nie proscie o link,  nie da sie zamiescic z IE, trzeba wyszukac sobie w necie na TVN24.

Zgadzam się. Do tego mógłbym dołożyć obowiązkowe sterylki i kastracje wszystkich zwierząt w schroniskach, a dla chętnych prywatnych właścicieli refundowane w 100% przez państwo i za kilka lat problem bezdomności jest nieporównywalnie mniejszy niż obecnie.

Można? Można! Ale trzeba chcieć. Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze bo bezdomność to przecież wielki biznes...

Link to comment
Share on other sites

Maciek 777, masz 100 procent racji, tym bardziej ze gminy otrzymuja mnostwo kasy z EU i moglyby przeznaczyc jakas czesc tych srodkow na ten wlasnie cel. Poszlabym dalej z programem sterylek i kastracji prywatnych psow - obowiazkowo dla wszystkich posiadaczy mieszancow  / z wyjatkiem psow przewlekle chorych u ktorych taki zabieg moglby spowodowac pogorszenie stanu zdrowia lub zagrazalby jego zyciu i psow w bardzo zaawansowanym wieku. Tu odpowiedzialnym  za ewentualne kombinacje powinien byc wet wydajacy taka opinie/. Niechby taki probny projekt wprowadzono na okres 5 lat, a dam glowe,ze przy jego prawidlowej realizacji mozna byloby mowic o duzym sukcesie w zapobieganiu bezdomnosci.

Projekt mozna przedluzac o kolejne lata,nieprawda?

Ta realizacja wydaje sie sie pozornie utopia, bo jak kontrolowac wykonanie nalozonego obowiazku.

Mozna! Chocby poprzez  soltysow, wojtow,burmistrzow, dozorcow blokow w miastach i burmistrzow oraz weterynarzy wyznaczonych do tego celu, pod rygorem wysokiej kary finansowej w przypadku niezastosowania sie do przepisow.

Dam glowe po raz drugi  ze zaden soltys,wojt itd. nie bedzie kryl tylka ciotki,matki, kochanej sasiadki itp., wiedzac ze moze ostro dostac po kieszeni z powodu "jakiegos tam kundla". Rozsadny wet rowniez nie nadstawi lba,chyba ze ma zamiar emigrowac . To gra o stolek, o to be or not to be.

 

Wracajac do Kuby i pozostalych psow: Mnie nadzieja na ich uwolnienie nie opuszcza :smile: Was tez?

Link to comment
Share on other sites

Maciek 777, masz 100 procent racji, tym bardziej ze gminy otrzymuja mnostwo kasy z EU i moglyby przeznaczyc jakas czesc tych srodkow na ten wlasnie cel. Poszlabym dalej z programem sterylek i kastracji prywatnych psow - obowiazkowo dla wszystkich posiadaczy mieszancow  / z wyjatkiem psow przewlekle chorych u ktorych taki zabieg moglby spowodowac pogorszenie stanu zdrowia lub zagrazalby jego zyciu i psow w bardzo zaawansowanym wieku. Tu odpowiedzialnym  za ewentualne kombinacje powinien byc wet wydajacy taka opinie/. Niechby taki probny projekt wprowadzono na okres 5 lat, a dam glowe,ze przy jego prawidlowej realizacji mozna byloby mowic o duzym sukcesie w zapobieganiu bezdomnosci.

Projekt mozna przedluzac o kolejne lata,nieprawda?

Ta realizacja wydaje sie sie pozornie utopia, bo jak kontrolowac wykonanie nalozonego obowiazku.

Mozna! Chocby poprzez  soltysow, wojtow,burmistrzow, dozorcow blokow w miastach i burmistrzow oraz weterynarzy wyznaczonych do tego celu, pod rygorem wysokiej kary finansowej w przypadku niezastosowania sie do przepisow.

Dam glowe po raz drugi  ze zaden soltys,wojt itd. nie bedzie kryl tylka ciotki,matki, kochanej sasiadki itp., wiedzac ze moze ostro dostac po kieszeni z powodu "jakiegos tam kundla". Rozsadny wet rowniez nie nadstawi lba,chyba ze ma zamiar emigrowac . To gra o stolek, o to be or not to be.

 

Wracajac do Kuby i pozostalych psow: Mnie nadzieja na ich uwolnienie nie opuszcza :smile: Was tez?

Tylko nie wiem czy ten obowiązek byłby zgodny z konstytucją. Prawo prawem, zawsze można zmienić, ale konstytucje nie tak łatwo. O ile tam cokolwiek o zwierzętach jest bo nie wiem ;)

Co do psów z rodowodem to też nie jestem zwolennikiem mnożenia ich. Chyba, że jakaś rasa jest na skraju wyginięcia to proszę bardzo. Jednak w porównaniu ze wszystkimi psami, w razie wejścia projektu w życie to te rodowodowe mało złego narobią jeśli planowo (lub nie) się rozmnożą.

 

Też jestem zdania, że te psy wreszcie będą wolne, ale nie mam pojęcia czy za tydzień czy rok :(

Link to comment
Share on other sites

W tym przypadku szkoda,bo bylaby szansa dla Kubusia.

Ale niech ktoś bliżej zamieszkały trzyma rękę na pulsie,

bo może gdzieś szelma wyjedzie,albo do szpitala trafi.

No ale czasem musi gdzieś wybywać z domu....

No chyba musi czasem gdzieś wybywać...

Link to comment
Share on other sites

Facet owszem wybywa, jeździ np. do Zamościa, ale zabranie w tym czasie psa  przez kogoś z nas ( w  sposób nie wzbudzający podejrzeń ) jest niemożliwe - posesja jest tuz przy drodze, obok inne posesje, a nas tam wszyscy znają.

Mamy tam p. Kaję, która zawiadomiła nas o tragedii tych psów 3 lata temu - dokarmia je, dogląda z sąsiedniej posesji, (również zabrała kiedyś od faceta 2 szczeniaki), ale wpływu na niego nie ma żadnego.

 Rozmawiała parę razy z żoną dziadka, ale kobieta za każdym odsyła do męża, nikt z rodziny nie chce z facetem  "wojny"

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...