Jump to content
Dogomania

Jego cały świat to łańcuch i buda – Kuba czeka na cud


Tola

Recommended Posts

Nie mogę niestety napisać, ze wszystko dobrze, bo nigdy nie pogodzę się z jego losem :-( 

Kubuś nadal stoi na tym swoim łańcuchu, facet nawet nie pozwolił podejść do niego :-(

 Z przerażeniem myślę o nadchodzącej zimie, bo  dla Kuby to głód i samotność.

Link to comment
Share on other sites

Nie mogę niestety napisać, ze wszystko dobrze, bo nigdy nie pogodzę się z jego losem :-( 

Kubuś nadal stoi na tym swoim łańcuchu, facet nawet nie pozwolił podejść do niego :-(

 Z przerażeniem myślę o nadchodzącej zimie, bo  dla Kuby to głód, samotność i tęsknota za człowiekiem.

Link to comment
Share on other sites

Nie mogę niestety napisać, ze wszystko dobrze, bo nigdy nie pogodzę się z jego losem :-(

Kubuś nadal stoi na tym swoim łańcuchu, facet nawet nie pozwolił podejść do niego :-(

 Z przerażeniem myślę o nadchodzącej zimie, bo  dla Kuby to głód, samotność i tęsknota za człowiekiem.

Tola, spokojnie, nie zadręczaj się, jeżeli nic się nie da NA RAZIE zrobić. Facet wieczny nie jest, a może coś niedługo wydarzy i szansa na pomoc Kubie jakaś będzie. Nie wolno tracić nadziei.

Link to comment
Share on other sites

Kurcze, a może jednak jakąś interwencję TOZu? Nie można przecież cały czas trzymać teraz psa na łańcuchu! :(

Jeśli po dobroci dziady cholerne nie chcą, to może jednak jakaś interwencja by się przydała? 

 

 

 O tym samym  myślałam-zgodnie z ustawą pies nie może non-stop być na łańcuchu. Może jakieś foty z ukrycia pokazujące warunki, w jakich żyją psy...

 

 

Były już 2 interwencje u dziada, kiedy psy były w bardzo złym stanie - bez bud ani szans na jakiekolwiek schronienie przed deszczem, zimnem. Ściągnęliśmy policję, przedstawicieli gminy - wspólnie udało się wypracować jakiś plan pomocy - gmina zakupiła budy dla każdego psa, ja z TZ wozimy regularnie karmę, odrobaczamy całe towarzystwo, facet wydłużył łańcuchy (wtedy Kuba był mały biegał jeszcze luzem). Wtedy tez zabraliśmy 4 psy.

W tej chwili nie ma podstaw do zabrania psa interwencyjnie - żaden pies nie jest chudy, mają budy, długie łańcuchy, a facet całodobowe trzymanie psa na łańcuchu tłumaczy skargami sąsiadów (Kuba zagryzł kota sąsiada). W takiej sytuacji nie pomoże nam ani policja, ani gmina a facet zawsze może powiedzieć, ze właśnie parę minut temu pies był bez łańcucha. My wiemy, że wszystkie psy  u faceta  nie są nigdy spuszczane, ale jak to udowodnić?

Link to comment
Share on other sites

Dobrze, że chociaż jej się udało. Tak pięknie odmieniliście jej życie :-(

Czyli z Kubusiem - doopa zbita? Tylko czekać na jakieś nadprzyrodzone wydarzenie albo śmierć dziada? :(

 

Nie życzę mu źle, ale na razie nie ma szansy, aby wydał psa.

Wciąż mam nadzieję ze kiedyś zobaczę Kubę  w innym domu, kochanego. Ale na razie nie mam pomysłu :-(

 Kuba bardzo chudnie w zimie, na wiosnę wygląda jak szkielet - może wtedy...

Ale czy doczeka kolejnej wiosny?

Tak mi przykro :-(
 

Link to comment
Share on other sites

agat21,nie zycze facetowi nieszczescia, ale dla Kuby byloby to wybawieniem.

Noz sie otwiera w kieszeni na mysl,ze "madre glowy",ktore" ciezko"

pracowaly nad nowa ustawa, nie pomyslaly ,ze tworza bzdurne przepisy miedzy innymi dla psow na lancuchach,Widocznie mysleli,ze kontrola nad ich przestrzeganiem pojdzie z automatu,hehe.

Trawestujac pewne stwierdzenie: h...d.....i niedorozwoj umyslowy medialnych idiotow od psich spraw -kupa!

Link to comment
Share on other sites

Patrzac na foty suniek, lza sie kreci. One maja tak dobrze,sa szczesliwe w swoich domach. Kuba i pozostale psiaki musza czekac,czekac,czekac.....bo pan wladca tak chce...i ma na to przyzwolenie od  "psiolubnych" autorow ustawy! Jesli czytasz,kachoona,to przestan juz szkodzic, a jesli nadal czujesz potrzebe pomagania psom - zmien przeciwsloneczne na dobre optyczne! Kamyk z lancucha od lat wola o pomoc, tu na dogo!

Link to comment
Share on other sites

Patrzac na foty suniek, lza sie kreci. One maja tak dobrze,sa szczesliwe w swoich domach. Kuba i pozostale psiaki musza czekac,czekac,czekac.....bo pan wladca tak chce...i ma na to przyzwolenie od  "psiolubnych" autorow ustawy! Jesli czytasz,kachoona,to wez sobie do serca a przede wszystkim zmien przeciwsloneczne na dobre optyczne! Kamyk z lancucha od lat wola o pomoc!

 

Mnie tez się płacze, stąd te zdjęcia Łatki i Gajki - może odczarują zły los Kuby...

A ustawa - jak inne dotyczące  zwierząt- jest martwym przepisem prawnym, który nie jest przestrzegany przez właścicieli psów i jednostki odpowiedzialne za bezdomne zwierzęta.

Link to comment
Share on other sites

A gdyby tak podstawić kogoś nieznanego właścicielowi i spróbować kupić Kubę? Że ktoś powiedział mu o czarnym psie i jak zobaczył Kubę to się zakochał na zabój....itp

Wiem, że to może nakręcić "biznes" ale osobiście nie widzę wyjścia z tej sytuacji na już.  :lookarou:

Link to comment
Share on other sites

A gdyby tak podstawić kogoś nieznanego właścicielowi i spróbować kupić Kubę? Że ktoś powiedział mu o czarnym psie i jak zobaczył Kubę to się zakochał na zabój....itp

Wiem, że to może nakręcić "biznes" ale osobiście nie widzę wyjścia z tej sytuacji na już.  :lookarou:

 

To był nasz wariant nr 2  - juz zrealizowany; pojechała funia, której facet nie znał i opowiedziała historię o swoim ukochanym zmarłym psie, tak bardzo podobnym do Kuby,  o tęsknocie za nim i takie tam ble, ble .

 No i lipa - nie było żadnej dyskusji - facet nie oddał Kuby.
 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...