Jump to content
Dogomania

Omar za TM (*), Niko - MA DOM :)


andzia69

Recommended Posts

Ja mam kaganiec, ale tez nie dam. Bo muszę czasem autobusem jeździć :) do pracy.
Zresztą on taki jest ... jakby dla niegryzących :roll:
Ale jak Wiosna powie ile trzeba na nowy, jak ma stosowny upatrzony, to żeby ocalić te ludzkie istnienia, przeleję na konto Wiosny i Wiosna by zakupiła.

Link to comment
Share on other sites

Nikus dostal od nas uzywany kaganiec fizjologiczny, podobny do tego:

[url]http://www.ipo-sklep.pl/k155,kaganc******-duze,1.html[/url]

tylko z węższym paseczkiem filcu na nosku i zaokrąglonym przodem (tzw sportowy). Szkoda, że zaginął, bo moje psisko nosi juz 5 rok i bardzo sobie chwali /zero protestow przy zakladaniu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mar.gajko']Ja mam kaganiec, ale tez nie dam. Bo muszę czasem autobusem jeździć :) do pracy.
Zresztą on taki jest ... jakby dla niegryzących :roll:
[B]Ale jak Wiosna powie ile trzeba na nowy, jak ma stosowny upatrzony, to żeby ocalić te ludzkie istnienia, przeleję na konto Wiosny i Wiosna by zakupiła.[/B][/QUOTE]

[B]Dzięki [/B]:loveu:[B]
Przekazałam wiośnie, że mamy sponsora na kaganiec, a nawet dwóch, bo napisała do mnie maila z podobną propozycją p. Mariola z Bytomia, która zakulisowo od początku też stara się wspierać Nikodema [/B]:loveu:
[B]Poprosiłam wiosnę, żeby sama dobrała i zakupiła dla Niko odpowiedni fizjologiczny kaganiec, a następnie otrzyma zwrot pieniążków.
Będzie to wydatek rzędu 50-60 zł[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='DONnka'][B]Dzięki [/B]:loveu:[B]
Przekazałam wiośnie, że mamy sponsora na kaganiec, a nawet dwóch, bo napisała do mnie maila z podobną propozycją p. Mariola z Bytomia, która zakulisowo od początku też stara się wspierać Nikodema [/B]:loveu:
[B]Poprosiłam wiosnę, żeby sama dobrała i zakupiła dla Niko odpowiedni fizjologiczny kaganiec, a następnie otrzyma zwrot pieniążków.
Będzie to wydatek rzędu 50-60 zł[/B][/QUOTE]

No widzisz :)
Mariola z Krakowa, Mariola z Bytomia.
Wszystkie Mariole kochają gryzaka Nikodema :)

Dopilnuj, żebym dostała nr konta.

Link to comment
Share on other sites

ja to mam lepiej, mi nikt nie każe kagańca nosić w prac[FONT=arial]y, mogę gr[/FONT][FONT=arial]yźć do woli ;)

A Nikodemow[/FONT][FONT=arial]y kaganiec to już powoli powoduje, że zaczęłam warczeć, bo znaleźć taki w sklepie to ch[/FONT][FONT=arial]yba tak samo jak w[/FONT][FONT=arial]ygrać w lotto. Zrobiliśm[/FONT][FONT=arial]y w[/FONT][FONT=arial]ycieczkę po pięciu cz[/FONT][FONT=arial]y sześciu sklepach w Gliwicach, i wszędzie albo nie ma, albo za małe, albo za szerokie, albo to, albo sio, ehh. Z braku sił[/FONT][FONT=arial]y zamówię[/FONT][FONT=arial] przez internet, ewentualne koszt[/FONT][FONT=arial]y zamieniania biorę już na siebie, lepsze to niż bujać się z psem po mieście. Chociaż Nikulec nie narzekał, jemu to akurat się w[/FONT][FONT=arial]ycieczka podobała. T[/FONT][FONT=arial]ylko moja Mamusia biedna b[/FONT][FONT=arial]yła nieco przerażona, że m[/FONT][FONT=arial]y tego potwora jej do domu prz[/FONT][FONT=arial]ywlekliśm[/FONT][FONT=arial]y ;]

aha - sobotnie zajęcia w GOSTARze są wstępnie umówione, ale t[/FONT][FONT=arial]ylko wstępnie - [/FONT][FONT=arial]potwierdzi się wsz[/FONT][FONT=arial]ystko dopiero w piątek wieczorem, będę dzwonić. Ż[/FONT][FONT=arial]ycie Nikodema musi b[/FONT][FONT=arial]yć z dreszcz[/FONT][FONT=arial]ykiem i chociaż trochę z[/FONT][FONT=arial] [/FONT][FONT=arial]zaskoczenia, inaczej b[/FONT][FONT=arial]yłab[/FONT][FONT=arial]y straszna[/FONT][FONT=arial] nuda i znów chłopak musiałb[/FONT][FONT=arial]y sam jakieś emocje w[/FONT][FONT=arial]ykrzesać. [/FONT][FONT=arial]
[/FONT][FONT=arial]

[SIZE=1](ahh.. a ja coraz bardziej lubię tego Waszego dziada :loveu: )[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Uffff, jak zobaczyłam, że jest wpis Wiosny, tak myślałam: czytać? czy nie czytać?
Pogryzł? A może zagryzł?
A tu uffff.
Kupuj kaganiec Wiosno droga i nie przejmuj się. Jak widziałaś Mariole są fankami Nikusia i może udźwigniemy wespół zespół nawet kosz wysyłki :p

A, że dziada polubiłaś... takie się polubiwa najbardziej, takie pokrzywione.

Link to comment
Share on other sites

ja mam jakies dwa kagańce, nie takie typowo fizjologiczne ale przyzwoite, jeśli chcecie to zabiorę w sobotę i przymierzycie. gdyby jakis pasował to poprosze cioteczki o symboliczny datek na Nadzieję Dobermana w zamian :) chyba, że do tego czasu uda Ci się zamówić i kupić bo nie ukrywam, że fizjologiczny np z Choppo lub JVM byłby najlepszy.

Link to comment
Share on other sites

Fajnie czytać obyczajowe odcinki o Nikusiu.Horrory się przejadły i są jakieś kiczowate:lol: Zdjęcia widzialem na fejsie i dodam,że chyba kiedyś widzialem Was w Świerklańcu na wystawie albo oglądałem jakąs galerię z wystaw owczarkow z Waszym udziałem.Przynajmniej tak mi się wydaje.Pamięc wzrokową mam raczej więcej niż dobrą:cool3: A kaganiec (troche czarnego humoru) dla Nikusia może taki ? :lol:;)

[URL="http://up.programosy.pl/foto/0056698.jpg"][IMG]http://up.programosy.pl/foto/0056698_min.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mar.gajko']Uffff, jak zobaczyłam, że jest wpis Wiosny, tak myślałam: czytać? czy nie czytać?
Pogryzł? A może zagryzł?
A tu uffff.
[B]Kupuj kaganiec Wiosno droga i nie przejmuj się. Jak widziałaś Mariole są fankami Nikusia i może udźwigniemy wespół zespół nawet kosz wysyłki[/B] :p

A, że dziada polubiłaś... takie się polubiwa najbardziej, takie pokrzywione.[/QUOTE]

[quote name='mar.gajko']No widzisz :)
Mariola z Krakowa, Mariola z Bytomia.
Wszystkie Mariole kochają gryzaka Nikodema :)

[B]Dopilnuj, żebym dostała nr konta.[/B][/QUOTE]

Dopilnowałam :razz:
PW poszło :happy1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mar.gajko']Uffff, jak zobaczyłam, że jest wpis Wiosny, tak myślałam: czytać? czy nie czytać?
Pogryzł? A może zagryzł?
[/QUOTE]

Nie no, spokojnie, wieści Wam będę dawkować i przynosić zawsze z zaskoczenia, a nie tak że co wpis to wiadomo, że jakaś wpadka. Musi być przecież dreszcz niepewności ;]

Dzisiaj wieści też mam oczywiście :diabloti:
Niko znalazł sobie nowe lokum, powiedzmy nową budę. I to nie byle jaką - trzy pokoje, wielkie okna, ba - nawet ma tam elektryczność i tapiicerowane meble! Niko pokochał bowiem nasz samochód i uwielbia w nim siedzieć. Ja tam mu się nie dziwię, też go szybko pokochałam i w sumie mogłabym tam zamieszkać ;]

Wczoraj mieliśmy też odwiedziny - nas, Nikodema i nade wszystko Barona odwiedzili kaukazowi opiekunowie, Bogdan z małżonką. A ponieważ Potwora kojarzą, poszliśmy i z nim na spacer. Jakby to ująć - Niko chyba dziś w nocy nie spał, tylko pisał kolejne rozdziały swojej pracy z anatomii człowieka, tym razem oparte jednak nie na badaniach mechanicznych, ale na dokładnej obserwacji ruchu człowieka w jego dość naturalnym otoczeniu. Pyszni ci wszyscy ludzie, ahh, ślinka cieknie.. ;]

A poważnie - pilnuje nas chłopak i śledzi obcych mu ludzi bardzo czujnie. Dał się jednak pogłaskać, chociaż jak mu się zrobiło zbyt dużo dotykania dał znać, że wystarczy - zawarczał i podniósł fafelka, zza którego pokazał się jego wielki biały kieł.
Obcy ludzie są fajni, ale mimo wszystko łapy przy sobie.

W gruncie rzeczy jednak jestem całkiem zadowolona z jego zachowania - ostrzeganie jest przecież ogromną zaletą u takiego psa. Każdy chciałby go podrapać i pomiziać, a tu nie da rady, Nikodem nietykalny jest i już. Ale i tego nie możemy mu przecież zaliczyć jako wady, ma swoją przestrzeń to i jej broni. Ja też nie dałabym każdej świeżo spotkanej na ulicy osobie miziać się po nosku ;]


Co do kagańca - zamówiłam, fizjologiczny z Choppo. Cenię te kagańce i myślę, że skoro potwór ma wiele godzin mieć go na nosie, to niech ma wygodny. Takiego Lecterowego nie znalazłam niestety, chociaż chodzić z takim potworem po ulicach - no, no, to by było ;)


Wolf, w Świerklańcu mogłeś nas spotkać chyba tylko na wyścigach zaprzęgów, i to lata temu, i to jeszcze samą mnie ;) Na wystawach bywałam okazyjnie z biegunowym stoiskiem, ale to było kilka pojedynczych przypadków, chyba nigdy na wystawie owczarowej. Wiesz, te owczarki tak naprawdę to nie mój typ, one takie posłuszne.. ja prywatnie kocham prawdziwie wstrętne dziady ;]

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Wolf, w Świerklańcu mogłeś nas spotkać chyba tylko na wyścigach zaprzęgów, i to lata temu, i to jeszcze samą mnie ;-) Na wystawach bywałam okazyjnie z biegunowym stoiskiem, ale to było kilka pojedynczych przypadków, chyba nigdy na wystawie owczarowej. Wiesz, te owczarki tak naprawdę to nie mój typ, one takie posłuszne.. ja prywatnie kocham prawdziwie wstrętne dziady ;] [/QUOTE]-W sumie to nie jest tak istotne.Twarze (skądinąd sympatyczne) kojarzę ale problem z lokalizacją.Początki demencji :razz:;) ???Dobrze,że Niko jest prawdziwym,wstrętnym dziadem,bo może bardziej zainteresujesz się owczarami ?:lol:
Fajnie,że Nikuś jest już bardziej czytelny w swoim zachowaniu.To mile,że nim zje to spyta czy może posolić :lol: Pozdrawiam Was i Wszystkich Fanow Niko.Cieszą te mimo wszystko optymistyczne wieści.W sumie wolałbym by Niko już u Was został.Może jest jakaś opcja "przez zasiedzenie"? :lol:

jeszcze a konto Świerklańca wszystko możliwe,bo odwiedzam to miejsce często w trakcie różnych imprez o psim profilu.Ostatnio w lipcu były biegi chartow ale nie wiem co to byla za impreza,bo bylem tranzytem na rowerku :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ten park w Świerklańcu to fajne miejsce, tam się dużo dzieje. Ja zawod[FONT=arial]y zaprzęgowe wspominam bardzo miło, szkoda, że teraz jeżdżenie gdziekolwiek stało się dla nas całkiem nierealne. Chart[/FONT][FONT=arial]y tamtejsze kojarzę, grupa ich miłośników odezwała się kied[/FONT][FONT=arial]yś do nas z prośbą o sponsoring, i jak t[/FONT][FONT=arial]ylko będziem[/FONT][FONT=arial]y mogli to ufundujem[/FONT][FONT=arial]y im nagrod[/FONT][FONT=arial]y, bo robią bardzo fajne rzecz[/FONT][FONT=arial]y :)
A jeśli do Świerklańca masz blisko, to za bodajże trz[/FONT][FONT=arial]y t[/FONT][FONT=arial]ygodnie będzie tam też fajna impreza, chociaż nie psia - mistrzostwa europ[/FONT][FONT=arial]y we wspinaczce drzewnej. Cuda ludzie robią na linach, a i pochwalę się, że mój brat jest w t[/FONT][FONT=arial]ym lataniu po drzewach [/FONT][FONT=arial]mistrzem polski ;)

Wracając na ziemię - do GOSTARu jak widać nie pojechaliśm[/FONT][FONT=arial]y dziś, znów przełoż[/FONT][FONT=arial]yliśm[/FONT][FONT=arial]y to o t[/FONT][FONT=arial]ydzień, będziem[/FONT][FONT=arial]y konkretnie umawiać się pod koniec t[/FONT][FONT=arial]ygodnia. Może to i dobrze, bo dojdzie now[/FONT][FONT=arial]y kaganiec, a w nim[/FONT][FONT=arial] prz[/FONT][FONT=arial]ynajmniej Nikodem będzie mógł porządnie paszczę otworz[/FONT][FONT=arial]yć w razie potrzeb[/FONT][FONT=arial]y ;)

I najważniejsze - Wolf, uczciwie mówiąc gr[/FONT][FONT=arial]yzę się mocno co tu z dziadem zrobić. Rozmawiałam już z Marzeną o t[/FONT][FONT=arial]ym, obie jednak przed jakąkolwiek dec[/FONT][FONT=arial]yzją [/FONT][FONT=arial]chcem[/FONT][FONT=arial]y poznać Gostarową opinię na temat Niko. Na pewno dowiem[/FONT][FONT=arial]y się czegoś więcej, bo m[/FONT][FONT=arial]y to przecież amatorka, i wted[/FONT][FONT=arial]y będzie można postanawiać co robić dalej[/FONT][FONT=arial]. Ja mam et[/FONT][FONT=arial]yczne duże "ale" do trz[/FONT][FONT=arial]ymania psów przez lata w hotelach, to jest nieporozumienie i ślepa uliczka w ratowaniu psów. W[/FONT][FONT=arial]ydaje się górę pieniędz[/FONT][FONT=arial]y na jednego psa, któr[/FONT][FONT=arial]y po latach i tak dalej jest bezdomn[/FONT][FONT=arial]y, a i nijak nie prz[/FONT][FONT=arial]ycz[/FONT][FONT=arial]ynia się to to ograniczenia problemu bezdomności w Polsce, więc po prostu to bez sensu. Te pieniądze trzeba w[/FONT][FONT=arial]ydać na ster[/FONT][FONT=arial]ylki albo na budowę schronisk, t[/FONT][FONT=arial]ymczasów, kojców, zaplecza - które będzie realnie pomagało psom i coś zmieni w ich s[/FONT][FONT=arial]ytuacji.
[/FONT][FONT=arial]Na wiem, że nie będę potrafiła przez długi czas hotelować Nikodema, jeśli nie rokuje on na poprawę i r[/FONT][FONT=arial]ychłą[/FONT][FONT=arial] adopcję. A wsz[/FONT][FONT=arial]ysc[/FONT][FONT=arial]y [/FONT][FONT=arial]wiem[/FONT][FONT=arial]y, że z t[/FONT][FONT=arial]ym raczej jest ciężko.
Z drugiej stron[/FONT][FONT=arial]y m[/FONT][FONT=arial]y mam[/FONT][FONT=arial]y 10 swoich psów na utrz[/FONT][FONT=arial]ymaniu, nie dam[/FONT][FONT=arial]y rad[/FONT][FONT=arial]y adoptować Nikolca. Zachciało mi się zakładania fundacji, to teraz niestet[/FONT][FONT=arial]y muszę mocno licz[/FONT][FONT=arial]yć na co się zobowiązuję finansowo. Jed[/FONT][FONT=arial]yna więc opcja, jaka mi się maluje, to zrobienie dla chłopaka kojca, w któr[/FONT][FONT=arial]ym będzie mógł ż[/FONT][FONT=arial]yć, i prz[/FONT][FONT=arial]yjęcie go do naszej fundacji, niech czeka na bezpieczną adopcję[/FONT][FONT=arial], albo po prostu u nas sobie ż[/FONT][FONT=arial]yje[/FONT][FONT=arial]. Eh, sama nie wiem jak to najsensowniej ugr[/FONT][FONT=arial]yźć, zawsze z pieniędzmi problem ;/


T[/FONT][FONT=arial]ym "poz[/FONT][FONT=arial]yt[/FONT][FONT=arial]ywn[/FONT][FONT=arial]ym" akcentem skończę, na Wasze barki składając prz[/FONT][FONT=arial]ywrócenie tu lżejszej atmosfer[/FONT][FONT=arial]y. Jak to mawiał mój znajom[/FONT][FONT=arial]y - nadzieja umiera ostatnia. A kied[/FONT][FONT=arial]y umrze nadzieja, pozostaje już t[/FONT][FONT=arial]ylko czarn[/FONT][FONT=arial]y humor.[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

jest na dogo wątek Donalda - mega nieadopcyjnego psa- któremu wspólnie " zbudowalismy duży kojec a właściwie zagrodę " i został w hoteliku do kresu swoich dni za karmę. [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/231563-Zbudujmy-zagrod%C4%99-dla-Donlda-pozw%C3%B3lmy-mu-%C5%BCy%C4%87-%21/page58?highlight=donaldowi[/url]

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Ten park w Świerklańcu to fajne miejsce, tam się dużo dzieje. Ja zawod[FONT=arial]y zaprzęgowe wspominam bardzo miło, szkoda, że teraz jeżdżenie gdziekolwiek stało się dla nas całkiem nierealne. Chart[/FONT][FONT=arial]y tamtejsze kojarzę, grupa ich miłośników odezwała się kied[/FONT][FONT=arial]yś do nas z prośbą o sponsoring, i jak t[/FONT][FONT=arial]ylko będziem[/FONT][FONT=arial]y mogli to ufundujem[/FONT][FONT=arial]y im nagrod[/FONT][FONT=arial]y, bo robią bardzo fajne rzecz[/FONT][FONT=arial]y :smile:
A jeśli do Świerklańca masz blisko, to za bodajże trz[/FONT][FONT=arial]y t[/FONT][FONT=arial]ygodnie będzie tam też fajna impreza, chociaż nie psia - mistrzostwa europ[/FONT][FONT=arial]y we wspinaczce drzewnej. Cuda ludzie robią na linach, a i pochwalę się, że mój brat jest w t[/FONT][FONT=arial]ym lataniu po drzewach [/FONT][FONT=arial]mistrzem polski [/FONT][/QUOTE]
Jeśli będzie czas,pogoda i chęć to podjadę.Zobaczyć "wiewiórki" w akcji,to na pewno zapierające dech przeżycie :loveu:
[QUOTE][FONT=arial]Na wiem, że nie będę potrafiła przez długi czas hotelować Nikodema, jeśli nie rokuje on na poprawę i r[/FONT][FONT=arial]ychłą[/FONT][FONT=arial] adopcję. A wsz[/FONT][FONT=arial]ysc[/FONT][FONT=arial]y [/FONT][FONT=arial]wiem[/FONT][FONT=arial]y, że z t[/FONT][FONT=arial]ym raczej jest ciężko.
Z drugiej stron[/FONT][FONT=arial]y m[/FONT][FONT=arial]y mam[/FONT][FONT=arial]y 10 swoich psów na utrz[/FONT][FONT=arial]ymaniu, nie dam[/FONT][FONT=arial]y rad[/FONT][FONT=arial]y adoptować Nikolca. Zachciało mi się zakładania fundacji, to teraz niestet[/FONT][FONT=arial]y muszę mocno licz[/FONT][FONT=arial]yć na co się zobowiązuję finansowo. Jed[/FONT][FONT=arial]yna więc opcja, jaka mi się maluje, to zrobienie dla chłopaka kojca, w któr[/FONT][FONT=arial]ym będzie mógł ż[/FONT][FONT=arial]yć, i prz[/FONT][FONT=arial]yjęcie go do naszej fundacji, niech czeka na bezpieczną adopcję[/FONT][FONT=arial], albo po prostu u nas sobie ż[/FONT][FONT=arial]yje[/FONT][FONT=arial]. Eh, sama nie wiem jak to najsensowniej ugr[/FONT][FONT=arial]yźć, zawsze z pieniędzmi problem ;/ [/FONT][/QUOTE]Ta opcja z pozostawieniem Niko w fundacji jest kusząca i na pewno jest to jakieś wyjście awaryjne.Ale nie ja o tym decyduję,choć nawet gdyby tak było też miałbym dylemat.Docelowo marzymy chyba wszyscy jednak o domu dla Niko ale jak będzie hmmm....????? Na pewno jest to brane pod uwagę przez DONnkę i Osoby decyzyjne.
[QUOTE]jest na dogo wątek Donalda - mega nieadopcyjnego psa- któremu wspólnie " zbudowalismy duży kojec a właściwie zagrodę " i został w hoteliku do kresu swoich dni za karmę. [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/231563-Zbudujmy-zagrodę-dla-Donlda-pozwólmy-mu-żyć-!/page58?highlight=donaldowi"]http://www.dogomania.pl/forum/thread...ight=donaldowi[/URL][/QUOTE]
Świetna sprawa ,super mu się udało dzięki determinacji "LUDZIÓW" :loveu:;):lol: przez duże L:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Rozmawiałam z wiosną - kaganiec dotarł :multi:
Wiosna mówi, że świetnie "leży" :razz:
Bardzo dziękujemy [B]mar.gajko[/B] :loveu:

Wiosna chwilowo bez dostępu do netu, więc musicie uzbroić się w cierpliwość i zadowolić stwierdzeniem, że u Niko bez zmian. Mieszka teraz w dużym boksie wewnętrznym (mam obiecane zdjęcia), bo podobno strasznie nakręcał się widząc ludzi (szczekał, i szalał w kojcu), zwłaszcza gdy Ci zajmowali się innymi psami. Wiosna zapewnia, że chętnie tam wraca po spacerach i spokojnie odpoczywa. Oprócz spacerów wypuszczany jest codziennie na wybieg i jak tylko to możliwe do ogrodu, gdy wiosna zajmuje się czymś na zewnątrz. Wiosna mówi, że była to sugestia Roberta Starkiewicza, aby ograniczyć Niko ilość bodźców, które go nakręcają. Dzięki temu jest spokojniejszy.
Trochę mi smutno, że Niko musi siedzieć w 4 ścianach, gdzie nie ma na czym oka zawiesić, ale co robić :hmmmm:

Edited by DONnka
Link to comment
Share on other sites

Jakby na to nie spojrzeć to jest impas.Nie czarujmy się.Niko musi być w takim miejscu jakim jest,bo chyba nie znajdzie się nikt,kto się nim zajmie....Może czas przejść do negocjacji? Wychodzę przed szereg ale w imię dobra dla naszego łobuza...Miesięczne koszty są pewnie niemałe a perspektywa "wyleczenia" w 100% Niko jest żadna.Pasjonatów (wariatów ;) na dobre i złe) nie widać...............................

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...