Jump to content
Dogomania

Omar za TM (*), Niko - MA DOM :)


andzia69

Recommended Posts

może mi umknęło - ale o których stawach mówimy? przod? tył? bo czytam o problemach ze stawami, tylko nie wiem, którymi :(

jaki koszt rtg?

 

szkoda, ze przy 1 kastracji nie szukano tego jajca do skutku - u nas weci nie odpuszczali jeśli chodzilo o wnętrów

 

Najbardziej chodzi o stawy łokciowe przednich łap, choć i tylne wymagają wspomagania

 

mam nadzieję,że konto się nie zmieniło bo puściłam 10,- dla Nikosia. Niestety tylko tyle mogę, za dużo jest bid którym chciałoby się pomóc.

 

Konto bez zmian. Pieniążki wpłynęły. Dziękujemy pięknie  :buzi:

 

Może czas na bazarek na fb?

 

Czas najwyższy tylko skąd go brać :roll:

Link to comment
Share on other sites

Jaki suplement i ile kasy na niego trzeba,  Drogie moje Panie :)

 

 

żeby dobrze dobrać suplementy chyba trzeba trochę więcej informacji - czy to dotyczy wszystkich stawów? czy tylko łap? co wet sugerował?

Może konsultacje z dobrym chirurgiem - ortopedą? mogę spróbować skonsultować wyniki Niko u swojego chirurga, który specjalizuje się min w terapii komórkami macierzystymi

Czy Niko już ma objawy bólowe? czy nie trzeba włączyć środków p/zapalnych i p/bólowych? czy na jego zachowanie nie ma wpływu właśnie ból i dyskomfort?

Wiosna czy Niko w kojcu ma beton czy drewniane podłoże?

 

"Kopę lat" Anetko ;)

Gdzie się podziewałaś ?

Z tego co zrozumiałam Niko ma głównie problemy z przednimi łapami, których kości są "wadliwie" wykształcone i upośledzają pracę stawów.

Wiosna mówiła mi, że ewidentne dolegliwości bólowe jeszcze nie występują. Niko nie kuleje, ale ma słabe "resorowanie" w tych łapach. Widać to podczas skoków. Pomyślałam, że póki co można by mu podawać suplement poprawiający "smarowanie" w stawach. Konsultacja u dobrego chirurga-ortopedy jak najbardziej by się przydała  :happy1:

Postaram się o zdjęcia RTG i prześlę Ci mailem - dziękuję  :buzi:

 

 

 

Niko aktualnie przebywa w kojcu wewnętrznym

Podłoga docelowo ma tam być wyłożona kafelkami

Póki co jest a`la beton, ale większa część jest wyłożona grubymi materacami

Jest tam sucho i stosunkowo ciepło

Link to comment
Share on other sites

No i znowu zaległa starszelna cisza.

Jakie decyzje Panie podjęły? I czy?

Co z tym suplementem? Wybrany jakiś?

 

Przepraszam, ale nie ogarniam wszystkiego  :oops:

Żadne ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły

Najprościej byłoby zacząć zbierać na kojec u wiosny i brzydko mówiąc "pozbyć się problemu"

Ale to oznacza, jak uczciwie przyznaje wiosna, że wtedy Niko będzie otrzymywał tylko niezbędne minimum czasu i uwagi  :roll:

W tych okolicznościach trudno mówić o jakichkolwiek postępach w jego relacjach z ludźmi, co z kolei przekłada się na zmniejszanie się i tak niewielkich szans na znalezienie mu domu

Z drugiej strony nie stać nas na utrzymywanie go miesiącami na warunkach hotelu...

I tak kółko się zamyka :roll:

 

A co do tego suplementu na stawy - Niko do tej pory dostawał Arthroflex, który jednak jest dość drogi

Może być inny preparat zawierający glukozaminę i chondroitynę np. Dolfos Arthrofos

Link to comment
Share on other sites

Czyli zastanawiam się co czynić,bo jeżeli egradska czyni bazar na fb dla trzech psiaków,to czy można w tym czasie zrobić na jednego z nich osobny?

Donka jak myślisz?

Mozna albo osobny, albo dopisac przy fancie, ze calosc srodkow za te rzecz idzie na Nikusia. Oktawia dala dla Malinki obrazek, na razie jest u Petera, a jesli uda sie go wystawic, to tez dopisze, ze akurat za niego calosc srodkow na Malinke

Link to comment
Share on other sites

Czyli zastanawiam się co czynić,bo jeżeli egradska czyni bazar na fb dla trzech psiaków,to czy można w tym czasie zrobić na jednego z nich osobny?

Donka jak myślisz?

 

 

Mozna albo osobny, albo dopisac przy fancie, ze calosc srodkow za te rzecz idzie na Nikusia. Oktawia dala dla Malinki obrazek, na razie jest u Petera, a jesli uda sie go wystawic, to tez dopisze, ze akurat za niego calosc srodkow na Malinke

 

Dokładnie, ale łatwiej będzie rozliczyć osobny bazarek dla Nikodema zwłaszcza jeśli na tym trwającym pojawią się już fanty tylko dla jednego psiaka

Link to comment
Share on other sites

"Kopę lat" Anetko ;)

Gdzie się podziewałaś ?

Z tego co zrozumiałam Niko ma głównie problemy z przednimi łapami, których kości są "wadliwie" wykształcone i upośledzają pracę stawów.

Wiosna mówiła mi, że ewidentne dolegliwości bólowe jeszcze nie występują. Niko nie kuleje, ale ma słabe "resorowanie" w tych łapach. Widać to podczas skoków. Pomyślałam, że póki co można by mu podawać suplement poprawiający "smarowanie" w stawach. Konsultacja u dobrego chirurga-ortopedy jak najbardziej by się przydała  :happy1:

Postaram się o zdjęcia RTG i prześlę Ci mailem - dziękuję  :buzi:

 

 

 

Niko aktualnie przebywa w kojcu wewnętrznym

Podłoga docelowo ma tam być wyłożona kafelkami

Póki co jest a`la beton, ale większa część jest wyłożona grubymi materacami

Jest tam sucho i stosunkowo ciepło

 

:)

jestem, jestem ale wciąż cierpię na deficyt czasu

DONnka nie ma sprawy, jak chcesz prześlij mi zdjęcia na maila podjadę z nimi do mojego chirurga.

Jeżeli to są jedynie stawy przednich łap to może np. dałoby się podać dostawowo kwas hialuronowy - efekty nieporównywalne z żadną suplementacją

 

...

Najprościej byłoby zacząć zbierać na kojec u wiosny i brzydko mówiąc "pozbyć się problemu"

Ale to oznacza, jak uczciwie przyznaje wiosna, że wtedy Niko będzie otrzymywał tylko niezbędne minimum czasu i uwagi  :roll:

W tych okolicznościach trudno mówić o jakichkolwiek postępach w jego relacjach z ludźmi, co z kolei przekłada się na zmniejszanie się i tak niewielkich szans na znalezienie mu domu

Z drugiej strony nie stać nas na utrzymywanie go miesiącami na warunkach hotelu...

I tak kółko się zamyka :roll:

...

 

A nie myślałyście, żeby dać szansę Niko na intensywną pracę ze szkoleniowcem - wizyta w GOSTARze była jak przyznaje Wiosna cenna ale to jednodniowa obserwacja - może przynajmniej miesiąc stacjonarnego pobytu ze szkoleniem?

Nie wiem jak to wygląda w GOSTARze ale nie powinny to być niebotyczne kwoty... my współpracujemy z Hotelem i Ośrodkiem resocjalizacji psów SONGO http://www.centrum-songo.pl/en/strona-glowna.html

Były tam też psy z dogo, DONnka nawet rozliczasz chyba pobyt Stefana?

Mieliśmy tam właśnie psy z problemami - ostatnio Rudy, który jechał właśnie na miesiąc szkolenia po czym... znalazł dom :)

Wydaje mi się, że jest to szansa, której Niko do tej pory nie dostał a po jego przejściach na pewno powinien...

 

Jeszcze co do kojca wewnętrznego - wydaje mi się, że powinno to być rozwiązanie wyłącznie tymczasowe i w tym czasie praca nad relacjami z innymi psami; w dłuższym okresie moim zdaniem izolacja powodować będzie utrwalanie problemu, nie mówiąc o narastaniu dodatkowej frustracji owczarka zamkniętego w pomieszczeniu i izolacji od człowieka i innych bodźców :(

Link to comment
Share on other sites

:)

jestem, jestem ale wciąż cierpię na deficyt czasu

DONnka nie ma sprawy, jak chcesz prześlij mi zdjęcia na maila podjadę z nimi do mojego chirurga.

Jeżeli to są jedynie stawy przednich łap to może np. dałoby się podać dostawowo kwas hialuronowy - efekty nieporównywalne z żadną suplementacją

 

 

A nie myślałyście, żeby dać szansę Niko na intensywną pracę ze szkoleniowcem - wizyta w GOSTARze była jak przyznaje Wiosna cenna ale to jednodniowa obserwacja - może przynajmniej miesiąc stacjonarnego pobytu ze szkoleniem?

Nie wiem jak to wygląda w GOSTARze ale nie powinny to być niebotyczne kwoty... my współpracujemy z Hotelem i Ośrodkiem resocjalizacji psów SONGO http://www.centrum-songo.pl/en/strona-glowna.html

Były tam też psy z dogo, DONnka nawet rozliczasz chyba pobyt Stefana?

Mieliśmy tam właśnie psy z problemami - ostatnio Rudy, który jechał właśnie na miesiąc szkolenia po czym... znalazł dom :)

Wydaje mi się, że jest to szansa, której Niko do tej pory nie dostał a po jego przejściach na pewno powinien...

 

Jeszcze co do kojca wewnętrznego - wydaje mi się, że powinno to być rozwiązanie wyłącznie tymczasowe i w tym czasie praca nad relacjami z innymi psami; w dłuższym okresie moim zdaniem izolacja powodować będzie utrwalanie problemu, nie mówiąc o narastaniu dodatkowej frustracji owczarka zamkniętego w pomieszczeniu i izolacji od człowieka i innych bodźców :(

 

Wiem Anetko i krótko po tym jak Niko trafił do wiosny pytałam Cię o SONGO właśnie z myślą o nim

Wtedy jednak nie było wolnych miejsc  :roll:

Czy to znaczy, że teraz miejsce by się znalazło ?

Ja jestem jak najbardziej ZA tym, aby dać Nikosiowi szansę i myślę, że na miesięczne szkolenie jakoś byśmy kasę "uszporowali" ;)

Link to comment
Share on other sites

Miejsc pewnie nie ma, tam jest z reguły kolejka ale DONnka zadzwoń do Mirka, powołaj się na nas, może przynajmniej zapisać Niko do kolejki jak się zwolni miejsce a na razie skupić się na fizycznej kondycji.

 

DONnka pamiętasz Brandona? wczoraj rozmawiałam z p. Andrzejem, ludzie są u kresu wytrzymałości psychicznej

 

http://wyborcza.pl/1,75478,16756118,Mezczyzna_z_bmw_zamienil_zycie_dwojga_ludzi_w_koszmar.html

 

Link to comment
Share on other sites

 

 

DONnka pamiętasz Brandona? wczoraj rozmawiałam z p. Andrzejem, ludzie są u kresu wytrzymałości psychicznej

 

http://wyborcza.pl/1,75478,16756118,Mezczyzna_z_bmw_zamienil_zycie_dwojga_ludzi_w_koszmar.html

 

Czy to Brandon jest bohaterem tego artykułu ?

Przeczytałam dzisiaj. Komentarz swiadka jest niepokojacy, chyba, ze to podstawiony "swiadek".
 

Link to comment
Share on other sites

Tak, to Brandon, kurcze nie ,mogę znaleźć jego wątku na tym nowym dogo, zniknęło mi większość subskrybcji.

 

Sorry za spam, potem usunę

Belu to nie świadek tylko psychopata, przeciwko któremu toczy się postępowanie karne. To jest historia nie do uwierzenia - w marcu ub.r. pan Andrzej spuścił Brandona na wydawało mu się pustym ugorze, nie widział tego psychola - tamten rzucił piłeczkę, za którą niestety Brandon też pobiegł i psy się poszarpały ale bez tragedii. Facet jeszcze kilka razy kopnął Brandona po czym grożąc, że zastrzeli tego wściekłego kundla odszedł, wsiadł do samochodu, dogonił p.Andrzeja i przejechał go NA CHODNIKU. Właścicielowi Brandona groziła amputacja połamanej kilkukrotnie i zmiażdżonej stopy, nadal jest rehabilitowany bo noga nie jest w pełni sprawna. Po czym facet wytoczył p. Andrzejowi sprawę o wykroczenie - pies bez smyczy, który zaatakował jego psa, nakręcając historię, że p. Andrzej szczuł Brandona na wszystkich, że jest postrachem osiedla itp. Państwo Brandona zebrali podpisy wszystkich sąsiadów, że Brandon nie jest zabójcą wszystkiego co się rusza; pies ma opinię behawioralną przygotowaną przez biegłego sądowego... a psychol żąda odebrania Brandona i debil złożył wniosek o konfrontację psów!!!

Ludzie są kompletnie zastraszeni, psychol ich obserwuje, tydzień temu wyciągnął broń i celował w p. Andrzeja z uśmiechem... to się po prostu w głowie nie mieści, gdzie my żyjemy i z kim można się spotkać na ulicy! Szukam dobrego adwokata, chyba założę wydarzenie na fb, każde wsparcie i pomysł się przyda jak się bronić przed czymś takim.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Interesujemy się Bela ale co z tego ???? :look3:  Ile można dowcipkować,sugerować itd ? Przecież ja i Inni zainteresowani tak naprawdę możemy jedynie kibicować i w minimalnej formie pomóc.Nic poza tym.Tu decyduje przecież Ktoś inny,Nawet nie wiem szczerze Kto tak naprawdę jest prawnym Opiekunem i jakie ma plany....

Link to comment
Share on other sites

ja też zaglądam, ale jak wieści nie ma, to i nie ma zbytnio co pisać :( zaglądam i oglądam na FB jego zdjęcia w hoteliku ;)

 

a z takim pytaniem jeszcze wyskocze jak Filip z konopii...czy Niko można ogłaszać? czy na razie nie robimy tego?

 

Moim zdaniem powinien byc ogłaszany. Przeciez zawsze jest szansa, ze trafi na kogos, kto zaakceptuje jego trudny charakter. Ale trzeba byc szczerym w opisie jego sytuacji.

Link to comment
Share on other sites

dokladnie! uważam, ze pomimo wszystko oglaszać go mozna - a nóż widelec ktoś tam na niego mądry czeka...a poza tym zawsze można innego zaproponować ( a ich nie brakuje) jesli nie byłby ktoś zdeterminowany aż tak bardzo na pracę z nim

Przydałby się jakiś tekst no i z jakimi namiarami go oglaszać?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...