Jump to content
Dogomania

Omar za TM (*), Niko - MA DOM :)


andzia69

Recommended Posts

Ja też myślę o Nikusiu i już kombinuję kolejny kramik dla niego (z akcentami świątecznymi już). W dalszym ciągu uważam, że powinniśmy go porządnie przebadać, bo jeśli atakuje z bólu, to żaden trener tu nie pomoże. Wiem, kasa, kasa...ech, może się uda i na lekarza zebrać...

Link to comment
Share on other sites

Matko, jakie tu pustki u naszego psiaka.

DONnko, przelałam dzisiaj 100 zł ( zaliczkowo ) z  bazarku fony dla Nika. Reszta po rozliczeniu bazaru.

http://www.dogomania.com/forum/topic/142386-nowy-jesienny-bazar-od-fony-na-w%C5%82oc%C5%82awek-i-onkiwielka-promocja-bazar-przed%C5%82uzony-do-2410-br/

 

Pieniążki oczywiście wpłynęły - dziękuję Belu w imieniu Nikolca :loveu:

Może uda mi się w końcu zrobić podsumowanie finansów Niko, dziś dostałam kolejną fakturę z hotelu, na opłacenie której chyba nie mamy już kasy :(

 

Cisza.

Złowroga? Czy co?

 

Złowroga zapewne nie. Ale przykre, ze nikt sie juz naszym Nikiem nie interesuje ...

 

Interesujemy się Bela ale co z tego ???? :look3:  Ile można dowcipkować,sugerować itd ? Przecież ja i Inni zainteresowani tak naprawdę możemy jedynie kibicować i w minimalnej formie pomóc.Nic poza tym.Tu decyduje przecież Ktoś inny, Nawet nie wiem szczerze Kto tak naprawdę jest prawnym Opiekunem i jakie ma plany....

 

Hmmm, no właśnie ....

Niko tak naprawdę nie ma jednego prawnego opiekuna

Jest nim po trosze każdy, kto czuje się moralnie odpowiedzialny za jego los, czyli mam nadzieję my wszyscy, którzy jesteśmy obecni na jego wątku

Pamiętacie okoliczności, w jakich Niko trafił pod nasze skrzydła. To była sytuacja wyższej konieczności. Zainterweniowałyśmy z Belą, bo akurat byłyśmy na miejscu i nie było innych chętnych, ale to nie oznaczało, że bierzemy Niko "na wyłączność" i mianujemy się jego jedynymi opiekunami. Wyraźnie to wtedy tutaj napisałam.

Tak się składa, że to ja utrzymuję kontakt z hotelami, do których trafiał Niko, ale tylko dlatego, że płacę jego rachunki ze środków uzbieranych na koncie Skarpety Owczarkowej. Nie uzurpuję sobie w ten sposób wyłącznego prawa do decydowania o jego losie. Myślę, że Bela czuje chyba podobnie.

 

A`propos planów wobec Niko ....

Wszystko rozbija się o kasę, której nie mamy :(

I dopóki jej nie uzbieramy, wszystko musi zostać po staremu

 

A co do zalegającej czasami ciszy na wątku...

Staram się regularnie utrzymywać telefoniczny i mailowy kontakt z wiosną, ale ostatnio nie zawsze mam czas i możliwości pisać na wątku.

Są w życiu człowieka takie momenty, kiedy musi wybierać, które sprawy są ważniejsze, a które mogą poczekać

Nie zawsze jest też o czym pisać, bo u Nikodema generalnie bez zmian.

Na przyszłość, jeśli ktoś poczuje się bardzo zniecierpliwiony brakiem aktualności na temat Niko, to zachęcam do bezpośredniego kontaktu z hotelem - numer telefonu znajdziecie tutaj http://shop.3rd-pole.com/

Wiosna udzieli informacji każdemu z Was.

 

Najświeższe wiadomości są następujące:

 
Chłopak zachowuje się dobrze, w stosunku do nas żadnych problemów. Jest jednak mocno terytorialny, pilnuje też nas i kiedy pojawia się ktoś obcy, Niko nie spuszcza go z oka.

Zwykle na tym się kończy i nie ma eskalacji, chociaż raz zdarzyło się, że Niko wyskoczył z atakiem na osobę, która stała na podjeździe. Nie jest to dziwne w jego przypadku i nie można uznać tego za jakąś dużą rzecz, bo właściwie jest tylko dowodem na to, że Niko wciąż ma problem z wyczuciem kiedy należy podjąć działanie, a kiedy nie. Staramy się więc spotykać nowych ludzi i ćwiczyć takie sytuacje.

 

 

ja też zaglądam, ale jak wieści nie ma, to i nie ma zbytnio co pisać :( zaglądam i oglądam na FB jego zdjęcia w hoteliku ;)

 

a z takim pytaniem jeszcze wyskocze jak Filip z konopii...czy Niko można ogłaszać? czy na razie nie robimy tego?

 

Moim zdaniem powinien byc ogłaszany. Przeciez zawsze jest szansa, ze trafi na kogos, kto zaakceptuje jego trudny charakter. Ale trzeba byc szczerym w opisie jego sytuacji.

 

dokladnie! uważam, ze pomimo wszystko oglaszać go mozna - a nóż widelec ktoś tam na niego mądry czeka...a poza tym zawsze można innego zaproponować ( a ich nie brakuje) jesli nie byłby ktoś zdeterminowany aż tak bardzo na pracę z nim

Przydałby się jakiś tekst no i z jakimi namiarami go oglaszać?

 

No właśnie na kogo namiary? Zacznę ogłaszać Nikusia ...a nóż widelec  :calus:

 

Jeśli tak uważacie, to proszę bardzo :)

Myślę, że namiary powinny być na wiosnę, bo to Ona wie o nim najwięcej

No chyba, że ktoś z Was podejmie się wstępnej weryfikacji i będzie przekierowywał na wiosnę tych, którzy ewentualnie się nadadzą

Ja teraz nie dam rady :oops:

 

Ja też myślę o Nikusiu i już kombinuję kolejny kramik dla niego (z akcentami świątecznymi już). W dalszym ciągu uważam, że powinniśmy go porządnie przebadać, bo jeśli atakuje z bólu, to żaden trener tu nie pomoże. Wiem, kasa, kasa...ech, może się uda i na lekarza zebrać...

 

Uważam tak samo

Kasa i tylko kasa stoi tutaj na przeszkodzie :(

Link to comment
Share on other sites

Ok DONnko ,Pasjo .Teraz mam pełny obraz sytuacji.Faktycznie blokada.Ta cholerna kasa.Nie obiecuję ale po nowym roku,jeśli chcecie a ja będę miał wolny czas (gdy mi moja nowa praca pozwoli) zrobię event na fb i nazbieramy kasę na Nikusia.Niezależnie jaka to będzie kwota chcę Niko i Wam przynajmniej tak pomoc.Sam niestety finansowo nie jestem w stanie nic dołożyć.Mam teraz trzy psy i jedną wyplatę na pokrycie naszego "gospodarstwa".A wyplata opiewa na kwotę niższą niż płaca minimalna (ustawowa).Napiszcie proszę czy " podoba się"  Wam ten pomysł...

P.S.Jeśli sprawy mi się poukładają,to może będę w stanie wcześniej zrobić event.Samo zrobienie wydarzenia to pestka.Chcę zrobić event i monitorować go i czynnie uczestniczyć non-stop do finalu zbiorki kasy.Więc będę przy kompie prawie bez przerwy.To jest szansa na sukces zbiórki (frekwencja i kontakt admina eventu z darczyńcami) na kojec dla Niko :) Jesli później znajdzie się chętny do adopcji,to przecież i tak inne psy u Wiosny skorzystają :)

Link to comment
Share on other sites

podeśle a konto hoteliku parę zł

 

podajcie mi kochni od kiedy Niko jest u Wiosny - bo widzę, ze nie jest napisane w 1 poście, dodam tam tez parę zdjęć i może podam nr konta, jakby ktoś chcial wspomóc? tylko jakie? skarpetkowe?

 

Tak jak Bela napisała, Niko trafił do wiosny 20 czerwca

Konto do wpłat to konto Skarpety, czyli de facto subkonto SMONu

SMON
ul. Chałubińskiego 22/83
80-807 Gdańsk

89 2490 0005 0000 4500 1264 5830

 

Wpłaty koniecznie z dopiskiem: dla Niko lub dla Argo

 

ja mam konto SMON-u  do wpłat dla Niko. Zmieniło się coś ? 

 

Nic się nie zmieniło :)

Link to comment
Share on other sites

są nowe zdjęcia na FB gdyby ktoś chcial obejrzeć:  https://www.facebook.com/media/set/?set=a.335563246597224.1073741850.192975384189345&type=3

 

czy może być taki pierwszy post?

 

Myślę, że tak :)

Kapitalna fotosesja :happy1:

Gdyby Niko nie był problematyczny, to po takich zdjęciach w ogłoszeniach pewnie telefon by się rozdzwonił

Ehh, Nikuś, Nikuś ...

 

10730865_390237947796420_756962389069663

Link to comment
Share on other sites

Stan finansów Argo/Niko na dzień 11.11.2014r
 

WPŁYWY:
- p. Paweł 100 zł
- SKARPETA OWCZARKOWA 200 zł
- p. Mariola i p. Marek 45 zł + 35 zł + 40 zł + 50 zł
- andzia69 135 zł
- mdk8 10 zł
- bazarek betki 90 zł
- bazarek DONnki 250 zł
- bazarek nr 1 Dody_ 103 zł
- bazarki egradski 204 zł
- bazarek fony 155 zł (przekazane przez bela51)
- Beata K. 20 zł
- egradska 70 zł + 20 zł
- bela51 210 zł (z bazarku cegiełkowego)
- Grażyna K. 20 zł
- bela51 15 zł (cd z bazarku cegiełkowego)
- SKARPETA OWCZARKOWA - 200 zł
- bela51 250 zł ( z bazarku beli51 i arim)

- madziakato - 10 zł
- bazarek na FB 1240 zł

- madziakato 10 zł

- mdk8 10 zł

- Grażyna K. 20 zł

- DONnka  20 zł

- bela51 100 zł (z bazarku fony)

- bazarek na FB 315 zł (w/g stanu na 06.11.)

- SKARPETA OWCZARKOWA 160 zł

 

RAZEM: +4107 zł

WYDATKI:
- hotel do 28.02.14r - 100 zł
- hotel za marzec - 465 zł
- badania - 135 zł
- kastracja z USG - 216 zł
- hotel za kwiecień - 450 zł
- hotel za maj - 465 zł
- hotel 01.06. - 18.06. - 270 zł
- Arthroflex - 50 zł
- hotel 20.06. - 30.06. + transport 408 zł

- hotel + odrobaczenie (lipiec) - 412 zł

- hotel (sierpień) - 372 zł

- hotel (wrzesień) - 372 zł

- hotel (październik) + odrobaczenie - 392 zł

RAZEM: - 4107 zł

 

Aby opłacić ostatnią fakturę z hotelu musiałam dołożyć 160 zł ze Skarpety Owczarkowej 

Stan konta Argo/Niko wynosi:  0 zł :(

Link to comment
Share on other sites

Moi drodzy,

wiem, że konto naszego łobuza świeci pustkami, ale mimo to mam pewną propozycję :razz:

Chciałabym umieścić Nikodema przynajmniej na miesiąc w Centrum Pracy z Psem "SONGO"

http://www.centrum-songo.pl/en/strona-glowna.html

 

Już jakiś czas temu rozmawiałam o tym z anett, która zna i poleca to miejsce.

Poprosiłam Ją wtedy, aby porozmawiała z prowadzącym ośrodek i w miarę możliwości "wciągnęła" Niko na listę oczekujących.

Koszt miesięcznego pobytu wraz ze szkoleniem wyniesie 650 zł.

Szkoleniem zajmie się sam p. Mirosław Dubiel.

Pierwszy wolny termin byłby dla Niko.

 

Znamy już opinię wiosny na temat Niko oraz stosowane w Jej hotelu metody pracy. O Lupusie nawet nie wspominam ...

Nie ujmując niczego wiośnie, chciałabym jeszcze zasięgnąć opinii innego fachowca, a przede wszystkim spróbować "innej ręki" w pracy z psem.

Uważam, że Niko na to zasługuje zanim podejmiemy jakiekolwiek ostateczne decyzje dotyczące jego losu

 

Co Wy na to ???

Link to comment
Share on other sites

Nie ujmując kolejnym fachowcom/szkoleniowcom i biorąc pod uwagę kwestię stabilności psychicznej Niko oraz jakby nie bylo na pewno zżycie się z Wiosną i Drugim Opiekunem (sorry zapomniałem imienia) jestem osobiście przeciw .Każde kolejne super miejsce to trauma i brak stabilizacji dla Niko.Z mojego punktu widzenia to jest negatywny krok.Jedynym słusznym następnym krokiem jest  DOM.Marzena Niko to nie przedmiot do obróbki.To żywy pies,który potrzebuje STABILIZACJI I SPOKOJU.Nie pogniewaj się ale piszę szczerze co myślę.A skoro juz piszę to dodam,że nawet nie skomentowałaś mojej propozycji pomocy.Trochę to dla mnie niezrozumiałe.Ale nie będę wnikał.W tym układzie odbieram to jako milczący brak akceptacji więc wybacz Pasjo i Belu.Wiem jak jest,także nie będę się wpychał z pomocą na siłę.I nie piszę tego z negatywnych pobudek ale taki event to spore wyzwanie.Skoro nie ma przynajmniej minimum zachęty,to ja rezygnuję,bo wolę pomoc tam,gdzie jestem potrzebny a przede wszystkim mam swoje psiaki :) Bez urazy.Zawsze piszę to co myślę.Pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

Wolfie, mysle, ze jednak zle odebrałes wpis Marzeny. Nikt nie jest przeciwko Twojej pomocy, bo ja np. uwazam ją za bardzo cenna.

I zgadzam sie z Tobą co do pomysłu na kolejna zmiane szkoleniowca dla Niko. Nie mozna mu fundowac takich hustawek emocjonalnych z ciagła zmiana miejsc.

Sadze, ze kazdy chce dobrze, ale juz brakuje pomysłow co robic, aby pomoc temu psu. A domu jak nie widac, tak nie widac.

Link to comment
Share on other sites

Nie ujmując kolejnym fachowcom/szkoleniowcom i biorąc pod uwagę kwestię stabilności psychicznej Niko oraz jakby nie bylo na pewno zżycie się z Wiosną i Drugim Opiekunem (sorry zapomniałem imienia) jestem osobiście przeciw .Każde kolejne super miejsce to trauma i brak stabilizacji dla Niko.Z mojego punktu widzenia to jest negatywny krok.Jedynym słusznym następnym krokiem jest  DOM.Marzena Niko to nie przedmiot do obróbki.To żywy pies,który potrzebuje STABILIZACJI I SPOKOJU.Nie pogniewaj się ale piszę szczerze co myślę.A skoro juz piszę to dodam,że nawet nie skomentowałaś mojej propozycji pomocy.Trochę to dla mnie niezrozumiałe.Ale nie będę wnikał.W tym układzie odbieram to jako milczący brak akceptacji więc wybacz Pasjo i Belu.Wiem jak jest,także nie będę się wpychał z pomocą na siłę.I nie piszę tego z negatywnych pobudek ale taki event to spore wyzwanie.Skoro nie ma przynajmniej minimum zachęty,to ja rezygnuję,bo wolę pomoc tam,gdzie jestem potrzebny a przede wszystkim mam swoje psiaki :) Bez urazy.Zawsze piszę to co myślę.Pozdrawiam :)

 

Bogdan, jak mogłabym odrzucać pomoc dla psa, który ma puste konto ?

Każda jest na wagę złota :happy1:

Pomysł z eventem na FB jest bardzo dobry :klacz:

Link to comment
Share on other sites

Zastanawiałam się również nad sensem wysłania Niko do hotelu i w tej kwestii przychylam się do wypowiedzi wolfa122 i beli51. Moim zdaniem (prywatnym, nie szkoleniowca) taki pobyt miałby sens, gdyby Niko mógł wybrac się tam razem ze swoim przyszłym właścicielem. Bo to właściwie przeszkolenia wymaga przyszły właściciel, żeby nauczył się, jak postępować z Niko i przy okazji zbudować wzajemne relacje. Martwi mnie ciągle zdrowie Niko, jego krzywe łapy. Nie wiem, na ile jest w stanie podołać ewentualnemu szkoleniu. Może warto przemyśleć propozycję wiosny dot. kojca i dalej mimo to szukać mu domu.

Link to comment
Share on other sites

 

Bogdan, jak mogłabym odrzucać pomoc dla psa, który ma puste konto ?

Każda jest na wagę złota :happy1:

Pomysł z eventem na FB jest bardzo dobry

 

To mi ulżyło,bo mimo poparcia Beli i Pasji czekalem na Twoją DONnka opinię a nie chcę na siłę robić czegoś co może nie jest mile widziane :bluepaw:  Nie gwarantuję kwoty ale zawsze jakiś grosik dla Niko wpadnie od Przyjaciól kochających zwierzaki z fb :) Pzdr :)
 

 

Zastanawiałam się również nad sensem wysłania Niko do hotelu i w tej kwestii przychylam się do wypowiedzi wolfa122 i beli51. Moim zdaniem (prywatnym, nie szkoleniowca) taki pobyt miałby sens, gdyby Niko mógł wybrac się tam razem ze swoim przyszłym właścicielem. Bo to właściwie przeszkolenia wymaga przyszły właściciel, żeby nauczył się, jak postępować z Niko i przy okazji zbudować wzajemne relacje. Martwi mnie ciągle zdrowie Niko, jego krzywe łapy. Nie wiem, na ile jest w stanie podołać ewentualnemu szkoleniu. Może warto przemyśleć propozycję wiosny dot. kojca i dalej mimo to szukać mu Nie domu.

 Nie potrafiłem tego tak trafnie sformułować :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...