Jump to content
Dogomania

Omar za TM (*), Niko - MA DOM :)


andzia69

Recommended Posts

ARGO siedział jak sierota przy ulicy...widać na zdjęciach problem z lapą :( Awaryjnie umieszczony w kojcu u jakiegoś chłopa pod Kielcami - ale życzy sobie 200 zł plus karma. Pracować z nim nei będzie, ogranicza sie do podania mu karmy...a...dzisiaj pies - nie wiadomo, czy go coś boli, czy ma taki stres...burczy :( Potrzebne mu miejsce gdzieś blizej, gdzie będzie można go poobserwować, zabrać do weta...

W skrocie sytuacja na dzień dzisiejszy czyli 22.02.2014 wyglada tak:

Pies trafił do 1 domu, z którego zostal wydany do innego domu na łańcuch...zostal z tego łańcucha zabrany i umieszczony w kolejnym chętnym domu na Śląsku, gdzie po 2 mies. pobytu znowu zdarzyl sie incydent z ugryzieniem jednego z 3 panów zajmujących się psem. Psa trzeba było zabrać albo uśpić...
Dziewczyny owczarkowe psa zabraly i przewiozły do hoteliku pod Krakowem - koszt 450 zł.

wersja nie-skrócona:

12.11 2013 pewna pani X znalazla na ulicy psa, zadzwonila do Pasji z prośbą o pomoc. Psa zlapano i umieszczono w prywatnym kojcu za 200 zł/mies. plus karma. "Podpiełam" go pod wątek Omara - psa, ktorego ewaB znalazła idącego środkiem ulicy w podkieleckiej miejscowości.
18.11.2013 - Argo nienawidzi kojca - rozwalił go i pan kazal psa zabierać. Pani X znalazła mu dom,który dzwonił o innego psa, w którym teoretycznie mial zostac na stale...nie został, bo chciał wchodzić do domu, a nie siedzieć samemu w kojcu
03.12.2013 - Argo trafia do domu w dolnośląskim, który miał być ZAJEB..STY!!!(zawozila go osobiście koleżanka pani X), z którego niestety również został wyeksmitowany w ok. 22.12.2013 r po rzekomym ugryzieniu jakiejś pani do takiego 'domu" - w którym rownież Argo po spuszczeniu lańcucha złapał pijaną panią za rękę!


htxc.jpg


28.12.2013 r Argo trafia do kolejnego domu w Bytomiu...skąd po ugryzieniu jednego z panow, którzy się nim opiekowali dostal eksmisję.
21.02.2014 r pies został zabrany i przewieziony do hoteliku Lupus pod Krakowem :(
20.06 Niko/Argo trafił do Wiosny.

 

POMÓŻMY MU !!!!!

 

Konto do wpłat to konto Skarpety, czyli de facto subkonto SMONu

SMON
ul. Chałubińskiego 22/83
80-807 Gdańsk

89 2490 0005 0000 4500 1264 5830

 

Wpłaty koniecznie z dopiskiem: dla Niko lub dla Argo

i teraz - albo na to wszystko sie uzbiera....albo będzie można podać mu tylko jeden zastrzyk !!!!!!!!!!!!!!!

 

10349225_339509082869307_164855549596190

 

10409074_390237957796419_480793447250278

 

10268530_390238164463065_833162667209167







http://img32.imageshack.us/img32/908/rvo.JPG

Link to comment
Share on other sites

2. [B]OMAR[/B] EwaB jechała ulicą w ok. Opatowa, ruch na ulicy, ciemno...a tu s,rodkiem drogi ledwie powłócząc łapami idzie pies - na śmierć???Zatrzymała się, zatrzymała cały ruch samochodów jadących za nią...otworzyła drzwi, a pies próbuje się wgramolić do samochodu :( :( Awaryjnie znowu umieszczony jako 9 pies u niej - nie może tam zostać...

Po wizycie u weta stwierdzono czyracycę odbytu ;( stan ciężki :( :( Ze względu na paprzące się rany itd nie może absolutnie teraz wylądowa w kojcu :( Potrzebny dla niego domowy tymczas...



[IMG]http://img809.imageshack.us/img809/9572/qczv.jpg[/IMG]

[IMG]http://img703.imageshack.us/img703/1324/ucij.jpg[/IMG]

[IMG]http://img716.imageshack.us/img716/7521/2uk4.jpg[/IMG]

[B]OMAR ZA TM [/B]:(

Edited by andzia69
Link to comment
Share on other sites

[quote name='egradska']Andzia, a jakiegos hoteliku nie macie w poblizu?[/QUOTE]

u nas robimy za schronisko, gminy itp itd :( wszystkie hoteliki w pobliżu "obłożone" bezdomniakami :( :( wszyscy mają w 4 literach i każdy się na każdego oglada...Boję się, że u obydwu trzeba będzie robić operacje :( Jeśli chodzi o zespół konskiego ogona to się już sporo na ten temat naczytałam i piszą, że leczenie farmakologiczne tylko "zalecza" problem, ale optymalnym rozwiązaniem jest operacja na kręgoslupie - wycięcie czegos tam, zeby odbarczyć nerwy, które są uciskane. U nas nikt tego nie zrobi :(

Rano próbował tz EwyB jechać z Omarem do weta - byl, ale Omar nie chciał wspołpracować :( więc dali sobie spokój i chyba sprobują wieczorem. Drugiego nazwała Pasja Argo - też dzisiaj nei był już taki miły jak wczoraj - chyba się bardzo zestresowal zamknięciem go w kojcu :( Naburczal na dziewczyny :(

Trzeba jednemu i drugiemu zrobić rtg

Link to comment
Share on other sites

Skarpeta na pewno wspomoze pieski w ramach swojej mozliwosci, ale tu dlugoterminowo trzeba wszystko zaplanowac. Zapytalam na watku Dexterki, czy nie ma miejsca

edit: trzeba bedzie maksymalnie duzo informacji o pieskach zebrac, chocby to, jak reaguja na inne psy, to moze byc kluczowe przy potencjalnym hoteliku. Rozumiem, ze oba to samce pelnojajeczne?

Link to comment
Share on other sites

Dzień sądu nad owczarkami to trwa już od jakiegoś czasu :shake:
Jeśli możecie zabrać psiaki do weta, to koszty wizyt może pokryć SKARPETA OWCZARKOWA
Jeśli znalazłoby się dla nich bezpieczne miejsce to możemy dofinansować koszty PDT/hotelu w 1 miesiącu
Dajcie znać, na co konkretnie potrzebne będą pieniądze

Link to comment
Share on other sites

Argo - parę zdjęć z dzisiaj...on nie wchodzi do budy i leży przed budą... W tym kojcu, gdzie jest awarynie pod Kielcemi moze być, za kasę (ino skąd?), ale...to jest pod Kielcami, a chłop ogranicza swoje "wysiłki" do podania psu miski z wodą i jedzeniem. Nie ma co marzyć o ew. pracy z nim, czy obserwacji pod kątem adopcji.

[IMG]https://scontent-a-lhr.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/1455094_507145666050722_127278270_n.jpg[/IMG]

[IMG]https://scontent-b-lhr.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/998566_507145749384047_1052763170_n.jpg[/IMG]

[IMG]https://scontent-b-lhr.xx.fbcdn.net/hphotos-frc3/1450230_507145732717382_552446543_n.jpg[/IMG]

[IMG]https://scontent-a-lhr.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/1461666_507145716050717_1982636399_n.jpg[/IMG]

[IMG]https://scontent-a-lhr.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/1461075_507145729384049_1321550496_n.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='egradska']Skarpeta na pewno wspomoze pieski w ramach swojej mozliwosci, ale tu dlugoterminowo trzeba wszystko zaplanowac. [B]Zapytalam na watku Dexterki, czy nie ma miejsca
[/B]
edit: trzeba bedzie maksymalnie duzo informacji o pieskach zebrac, chocby to, jak reaguja na inne psy, to moze byc kluczowe przy potencjalnym hoteliku. Rozumiem, ze oba to samce pelnojajeczne?[/QUOTE]

Dobry pomysł, ale wczoraj gdzieś chyba czytałam, że nie ma wolnych miejsc :roll:

Edited by DONnka
Link to comment
Share on other sites

[quote name='andzia69']Argo - parę zdjęć z dzisiaj...on nie wchodzi do budy i leży przed budą... [B]W tym kojcu, gdzie jest awarynie pod Kielcemi moze być, za kasę (ino skąd?), ale...to jest pod Kielcami, a chłop ogranicza swoje "wysiłki" do podania psu miski z wodą i jedzeniem. Nie ma co marzyć o ew. pracy z nim, czy obserwacji pod kątem adopcji.[/B]

[/QUOTE]

Fajny chłopak z tego Argo, ile może mieć lat ?
Skoro Pan tak stawia sprawę, to ten kojec należy traktować jako ostateczność
Gdyby znalazło się inne miejsce to chyba warto byłoby go przenieść

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bela51']O matko, jakie biedaki:-(
Ale konski ogon wymaga dokładnej diagnostyki, mnie tez tak weci straszyli . Objawy były " na oko ". a po wizycie u neurologa okazało sie, ze nie jest tak źle. Oby i tym razem tak było.[/QUOTE]

Neurologa to u nas nie ma. Mlodszego i starszego trzeba zabrac choc na sprawdzenie czipa do weta...tylko jeden i drugi na razie mało...wspołpracujące. Może ze stresu...Dzisiaj EwaB będzie probowała razem z tz opanować Omara, coby dał się zbadać. Argo na razie pod Kielcami i poczekamy chyba parę dni, żeby się odstresił...nie wiem sama :(

Nie wiem, czy ktoś sprawdzał stan pod ogonem...chyba nie. No i stosunku do innych psów w tym momencie raczej też nie ma jak.
Jest jedna dziewczyna w Kielcach, która za 300 zł plus karma może by się zgodziła wziąść jednego, ale też do kojca...byłby w Kielcach i łatwiej by było do niego podjechac. Na drugiego pomysłu nie mam :(....wczoraj z balkonu widzialam kolejnego biegnącego ulicą onka...jakaś masakra :(

[quote name='egradska']Skarpeta na pewno wspomoze pieski w ramach swojej mozliwosci, ale tu dlugoterminowo trzeba wszystko zaplanowac. Zapytalam na watku Dexterki, czy nie ma miejsca

edit: trzeba bedzie maksymalnie duzo informacji o pieskach zebrac, chocby to, jak reaguja na inne psy, to moze byc kluczowe przy potencjalnym hoteliku. Rozumiem, ze oba to samce pelnojajeczne?[/QUOTE]

dzięki bardzo:loveu::loveu::loveu:

poczekajmy na wieści czy Ewie udalo się z wizytą...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='egradska']Sluchajcie, u Dexterki miejsce by bylo, tylko kase na hotelik trzeba by organizowac. Poprosilam, zeby wpadla na watek.[/QUOTE]

A jednak :) Byłoby super :happy1:
Do pierwszego miesiąca się dołożymy, ale co dalej :roll:
Ja jeszcze pomyślałam o missieek
[B]Andzia69[/B], co o tym sądzisz ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='DONnka']A jednak :) Byłoby super :happy1:
Do pierwszego miesiąca się dołożymy, ale co dalej :roll:
Ja jeszcze pomyślałam o missieek
[B]Andzia69[/B], co o tym sądzisz ?[/QUOTE]

ja na to jak na lato...tylko czy damy radę uzbierać kasę? :( ile by to wyszło za sam hotelik? i jak daleko od Kielc?


dziewczyny - możecie im ząłożyc jakiś watek na owczarkowych forach?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dexterka']trafiłam tu przez [URL="http://www.dogomania.pl/forum/members/20276-egradska"][B]egradska[/B][/URL] . Mam miejsce u siebie w hotelu.[B] Jeśli będzie potrzeba to nawet dla dwóch miejsce się znajdzie[/B]:)[/QUOTE]

A czy dla dwupaku byłaby jakaś zniżka ? ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='andzia69']ja na to jak na lato...tylko czy damy radę uzbierać kasę? :( [B]ile by to wyszło za sam hotelik? i jak daleko od Kielc?[/B]


dziewczyny - możecie im ząłożyc jakiś watek na owczarkowych forach?[/QUOTE]

Missieek nie odbiera telefonu, napisałam smsa z zapytaniem o miejsce i koszt
To jest w Małopolsce, sprawdziłam na mapie odległość od Kielc - 87 km

Wątek na owczarek.pl mogę im założyć

Link to comment
Share on other sites

[quote name='DONnka']Missieek nie odbiera telefonu, napisałam smsa z zapytaniem o miejsce i koszt
To jest w Małopolsce, sprawdziłam na mapie odległość od Kielc - 87 km

Wątek na owczarek.pl mogę im założyć[/QUOTE]

to zalóż - bardzo proszę :)

to poczekamy teraz na koszty hoteliku dla chlopaków - tak?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='andzia69']to zalóż - bardzo proszę :)

to poczekamy teraz na koszty hoteliku dla chlopaków - tak?[/QUOTE]

Tak jest ;)
Dexterka jest pod Opolem - odległość od Kielc to ok.200 km, ale gdyby mogła przyjąć oba to i tak wyszłoby na to samo jeśli idzie o koszty transportu ;)

Link to comment
Share on other sites

u nas koszt pobytu przy dwóch dużych psach wynosiłby 350zł za psiaka.Cena z wyżywieniem. Zimą karmimy psiaki gotowanym jedzonkiem- makaronem/ryżem , mięskiem wołowo-drobiowym oraz miksowanymi warzywami.
Polecam zapytac o transport Doda_ bądź Bazyliszek. Ja ostatnio potrzebowałam transportu dla mojego podopiecznego do ds i dziewczyny miały najatrakcyjniejsze ceny.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dexterka'][B]u nas koszt pobytu przy dwóch dużych psach wynosiłby 350zł za psiaka.Cena z wyżywieniem.[/B] Zimą karmimy psiaki gotowanym jedzonkiem- makaronem/ryżem , mięskiem wołowo-drobiowym oraz miksowanymi warzywami.
Polecam zapytac o transport Doda_ bądź Bazyliszek. Ja ostatnio potrzebowałam transportu dla mojego podopiecznego do ds i dziewczyny miały najatrakcyjniejsze ceny.[/QUOTE]

Brzmi zachęcająco moim zdaniem :razz:
Choć chłopaki póki co nie mają nic, więc kwota 700 zł może się na początku wydawać ogromna :roll:
[B]Dexterko[/B], a u Ciebie płaci się z góry czy z dołu ?

Edited by DONnka
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...