Jump to content
Dogomania

Uratowana Oli (Olimpia),znalazła swój DOM !:)


Ellig

Recommended Posts

[quote name='Macia']Niestety, aktualnie jest bardzo kiepko z adopcjami...[/QUOTE]
Wyróżnialam Oli ogloszenia na tablica .pl i jest teraz 91 wejsc i 5 pobran numeru tel.
Pomyslalam tez o tym ,zeby wydrukowac kilkanascie ogloszen i rozwiesic w okolicy domu Ani.

Link to comment
Share on other sites

Miałam dzisiaj telefon w sprawie adopcji suni... stanęłam na baczność i grzecznie pytam, o którą sunię Pani pyta. Okazało się, że o Biankę, która jest już w DS. Pytam jednak dalej, jaki piesek Pania interesuje.
"Mały" słyszę w odpowiedzi. Mówię, że ja nie mam w tej chwili małych, ale mogę podpytac koleżanki. Wcześniej chciałabym się jednak dowiedzieć czegoś o domku i Pani preferencjach.
Okazuje się, że Pani szuka pieska małego dla czwórki dzeci. Oczami wyobraźni zobaczyłam taką małą kuleczkę w rękach rozbawionych dzieci, ale drążę dalej temat. Dzieciaki są w wieki od 3 do 13 lat, a właścicielem suni miałby być 13-letni chłopiec... Powiedziałam, że popytam, ale oczywiście od razu wyrzucam telefon z listy:-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewa Marta']Miałam dzisiaj telefon w sprawie adopcji suni... stanęłam na baczność i grzecznie pytam, o którą sunię Pani pyta. Okazało się, że o Biankę, która jest już w DS. Pytam jednak dalej, jaki piesek Pania interesuje.
"Mały" słyszę w odpowiedzi. Mówię, że ja nie mam w tej chwili małych, ale mogę podpytac koleżanki. Wcześniej chciałabym się jednak dowiedzieć czegoś o domku i Pani preferencjach.
Okazuje się, że Pani szuka pieska małego dla czwórki dzeci. Oczami wyobraźni zobaczyłam taką małą kuleczkę w rękach rozbawionych dzieci, ale drążę dalej temat. Dzieciaki są w wieki od 3 do 13 lat, a właścicielem suni miałby być 13-letni chłopiec... Powiedziałam, że popytam, ale oczywiście od razu wyrzucam telefon z listy:-([/QUOTE]

Niezły pomysł. 13letni chłopiec właścicielem. :shake:
TZmestudio

Link to comment
Share on other sites

Witajcie Cioteczki. Jest taka akcja propagowania adopcji:

[URL="https://www.facebook.com/pages/Marsz-przez-Polsk%C4%99/188556637975540?ref=stream"]https://www.facebook.com/pages/Marsz-przez-Polsk%C4%99/188556637975540?ref=stream[/URL]

Chyba jeszcze przez parę dni można zgłaszać psiaki. Byłaby to jakaś dodatkowa szansa na dom.

Link to comment
Share on other sites

Oli byla wczoraj razem z Łatka i Ania na bardzo dlugim spacerze ponad 2 godzinnym, trzeba bylo wykorzystac czas kiedy jeszcze nie jest tak bardzo upalnie.
Olis zachowuje sie cudownie, nigdy juz nie probowala wyjsc po za ogrodek, na spacerach tez reaguje na komendy i nie zamierza uciekac.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nutusia']Praca nie poszła w las.[/QUOTE]

To prawda:-)

Dzisiaj Olisia ostrożnie, ale podchodziła do mnie obserwując Łatkę, która już bez żadnego zachamowania przychodzi na pieszczoty. Kiedy weszlyśmy wszystkie do domu, nagle Olisia zaczęła puchnąć w oczach z jednej strony pyszczka. Pomyślałam, że biorę ją do samochodu i wiozę do weta, ale najpierw Ania ją unieruchomiła, a ja zajrzałam d pyszczka. Wyobraźcie sobie, że ten łobuziak łapal osę i ta użądliła ją w dziąsło, zostawiając żądło:-( Udało mi sie je wyjąć (Olisia byla naprawdę super grzeczna), a kilka minut później opuchlizna zaczęła maleć, więc obyło się bez weta. Ufff...
Po wyjęciu żądła pozwolila mi sie głaskać dwiema rękami i nawet pocałować w nosek. Kiedy jednak chcialam ją wziąć na ręce, żeby zrobić jej okład z sody, strasznie sie rzuciła do ucizeczki i zrobiła mi kooopkę na ręce. Nie podchodziłam juz do niej blisko, ale jej z daleka powiedziałam, że bardzo ja przepraszam i że nie będę już jej brać na ręce. Pomerdala do mnie ogonkiem.

Link to comment
Share on other sites

Zawsze strasznie mnie niepokoi jak psy próbują załapać osy czy pszczoły, bo sama jestem uczulona na ich jad i użądlenia kończą się jazdą do lekarza i zastrzykami.
Najgorsze w przypadku psa byłoby użądlenie w gardło - opuchlizna mogłaby prowadzić do uduszenia. Na szczęście nie wszystkie psy (i ludzie) mają takie reakcje alergiczne, ale trzeba być na nie przygotowanym.

Na marginesie - jeśli zostało żądło, to była pszczoła. Osy nie zostawiają żądła (które jest u nich proste) i mogą żądlić wielokrotnie.
Pszczoła zostawia żądło (haczykowate) ze zbiorniczkiem jadu (dlatego trzeba uważać wyciągając by go nie ścisnąć i nie wtłoczyć więcej jadu) i częścią swoich organów wewnętrznych - dlatego zaraz potem umiera.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jola_li']Zawsze strasznie mnie niepokoi jak psy próbują załapać osy czy pszczoły, bo sama jestem uczulona na ich jad i użądlenia kończą się jazdą do lekarza i zastrzykami.
Najgorsze w przypadku psa byłoby użądlenie w gardło - opuchlizna mogłaby prowadzić do uduszenia. Na szczęście nie wszystkie psy (i ludzie) mają takie reakcje alergiczne, ale trzeba być na nie przygotowanym.

Na marginesie - jeśli zostało żądło, to była pszczoła. Osy nie zostawiają żądła (które jest u nich proste) i mogą żądlić wielokrotnie.
Pszczoła zostawia żądło (haczykowate) ze zbiorniczkiem jadu (dlatego trzeba uważać wyciągając by go nie ścisnąć i nie wtłoczyć więcej jadu) i częścią swoich organów wewnętrznych - dlatego zaraz potem umiera.[/QUOTE]


A widzisz Jolu, zapomniałam o tym, choć kiedyś wiedziałam:-) Oczywiście masz rację, że osa nie zostawia żądła, ale ja ewidentnie wyjęłam je z dziąsła i pokazałam jeszcze Ani. Jednym słowem to musiala byc pszczola. I dobrze, bo jej jad jest jednak mniej uczulający niż osy.
Olinka ma dzisiaj jeszcze delikatną opuchliznę. Na szczęście nie przeszkadza jej w jedzeniu i zabawie;-)

Link to comment
Share on other sites

[B][FONT=comic sans ms][SIZE=4][COLOR=#ff0000]DLA KOCHANEJ PANI ANI
NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA IMIENINOWE [/COLOR][/SIZE][/FONT]:loveu:
[/B][FONT=comic sans ms][SIZE=4][COLOR=#ff0000][B]
U OLISI ZOSTAWIAMY DLA NIEJ
MOC SERDECZNOŚCI I BUZIAKÓW :)[/B]

[/COLOR][/SIZE][/FONT][IMG]http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT0OG2b2lWNyWnmNEdYSvRdbj-92llzA0aGKFkVZxvTDsFO714j[/IMG]

[COLOR=#0000CD][FONT=comic sans ms]OVOLINKA I GUSIACZEK[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ellig']W imieniu Ani , serdecznie dziekuję:) Jak czytam Ani to co piszecie to zaraz poplakuje sobie ze wzruszenia.[/QUOTE]

Ovo u siebie też zamieściła życzenia ;)
U Oli (bo Saruni nie chcemy przeszkadzać) uznałyśmy wyłączność dla Pani Ani ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mattilu']Dolaczamy do serdecznych zyczen wszystkiego dobrego dla Pani Ani!:iloveyou:


Mattilu i Hopka[/QUOTE]

W imieniu Ani, serdecznie dziekuję.

Ania zrobila zdjecia Oli i nakrecila filmik, chce ,zebyscie zobaczyli jak bardzo Oli sie zmienila.
Ewunia jak znajdzie chwilę to wklei zdjecia .

Isadora pozyczyla Ani aparat fotograficzny, dziekujemy :)

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam, wybaczcie...
dostałam zaproszenie na wątek: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/245717-Znaleziona-przy-drodze-suczka-Deklarujemy-pomoc-w-opiece[/URL] od ludzi początkujących na dogomanii.
Zapraszam również z prośbą o rady i sugestie :).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ellig']W imieniu Ani, serdecznie dziekuję.

Ania zrobila zdjecia Oli i nakrecila filmik, chce ,zebyscie zobaczyli jak bardzo Oli sie zmienila.
Ewunia jak znajdzie chwilę to wklei zdjecia .

Isadora pozyczyla Ani aparat fotograficzny, dziekujemy :)[/QUOTE]


Rzeczywiście zgrałam zdjęcia i filmiki z aparatu, ale zostawilam je na dysku w pracy:-( Miałam zgrać na usb i w domu przygotować do przesłania i niestety zapomniałam. Filmików sama nie oglądałam, bo sa w formacie, którego nie mogę odczytać w pracy... Pozostaje nam zaczekać do poniedziałku...

Link to comment
Share on other sites

W poniedzialek zobaczymy pierwsze zdjecia i filmiki Ani:)

Zapraszamy do Fionki:
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/245739-Mikrosunia-Fionka-–-kiedy-już-zaufa-człowiekowi-będzie-wspaniałym-jego-przyjacielem?p=21130916#post21130916[/URL]

Edited by Ellig
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...