Jump to content
Dogomania

SAWANA - żegnaj piesku :(


rodzice

Recommended Posts

Dzisiaj wizyta w Lecznicy należała do bardziej przyjemniejszych.Wyniki krwi zmniejszyły się o połowę.Rewelacyjny wyszedł wynik wątrobowy.Jedynie kreatynina(nerki) troszeczkę ponad normę (norma- 1,8) ale nie ma już strachu,że nerki nie pracują.Wetka bardzo,bardzo zadowolona,ja też.Dostałam jeszcze 4 kroplówki,furosemid i Ipaketine.Kroplówka raz dziennie do wtorku,w czwartek wizyta kontrolna,piątek lub sobota badanie krwi.

Wstawię wyniki dla porównania,jak było i jak jest w tej chwili.

 

31cf559072c069e1med.jpg

 

d19c3e106cbb4765med.jpg

 

A na cześć Sawany,że wróciła do żywych właśnie przepięknie zakwitł kaktus,muszę się pochwalić.

 

edac573050537e14med.jpg

 

3312f67bbc2892d5med.jpg

Link to comment
Share on other sites

Prześlicznie Sawanka wygląda :) ,taka delikatna i cudna z niej sunieczka!

Dobrze,że wyniki ma lepsze i wraca powoli do zdrówka.

Anulka,dzielne jesteście Obie!

Aneczko,dzielna to ja nie jestem ale Sawania jest bardzo dzielna,tyle zastrzyków co przyjęła to naprawdę jest dzielna,ona tak bardzo mi ufa,że nawet jeżeli ją piekły to wytrzymywała.Ja natomiast teraz odreagowuję stres,jestem wykończona.

Dzisiaj Sawania już bez kroplówki,jedynie tylko na zastrzyku Furosemid i Ipaketine,oczywiście Cardisure to jest normą,że nie wspominam.Dzisiaj czuła się świetnie,biegała po schodach,obszczekiwała,była na łące kilka razy.Dzisiaj był radosny dzień dla nas,patrząc na Sawanie tak jak to było przed zabiegiem.Jutro mija 2 tygodnie od zabiegu.

Jutro idę z Sawanią na kontrolę i zobaczymy co dalej,jakie będą zalecenia.W sobotę zostawiam na tydzień moje malizny z TZ i jadę do Bogusik odpocząć,pourlopować się troszeczkę i odstresować.Mam nadzieję,że mi się to uda,chociaż i tak będę myślami z maluchami,bo przecież wymagają opieki.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dzisiaj,rano byłam z Sawanią na badaniu krwi.Wynik pogorszył się,mocznik wzrósł.Nie było mnie tydzień,dzisiaj rano przyjechałam.TZ i szwagierka podawali Sawanie furosemit raz dziennie ale Ipakitynę nakazałam sypać do gotowanego jedzonka.Sawana nie zjadała całkowicie gotowane i zostawało wyrzucane.Ja podawałam Sawanie Ipakitine w Gerberach strzykawką i wiedziałam,że codzienna porcja została podana.Sawana nie dała by sobie podać w strzykawce TZ ani szwagierce.No i jest jak jest.Oczywiście to są moje przypuszczenia odnośnie mniejszej ilości podawania Ipakitine i stąd taki raczej wynik.We wtorek mam podejść do Lecznicy po Ipakitine unowocześnioną z jakimś dodatkiem,bardziej skuteczną.Dzisiaj podałam Sawanie normalną dawkę.Juto zamieszczę wynik.Dzisiaj jestem zmęczona.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za podpowiedź,we wtorek porozmawiam z wetem.

 no i jeszcze karma dla nerkowców renal

 

azodyl -

Lek na przewlekłą niewydolność nerek u kotów i psów, na licencji amerykańkiej firmy KIBOW BIOTECH niezarajestrowany, mający za zadanie zmniejszanie ilości mocznika we krwi.
Jest synbiotykiem (kombinacją probiotyku z prebiotykiem) redukującym toksyczne metabolity we krwi i obniżającym wysokie ciśnienie krwi spowodowane niewydolnością nerek.
Zastępując męczące dla zwierzęcia ciągłe kroplówki, wydłuża życie i poprawia jego standard.

Link to comment
Share on other sites

Sawana dzisiaj czuje się bardzo dobrze,teraz np.obszczekiwała wraz z Mikusiem ogromnego jeża,który wychodził na polowanie nocne jedzonka z drewutni.Pogoniłam towarzystwo do domu.Biedny jeż.

Sawana nie lubi się fotografować i zawsze ma minę nieszczęśnika.Trudno jej zrobić ładne zdjęcia,ucieka do legowiska.

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj odebrałam nowy, ulepszony lek pod nazwą Pronefra.Jest to zawiesina,którą mam podawać 2xdz strzykawką do pyszczka albo dodawać do jedzenia,starczy na 40dni.Za dwa tygodnie jestem umówiona na badanie krwi.Dostałam także próbkę karmy suchej RC Renal (jak na razie Sawana jej nie ruszyła).Spytałam o Azodyl,odpowiedziano mi,że nie stosują go już,opierają się na bardziej nowszych lekach.

Dzisiaj zapłaciłam 198,00zł (Pronefra -138,00zł + Scanodyl - 60,00zł)

 

acda4dff23f8e00dmed.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...