Jump to content
Dogomania

SAWANA - żegnaj piesku :(


rodzice

Recommended Posts

Jak często dajesz Scanodyl ?

Scanodyl tylko daję co jakiś czas przez 3-4 dni 1/2 tabl. jeżeli zaczyna Sawana kuleć na lewą tylną łapkę.Po tej kuracji przestaje kuleć tj.łapka przestaje boleć.Dwóch wetów najprościej skwitowało aby łapkę amputować a my się nie poddajemy,póki można łapkę utrzymać to to robimy.

Link to comment
Share on other sites

Nie znałam pronefry. Wprowadzony w 2015 roku, według opinii bardzo dobry preparat. Zapiszę sobie nazwę.

Są też puszki pasztety renala. Możesz spróbować "omaścić" suchą karmę pasztetową albo wątróbką. Ale w mini ilościach, tak żeby tylko zapach został.

Dziękuję za radę.Teraz wieczorem troszeczkę zjadła Renala ale bardziej jej smakuje kurczak z ryżem.Dzisiaj jeszcze Sawania dostała Ipakitinę z Gerberem,od jutra zaczynam Pronefrę.Pronefra jest o tyle dobra,że jest o smaku mięska ale cena jest trzykrotnie większa,być może,że jest to lek francuski.

Sawana wieczorem bardzo dobrze się czuła,nawet Mikusia zaczepiała do zabawy.

Tak sobie myślę,że mój wyjazd pogorszył wynik,nie była prawidłowo podawana Ipakitine.

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj nadeszła pomoc dla Sawani w postaci pieniążków na kwotę 66,00zł od Karoliny K.
Bardzo,bardzo dziękuję wraz z Sawanią.
Sawania,nie bardzo chce jeść RC Renal,je bardzo małe porcje,ma zalecone 25g ale tego nie zjada.Mam nadzieję,że przyzwyczai się do tej karmy.RC Hepatic praktycznie też nie rusza.No nic zobaczymy co będzie dalej.Ogólnie czuje się dobrze,drganie powieki powróciło,dostaje magnez 1/2 tabl.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Anulko,proszę o potwierdzenie wpłaty pieniążków z mojego bazarku dla Sawani :)

 

ROZLICZENIE BAZARKU:

 

WPŁATY 613,75zł. + 60,95zł /nadpłaty/ + 5,00zł /cegiełki/ = 679,70zł :)

Bogusik bardzo dziękuję za pomoc w postaci bazarku.Zaraz potwierdzę.

W tym tygodniu idę z Sawanią na badanie krwi aby sprawdzić jak wygląda mocznik po podawaniu leków.

Link to comment
Share on other sites

Budusia, znowu kłucie łapki i stres...

Ale, co zrobić, jak to konieczne...

Trzymam, za dobre wyniki i poprawę zdrowia słodkiej Misiuni :)

Figuniu,nie da rady uchronić Sawanę od kłucia,muszę ją poddać badaniu krwi,które pokaże jak działają leki.Jeżeli mocznik się dalej utrzymuje tak jak poprzednio to coś trzeba będzie dalej robić aby znikł.Sawana nie może zostać bez pomocy.Obiecałam,że zrobię wszystko aby jak najdłużej żyła i będę ją leczyć na ile mi wystarczy finansów.

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj z Sawanią byłam na pobraniu krwi.Wynik może nie rewelacyjny ale bardzo dobry,tak określił wet.Parametry spadły a więc należy się cieszyć.Było 2,9mg/dl a jest 2,1mg/dl.Brakuje 0,3mg/dl do normy.Dalej podajemy Furosemid i Pronefrę.Za miesiąc kontrola krwi.Bardzo się cieszę,że Sawania pomalutku wraca do zdrowia.

 

0645de5c6b95ed36med.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dzisiejsza Sawana,króciutko na łące,no bo przecież kocha domek i swoje legowisko.Zdjęcia byle jakie bo pędzi do domu.

 

8e2e1fb38d15fef7med.jpg

 

e9cd25e4e3f19c8emed.jpg

 

76340f74176ec489med.jpg

 

b611cbafe4d8cffamed.jpg

 

afb17bfd98da8e06med.jpg

 

Kupiłam Sawanie Cardisure,ponieważ już zostało tylko 5 tabl. i Ipakitine w proszku.Teraz przechodzimy na Ipakitinę wcześniejszą,tak zostało ustalone z wetem.Ogólnie Sawana jest radosna,dobrze je teraz,sądzę,że pomalutku wraca do zdrowia.

 

d5b4dbce5fa15d68med.jpg

Link to comment
Share on other sites

Sawana chętnie wychodzi za bramkę na łąkę,sama domaga się tego ale szybciutko wraca,nie oddala się od domu.Miki potrafi dalej sobie pobiegać.Chociaż teraz po kastracji jego zachowanie się zmieniło na plus,ponieważ też szybciutko wraca z łąki,nie znika z oczów jak to było wcześniej.

Sawana od początku pobytu u mnie tak się zachowuje,kocha dom,sypialnię i swoje legowisko,no i oczywiście mnie,inni domownicy dla Sawany nie istnieją,jedynie ich toleruje z musu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...