Jump to content
Dogomania

@@@@ komu można wysyłać zaproszenia @@@@


rozi

Recommended Posts

[quote name='Olena84']Czyli nie podrzucamy? ;), ja wchodze na kazdy i hopam, bo wiem ze osoba zapraszajaca na to liczy, jak ciagle ktos jest i stale bazarek jest na gorze, to nie, [B]ale jak nie idzie w ogole to az sie prosi o wsparcie[/B][/QUOTE]

[quote name='caryca26']Święte słowa:) Czy kupi , czy podrzuci czy nie zrobi nic , dla mnie istotne ,że [B]do moda nie nakabluje i że punktów nie dostanę[/B]:)[/QUOTE]

i to jest dla mnie podstawa

Link to comment
Share on other sites

[quote name='inga.mm']Chodzi tylko o wpis "nabijanie pustych postów".
Mój pierwszy bazarek nie był podnoszony, bo nie wiedziałam, że taki zwyczaj istnieje.
Mnóstwo książek (które sprzedałam znacznie później, gdy juz wiedziałam o podnoszeniu) a na pierwszym bazarku pojawiła się tylko jedna dziewczyna i do dziś jestem jej za to wdzięczna, bo dzięki temu nie zniechęciłam się.[/QUOTE]

Pani Ingo! Nie wiem, o co Pani chodzi, ale mam nieprzeparte wrażenie, że ma Pani do mnie jakąś ansę i wynika mi to nie tylko z powyższych postów, ale i na podstawie innych przesłanek. Nigdzie nie pisałam o pustych postach, a moje zdanie, co można sprawdzić w poście nr 488, brzmi - "Nie na każdym też zaznaczam obecność, bo i po co, jak bazarek jest nieustannie podnoszony? Żeby posty nabijać?" Natomiast ja podnoszę te bazarki, gdzie widzę, że nikt nie zagląda np. tutaj: [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/244764-Bazarek-szkicowy-do-25-07-2013[/url]), bo wiem, jaka to praca zrobienie bazarku, ale nic na to nie poradzę, że nie widzę sensu w podnoszeniu bazarku o godz. 10.13, jeśli został on podniesiony o 10.12

Link to comment
Share on other sites

chodzi mi tylko o to, że takie uwagi zniechęcają.
Nabijanie postów - brzmi pejoratywnie i dlatego się do tego odniosłam. Rzeczywiście wyraz "pustych" dodałam od siebie, tylko cudzysłów umieściłam przed nim zamiast po nim - przepraszam za tę nieścisłość.
Ja bardzo sobie cenię pomoc w pokazywaniu bazarku. Dla mnie te osoby, które podniosą/podrzucą czy jakkolwiek to nazwiemy są równie ważne jak kupujący. Robią to bezinteresownie, poświęcając swój czas, otrzymując w zamian tylko podziękowania (a i to nie zawsze).
Nie mam żadnej ansy personalnej. Zwracam uwagę, że takie ujęciie "nabijanie postów" może być przykre dla tych, którzy w taki sposób pomagają. Natomiast, jeśli ktoś sobie nie życzy takiej pomocy, niech po prostu zaznaczy, żeby nie pomagać i po kłopocie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='inga.mm']chodzi mi tylko o to, że takie uwagi zniechęcają.
Nabijanie postów - brzmi pejoratywnie i dlatego się do tego odniosłam. Rzeczywiście wyraz "pustych" dodałam od siebie, tylko cudzysłów umieściłam przed nim zamiast po nim - przepraszam za tę nieścisłość.
Ja bardzo sobie cenię pomoc w pokazywaniu bazarku. Dla mnie te osoby, które podniosą/podrzucą czy jakkolwiek to nazwiemy są równie ważne jak kupujący. Robią to bezinteresownie, poświęcając swój czas, otrzymując w zamian tylko podziękowania (a i to nie zawsze).
Nie mam żadnej ansy personalnej. Zwracam uwagę, że takie ujęciie "nabijanie postów" może być przykre dla tych, którzy w taki sposób pomagają. Natomiast, jeśli ktoś sobie nie życzy takiej pomocy, niech po prostu zaznaczy, żeby nie pomagać i po kłopocie.[/QUOTE]

Szkoda, że nie odniosła się Pani do pozostałej części mego postu nr 503...

Link to comment
Share on other sites

czasem podnosi się mechanicznie, nie patrząc na różnicę minut.
Dla mnie istotna jest obecność ludzi, którzy pomagają, a nie sprawdzanie minut.
Zaznaczam - to są moje przemyślenia i można się z nimi nie zgadzać lub zgadzać.
Wdzięcznym sercem i słowem przyjmuję każdą pomoc.
To tyle w tym temacie z mojej strony.

Link to comment
Share on other sites

Rzeczywiście, patrząc na jeden bazarek [B]z punktu widzenia Wystawiającego[/B], podrzucanie (obligatoryjne, z zaproszenia) wygląda jak pomoc. Ale patrząc na ogół bazarków nie ma to znaczenia, bo za chwilkę inny będzie podrzucony, i następny i następny i ten pierwszy apiać wyląduje na którejś stronie za sprawą tej samej podrzucającej osoby.

Pamiętajmy też, że wszystkie bazarki są tak samo ważne, wszystkie szukają pomocy dla zwierząt, więc prośba o szczególne względy dla własnego jest niejako nie na miejscu. Co innego zaproszenie/pokazanie bazarku, a co innego wymaganie obecności na nim i podnoszenia.

Link to comment
Share on other sites

Oj babeczki, babeczki, za dużo macie czasu do dyskusji w wakacje...W końcu nie da się raz na zawsze ustalić: hopkam, czy nie , wchodzę czy nie, nikt od nikogo nie może tego wymagać. A przyznam, że wchodzenie na bazarek, bo jest na początku listy(z powodu podnoszenia) jest i tak trudne, bo nie widać całego tytułu, czego on dotyczy. Jak już wszyscy będą wiedzieć o reklamach bazarków, to każdy będzie wchodził z reklam i nie będzie problemu, bo wbrew pozorom, nie wszyscy się reklamują. I przyznaję, że dużo osób przychodzi z zaproszenia, jeżeli obejmuje ono nie tylko treść bazarku, ale parę słów o zwierzaku, dla którego jest robiony. Kilka razy po prostu wpłaciłam grosz bez kupowania, bo wzruszyło mnie nieszczęście psiaka.

Link to comment
Share on other sites

Kochani,nie chce nikogo urazic,ale 'wypisuję"się niestety ze 'zgody na wysyłanie mi zaproszeń".Zaraz powiem dlaczego.Oczywiście oświadczam ,że nikogo nie zgłosze jesli mi takie zaproszenie wysle,nigdy w życiu nie wpadłabym nawet na taki pomysł.Jak mam czas to wchodze i podnosze
Nie jestem psiara,chociaz ratuje psie istnienia i mam sama dwa psiaki u siebie(jeden mój ,druga tymczas "wieczny"chyba od prawie roku..).Jestem tu ,bo lubie i interesuje mnie los zwierzat...wspieram ludzi tez jak mogę,chociaz tym którym pomagam wiedza,ze robie to anonimowo i nie chce,żeby moja pomoc była "publiczna".Uwazam ,że jak pomagam to pomagam,jak nie moge to nie pomagam,oklasków nie potrzebuje.
Dlaczego się wypisuje
No dlatego ,że od kilku dni na prawde nie robie nic innego tu wchodzac jak odtykanie zapchanych skrzynek.Nie mam na to czasu,a nie chce czyscic wszystkiego,bo dostaje informacje od ludzi tez w sprawach prywatnych,musze to sprawdzac-nie mam obecnie na to czasu.
Jesli jestem na forum,to zapewniam ,że czytam bazarki i wchodze tam gdzie chce wejsc,czy kupując rzeczy które sa mi potrzebne.Wchodze tez na bazarki z których dochód jest przeznaczony dla osób jakim chciałabym pomóc inaczej...
Nie mam zalu za wysyłanie mi zaproszeń,bardzo to szanuję,ale zdarza się ,że na jeden bazarek zaprasza mnie kilka osób i to jest uciazliwe.Znowu zdarza się tez ,że zaprasza się mnie na bazararki na jakich juz licytuje.Nie jestem bogata,mam pokaźne stado w domu(11 kotów cięzko chorych i starych...),dlatego wybaczcie mi takie moje podejscie.Nie chce nikogo urazić,a jesli to zrobiłam przepraszam.Na pewno w okresie wakacji nie bede odpychac mojej skrzynki pocztowej bo to nie ma sensu.Smutne tez jest to,że po jednym dniu nie moge dostac pw z danymi do wpłat,bo niestety mam zapychana skrzynkę.Podaje mojego e-maila ludziom ,zeby tak własnie mi dane wysyłali do przelewu:roll:To chyba tyle i az tyle...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lili8522']I ten wątek chyba powinien mieć swój regulamin... Albo się na coś decydujemy i jesteśmy wpisani na listę albo nie...
Za niedługo okaże się że co druga osoba chce się wypisać - bez sensu[/QUOTE]

Każdy ma prawo zrezygnować w dowolnym momencie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lili8522']I ten wątek chyba powinien mieć swój regulamin... Albo się na coś decydujemy i jesteśmy wpisani na listę albo nie...
Za niedługo okaże się że co druga osoba chce się wypisać - bez sensu[/QUOTE]

ja mam prawo się wypisac kiedy chce,chyba ,ze masz zamiar wysyłac zaproszenia do zapchanej skrzynki (masz prawo oczywiście-wysyłaj sobie)
regulamin powinien mówic tez o tym,że to załozyciel bazarku może wysyłac zaproszenia,a nie kazdy z boku komu się to przypomni.I jest tak,ze na jeden bazarek zaprasza kilka osób,a ludzie jacy chca się ze mna skontaktowac na pw w waznej sprawie musza szukac mnie po innych forach lub pytac o kontakt,bo nie maja jak się ze mna skontaktować.

Dla mnie osobiście to głupi pomysł,zeby nakazac taki watek w ogóle załozyć,wczęsniej nie było zadnych problemów jak dla mnie...

Link to comment
Share on other sites

Bożena, nie nerw się. Wcześniej też były problemy, tez dublowały się zaproszenia, tyle, że rozsyłający byli zagrożeni punktami za spamowanie (ja mam 8).
Ten wątek jest świetny z punktu widzenia organizatorów. Jako odbiorca godzę sie na to, bo nie wszystkie bazarki sa umieszczane w reklamie, a przejrzeć można, choć nie trzeba pomagać w podnoszeniu (była o tym dyskusja wcześniej).
To dublowanie zaproszeń jest nieco irytujące (brak porozumienia między wysyłającymi) jednak podejdź do tego ze stoicyzmem - to jest działanie dla dobra zwierząt, bazarki to ogromna praca, zubożenie społeczeństwa postępuje, więc przychody z bazarków sa mniejsze, a od czasów socjalizmu wiadomo, że reklama jest dźwignią handlu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bozenazwisniewa']ja mam prawo się wypisac kiedy chce,chyba ,ze masz zamiar wysyłac zaproszenia do zapchanej skrzynki (masz prawo oczywiście-wysyłaj sobie)
regulamin powinien mówic tez o tym,że to załozyciel bazarku może wysyłac zaproszenia,a nie kazdy z boku komu się to przypomni.I jest tak,ze na jeden bazarek zaprasza kilka osób,a ludzie jacy chca się ze mna skontaktowac na pw w waznej sprawie musza szukac mnie po innych forach lub pytac o kontakt,bo nie maja jak się ze mna skontaktować.

Dla mnie osobiście to głupi pomysł,zeby nakazac taki watek w ogóle załozyć,wczęsniej nie było zadnych problemów jak dla mnie...[/QUOTE]

Wyrażałam się ogólnie.

Link to comment
Share on other sites

Sytuacja się zrobiła, jak mawiał niegdyś były premier Rosji, Czernomyrdin typu: "Chcieliśmy jak najlepiej, a wyszło jak zawsze". I trudno. Rozumiem, że ktoś nie życzy już sobie zaproszeń, bo ma zapchaną skrzynkę (b. k.), ale...
Ja nie mam ochoty nieustannie wchodzić na ten wątek. W swej głupocie podjęłam się kiedyś sporządzania listy osób, które chcą otrzymywać zaproszenia i teraz to ja i Missiaa musimy wpisywać Wasze rezygnacje. [B]Stąd moja bardzo uprzejma prośba - informujcie nas o swojej rezygnacji na PW. Osoby od nr 1 do 75 mnie, a powyżej nr 75 - Missiaa.[/B]
Niektórzy nie mają czasu opróżniać skrzynek, a nie którzy nie mają czasu codziennie zaglądać na ten wątek i sprawdzać, kto zrezygnował.

Edited by Alla Chrzanowska
Link to comment
Share on other sites

[quote name='inga.mm']dlatego powinna być możliwość wysyłania takich zaproszeń na profil, a nie na pw.[/QUOTE]

[B]Dokładnie.[/B]
W regulaminie forum/bazarków można by dodać paragraf - że zaproszenia na bazarki, prośby o pomoc wolno wysyłać [B]tylko[/B] na profil.
A w profilu można by dodać możliwość blokowania [B]z pozycji użytkownika[/B] otrzymywania czegokolwiek na profil.
Wówczas sprawa byłaby czysta i klarowna dla każdego użytkownika. Nie byłoby tzw. "zaśmiecania" skrzynki, a każdy nieżyczący sobie zaproszeń i innych wiadomości zablokowałby profil i już.
Coś uregulowane odgórnie, poprzez dodanie paru funkcji ma silniejszą moc sprawczą. I byłoby indywidualną decyzją każdego użytkownika.[B] Nie chcę - blokuję. Nie blokuję - wyrażam przyzwolenie.[/B]
Demokracja demokracją, ale ile głów - tyle opinii i nigdy się nie zadowoli wszystkich. Także takie "newralgiczne" zagadnienia powinny być uregulowane (1) technicznie (parę dodatkowych funkcji w programie), (2) regulaminowo (zmiana jakiegoś pragrafu).
I nikt dzięki temu nie musiałby się obruszać, a co bardziej "wrażliwi" donosić do moderatorów, moderatorzy przyznawać banów, ect.
A tak Dziewczyny narobiły się i ciągle będą przy tym wątku "urabiać po łokcie" - a pomału dojdziemy do sytuacji sprzed tego wątku, bo kolejne osoby będą się dopisywać / wypisywać.
I o... i tak to myślę.

Link to comment
Share on other sites

Z uwagi na moją nieobecność w Polsce, i ograniczony dostęp do Internetu - prosze o odnotowanie przy nicku (nr 9), żeby do 15.08 nie wysyłać mi zaproszeń na bazarki. PwP owszem - bo wiem ze lista ta funkcjonuje i w ten sposob, ale czesto takie gina w tlumie bazarow... Z góry dziekuje.

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=4]Dziewczyny się napracowały, zrobiły listę i ja ją teraz umieszczam tutaj:[/SIZE]

[url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/245373-Lista-do-zaprosze%C5%84?p=21087517#post21087517[/url]

Jeśli ktoś chce się wypisać, proszę mi zgłosić w tym nowym wątku. Po powrocie z pracy dodam wszelkie potrzebne informacje i zastanowię się, co zrobić z poprzednimi listami.

Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie ja nie mam zamiaru byc zołza i ok,wysyłajcie mi zaproszenia...Pojawi się wpis"skrzynka zapchana"-własnie wykasowałam kilka nowych powiadomień na e-maila,że mam skrzynke zatkaną...i nie ma kłopotu....bede sobie kasowała wiadomości z dogo na moim e-mailu....
Znajomi mój adres maja ,wiec będa się ze mna kontaktowac poza forum.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...