Jump to content
Dogomania

Kiedy po deszczu wychodzi słońce - czyli historia Morgany


LALUNA

Recommended Posts

  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

guziczki :-)

i dzis znow namawiala mnie do zabawy robiac przysiupy, z uzyciem gipsowej lapki :cool3:
a czesto tak robi, gdy ja zajme sie innym psem. Wie juz, ze nie wolno warczec ani nic, wiec podbiega i zaczyna przysiupy i tańce :-)
jest to mile i nie nachalne, po prostu pokzauje mi- zobacz, ja tez jestem fajna, naprawde!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dorothy']guziczki :-)

i dzis znow namawiala mnie do zabawy robiac przysiupy, z uzyciem gipsowej lapki :cool3:
a czesto tak robi, gdy ja zajme sie innym psem. Wie juz, ze nie wolno warczec ani nic, wiec podbiega i zaczyna przysiupy i tańce :-)
jest to mile i nie nachalne, po prostu pokzauje mi- zobacz, ja tez jestem fajna, naprawde!![/quote]

Anioła wystawiła, czy czeka, aż uschnie, pomarszczy się i osiwieje? :mad:

Link to comment
Share on other sites

Prawda!Te śmiejące się oczka jak guziczki!:loveu:
Po prostu nie mogę napatrzeć się na te zdjęcia !

Widziałam Mordzie przecież tylko chwilkę i to jest niezwykła odmiana ( wiem ,że nie bardzo takie porównania są mile widziane , ale to prawda i to jest naprawdę fajne!).:loveu:
Myślisz ,że ta łapka ją boli?

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Anioła wystawiła, czy czeka, aż uschnie, pomarszczy się i osiwieje? :mad:[/QUOTE]
Znaczy jakis falsyfikat dałaś? :razz: Przecież wiadomo ze prawdziwe anioły są zawsze piękne i młode i sie nie starzeją.:eviltong:

[QUOTE]Laluna - ja jakbym od zawsze cię na zielono widziała...dopiero te posty mnie uświadomiły :smile:[/QUOTE]

Dobrze, dobrze tak trzymać, przydzielimy jakies plusy za umiejetnosć doskonałego odnalezienia na specjalne okoliczności. ;)

[QUOTE]Mysle ze jej brak witamin i wapnia po diecie schroniskowej. Czekam na propozycje karmy :smile: ona nie je duzo wiec moze co kupie. [/QUOTE]
Dorothy czytałas kiedyś Michała Tombaka? Jak nie to poczytaj, książkę którą każdy powinien sobie kupic. Wydał kilka ale dużo się powtarza.
W każdym razie słusznie gada.
Im bardziej cos przetworzone chemicznie tym niezdrowe, to samo dotyczy wszystkich witaminek. Jezeli chcesz aby się szybko poprawiła i nadrobiła daj jej pobyć trochę na naturalnym jedzeniu. i duzo urozmaicaj. Jajko, biały serek, zółty serek, wołowinka gotowana, srurowa, ryba, ryż, marchewkę, nóżki kurze, trochę naturalnej witaminy C, czyli przemyć coś natka pietruszki, owoce, siemie lniane. Chcesz jej dać wapnia, ugotuj jajko daj jej jajko do zjedzenia a skorupki wysusz i zmiel i dodawaj do żarcia. Naturalne nie przedawkujesz, organizm sobie sam zostawi co trzeba. A wapno ze skorupek jest najlepiej przyswajalne, dla ludzi tez. Pojedz na gotowanym z pół roku. I kup sobie Tombaka dowiesz sie wiele o zdrowym żywieniu dla ludzi;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='figa33']Prawda!Te śmiejące się oczka jak guziczki!:loveu:
Po prostu nie mogę napatrzeć się na te zdjęcia !

Widziałam Mordzie przecież tylko chwilkę i to jest niezwykła odmiana ( wiem ,że nie bardzo takie porównania są mile widziane , ale to prawda i to jest naprawdę fajne!).:loveu:
Myślisz ,że ta łapka ją boli?[/quote]

troszke boli :-(
czasem wiecej niz troszke, bo czasem naprawde nie moze usiedziec na tylku, i potem widze ze sie oszczedza, znaczy poleguje.
Ale jest niezwykle dzielna.

takie porownania sa mile widziane, bo ja juz nie pamietam Mordzian z tamtych czasow, i tak mi milo, ze u mnie wypiekniala :-)
wlasnie zajrzalam na jej zdjecia ze schro i malo sie nie poplakalam, patrzac na nie i wiedzac, jaka pod tym koltunem siedziala wrazliwa dzielna madra i pelna zalet duszyczka.

Link to comment
Share on other sites

TEGO wciaz nie umiem sobie wyobrazic....:-( co musiala czuc.
W jakim letargu trwac, zeby nie zwariowac. Psy maja jednak nadzwyczajna zdolnosc adaptacji...

Laluna Tombak Tombakiem, ale jak gotouje to powoli nie starcza mi nawet gar na pranie... :-)
wiec gotuje troche i dolewam do suchego. Inaczej bym polegla przy tej ilosci obowiazkow.

Link to comment
Share on other sites

to znaczy kupuje mieso, plucka, przelyki,nozki, czasem watrobke, itd, wrzucam marchewke i gotuje, czasem dorzucam garsc ryzu.
Potem wsypuje pol miski suchego a reszte z gara.
Taniej, chetniej jedza, a ja mam odpowiedni gar. Najwiekszy zreszta :-)

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Potem wsypuje pol miski suchego a reszte z gara.[/QUOTE]

Nie jest dobrze mieszac suche z normalnym. Mysle ze żołądek inaczej trawi suche przetworzone a inaczej gotowane.
A ile razy karmisz?
Jezeli karmisz dwa razy dziennie to mozesz suche dawac wieczorem.
A co gotowanego to mówiliśmy o Morganie w końcu sama mówiłaś ze ona niewiele je. Wiec mozesz ją potrzymać tochę na tym gotowanym.

Link to comment
Share on other sites

no niewiele je, ale ostatnio ile jej dam to malo, tego mieska z marchewka, widze ze malo, a znow ryzu nie chce, wiec pomyslalam ze moze suche?
To moze bede dawac dwa razy, raz suche raz gotowane.

Moim psom to mieszanie jakos nie szkodzi, zreszta to jest wiesz, micha suchego zalana rosolkiem i na tym na zachete kawalki miesa. Mysle ze jest ok.

Link to comment
Share on other sites

Figa dzieki :popcorn: , chociaż ta nominacja to teraz mi bardziej pachnie czarną robotą. :evil_lol:
Ale za torta to dziekuje poprosze coś dietetycznego. Lato idzie i trzeba cos tu i tam zgubić.
Moze truskaweczki? Ponoc do szampana pasują.
O masz a ja totka nawet nie sprawdziłam, a tam moze jakas wygrana jeszcze czeka.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...