Jump to content
Dogomania

Reklama piwa 'Harnaś'


agara

Recommended Posts

Witam!
Czy widział ktoś może reklamę piwa 'Harnaś' w TV??
Jestem tą reklmą OBURZONA.
'wygląda' mniej więcej tak:

Najpierw widzimy owieckę i tego facia, górala który w reklamach tego piwa 'występuje', owieczka stoi na skale, nagle z niej spada. Do rzeki. Facet się 'przejął' i skoczył za nią do tej rzeki, aby ją uratować, wyją ją z tej rzeki, na brzeg, ona sie na niego spojrzała z podziękowaniem, cała się trzęsła z zimna i była mokra. On zapala ognisko.
Przychodzi góralka, i pyta:
-'A gdzie jest Łowicka?'
wtedy ten 'harnaś' otula ją kawałkiem wełny i mówi:
-'Ano grzeje się'
po czym widzimy smażącą się nad ogniem baranine .

Co o tym myślicie!?
Ta reklama to chyba miała na celu pokazanie jak to piwo ogłupia człowieka!
Poprostu... nie wiem, może jakas petycja??

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Widziałam reklame... w ogóle mnie nie bawi.. wprost przeciwnie - nie jem mięsa i mnie osobiscie odrzuca, obrzydza i cała reszta! jak tylko widzę to psioczę pod nosem i przełączam...
jak można coś takiego zrobic?? Najpierw biedna owieczka się topi, koleś wspaniałomyślnie ją ratuje, a potem smaży, a skóre wyprawia na futerko dla panienki...
Chyba jak się robi reklame to bierze sie pod uwagę wszystkich potencjalnych nabywców prawda?? :|
Nawet mój mąż - mięsożerca skrzywił się widząc reklame... dla Nas osobiscie jest pozbawiona taktu...

I tutaj przytoczę hasło ktore pojawiło się na murach w Łodzi kiedy to Harnaś został sponsorem jednego z klubow piłkarskich:
Harnaś - byłeś zbójem, jestes **em ;)

Link to comment
Share on other sites

jakoś dla mnie ta reklama jest raczej neutralna:)jestem mięsożercą ale i kocham zwierzaki ale taka pierdoła mnie nie wzrusza:)ludzie....to tylko reklama!:Dzajmijmy się realnymi problemami zwierzaków zamiast głupią bajeczką o Harnasiu,jego lasce(bez skojarzeń;)) i bidnej łowiecce;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Blow']jakoś dla mnie ta reklama jest raczej neutralna:)jestem mięsożercą [B]ale i kocham zwierzaki ale taka pierdoła mnie nie wzrusza:)[/B]ludzie....to tylko reklama!:Dzajmijmy się realnymi problemami zwierzaków zamiast głupią bajeczką o Harnasiu,jego lasce(bez skojarzeń;)) i bidnej łowiecce;)[/quote]
To przepraszam bardzo, to Ty kochasz tylko WYBRANE zwierzęta, czy moze kochasz je w jakiś inny sposób!? Bo jeżeli je 'kochasz' to chyba jednak "Taka pierdoła" (:mad:) też powinna Cię wzruszyć.
:shake: co za ludzie....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Malta-GD']Witam!
Czy widział ktoś może reklamę piwa 'Harnaś' w TV??
Jestem tą reklmą OBURZONA.
'wygląda' mniej więcej tak:

Najpierw widzimy owieckę i tego facia, górala który w reklamach tego piwa 'występuje', owieczka stoi na skale, nagle z niej spada. Do rzeki. Facet się 'przejął' i skoczył za nią do tej rzeki, aby ją uratować, wyją ją z tej rzeki, na brzeg, [B]ona sie na niego spojrzała z podziękowaniem[/B], cała się trzęsła z zimna i była mokra. On zapala ognisko.
Przychodzi góralka, i pyta:
-'A gdzie jest Łowicka?'
wtedy ten 'harnaś' otula ją kawałkiem wełny i mówi:
-'Ano grzeje się'
[B]po czym widzimy smażącą się nad ogniem baranine .[/B]

Co o tym myślicie!?
Ta reklama to chyba miała na celu pokazanie jak to piwo ogłupia człowieka!
Poprostu... nie wiem, może jakas petycja??[/quote]

Nie widziałam, ale wyciągam wnioski z opisu.
Z tego co widzę okrutny jest fakt, że zwierzę jest wdzięczne, a człowiek zachowuje się podle.
Tutaj widać naiwność (tylko takie określenie udaje mi się znaleźć, bo ufność... ufność jest pozytywną cechą, bo człowiek ją odwzajemnia) zwierzęcia w stosunku do człowieka, który daje nadzieję- owca jest szczęśliwa, bo uniknęła śmierci, które zaraz w jeszcze gorszy sposób traci...
To jest tak jakby dać życie i zabrać.
Zwierzę w tej reklamie jest uprzedmiotowane, nie liczą sie jego uczucia,
wdzięczność, ważny jest posiłek i sytość "górala". Prawdziwy góral tak swojej owcy nie traci...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Niestety widziałam... Mnie strasznie to poruszyło, chyba pierwszy raz od dawna tak mnie wkurzyła reklama :shake: Moja mama jest tez oburzona, to ona pierwsza to widziała, powiedziała mi, żebym napisała jaką petycję....

Link to comment
Share on other sites

Moje psy jadaja mięso i ja tez ale taka reklama to jest bezmyślne deptanie wrazliwości widza.
Mozna sie domyślic,ze góral nie wzruszyłby sie losem zwierzecia ale dla kasy/kolacji do wody poszedł....

Link to comment
Share on other sites

Hmmm...przypadkiem weszłam na ten wątek i... tak sobie pomyślałam: Ludzie ! czy wy nie macie większych problemów, niż jakaś ANIMOWANA reklama, w której żadne żywe zwierzę nie brało udziału?
Nie sądzicie, że trochę przesadzacie?
Ja piwa co prawda nie pijam, zwierzątka kocham, ale ta reklama nie zrobiła na mnie kompletnie żadnego wrażenia :p Ot, po prostu jedna z wielu.
Ja mam dużo ważniejszych rzeczy do roboty niż zawracanie sobie głowy pisaniem petycji dotyczącej głupiej reklamy. A jak mi się reklama nie podoba, to przełączam kanał.

Nie stwarzajcie sobie problemów, których nie ma.

Link to comment
Share on other sites

Szamanka - nie zgadzam się ze to bagatelka. Ludzie spedzaja przed tv mnóstwo czasu, ogladaja to tez dzieci, które próbujemy wychowac na dobrych, wrazliwych ludzi. Myślisz ze dzieciak bombardowany takimi obrazkami podpisze kiedyś np.petycje stop futrom? Dla niego obdzieranie zwierzat ze skóry bedzie normą.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='puli']Szamanka - nie zgadzam się ze to bagatelka. Ludzie spedzaja przed tv mnóstwo czasu, ogladaja to tez dzieci, które próbujemy wychowac na dobrych, wrazliwych ludzi. Myślisz ze dzieciak bombardowany takimi obrazkami podpisze kiedyś np.petycje stop futrom? Dla niego obdzieranie zwierzat ze skóry bedzie normą.[/quote]
Zgadzam się. To wpływa na wrażliwość. Im więcej takich reklamtym więszka znieczulica:shake: Ja też mięsa nie jadan, piwa nie pijam.

Link to comment
Share on other sites

Petycja? - ok, w sprawie realnej - a nie reklamy

Pierwszy raz jak zobaczyłam reklamę to poczułam się wstrząśnięta.. Ale potem .. świetna gra słów i skojarzen, jeśli chodzi o reklamowatość tej reklamy to super ;)

nie to, że owieczki nei było mi zal... było, to jej cudowne spojrzenie... ale nie przesadzajmy. U mnei cała rodzina sie tym bawi :evil_lol: Wszyscy tylko kukają na mnie czy nie rzuce sie na telewizor, zeby ją ratowac :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Malta-GD'] Bo jeżeli je 'kochasz' to chyba jednak "Taka pierdoła" (:mad:) też powinna Cię wzruszyć.
:shake: co za ludzie....[/quote]
Malta to jest tylko reklama, do tego jeszcze animowana i chociaż mnie jak pierwszy raz ją zobaczyłam szczena opadła, jest na świecie naprawde dużo więcej problemów niż jakaś reklama. Więc po co się nią tak bardzo
podniecać? Naprawde nie można widzieć problemu we wszystkim, bo się zeświruje. Reklama jest okropna i niesmaczna, ale oburzając się nic i tak nie zmienimy...

(Dobry harnaś, ale zbój:evil_lol: )

Link to comment
Share on other sites

Kurcze....jak tylko zobaczyłam tą reklamę to myślałam,ze coś mnie trafi...
byłam taka wkurzona,że miałam ochotę napisać do nich i powiedzieć,co o tym myślę...
No na początku reklama super,ale potem???.....no cóż myślałam,ze inaczej się skończy,a tu taki zawód :mad: ...

Link to comment
Share on other sites

Petycja to może za dużo, ale... nie da się ukryć, że telewizja, w tym rekalama, ma ogromny wpływ na sposób myslenia ludzi. Niekoniecznie tylko świadomie- po prostu tego typu spoty (a także drastyczne sceny wiadomości, brutalne filmy itp.) w pewien sposób osłabiają wrażliwośc widza. Powstaje skojarzenie, że owca to nie jest czujące stworzenie, a tylko materiał na skórkę i pieczeń. Owszem, w pewnym sensie tak jest- ale ta reklama tylko podkreśla nieistotność cierpienia zwierząt. W końcu prawdziwy mężczyzna, jakim jest harnaś, nie będzie się przejmował uczuciami- czy to strachem, czy wdzięcznością jakiejś głupiej "tylko owcy". Tak buduje się stereotypy, na których wzorują się często młodzi ludzie...

A że to "tylko reklama"? Nawet w reklamie należy zachować pewien... nazwijmy to takt... Bo jeśli wolno wszystko, to może pewnego dnia zobaczymy piękną reklamę: Krótkie migawki z II wojny światowej, transporty do obozów, piece... a potem nowoczesny budynek i hasło "my potrafimy posprzątać lepiej- spalarnia śmieci xxx"

Przepraszam z góry za drastyczność przykładu, ale...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...