Jump to content
Dogomania

Zachary scyzoryk z farmy został HANYSEM :) MA DOM :P


malawaszka

Recommended Posts

Choroba jasna... U nas bardzo czytelnie manifestował chęć siknięcia - pisałam Wam o jękach i dreptaniu tam i z powrotem w środku nocy ...potem bladym świtem. Sen mam czujny to i problemem nie było wypuścić Zacha na podwórko - głazy z podmurówki naszego domu nie porosną mchem do końca XXI-go wieku, tak je Zasiu zakonserwował ;) Co mu się teraz stało ??? Ja też stawiam na stres. Przecież namnożenie sygnałów "sikowych" od innych psów na osiedlowym trawniku nie powinno blokować ? To wręcz chyba pobudza psa o pozostawienia własnego "podpisu" - może się mylę ? Prowadzenie na smyczy...No może rzeczywiście to ?Puścić go luzem nie będzie łatwo, bo on wtedy idzie przed siebie po prostu- zawołać na amen się można. Pozostaje kontakt wzrokowy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='farmerka63']Choroba jasna... U nas bardzo czytelnie manifestował chęć siknięcia - pisałam Wam o jękach i dreptaniu tam i z powrotem w środku nocy ...potem bladym świtem. Sen mam czujny to i problemem nie było wypuścić Zacha na podwórko - głazy z podmurówki naszego domu nie porosną mchem do końca XXI-go wieku, tak je Zasiu zakonserwował ;) Co mu się teraz stało ??? Ja też stawiam na stres. Przecież namnożenie sygnałów "sikowych" od innych psów na osiedlowym trawniku nie powinno blokować ? [B]To wręcz chyba pobudza psa o pozostawienia własnego "podpisu"[/B] - może się mylę ? Prowadzenie na smyczy...No może rzeczywiście to ?Puścić go luzem nie będzie łatwo, bo on wtedy idzie przed siebie po prostu- zawołać na amen się można. Pozostaje kontakt wzrokowy.[/QUOTE]


masz rację

Link to comment
Share on other sites

A Beatko nie uczyłaś go chodzić na smyczy?
Może niech Pani wybierze się na dłuższe spacery i w rejony gdzie dużo psów chodzi na spacerki.On musi załapać zapaszki i obsikiwać,przecież to jest normalne zachowanie u psa.Moja nowa tymczasowiczka też nie załatwia się poza ogrodem ale twardo chodzę z nią aby załapała,że nie tylko ogród jest do załatwiania swoich spraw.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malawaszka']kurde problem z Zaszkiem jest :( chłopak zaczął się załatwiać tylko w domu - i siku i kupa... spacerki są od spacerowania i zwiedzania, a w domu ... kibelek :(
Myślę, że to jeszcze jest stres i on się poblokował plus to, że u Beatki nie chodził na smyczy - wychodził luzem na podwórko i się załatwiał, a tu tylko na smyczy, mimo, że Pani Dorota kupiła automatyczną to Zasiu się zblokował... poprosiłam, żeby wzięła go w jakieś bezpieczne miejsce i puściła, zobaczymy czy chodzi o smycz czy o coś innego... oby im wystarczyło cierpliwości...

Jak ktoś ma jakieś mądre rady to proszę :modla:[/QUOTE]


uuu...niedobrze:( ale wg mnie to jemu potrzeba czasu

Link to comment
Share on other sites

Problem narasta. Najprawdopodobniej - zwrotka :(

Do Moniki dzwoniła P. Dorota. Zasiu puszczony ze smyczy ładnie się pilnuje - niestety nie sika na dworze nadal. Natomiast...o zgrozo...spompował się na swoje posłanie :(

Pani Dorota jest zdesperowana i chyba rozczarowana. Do tego brak zrozumienia ze strony TŻ :(

Czyli mamy kompletny kotlet :(

Link to comment
Share on other sites

o matko... tylko nie to...
Kurcze a myslałam ze bez tej smyczy to jednak na dworze sie załatwi. szkoda ze jest zimno bo tak mozna bylo by go zabrac na dwór i byc nawet kilka godzin az w koncu musiałby zrobic na dworku...
Jeszcze ten TZ to pewnie Pani Dorota ma młyn w domu..
No i biedny Zasiu w tym wszytskim chyba sie troche zagubił...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zerduszko']A może by rozluźnić atmosferę tak jak ja z Ryjcem zrobiłam? znaczy powiedzieć, że pies może wrócić, ale za tydzień lub dwa, bo teraz nie ma miejsca? Ryjec też załatwiał się w domu po adopcji, tylko w domu - u mnie ani razu.[/QUOTE]

no to jest jasna sprawa, że Zasiu może wrócić i taka też była rozmowa, mówiłam tez, że to za mało czasu żeby jemu ten stres opadł, a i mówiłam, że z transportem nie będzie tak szybko bo jak długo trwało zanim się udało go tutaj znaleźć... i też myślę, że nerwowa atmosfera zamyka koło stresu Zasia :( mimo tego Pani Dorota mówi, że on jest kochany, że cieszy się na wyjścia na spacer!! że jak raz płakał strasznie głośno jak była w pracy to teraz już nie; no tylko to sikanie mu się pomyliło :( no i kupa też... bieduś

Link to comment
Share on other sites

No tylko mi nie chodzi o to czy może oddać czy nie. Myśmy już z babką postanowiły, że pies do mnie wraca i za tydzień się odezwę. Kobieta myślała, że go zwraca bankowo, więc olała temat załatwiania się w domu.... i pies się odblokował. A może ktoś by tam poszedł na po adopcyjną i coś doradził?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zerduszko']No tylko mi nie chodzi o to czy może oddać czy nie. Myśmy już z babką postanowiły, że pies do mnie wraca i za tydzień się odezwę. Kobieta myślała, że go zwraca bankowo, więc olała temat załatwiania się w domu.... i pies się odblokował. A może ktoś by tam poszedł na po adopcyjną i coś doradził?[/QUOTE]

proszę pomóżcie znaleźć kogoś sensownego kto by mógł spotkać się z Zaszkiem w Tychach, mnie co chwilę wywala z netu, nei wiem nawet czy to mi się uda wysłać,

[quote name='Elza22']Jak często on wychodzi na spacerek? Ja bym próbowała z nim pracować tak jak z szczeniaczkiem który załatwia się w domu.[/QUOTE]

często wychodzą i w nocy tez jak on wstanie i chodzi po domu jakby chciał się załatwić, ale mimo wyjścia wtedy - nie załatwia się na dworze, dopiero jak wrócą i za jakiś czas... to jest ewidentnie jakaś stresowa blokada



problem jest tym poważniejszy, że Zasiu nie bardzo ma dokąd wrócić :( proszę pomóżcie

Link to comment
Share on other sites

Miałam kiedyś problem z psem który załatwiał się w domu tylko on był zabrany z łańcuch wiec nauka trwał dosyć długo. Budziłam go i na spacerek jak się załatwił to wiadomo nagroda itd. najlepszy rezultat ta metoda daje w nocy. Jedyny minus jest taki że wymaga dużo cierpliwości i sporo czasu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...