Jump to content
Dogomania

Pechowy kaukaz Leo - znalazł szczęście. I dom!:D


_gos_

Recommended Posts

gos dzięki za zaproszenie.

mój Brutus (kaukaz oczywiście) żył prawie 13 lat, więc miejcie na uwadze, że może jeszcze kilka lat trzeba będzie go w DT utrzymać, czy w DT (tym tańszym, zapomniałam u kogo) w grę wchodzi tylko sucha karma? nie ma możliwości gotowania jedzenia choć co jakiś czas - zawsze to taniej wychodzi.
poza tym - moim zdaniem, z doświadczenia, kaukazy to nie są psy do domu, chociażby z racji temperatur, optymalnym rozwiązaniem jest buda/kojec, ale z kontaktem z człowiekiem i ew. możliwością wejścia do domu, Brutus przy mrozach 20 stopniowych nawet do budy nie chciał wchodzić tylko biegał zadowolony, że wreszcie nie jest mu za ciepło. pomyślcie o tym. zresztą też nie ryzykowałabym umieszczenia żadnego psa od razu i kilkoma innymi, obcymi w domu

EDIT: z kasą ostatnio u mnie b. kiepsko, ale postaram się coś dla Leo wyskrobać

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 865
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='dogomaniaczkaa']Pytajcie i dawajcie mi znać. Ja skontaktuję się z DT i ustalę szczegóły. Mam trochę fantów na bazarek. Czekam na ewentualne fanty do jutra wieczora.

W razie pilnych spraw mój numer tel. : [COLOR=black][B]513 763 227

Ponieważ podjęłam się odpowiedzialności za Leo przed hotelem, chciałabym, żeby ogłoszenia o Leo były puszczane z moim numerem telefonu. Poza tym ja podpisuję umowę adopcyjną w przypadku znalezienia domu i mam ostateczny głos w sprawach Leo. Oczywiście, nie zamierzam tego nadużywać i i tak będę brała pod uwagę opinie wszystkich, jednak musi być jedna osoba decyzyjna. Myślę, że rozsądnie będzie, abym była to ja - podpisuję umowę z hotelem, prowadzę konto Leo, a w przypadku braku deklaracji odpowiedzialność finansowa automatycznie spada na mnie.
[/B][/COLOR][/QUOTE]

Jestem na zaproszenie Gos.
Chciałam się odnieść do tego postu.
Ciocie chcąc wyciągnąć kaukaza do hotelu musicie mieć prawie pełne deklaracje.Nie można liczyć na bazarki,bazarki to tylko dodatkowe pieniążki,które będą potrzebne na inne wydatki wet itd.W przypadku kaukaza nie wiadomo co może się wydarzyć z jego stanem zdrowia.Hotel nie będzie finansował w razie potrzeby weta to na bank.
Jeżeli będzie brakowało deklaracji będzie to poważnym zagrożeniem,że kaukaz wyląduje w schronie.
Następna sprawa to nigdy nie przewidzi się ile potrzeba będzie czasu hotelikowania aby pies znalazł dom.Może to być nawet rok.Zdarza się też,że z biegiem czasu deklarowicze wykruszają się z różnych powodów.
Dogomaniaczkaa,czy jesteś w stanie finansować kaukaza z braku pełnych deklaracji?
To tylko takie moje spostrzeżenia zaczerpnięte z różnych wątków nad którymi się trzeba zastanowić i przemyśleć.Ci co wyciągali psy niejednokrotnie ze schronu i mają w tym doświadczenie nie idą na takie układy jak częściowe deklaracje.
To co napisałam,może jest brutalne ale wg.mojego punktu widzenia trzeba mierzyć siły na zamiary.
Deklaruję stałą deklarację na pół roku w kwocie 20zł począwszy od lutego.Proszę o podanie konta na pw.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anula']

To co napisałam,może jest brutalne ale wg.mojego punktu widzenia trzeba mierzyć siły na zamiary.
Deklaruję stałą deklarację na pół roku w kwocie 20zł począwszy od lutego.Proszę o podanie konta na pw.[/QUOTE]

Nie tam, to nie jest brutalne, bo to szczera prawda.
Ja też czasem zabierałam psy bez pełnych deklaracji, tylko, że o niebo mniejsze, i tańsze jeśli chodzi o koszty hoteliku.
Deklaracji z czasem przybywało, i ratowały mnie bazarki i wpłaty jednorazowe.

Link to comment
Share on other sites

Mamy tańszą opcję transportu - około 360 zł.
210 zł w deklaracjach stałych i jeszcze czas na zebranie reszty.
Bazarki.
Wkrótce otrzymamy do dyspozycji fundacyjne konto do zbiórek.

Podjęłam się wyciągnięcia go z tego schronu i zrobię to.
[B]
Dziękuję wszystkim, którzy zaglądają na wątek i deklarowiczom tym stałym i tym jednorazowym.:loveu:[/B]

Edited by sceptiques
Link to comment
Share on other sites

@ludwa - wielkie dzięki za deklarację!!!

@Anula - ogromne dzięki za deklarację!!!:-) I masz rację, to jest wielkie ryzyko i wszystko to o czym napisałaś, może się wydarzyć. Właśnie dlatego robimy zmasowaną akcję poszukiwania choćby najmniejszych deklaracji...

@obraczus87 - bardzo bardzo dziękuję w imieniu Leo!!!

Zaraz wysyłam wszystkim PW z kontem.

Link to comment
Share on other sites

Dopiero teraz czytam watek.
Wysłałam pw z zapytaniem do baksia o transport do Białego stoku ale pamietajcie że on By musiał jechać z Gdańska do Grudziądza i dopiero potem do Białegostoku, i z powrotem do Gdańska.

Szkoda wielka że Biafra nie może, byłoby to najlepsze dla Leo.

Ja mam dziś problemy z kompem.

Duży pies jada ok. 15kg karmy na miesiąc.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dogo07']Dopiero teraz czytam watek.
Wysłałam pw z zapytaniem do baksia o transport do Białego stoku ale pamietajcie że on By musiał jechać z Gdańska do Grudziądza i dopiero potem do Białegostoku, i z powrotem do Gdańska.

Szkoda wielka że Biafra nie może, byłoby to najlepsze dla Leo.

Ja mam dziś problemy z kompem.

Duży pies jada ok. 15kg karmy na miesiąc.[/QUOTE]

Już skontaktowałam się z Baksiem. Pojedzie.

Link to comment
Share on other sites

jeszcze jedno, to co pisała Anula - ustalałyście z hotelem co będzie jak zabranie kasy, będą opóźnienia z płatnościami? zauważayłam, że dt dogomaniackie najczęściej na opóźnienia przymykają oko, a jak ten hotel? nie można pozwolić, żeby psiak ponownie trafił do schronu, albo go przenosić w inne miejsce, kaukazy się przywiązuję, i nie tak łatwo nabierają zaufania do nowego miejsca/człowieka

Link to comment
Share on other sites

[quote name='juliaikamil']jeszcze jedno, to co pisała Anula - ustalałyście z hotelem co będzie jak zabranie kasy, będą opóźnienia z płatnościami? zauważayłam, że dt dogomaniackie najczęściej na opóźnienia przymykają oko, a jak ten hotel? nie można pozwolić, żeby psiak ponownie trafił do schronu, albo go przenosić w inne miejsce, kaukazy się przywiązuję, i nie tak łatwo nabierają zaufania do nowego miejsca/człowieka[/QUOTE]

wszystko jest ustalone.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...