Jump to content
Dogomania

Nowa Ustawa. WALCZYMY Z PSEUDOHODOWCAMI !!!


:**

Recommended Posts

[quote name='Brezyl']Pudelek a jakie ty masz moralne prawo krytykować związek i prawdziwych hodowców. Jesteś zwykłym pseudo, który rozmnaża psy bez uprawnień, sprzedaje je za parę stówek na łańcuch. Nie stać Cię było nawet na to aby prześwietlić suki przed kryciem i to w takiej rasie jak ON-ek. Twoje psy nie mają nawet głupiego PT i ty się mądrzxysz.
Ja mogę wysłuchiwać podobne rzeczy od osób, które nawet jak mają psy bez papierowe, to dbają o nie, sprawdzają ich zdrowie, startują z nimi w zawodach. A Ty .... Jaki poziom musieli mieć ludzie, którzy kupili od Ciebie psy ? Choć z drugiej strony, jak ktoś się połaszczy na parę stówek i sprzedaje własne wychuchane szczenię, aby pilnowało na łańcuchu hurtowni. Wiesz żaden z hodowców, od których kupowałam szczeniaka na to by nie poszedł. No ale to właśnie ta różnica.....[/QUOTE]

Jak brakuje argumentów na obronę swoich tez jak zwykle najlepszy jest atak , jedyna rzecz jaka w zkwp wychodzi najlepiej. Prawo do dyskusji daje mi życie i obserwacja waszego grajdołka .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pudelek78']Jak brakuje argumentów na obronę swoich tez jak zwykle najlepszy jest atak , jedyna rzecz jaka w zkwp wychodzi najlepiej. Prawo do dyskusji daje mi życie i obserwacja waszego grajdołka .[/QUOTE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=3]Wiesz mnie naprawdę cieszy wasza obecność na dogo, bo toznaczy że po raz pierwszy zaczynacie mieć problemy ze zbyciem swoich"rodowodowych" kundelków. Cieszę się, że osoby na Twoim poziomieprzestaną się dorabiać na biednych sukach.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT]
[SIZE=3][FONT=Calibri]Ja spaliłabym się ze wstydu jakbym miała produkować psy nałańcuch. Jakoś dziwnym trafem miałamdotąd trzy psy rasowe, żaden nie rozmnażany wcześniej sześć „poschroniskowych”– także nie rozmnażanych. W przeciwieństwie do Ciebie psy wystawiam, startuję znimi w zawodach i nie rozmnażam, mimo że chętni na szczeniaki są. RzeczywiścieCi z ZKwP myślą tylko jak zrobić na psach pieniądze. A może tak wreszcie,przestań oceniać innych po sobie. Nie każdy zarabia na własnych psach, dużaczęść osób do nich dokłada. Nawet hodowcy (oczywiście nie wszyscy). [/FONT][/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

To akurat nie środowisko w jakim sie obracam tylko odwiedzanie hodowli w celu zakupu lub w innym przypadku checi krycia. Posiadają psy i szczenieta z rodowodem lub bez. Wystarczy też dogłębniej przeglądać ogloszenia a nie tylko wychwytywać z napisem bez rodowodu. I zapewniam,że mnostwo osób o tym wie ale być może nie udziela się na forach. Cały czas pisze o hodowlach z których psy mają duże osiągnięcia w kraju i zagranicą. Ale z doświadczenia wiem, ze są też tacy którzy takich rzeczy nie robią i których za podejscie do sprzedawania szczeniąt i doboru właściciela można podziwiać, ale jest to ich pasja ale i też zarobek i nie ukrywają tego.
Tak jak wcześniej pisałam nie każda hodowla jak i pseudohodowla powinna być oceniana jedną miarą. A może czasem powinny zamienić się nazwami.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Brezyl'][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=3]Wiesz mnie naprawdę cieszy wasza obecność na dogo, bo toznaczy że po raz pierwszy zaczynacie mieć problemy ze zbyciem swoich"rodowodowych" kundelków. Cieszę się, że osoby na Twoim poziomieprzestaną się dorabiać na biednych sukach.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT]
[SIZE=3][FONT=Calibri]Ja spaliłabym się ze wstydu jakbym miała produkować psy nałańcuch. Jakoś dziwnym trafem miałamdotąd trzy psy rasowe, żaden nie rozmnażany wcześniej sześć „poschroniskowych”– także nie rozmnażanych. W przeciwieństwie do Ciebie psy wystawiam, startuję znimi w zawodach i nie rozmnażam, mimo że chętni na szczeniaki są. RzeczywiścieCi z ZKwP myślą tylko jak zrobić na psach pieniądze. A może tak wreszcie,przestań oceniać innych po sobie. Nie każdy zarabia na własnych psach, dużaczęść osób do nich dokłada. Nawet hodowcy (oczywiście nie wszyscy). [/FONT][/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][/QUOTE]

W którym momencie napisałem że sprzedaję psy na łańcuch chyba że twoje non stop na nim stoją i stad te skojarzenia. Ja przynajmniej napisałem jakieś fakty o sobie aty ciągle sie anonimowo przechwalasz gzdzie ty nie startowałaś jakie to masz świetne psy które są dobrem narodowym itp. Idę na imprezkę więc przestaję dzisiaj się odzywać.

Brezylku następny miot mojej jedynej suczki planuję na marzec 2013 więc mogę Ci zarezerwować jednego szczeniaczka. Tymczasem dbaj o zdrowie i wątrobę bo żółć która przelewasz może cię wykończyć.:placz:Ps szczeniaka oddam za darmo bo mnie na to stać gdyż hodowla jest moim hobby a nie sposobem na zarabianie:evil_lol:.

Edited by Szamanka
Link to comment
Share on other sites

[quote name='bas-kow50'] Tak jak wcześniej pisałam nie każda hodowla jak i pseudohodowla powinna być oceniana jedną miarą. A może czasem powinny zamienić się nazwami.[/QUOTE]
Tu się z Toba zgadzam. Tyle tylko, że ciągle o tym słyszę, ale oficjalnie takie doniesienia praktycznie do związku nie trafiają.
Mam nadzieję, że niedługo związek wprowadzi wreszcie obowiązek sprawdzania DNA i wiele takich machlojek da się udowodnić. Dotąd "góra" zawsze zasłaniała się tym, że hodowcy boją się dodatkowych kosztów, że i tak ciężko sprzedać psy, bo pseudo dają nizszą cenę. Kiedy wreszcie uda się polikwidować takie "hodowle"
[URL]http://fundacja-emir.pl/aktualnosci/SCHRONISKA/PSEUDOHODOWLE/zyrardow.htm[/URL]
[URL]http://fundacja-emir.pl/aktualnosci/SCHRONISKA/PSEUDOHODOWLE/konstantynowlodzki.htm[/URL]
[URL]http://fundacja-emir.pl/aktualnosci/SCHRONISKA/PSEUDOHODOWLE/olmonty.htm[/URL]
to myslę, że będzie czas na zwiększenie wymagań co do hodowli związkowych, już nie bedą co poniektórzy hodowcy z ZKwP zasłaniać nieuczciwa konkurencją.

[quote name='pudelek78']Brezylku następny miot mojej jedynej suczki planuję na marzec 2013 więc mogę Ci zarezerwować jednego szczeniaczka. [/QUOTE]

Wybacz, ale się nie skuszę. Jakby mnie było stać na drugiego psa, to w każdym schronisku znalazłabym coś na znacznie wyższym poziomie niż wytwory Twojej hodowli.
Nie mogę jednak zaproponować Ci tego samego, bo mój pies abym pomyślała o jego rozmnożeniu, musi jeszcze się wykazać w sporcie i na wystawach, tym bardziej, że mimo nominacji na Cruftsa nie damy rady w tym roku wyskoczyc do Anglii. Niestety, w tym roku stawiam na sport nie na wystawy. Ale nawet gdybym kiedyś się na jego rozmnożenie zdecydowała, to nie miałabyś szans na szczeniaka po nim.

Edited by Brezyl
Link to comment
Share on other sites

[quote name='pudelek78']Czemu tylko dwa mioty?
Dlaczego później sterylka jeżeli są wybitnymi przedstawicielami swojej rasy.
Dlaczego 30 psów skoro większości nie rozmnaża?
Przypuszczam że to może być prawda ale tylko w jednym przypadku..............Twoją znajomą jest Królowa Brytyjska ELŻBIETA II:evil_lol: a co się tyczy posta powyżej dziewczyna ma 1000% racji[/QUOTE]

Prawda jest taka, że prawdziwa kynologia polega na doborze partnerów do siebie pod względem fizycznym jak i psychicznym. Nie ma sensu powtarzac tych samych kryć kilka razy. Ale ty przeciez wiesz, bo z Ciebie znawca jest ;D. A dla wyjaśnienia jej hodowla jest znana na całym świecie i ludzie na szczeniaki z jej hodowli czekają po 3-5 lat. Dla mnie jest jak najbardziej "Królową Elżbietą II" w świecie kynologii, ma ogromny szcunek do swoich zwierząt, każdego zna i zapytana a jak "tamten" się wabi to bez problemu jeszcze o nim opowiei poda ciekawe anegdoty. Gdyby chciała mies taką rasę jaka hoduje to bez wachania wybrałabym psa od niej.
[quote name='pudelek78']Jak brakuje argumentów na obronę swoich tez jak zwykle najlepszy jest atak , jedyna rzecz jaka w zkwp wychodzi najlepiej. Prawo do dyskusji daje mi życie i obserwacja waszego grajdołka .[/QUOTE]
A coś mi się wydaje, że to ty po wszystkich jeździsz i obrazasz.

Link to comment
Share on other sites

ja w tym miejscu mam pytanie .Nie czarujmy sie ,ze wszyscy ,ktorzy maja sukę z uprawnieniami dysponują dużą wiedzą kynologiczną,zootechniczną ...na jakiej zasadzie są dobierane pary hodowlane ? czy ktoś to ogarnia ?czy Związek w pewnym stopniu ingeruje w tworzenie linii hodowlanych ? Czy posiadacz suni z uprawnieniami może kryc repem ,który mu sie podoba i jest blisko spokrewniony ?Prosze mi wskazać gdzie znajdę oficjalne informacje o np częstotliwości występowania chorób nowotworowych u potomstwa po danej suni lub repie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bejasty']Prosze mi wskazać gdzie znajdę oficjalne informacje o np częstotliwości występowania chorób nowotworowych u potomstwa po danej suni lub repie.[/QUOTE]

U ludzi nie jest poznana tak do końca sprawa dziedziczenia choroby nowotworowej-przypuszczalnie jest to ok.80% jeśli w dwóch liniach występuje, warunek taki sam nowotór pierwotny, bo można umrzeć od innego. Badania takie pochłaniaja miliony dolarów, a ty oczekujesz tego od hodowców??. Najpier poczytaj o chorobie nowotworowej, a potem zadawaj sensowne pytania.

Poszukaj w archiwum-mają kilka ciekawych artykółów
[url]http://www.magwet.pl/[/url]
Tu masz o typach jakie najcześciej występują u psów
[url]http://www.labbies.com/cancer2.htm[/url]

Odsyłam do google, a jak niewystarczy to można porozmawiac z prof. weterynarii na uczelniach (Wrocław, Olsztyn, Warszawa)

Edited by Monia85
Link to comment
Share on other sites

[quote name='bejasty']Prosze mi wskazać gdzie znajdę oficjalne informacje o np częstotliwości występowania chorób nowotworowych u potomstwa po danej suni lub repie.[/QUOTE]

U ludzi nie jest poznana tak do końca sprawa dziedziczenia choroby nowotworowej-przypuszczalnie jest to ok.80% jeśli w dwóch liniach występuje, warunek taki sam nowotór pierwotny, bo można umrzeć od innego. Badania takie pochłaniaja miliony dolarów, a ty oczekujesz tego od hodowców??. Najpier poczytaj o chorobie nowotworowej, a potem zadawaj sensowne pytania.

Link to comment
Share on other sites

nie atakuj ok ja oczekuję tylko uczciwej pełnej informacji o [B]częstotliwości[/B] występowania nowotworow,dyfunkcji nerek u potomstwa po suce X ,po psie Y .To nie wymaga badan naukowych ,i na pewno nie jest kosztowne /np na stronie hodowli w opisie suki czy repa dopisać takie informacje-przyczyna i wiek odejścia potomstwa.Teraz jasne o co mi chodzi ?

Link to comment
Share on other sites

[SIZE="3"]odnosze sie do fragmentu tekstu,tylko fragmentu,nie mojego -CYTUJE:
gdyby byly watpliwosci tekst wytluszczony nie jest moj,jedynie go "cytuje"

[COLOR="red"][[B]I]"Prawda jest taka, że prawdziwa kynologia polega na doborze partnerów do siebie pod względem fizycznym jak i psychicznym. Nie ma sensu powtarzac tych samych kryć kilka razy"[/I][/B][/COLOR]

*tekst cytowany=tekst na czerwono= nie moj

-ODPOWIADAM-

Prawda jest taka,ze moja matka powinna z innym czlowiekiem miec moja siostre,gdzyz moze nie ma sensu pod wzgledem fizycznym i psychicznym?......a tymczasem miala mnie i siostre z tym samym i okazalo sie,ze ma to sens.

A jesli w niektorych przypadkach nie ma to sensu to moze u ludzi cos takiego wprowadzic u ludzi,w koncu chodzi o nasze wspolne dobro...mamy juz chyba dosc mordercow ,gwalcicieli,idiotow,porywaczy??????-to tez takie "odmiany w rasie przeciez,to wszystko sie bierze od mamy X i taty Y,moze zaczac sprawdzac kto z kim moze i co z tego wychodzi????
A jak juz slub wezma i po [B]2 miocie[/B] sie okaze,ze jednak nie to co trzeba wychodzi w dzieciakach to trzeba zmienic[B] "REPA"[/B].
[B]NO BO JESLI CZLOWIEK MA AZ TAKA INGERENCJE W SWOICH NAJMNIEJSZYCH BRACI TO CHYBA JAKO AZ TAK ROZUMNE ZWIERZE POWINIEN ZACZAC "PORZADKI" OD SIEBIE.PRAWDA????[/B]


HITLER WIEDZIAL JEDNAK,UMIERAJAC,ZE Z JEGO TEORII PIERWOTNYCH DUZO PRZETRWA po jego smierci a moze i NAWET WIECEJ SIE ZRODZI.I zycze psom,by kiedys czlowiek byl ich "mniejszym bratem" i.....Ale ich o to nie podejrzewam.TO tylko czlowieczek potrafi,mala LARWA w porownaniu do PSA.
TO WSZYSTKO CO CHCE PRZEKAZAC.[/SIZE
Modlmy sie wszyscy o to,by tak sie stalo,inaczej czlowiek zginie sam od wlasnej broni,starajac sie swiat ulepszyc-zmienic na bardziej "rasowe" swoje zwierzeta,komputery,samochody,domy"....tylko zapomnial w tym owczym pedzie,ze BRACI najmniejszych znaczy "BRACI" a nie RZECZY i podwladnych.
A WIEC? moze czeka nas jakas forma zycia,wieksza i na niby lepsza od nas,marnych czlowieczkow,uzywajacych potwornych mazidel,by sie upiekszac,manewrujacych sztucznie wszelkimi uczuciami,obrzucajacych sie blotem ludzikow,majacych swoje wymyslone "sejmy","senaty","podatki za deszczowke",podatki od podatkow",kradnacych sobie nawzajem dzieci,wymyslajacych coraz nowsze bronie,by sami sobie zaszkodzic,nienawiscia,plugastwem,wojanmi,bezdomnoscia,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,a jednak trudniacym sie handlem inna rasa.

NIE WKRECAJCIE W TO INNYCH ISTNIEN! NIE MY STWORZYLISMY RASY! CHYBA,ZE JUZ FAKTYCZNIE TAK SIE WYDAJE NIEKTORYM,ZE TWORZA NA NOWO SWIAT,NIECH TEZ BIBLIE ZACZNA PISAC NA NOWO.
NASZYCH PRAWDZIWYCH PRZYJACIOL potrafimy SPRZEDAWAC!!!IM WIECEJ TYM LEPIEJ I BYLE CHORAGIEW POWIEWALA NA MASZCIE Z CHWALEBNYM ZNACZKIEM ZWIAZKOWYM-[B]wtedy wiemy,ze TO RASA[/B].Wtedy juz mozemy ich trzymac na metrze kwadratowym,byle mialy jedzenie i powietrze.
TYLKO PROSZE CIE NIEMOW MI JEDEN Z DRUGIM,ZE TO WSZYSTKO,CO IM ZAPEWNIASZ I CZEGO POTRZEBUJA!!!!!! TO TY ICH OSWOILES,POWOLALES DO ZYCIA NASTEPNE! JAKIM PRAWEM? JAKIM PYTAM???
POWTARZAM-pies gdyby schamil sie na tyle i mogl zamienic miejscami z nasza "RASA" moglby dzis nakazac TWOJEJ,CZY MOJEJ MAMIE laczyc sie z JAKIMS TAM TATA,ktory akurat IM BY SIE PODOBAL bardziej TAKI!!! BO MA KROTSZY NOS???? DLUZSZE USZY???SMIESZNIEJ WYGLADA,BO OCZY MU BARDZIEJ WYSTAJA,ALBO MA WIECEJ WLOSOW NA PLECACH?????????

czy to byloby dobre dla CIEBIE czlowieku?

spytam po cichu...

.....co ty czlowieku wtedy na to?

...co Twoja mama?

....co tatus?

.....czy moge spytac jeszcze o cos?

CZY UMIESZ SIE POROZUMIEC ZE SWOIM OPRAWCA,BY TEGO NIE ROBIL????

odpowiem sama.

-NIE.BO NIE MOWICIE TYM SAMYM JEZYKIEM,"przyjaciele"

Edited by N_i_e_do_W_I_A_R_Y
Link to comment
Share on other sites

N_i_e_do_W_I_A_R_Y..
i na tym etapie byłem, to co piszesz jest tak idealistyczne, że przypominam sobie moje lata młodzieńcze, ale spójrz na to inaczej.
Nie chcę Cię przekonywać do niczego, chcę tylko by zobaczyć drugą stronę tego pięknego życia, gdzie każdy z każdym może.
Dajemy działać przyrodzie - nie ma ras, rodzące się zwierzęta są selekcjonowane przez dobór naturalny, nie ingerujemy, jeśli zwierze chore i nie wyzdrowieje, trudno, odchodzi.
Tak powinno być, przeżywa najlepiej przystosowany, nie ma zmiłuj się, cała więc bój o te biedy w schroniskach jest niepotrzebny, nie widzimy problemu.

Zaczęliśmy ingerować w przyrodę, jak zresztą robi to każdy gatunek, robimy to na swój sposób, nie wiem, czy to dobrze czy źle, nie oceniam.
Ja po prostu chcę robić to świadomie i ja chcę zachować rasy - dorobek pokoleń ludzi, chcę - to mój wybór (kiedyś tak zdecydowałem i teraz już nie zastanawiam się co byłoby lepsze).
Psy mają w tej chwili rolę służebną w naszym świecie,one nie wybierają miejsca, gdzie żyją, tego prawa niestety je pozbawiliśmy, a może same wybrały, gdy przyłączyły się do stada ludzi, wilki przecież zostały w lesie. Kto na tym jako gatunek skorzystał - proszę sobie odpowiedzieć.
Ale uważam, że jeśli ktoś chce hodować to niech to robi profesjonalnie (nie znaczy zawodowo!), a hodowla bez papierów nigdy nie będzie profesjonalna, choćby zwierzęta miały jak najlepiej. To po prostu nie hodowla.
A psów zapełniających schroniska jest tyle, że takie rozmnażanie, bo ja chcę naprawdę nie jest potrzebne.

Krzykiem niczego nie zmienimy.
Zmienić mentalność ludzi to praca u podstaw i nie należy oczekiwać sukcesów.

Tylko ja się tak naprawdę zastanawiam, o co w tym wątku chodzi, czy chodzi o dobro zwierząt czy o prawo do robienia na nich pieniędzy.
Mnie ta Ustawa nie zadowala, ale daje w tej chwili możliwość likwidacji przynajmniej części rozmnażaczy, i to mnie cieszy, ale zdaję sobie sprawę, że to pociągnięcie niesie ze sobą wiele tragedii i to nie tylko zwierzęcych.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Brezyl'][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Calibri][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][SIZE=3][FONT=Calibri]Ja nie znam takich osób, może to kwestia środowiska w jakisię obracam. Gdybym wiedziała, że ktoś zrobiłby taki numer zgłosiłabym to. [/FONT][/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][/QUOTE]

A ja zgłosiłam (kilka lat temu to było) podobną sytuację z ZK i co zrobili z tą wiedzą ??? NIC . Myslę, że w kwestii hodowli związkowych też jest duzo do "wyprostowania" , zdecydowana likwidacja pseudo to tylko jedna strona medalu zwanego "nadprodukcja szczeniąt"

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Faro']A ja zgłosiłam (kilka lat temu to było) podobną sytuację z ZK i co zrobili z tą wiedzą ??? NIC . Myslę, że w kwestii hodowli związkowych też jest duzo do "wyprostowania" , zdecydowana likwidacja pseudo to tylko jedna strona medalu zwanego "nadprodukcja szczeniąt"[/QUOTE]
Nie Ty pierwsza i nie ostatnia nic nie wskórałaś zgłoszeniem ale ciiii... związki są święte.
Żal czytać czasem jak do ludzi nie dociera jaki syf mają pod nosem a oburzają się na pseudo.
Pseudo chociaż nie ma nad sobą związku, który teoretycznie czuwałby nad tym.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zaginiona sara'][B]Rozio[/B] podobno teraz produkowane psy mają być trwale oznaczone, o ile dobrze mi się obiło o uszy.
Często nawet jak pies ma tatuaż to później jest nieczytelny, właściciel czasem się wypiera.
Są i takie przypadki. [B]Psy z rodowodem tez trafiają do schroniska, tyle, że rzadziej.[/B]
[B]Czasami właściciela nie udaje się odnaleźć[/B].[/QUOTE]

Ale udaje się odnaleźć hodowcę, tylko że jego juz nie interesuje los psiak z jego hodowli
(piszę to z autopsji) i dotyczy osób znanych w światku kynologii jako miłośnicy i znawcy danej rasy. Nikt mi nie wmówi, że związkowe hodowle to rozmnażanie "z miłości do rasy" !!! Problem leży zarówno w pseudohodowlach jak i w tych legalnie zarejestrowanych w ZK. Należy kategorycznie dążyć do zlikwidowania tych pierwszych i radykalnego ograniczenia rozmnażania psów w tych drugich - bez względu na to na jak wielką miłośc do rasy będzie powoływał sie jej właściciel . Tylko również w zakresie hodowli rejestrowanych potrzebne są "twarde" uregulowania prawne, bo wewnętrzne regulaminy są "psu na buty" jeśli są tak egzekwowane jak obecnie !!!

Link to comment
Share on other sites

No właśnie poczytajcie choćby wątek o suni zakopanej żywcem.Ma tatuaz wiadomo z jakiej hodowli i tu ślad się kończy![url]http://www.dogomania.pl/threads/220100-Suczka-zakopana-%C5%BCywcem-za-t%C4%99czowym-mostem[/url]
Ja kiedyś szukałam wlaściciela znalezionej Labki miala tatuaż trochę nie czytelny ale kontaktowałam sie z ZK /po nr wiadomo było który/ owszem podali mi prawdopodobnych hodowców tyle ,że to nie byla od nich ... Powysyłalam maile do hodowli które znalazłam w internecie .Jak myślicie ile odpowiedziało .....2 słownie dwie hodowle....Jaki stąd wniosek
,że naprawdę nie uogólniajmy bo i tu i tam jest człowiek i tylko od niego zależy los zwierzaka.

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie a mówienie, że hodowle to świętość i rodowodowe atak nie kończą to hipokryzja. To samo, że wszystkie pseudo są chore i źle kończą.
Tam gdzie człowiek nie zważa na nic produkując psy to tak będzie, nieważne czy psy mają rodowód czy nie. Mogą równie marnie skończyć.

Owczarek w Pliszczynie też z rodowodem i co? Pod ośrodkiem szkoleniowym przywiązany zasłużył na dobry dom.
Na stronie jednej z hodowli (w sygnaturze jednej z dogomaniaczek) na stronie mieliśmy jeszcze psy ale nie spełniły naszych oczekiwań i je oddaliśmy po kilku latach.
Spoko.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='N_i_e_do_W_I_A_R_Y'][SIZE="3"]odnosze sie do fragmentu tekstu,tylko fragmentu,nie mojego -CYTUJE:
gdyby byly watpliwosci tekst wytluszczony nie jest moj,jedynie go "cytuje"

[COLOR="red"][[B]I]"Prawda jest taka, że prawdziwa kynologia polega na doborze partnerów do siebie pod względem fizycznym jak i psychicznym. Nie ma sensu powtarzac tych samych kryć kilka razy"[/I][/B][/COLOR]

*tekst cytowany=tekst na czerwono= nie moj

-ODPOWIADAM-

Prawda jest taka,ze moja matka powinna z innym czlowiekiem miec moja siostre,gdzyz moze nie ma sensu pod wzgledem fizycznym i psychicznym?......a tymczasem miala mnie i siostre z tym samym i okazalo sie,ze ma to sens.

A jesli w niektorych przypadkach nie ma to sensu to moze u ludzi cos takiego wprowadzic u ludzi,w koncu chodzi o nasze wspolne dobro...mamy juz chyba dosc mordercow ,gwalcicieli,idiotow,porywaczy??????-to tez takie "odmiany w rasie przeciez,to wszystko sie bierze od mamy X i taty Y,moze zaczac sprawdzac kto z kim moze i co z tego wychodzi????
A jak juz slub wezma i po [B]2 miocie[/B] sie okaze,ze jednak nie to co trzeba wychodzi w dzieciakach to trzeba zmienic[B] "REPA"[/B].
[B]NO BO JESLI CZLOWIEK MA AZ TAKA INGERENCJE W SWOICH NAJMNIEJSZYCH BRACI TO CHYBA JAKO AZ TAK ROZUMNE ZWIERZE POWINIEN ZACZAC "PORZADKI" OD SIEBIE.PRAWDA????[/B]


HITLER WIEDZIAL JEDNAK,UMIERAJAC,ZE Z JEGO TEORII PIERWOTNYCH DUZO PRZETRWA po jego smierci a moze i NAWET WIECEJ SIE ZRODZI.I zycze psom,by kiedys czlowiek byl ich "mniejszym bratem" i.....Ale ich o to nie podejrzewam.TO tylko czlowieczek potrafi,mala LARWA w porownaniu do PSA.
TO WSZYSTKO CO CHCE PRZEKAZAC.[/SIZE
Modlmy sie wszyscy o to,by tak sie stalo,inaczej czlowiek zginie sam od wlasnej broni,starajac sie swiat ulepszyc-zmienic na bardziej "rasowe" swoje zwierzeta,komputery,samochody,domy"....tylko zapomnial w tym owczym pedzie,ze BRACI najmniejszych znaczy "BRACI" a nie RZECZY i podwladnych.
A WIEC? moze czeka nas jakas forma zycia,wieksza i na niby lepsza od nas,marnych czlowieczkow,uzywajacych potwornych mazidel,by sie upiekszac,manewrujacych sztucznie wszelkimi uczuciami,obrzucajacych sie blotem ludzikow,majacych swoje wymyslone "sejmy","senaty","podatki za deszczowke",podatki od podatkow",kradnacych sobie nawzajem dzieci,wymyslajacych coraz nowsze bronie,by sami sobie zaszkodzic,nienawiscia,plugastwem,wojanmi,bezdomnoscia,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,a jednak trudniacym sie handlem inna rasa.

NIE WKRECAJCIE W TO INNYCH ISTNIEN! NIE MY STWORZYLISMY RASY! CHYBA,ZE JUZ FAKTYCZNIE TAK SIE WYDAJE NIEKTORYM,ZE TWORZA NA NOWO SWIAT,NIECH TEZ BIBLIE ZACZNA PISAC NA NOWO.
NASZYCH PRAWDZIWYCH PRZYJACIOL potrafimy SPRZEDAWAC!!!IM WIECEJ TYM LEPIEJ I BYLE CHORAGIEW POWIEWALA NA MASZCIE Z CHWALEBNYM ZNACZKIEM ZWIAZKOWYM-[B]wtedy wiemy,ze TO RASA[/B].Wtedy juz mozemy ich trzymac na metrze kwadratowym,byle mialy jedzenie i powietrze.
TYLKO PROSZE CIE NIEMOW MI JEDEN Z DRUGIM,ZE TO WSZYSTKO,CO IM ZAPEWNIASZ I CZEGO POTRZEBUJA!!!!!! TO TY ICH OSWOILES,POWOLALES DO ZYCIA NASTEPNE! JAKIM PRAWEM? JAKIM PYTAM???
POWTARZAM-pies gdyby schamil sie na tyle i mogl zamienic miejscami z nasza "RASA" moglby dzis nakazac TWOJEJ,CZY MOJEJ MAMIE laczyc sie z JAKIMS TAM TATA,ktory akurat IM BY SIE PODOBAL bardziej TAKI!!! BO MA KROTSZY NOS???? DLUZSZE USZY???SMIESZNIEJ WYGLADA,BO OCZY MU BARDZIEJ WYSTAJA,ALBO MA WIECEJ WLOSOW NA PLECACH?????????

czy to byloby dobre dla CIEBIE czlowieku?

spytam po cichu...

.....co ty czlowieku wtedy na to?

...co Twoja mama?

....co tatus?

.....czy moge spytac jeszcze o cos?

CZY UMIESZ SIE POROZUMIEC ZE SWOIM OPRAWCA,BY TEGO NIE ROBIL????

odpowiem sama.

-NIE.BO NIE MOWICIE TYM SAMYM JEZYKIEM,"przyjaciele"[/QUOTE]

Nie wiem, czy wiesz, ale kynologia to nauka o psie domowym (Canis lupus familiaris). I porównując siebie i Twoją rodzinę (mamaxtata=ty) obrażasz psy. Tak jak już zostało wcześniej napisane-człowiek już tak ingeruje w życie zwierząt i przyrodę, że bez tego większość zwierząt by nie przetrwała. W takim razie po co są zbiórki na kilka tysięcy złoty, aby ratowac ślepego i bez konczyny psa, lepiej niech zdycha, bo natura nie pozwoliłaby takiemu zwierzęciu przetrwać. Wywalajmy chore psy, bo w naturze one nie przetrwają, Zastanów się co piszesz, porównujesz psa do człowieka (i to jeszcze do siebie, chciałabyś, pies jest zbyt bystrym i mądrym stworzeniem, które kocha ponad wszystko, aby było porównywane do człowieka). Odwołując sie do Twojego tekstu to apelujesz-wypuśćmy wszystkie psy niech się rozmnażają, a które przetrwają to zostawimy. Psa udomowiono ok. 15 tyś lat temu - to może się przenieś w czasie i zacznij od tych starożytnych, którzy specjalnie krzyżowali ze sobą odpowiednie psy, aby uzyskać dobre cechy (do polowań, stróżowania...) Poczytaj trochę o historii psa, jego psychice i się odzywaj, bo jak na razie Twój poziom wiedzy jest żenujący.

[quote name='bejasty']No właśnie poczytajcie choćby wątek o suni zakopanej żywcem.Ma tatuaz wiadomo z jakiej hodowli i tu ślad się kończy![url]http://www.dogomania.pl/threads/220100-Suczka-zakopana-%C5%BCywcem-za-t%C4%99czowym-mostem[/url]
Ja kiedyś szukałam wlaściciela znalezionej Labki miala tatuaż trochę nie czytelny ale kontaktowałam sie z ZK /po nr wiadomo było który/ owszem podali mi prawdopodobnych hodowców tyle ,że to nie byla od nich ... Powysyłalam maile do hodowli które znalazłam w internecie .Jak myślicie ile odpowiedziało .....2 słownie dwie hodowle....Jaki stąd wniosek
,że naprawdę nie uogólniajmy bo i tu i tam jest człowiek i tylko od niego zależy los zwierzaka.[/QUOTE]

Ja równiez prowadziłam kiedyś sprawę, suczki z tatużaem, która miotała się między wieloma właścicielami-okazało się, ze tatuaż został podrobiony i o tym tez nie należy zapominac, że takie praktyki tez występują w pseudo. Nie bronię związkowych hodowli, w których cierpią zwierzęta. mam nadzieję, że coś się z tym zmieni, w niektórych mi wiadomych przypadkach już związki zaczęły działać. Należy ludzi uświadamiać kim jest pies i jaką role powinnien spełniać u boku człowieka.

Link to comment
Share on other sites

[B]Monia85[/B] zenujace to jest Twoje nastawienie,zenujace jest rowniez to,ze nie potrafilas zrozumiec o co naprawde chodzilo w mojej wypowiedzi,chyba,ze udajesz tylko taka niedomyslna,bo na pewno nie o to,by rozpuscic wolno psy jak leci zeby sie rozmnazaly-wolny zart.
Po drugie ode mnie i mojej rodziny z daleka sie trzymaj ze swoimi jakimikolwiek wypowiedziami.
Po ostatnie znajde Ci pare Twoich wypowiedzi,ktorych nawet zenujacymi ciezko jest nazwac.Ale to nie dzis,moze nastepnym razem,dzis jest niedziela i wole ja spedzic ze swoimi psami/ktorych nie porownuje do ludzi i wiem,ze nimi nie sa,aczkolwiek czasami lepiej sie z nimi "rozmawia",nie sa obciazone takimi cechami jak zazdrosc,dazenie do zbijania kasy,zawisc i innymi pieknymi cechami.
Nie wiem za kogo sie uwazasz,bo widac,ze chyba masz za bardzo nos w gorze,tutaj jest forum,mozesz napisac swoje zdanie tak jak i ja ani mnie sie Twoje nie musi podobac ani Tobie moje.A nie odnosic sie do moich postow opisujac je jako "zenujace",bo ja do Ciebie indywidualnie ich nie kieruje przeciez,wiec zostaw ocene tego tez innym ludziom.Gdybym kierowala jena PW do Ciebie to co innego.
Ja Twoich postow nie oceniam,wiec badz laskawa nie robic tego rowniez w stosunku do mnie.
Po prostu-przeczytaj a nie oceniaj.Nie masz tu chyba takiej funkcji? a jak juz wiesz z gory,ze post jest zenujacy,po prostu go nie czytaj,omin go i przejdz dalej,lub sprobuj to naprawic i napisz cos bardzo madrego dla zlagodzenia od siebie,osobno,nie odnoszac sie do moich.Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

A co powiecie na to ogłoszenie.

[URL]http://tablica.pl/oferta/labrador-retriever-szczeniaki-piekne-szczen-IDGGPd.html[/URL]

[QUOTE]Zgodnie z nowelizacja ustawy,ktora weszla w zycie 1.01.2012 roku kazdy szczeniak dostanie potwierdzenie na pismie o rejestracji w ogolnokrajowym stowarzyszeniu KRS .Rodzice zdrowi,w ciaglym kontakcie z dziecmi,bez cienia agresji do obcych osob i innych zwierzat.Przebywajacy non-stop z nami,sa to sprawdzone [URL="http://tablica.pl/zwierzeta/psy/"]psy[/URL],gwarantujemy za nie.
:crazyeye:
/[B]potwierdzeniem pochodzenia-wypis z KRS sadowego jak rowniez wewnetrznym rodowodem organizacji-uwaga-nie upowaznia on do uczestnictwa w wystawach ZKWP![/B]
Odnosnie nowelizacji ustawy-SZCZENIETA beda posiadaly dokument potwierdzajacy ich pochodzenie,takze pieczecie i numery z zarejestrowanego w KRS Stowarzyszenia Ogolnokrajowego,zgodnie z wymogami ustawy obowiazujacej od 01.01.2012r.[/QUOTE]
[B]Wiedzą jak wykiwać prawo[/B] :(

Ja zgłaszam ogłoszenia w Zach-pomorskim :mad:

Link to comment
Share on other sites

no,ale co mozna powiedziec???-zarejestrowali sie w zwiazku zgodnie z wymogami ustawy,wiec nie "wykiwac" tylko "wykorzystac" prawo zgodnie z tym co glosi.No tak jak tutaj tez zreszta tez

[url]http://allegro.pl/bernenski-pies-pasterski-rodowodowe-piekne-maluchy-i2084588616.html[/url]

Edited by N_i_e_do_W_I_A_R_Y
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Joanna K.']A co powiecie na to ogłoszenie.

[URL]http://tablica.pl/oferta/labrador-retriever-szczeniaki-piekne-szczen-IDGGPd.html[/URL]


[B]Wiedzą jak wykiwać prawo[/B] :(

Ja zgłaszam ogłoszenia w Zach-pomorskim :mad:[/QUOTE] A ja proponuje zapoznac sie z ustawa i z interpretacja prawna tej ustawy a dopiero zglaszac ogloszenia bo wg mnie i nie tylko wszystko jest w porzadku jesli chodzi o stowarzyszenie i ogloszenie,albo skonsultowac sie z prawnikiem jesli ciezko jest zrozumiec cala ustawe

Link to comment
Share on other sites

Ależ niech ogłaszają...... Wpierw ogłaszają pieseczki bez rodowodu. Potem piszą tak:

[URL]http://tablica.pl/oferta/uwaga-na-fundacjie-viva-IDH9Iw.html[/URL]

materiał o tym odbiorze - a będą następne - w Uwadze w tym tygodniu

na szczęście internet nie jest anonimowy, pseudohodowca nie zna dnia ni godziny....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...