Jump to content
Dogomania

Nowa Ustawa. WALCZYMY Z PSEUDOHODOWCAMI !!!


:**

Recommended Posts

[quote name='zaginiona sara'].
Może trochę za bardzo bezkrytycznie patrzysz na związek.
Jak miałabym wydać na zakup psa kilka tysięcy to wolałabym jakiegoś przygarnąć albo zaponsorować utrzymanie kilku psom.
[/QUOTE]

Cóż, być może wzięło się to stąd, że ja szukałam tylko w pekinach. Saro, o jakich kilku tysiącach mówimy? Za kilka tysięcy to musi być jakiś superwystawowy szczeniak z wybitnym rodowodem. Albo przedstawiciel bardzo rzadkiej rasy.
Rodowodowego psa, nawet pekina można kupić już za 1000-1500 zł, a niektóre rasy nawet taniej.

Edited by Lotty
Link to comment
Share on other sites

To nawet ponad 1000 to jedzenie dla wielu psów, które zdychają z głodu.
Takich kilku tysiącach, popatrz na allegro jakie są ceny zaporowe.
Kogo stać na takie psy?
Teraz związek sobie dogodził hodowlami zarejestrowanymi :).

Popatrz psy z rodowodem, hodowla roku nie ma co. Związek działa idealnie, nie widać żadnych nieprawidłowości.
Wspaniały przykład jeden z wielu. Jak widać kupując psy z rodowodem również wspierasz cierpienie psów.
[url]http://www.mmwroclaw.pl/397999/2011/12/26/wyglodzone-championy-koszmar-grzywaczy-chinskich-pod-wroclawiem-zdjecia?category=news[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lotty']Dla mnie pseudo to każdy, kto rozmnaża psy bez rodowodów/ uprawnień hodowlanych i nie ma znaczenia czy ma jedną suczkę czy 10. To, że o nią dba, o niczym nie świadczy, bo dbać trzeba tak samo o każdego psa niezależnie od tego czy jest Zwycięzcą Świata, psem w typie rasy czy kundelkiem ze schroniska.
Pseudohodowcą jest dla mnie także ten, kto rozmnaża psy chore, wadliwe, marne eksterierowo itp. tyle, że z rodowodem.[/QUOTE]
Podany przez Ciebie link "podpada" pod drugi przypadek opisany w moim poście, to nie hodowla tylko pseudo z rodowodem.
Nie mówiąc już o tym, że te biedne grzywki zostały niemal zagłodzone.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='DOCIEKLIWA']A więc jeśli dobrze zrozumiałam hodowca nie interesuje się komu sprzedał szczenię i do jakiego celu go używa? Bierze pieniążki daje metryczkę i tu jego rola się kończy?[/QUOTE]

Niekoniecznie, przykład poniżej. Czasem mimo zabezpieczeń ze strony hodowcy szczenię trafi do jakiegoś rozmnażacza.[URL="http://www.dogomania.pl/threads/217240-Niedotrzymanie-warunk%C3%B3w-umowy."]http://www.dogomania.pl/threads/217240-Niedotrzymanie-warunk%C3%B3w-umowy.[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Ale czy hodowca nie ma obowiązku nakazać właścicielowi informowanie go co kwartał co się dzieje z psem + aktualne zdjęcie było by ciężko ukryć ciąże i połóg? Myślę że hodowcy zbyt wygodnie się do tego odnieśli i w pewnej kwestii odpowiadają za swój własny wytwór z którym teraz walczą

Link to comment
Share on other sites

[quote name='DOCIEKLIWA']Ale czy hodowca nie ma obowiązku nakazać właścicielowi informowanie go co kwartał co się dzieje z psem + aktualne zdjęcie było by ciężko ukryć ciąże i połóg? Myślę że hodowcy zbyt wygodnie się do tego odnieśli i w pewnej kwestii odpowiadają za swój własny wytwór z którym teraz walczą[/QUOTE]

Nie każdy sobie życzy, aby do niego dzwonić. A o tym hodowca często dowiaduje sie już po odebraniu psa z hodowli. Moja hodowczyni dzwoni do mnie mniej więcej raz w miesiący, kontakt e-mailowy jest bardzo częsty. Natomiast właściciele psa z tego samego miotu po odebraniu psa po kilku dniach ogłosili, że sobie nieżyczą telefonów. Umowa jest, ale jeśli pies nie jest zaniedbany to nie mozna go odebrać, jaki sąd się przychyli do odebrania psa, bo oni mnie nie informują (sądy mają większe zmartwienia na głowie). Tu podaje przykład umowy (zaczerpnięte z [url]www.klubgoldena.com):[/url]
A jeśli chodzi o słowo hodowca to wobec rozmnażalni psów (czy związkowych, czy nie) w ogóle nie powinno padać.

UMOWA KUPNA-SPRZEDAŻY SZCZENIĘCIA

zawarta w ............................................... dnia ................................................... pomiędzy:
Sprzedającym: ................................... - zamieszkałym w .............................................
i
Kupującym: ......................................... - zamieszkałym w ............................................
o następującej treści
§ 1
Sprzedający oświadcza, że jest właścicielem amatorskiej hodowli psów rasowych "..................................................", zarejestrowanej przez Związek Kynologiczny w Polsce i działającej zgodnie z Regulaminem Hodowli
§ 2
Sprzedający sprzedaje a Kupujący kupuje psa rasy..............................................., płci ...................................., oznaczonego ........................................... (miejsce tatuowania) tatuażem o numerze .................., o imieniu .................................., urodzonego w hodowli Sprzedającego i będącego jego własnością. Dane o pochodzeniu psa zawarte są w metryce, będącej załącznikiem do niniejszej umowy.
Strony ustalają cenę psa na ........................... (słownie ...................................................................................)
§ 3
Sprzedający oświadcza, że pies będący przedmiotem umowy jest w dobrej kondycji fizycznej i psychicznej, jest zaszczepiony i odrobaczony - szczegółowe informacje o szczepieniach i odrobaczaniu zawarte są w książeczce zdrowia psa, będącej załącznikiem do niniejszej umowy.
W przypadku gdyby pies w okresie ..........................od chwili odbioru go z hodowli wymagał jakiejkolwiek interwencji weterynaryjnej nie będącej skutkiem wypadku lub też niewłaściwej opieki nad psem, Sprzedający zobowiązuje się do pokrycia w całości jej kosztów lub do przyjęcia psa z powrotem za zwrotem całej kwoty zapłaconej przez Kupującego.
§ 4
Sprzedający oświadcza, że szczenię będące przedmiotem umowy nie posiada w chwili sprzedaży widocznych wad wrodzonych dyskwalifikujących go jako zwierzę wystawowe i hodowlane, jednakże o ostatecznej przydatności do hodowli decydować będą wyniki wystaw i przeglądów uzyskane przez psa po osiągnięciu pełnego rozwoju.
Sprzedający oświadcza, że u rodziców szczenięcia będącego przedmiotem umowy zostały przeprowadzone następujące badania mające na celu stwierdzenie występowania schorzeń dziedzicznych typowych dla rasy:
a. ................................................................................................
b. ................................................................................................
c. ................................................................................................
d. ................................................................................................
Wyniki tych badań zostały przedstawione Kupującemu, co Kupujący potwierdza.

W przypadku stwierdzenia u szczenięcia schorzenia dziedzicznego typowego dla rasy, , Sprzedający zobowiązuje się do :
*przyjęcia psa za pełnym zwrotem kosztów,
*zwrotu Kupującemu części kwoty zapłaconej za szczenię, pod warunkiem,że zostanie ono wysterylizowane/wykastrowane
*do partycypacji w kosztach terapii, pod warunkiem ze szczenie zostanie wysterylizowane/wykasyrowane
§ 5
Kupujący zobowiązuje się do dokonania rejestracji psa i wyrobienia mu rodowodu we właściwym oddziale ZKwP.
Kupujący zobowiązuje się do zapewnienia psu będącemu przedmiotem umowy należytych warunków rozwoju oraz właściwej opieki weterynaryjnej, a w szczególności regularnych szczepień oraz badań niezbędnych do stwierdzenia ewentualnych schorzeń dziedzicznych. Informacja o sposobie żywienia i pielęgnacji szczenięcia a także o terminach kolejnych szczepień i badań stanowi załącznik do niniejszej umowy.
W wypadku rażącego naruszenia przez Kupującego ustaleń pkt.1, Sprzedający ma prawo wystąpić do Kupującego o zwrot psa
*za zwrotem kosztu nabycia zwierzęcia,
*za zwrotem kosztu nabycia pomniejszonego o koszty ewentualnego leczenia,
*za zwrotem części kosztu nabycia,
*za zwrotem kosztów po znalezieniu nowego właściciela,
* bez zwrotu kosztów
Jeżeli Kupujący w takiej sytuacji odmówi wydania psa, a równocześnie warunki bytowe psa nie ulegną poprawie - Sprzedający ma prawo wystąpić przeciwko Kupującemu na drogę sądową, domagając się zwrotu psa bez odszkodowania oraz zwrotu kosztów postępowania sądowego.
W wypadku kiedy Kupujący nie ma możliwości zapewnienia zwierzęciu warunków ustalonych w pkt.1 - np. w wyniku wypadku losowego czy z innych przyczyn Sprzedający zobowiązuje się do przyjęcia zwierzęcia z powrotem do swojej hodowli :
* na czas nieokreślony,
*na czas niezbędny do poprawy sytuacji Kupującego,
*do czasu znalezienia nowego właściciela
przez okres jaki pies bedzie przebywał u hodowcy koszty jego utrzymania, bedą odliczone od kwoty należnej Kupującemu za sprzedaż zwierzęcia.
§ 6
Kupujący zobowiązuje się nie dopuszczać psa do krycia (suki do rozrodu) do momentu zakwalifikowania zwierzęcia jako psa reproduktora/suki hodowlanej. Po uzyskaniu takiej kwalifikacji Kupujący zobowiązuje się przestrzegać Regulaminu Hodowli ZKwP, a w szczególności dopuszczać swojego psa do krycia wyłącznie suk hodowlanych (kryć swoją sukę wyłącznie psami reproduktorami) rasy .................................................
§ 7
W przypadku nie uzyskania przez psa wyników kwalifikujących go do hodowli, Kupujący zobowiązuje się do skonsultowania z przedstawicielami własnego oddziału ZKwP oraz ze Sprzedającym zasadności dokonania zabiegu sterylizacji zwierzęcia. W przypadku podjęcia decyzji o sterylizacji z powodu niezakwalifikowania psa do hodowli, Sprzedający zobowiązuje się do zwrotu Kupującemu ...................% ceny psa po przedstawieniu mu zaświadczenia weterynaryjnego potwierdzającego wykonanie zabiegu.
§ 8
Sprzedający zobowiązuje się udzielać Kupującemu wszelkich rad i wskazówek związanych ze zdrowiem, żywieniem i wychowaniem psa.
Kupujący zobowiązuje się do utrzymywania kontaktu ze Sprzedającym, a w szczególności do informowania go o rozwoju i stanie zdrowia psa, a także jego osiągnięciach hodowlanych i wystawowych.
§ 9
Sprzedający zastrzega sobie prawo pierwokupu psa.
§ 10
Zmiana umowy wymaga formy pisemnej pod rygorem nieważności.
§ 11
W sprawach nieuregulowanych niniejszą umową mają zastosowanie przepisy Kodeksu Cywilnego.

Załączniki do umowy:
Metryka nr.......................... wydana przez..........................
Książeczka zdrowia psa
ew. wyniki badań
Informacja o pielęgnacji, wychowaniu, szczepieniach, badaniach itp.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Brezyl']Dziewczyny dajcie spokój. Dociekliwa to następny pseudo, ostatnio mamy ich niezły wysyp.[/QUOTE]

Pewnie masz rację. Tylko szkoda mi zwierzaków-dziś widziałam maltankę (tak twierdziła właścicielka) ze spłaszczonym noskiem u weterynarza. Oczywiście zaciązoną, bo taka ślicza i kochana. I teraz ktoś mi chce wmówić, że to nie fabryczka, bo ma tylko jedną sunię i ją rozmnożył, ale w jakim celu-dla poprawienia rasy Maltańczyk???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Monia85']Nie każdy sobie życzy, aby do niego dzwonić. A o tym hodowca często dowiaduje sie już po odebraniu psa z hodowli. Moja hodowczyni dzwoni do mnie mniej więcej raz w miesiący, kontakt e-mailowy jest bardzo częsty. Natomiast właściciele psa z tego samego miotu po odebraniu psa po kilku dniach ogłosili, że sobie nie życzą telefonów. Umowa jest, ale jeśli pies nie jest zaniedbany to nie można go odebrać, jaki sąd się przychyli do odebrania psa, bo oni mnie nie informują (sądy mają większe zmartwienia na głowie).

Masz rację Monia, ponadto wszystko zależy, jak jest skonstruowana umowa. A tak na marginesie, ja też do dziś mam doskonały kontakt z Hodowczynią moich psów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pudelek78']A działacze ZKwP mieli być tacy mili i służyć radą , kurcze znowu kłamstwo i jak tutaj wierzyć w to co piszą nasi wielcy hodowcy z pod znaku ZKwp.[/QUOTE]

Dlaczego z uporem maniaka wmawiasz, że mam hodowlę. Nie mam, miałam zawsze samce, które zresztą nigdy nie kryły. Jeszcze raz powtarzam nie oceniaj innych po sobie. Mnie stać na psy jako hobby - nie każdy dorabia się jak Ty na psach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lotty']Cóż, być może wzięło się to stąd, że ja szukałam tylko w pekinach. Saro, o jakich kilku tysiącach mówimy? Za kilka tysięcy to musi być jakiś superwystawowy szczeniak z wybitnym rodowodem. Albo przedstawiciel bardzo rzadkiej rasy.
Rodowodowego psa, nawet pekina można kupić już za 1000-1500 zł, a niektóre rasy nawet taniej.[/QUOTE]

Zależy od rasy, ale jest wiele psów z rodowodem "na kolanka" za ok. 1000 zł.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Brezyl']Dziewczyny dajcie spokój. Dociekliwa to następny pseudo, ostatnio mamy ich niezły wysyp.[/QUOTE]
WYPRASZAM SOBIE TEGO TYPU POMUWIENIA
nie posiadam psa niestety jestem alergiczką aczkolwiek pieski mnie interesują
pragnę uzyskać więcej wiedzy myślałam że na forum profesjonalistów uzyskam informacji ale się chyba pomyliłam. Brak tu co niektórym kultury i wolności wypowiedzi.:-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zaginiona sara']Szkoda, że ludzie ze związków nie chcą widzieć pewnych rzeczy, które trzeba naprawić.[/QUOTE]

Ale dlaczego uogólniasz. Większość miłośników danej rasy stara się walczyć z nieuczciwymi związkowymi hodowlami. Czasem trzeba poczekać na reakcję zarządu, w internecie przestrzega się przed daną hodowlą. Jeśli ktoś [B]szuka[/B] psa konkretnej rasy i wkłada w to trochę wysiłku, a nie tylko przegląda aukcje allegro to szybko dowiaduje się gdzie warto nabyć szczeniaka, a kogo lepiej unikać. I wiesz mi widzimy i w większości ludzie reagują (bynajmniej u nas).

Link to comment
Share on other sites

W ramach walki z pseudohodowcami mam prośbę o walkę z pseudomiłosnikami zwierząt, którzy manipulują, kłamią i podrabiają głosy na krakvecie, byle wygrać... I pozbawić niemal 400 zwierząt posiłku w te mroźne dni...


Mam prośbę - [B]czy poświęcicie 3 minuty i pomożecie głodnym psom i kotom?[/B] Wystarczy, że zagłosujesz na schronisko w Klembowie w ankiecie Krakvet. Wygraną jest karmą i żwirek o wartości od 9 do 15 tysięcy złotych.

[B]W Klembowie przebywa 350 psów, 40 szczeniaków oraz 20 kotów Te zwierzęta naprawde nie mają co jeść... [/B]gminy nie płacą, zwierząt coraz więcej.

Każdy głos na wage złota. Rywalizujemy z Hospicjum dla Kotów. Wszystko byloby ok, gdyby nie to, że osoba z Hospicjum wprowadza ludzi w błąd informując o tym, że maja 30 kotów.. owszem mają.. ale TYLKO 1 który jest kotem hospicyjnym... w Klembowie takich zwierząt jest mnóstwo.

Poniżej instrukcja! [B]NAJLEPIEJ głosowac z przeglądarki IE.[/B]
Uwaga zmiana: nowy punkt w regulaminie: żeby wziąć udział w ankiecie i żeby głos był ważny trzeba napisać min. 1 post na forum, najprościej w temacie poznajmy się:

[url]http://www.krakvet.pl/forum/viewtopic.php?f=18&t=14611[/url]

Instrukcja głosowania w Krakvecie:

1. wchodzisz na stronę [url]http://www.krakvet.pl/forum[/url]
2. wciskasz link Rejestracja
3. wyskakuje opis, a Ty zaznaczasz: zgadzam się na te warunki.
4. wyskakuje wniosek rejestracyjny, a Ty go wypełniasz: pole użytkownik, email, dwa razy hasło oraz rozwiązujesz krótkie zadanie i wciskasz"wyślij"
5. dostajesz na maila (często ląduje on w spamach), którego podałeś, wiadomość aktywacyjną i klikasz na ten przysłany link
6. logujesz się na Forum Krakvetu [url]http://www.krakvet.pl/forum[/url] wpisując nazwę użytkownika i hasło
7. piszesz na forum jeden zgodny z regulaminem KrakVet post np. w wątku "Poznajmy się" -> dział "Pomoc dla schronisk"
8. na forum wybierasz dział "Pomoc dla schronisk"
9. dalej wybierasz „Głosowanie na schronisko, które otrzyma pomoc - styczeń 2012”
10. wyskoczy Ci ankieta- zaznaczasz Schronisko dla bezdomnych Zwierząt w Klembowie,i klikasz pod ankietą „wyślij”.



Jeśli jesteś już zarejestrowany na Krakvecie to zaczynasz od punktu nr 6!
[B]

Dla tych zwierząt Wasz głos to pełne brzuchy w te mroźne noce... [/B]

[B][U]
Głosowanie trwa tylko do jutra![/U][/B]

Link to comment
Share on other sites

Daj sobie spokój Monia, Zaginionej sarze nie da się nic wytłumaczyć. Jest święcie przekonana, że przeciętnie rasowe szczeniaki kosztują po kilka tysięcy złotych, a każdemu psu, niezależnie od rasy można wyrobić KW i w ten sposób łatwo zrobić z niego " rasowca".
Tutaj kilka przykładów:
"Jak miałabym wydać na zakup psa kilka tysięcy to wolałabym jakiegoś przygarnąć albo zaponsorować utrzymanie kilku psom".


[INDENT] [IMG]http://www.dogomania.pl/images/misc/quote_icon.png[/IMG] Napisał [B]zaginiona sara[/B] [URL="http://www.dogomania.pl/showthread.php?p=18411020#post18411020"][IMG]http://www.dogomania.pl/images/buttons/viewpost-right.png[/IMG][/URL]
Psa można wpisać do KW i już jego potomstwo robi się rasowe

i moja odpowiedź:






Zaginiona sara, Tak zwane Księgi Wstępne ( KW) zakładane są tylko w przypadku ras mało licznych (często wręcz zagrożonych wyginięciem) mocno zinbredowanych (pula genetyczna jest zawężona i potrzeba tzw. " świeżej krwi"). Tak więc nie każdego psa "da się" wpisać do KW. Zakładanie Ksiąg Wstępnych dla ras modnych typu Shih Tzu czy Yorkshire Terier mija się z celem, bo one są bardzo popularne. [/INDENT]

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czy osoby, które mają hodowle i udzielają się tu na forum są nastawione tylko na nie "pseudohodowli" psów bez rodowodu i nic innego do nich nie dociera, nawet nie czytają tych złych rzeczy które pisze się o hodowlach związkowych. Dlaczego piszecie, ze komuś się nie chce zrobić 3 wystaw i mieć suke hodowlaną, pytanie, po co to robić "na odwal się" jeśli ktoś dalej nie chce w tym uczestniczyć, tak czy owak byłoby ze dla kasy.Może ktoś poprostu nie chce należeć do tej całej instytucji, która mało profesjonalnie podchodzi do wystaw i kontroli hodowli, pisałam już o tym wcześniej, należąc do związku, płacąc składki i jeżdżąc na wystawy chciałabym wiedziać, że nie ma przekrętów i machlojek. Dlaczego tak długo i skrupulatnie trzeba szukać hodowli zakupując szczeniaczka danej rasy, przecież wszystkie hodowle zwiazkowe uczystniczą w tych samych wystawach, o tym samym standardzie wymogów, to dlaczego te psy tak się różnią, dlaczego na innych forach możemy znaleźć informacje, ze taka czy taka hodowla po ma pieski "wyrośnięte,przerośniete,koslawe itd" a pisane jest tak zazwyczaj o tych początkujących mniej znanych hodowlach, gdzie psiaki sprzedawane są w niższych cenach, no a przecież ten sam zwiazek dał uprawnienia, i te same wystawy były zaliczane. Tak czy owak co niektórzy by chcieli "wykończyć" wszelaka konkurencje, z rodowodem czy bez. Ciekawe co będzie za pare lat jak wszyscy ci z "pseudohodowli" rzucą się na zakup piesków z rodowodem odbębnią te 3 wystawy i będą mnożyć i mnożyć. Nie uniknione.Walka toczy się przde wszystkim między osobami posiadajacymi pieski z rodowodem i pieski w danej rasie, a gdzie w tym wszystkim ludzie którzy mają np pięć piesków zgarniętych od sąsiada, biegają po wsi mnożą się na lewo i prawo a poźniej szczeniaczki są zabijane ale grają w taką gre"podaj dalej" czyli pare miesięcy na jednej wsi a poźniej się znudzi i leci dalej. No oni raczej nie czytają takiego forum i do nich nie do trzecie. Dla mnie to chore, powinno zacząć się od chipowania wszystkich psów kundelków na wsiach przede wszystkim, i tu zacząć sprawdzać i nakładać kary na nie za chipownie i porzucenia zwierząt. Może koniecznośc rejestrowania psów w gminach by pomogła i kontrola co jakiś czas. Dlaczego osoba ,która oddaje psa do schroniska lub jest jej zabrany nie ma zakazu posiadania psa i nie jest to kontrolowane. Gdzie jest strona miłośników psów z rodowodem lub w typie danej rasy, na każdym forum jesli ktoś zapyta o porade pierwsze pytanie z rodowodem czy bez, jak bez no to zamiast porady otrzymuje się potok słów. Otwórzcie oczy drogie Panie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bas-kow50']Nie wiem czy osoby, które mają hodowle i udzielają się tu na forum są nastawione tylko na nie "pseudohodowli" psów bez rodowodu i nic innego do nich nie dociera, nawet nie czytają tych złych rzeczy które pisze się o hodowlach związkowych. Dlaczego piszecie, ze komuś się nie chce zrobić 3 wystaw i mieć suke hodowlaną, pytanie, po co to robić "na odwal się" jeśli ktoś dalej nie chce w tym uczestniczyć, tak czy owak byłoby ze dla kasy.Może ktoś poprostu nie chce należeć do tej całej instytucji, która mało profesjonalnie podchodzi do wystaw i kontroli hodowli, pisałam już o tym wcześniej, należąc do związku, płacąc składki i jeżdżąc na wystawy chciałabym wiedziać, że nie ma przekrętów i machlojek. Dlaczego tak długo i skrupulatnie trzeba szukać hodowli zakupując szczeniaczka danej rasy, przecież wszystkie hodowle zwiazkowe uczystniczą w tych samych wystawach, o tym samym standardzie wymogów, to dlaczego te psy tak się różnią, dlaczego na innych forach możemy znaleźć informacje, ze taka czy taka hodowla po ma pieski "wyrośnięte,przerośniete,koslawe itd" a pisane jest tak zazwyczaj o tych początkujących mniej znanych hodowlach, gdzie psiaki sprzedawane są w niższych cenach, no a przecież ten sam zwiazek dał uprawnienia, i te same wystawy były zaliczane. Tak czy owak co niektórzy by chcieli "wykończyć" wszelaka konkurencje, z rodowodem czy bez. Ciekawe co będzie za pare lat jak wszyscy ci z "pseudohodowli" rzucą się na zakup piesków z rodowodem odbębnią te 3 wystawy i będą mnożyć i mnożyć. Nie uniknione.Walka toczy się przde wszystkim między osobami posiadajacymi pieski z rodowodem i pieski w danej rasie, a gdzie w tym wszystkim ludzie którzy mają np pięć piesków zgarniętych od sąsiada, biegają po wsi mnożą się na lewo i prawo a poźniej szczeniaczki są zabijane ale grają w taką gre"podaj dalej" czyli pare miesięcy na jednej wsi a poźniej się znudzi i leci dalej. No oni raczej nie czytają takiego forum i do nich nie do trzecie. Dla mnie to chore, powinno zacząć się od chipowania wszystkich psów kundelków na wsiach przede wszystkim, i tu zacząć sprawdzać i nakładać kary na nie za chipownie i porzucenia zwierząt. Może koniecznośc rejestrowania psów w gminach by pomogła i kontrola co jakiś czas. Dlaczego osoba ,która oddaje psa do schroniska lub jest jej zabrany nie ma zakazu posiadania psa i nie jest to kontrolowane. Gdzie jest strona miłośników psów z rodowodem lub w typie danej rasy, na każdym forum jesli ktoś zapyta o porade pierwsze pytanie z rodowodem czy bez, jak bez no to zamiast porady otrzymuje się potok słów. Otwórzcie oczy drogie Panie.[/QUOTE]
Popieram.

[B]Lotty[/B] zacznij myśleć co piszesz i czytać ze zrozumieniem. Najpierw piszesz, że kupiłam psy, teraz też stwierdzasz to czego nie było.
Jak pies z cudownej związkowej hodowli może być "przeciętnie rasowy"?
Nigdzie nie wspomniałam o takim psie. Więc skończ ze swoimi farmazonami wziętymi nie wiadomo skąd.
Orientowałam się w cenie psów z rodowodem ale patrząc na ten cały syf i niektórych zacietrzewionych miłośników rodowodów, którym brakuje podstaw kultury, dziękuję za takiego psa.
Skoro ludzi nie szanują to nie wiadomo jak postępują z psami.
Szkoda mi z Tobą dyskutować, bo innego zdania niż swoje nie jesteś w stanie przyjąć.

Link to comment
Share on other sites

Ale podchodząc do tego, że w ZK zdarzają się machlojki więc tam należeć nie będę to równie dobrze... nie będę chodzić do lekarzy, leżeć w szpitalach bo przecież tam zdarzają się machlojki, łapówki, pijani lekarze, niedoświadczeni lekarze. Nie będę zgłaszać przestępstw na policję bo tam są machlojki, korupcje, współpraca z przestępcami. Nie będę kupować w marketach bo tam przebijają daty przydatności, piorą kurczaki w ACE. Nie będę chodzić do kościoła, bo przecież księża to pedofile i kłamcy. Nie będę pomagać fundacją, bo przecież to oszuści całą kasę biorą dla siebie.

W każdej organizacji zdarzają się źli ludzie, ale to nie zmienia faktu, że jest to ORGANIZACJA a to daje większą możliwość kontroli.

Gdyby nie było ZK, FCI, nie byłoby ras psów i nie byłoby Waszych pseudo yoreczków, shih tzu itp.

Link to comment
Share on other sites

Tylko ta organizacja nie wykorzystuje tych możliwości i o to nam chodzi.
Według Lotty zabierając psa z ulicy, popieram pseudo bo robię popyt. Czyli idąc do schroniska też przyczyniam się do czynienia popytu i trzeba zapełniać schroniska.
Ja nie chcę płacić za psa, którego rodzice nie są kontrolowani podczas wystaw, badań, czy to oni. Wiele osób jest nieuczciwych, jeśli ktoś myśli to wie, że może kupić psa z papierem, tylko on pochodzi nie wiadomo skąd.
Jak już ktoś napisał albo robić coś porządnie albo się nie wygłupiać. Na piękne oczy to mogę rodzicom wierzyć :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zaginiona sara']Tylko ta organizacja nie wykorzystuje tych możliwości i o to nam chodzi.
Według Lotty zabierając psa z ulicy, popieram pseudo bo robię popyt. Czyli idąc do schroniska też przyczyniam się do czynienia popytu i trzeba zapełniać schroniska.
Ja nie chcę płacić za psa, którego rodzice nie są kontrolowani podczas wystaw, badań, czy to oni. Wiele osób jest nieuczciwych, jeśli ktoś myśli to wie, że może kupić psa z papierem, tylko on pochodzi nie wiadomo skąd.
Jak już ktoś napisał albo robić coś porządnie albo się nie wygłupiać. Na piękne oczy to mogę rodzicom wierzyć :)[/QUOTE]
Proponują kupić psa z papierami...pojechać na wystawę i przekonać się, czy byle jaki pies czy suka może dostać ocenę bdb, czy doskonałą na piękne oczy.
Po drugie...każdy sprawdza stawkę i ogląda prędzej jak pies wygląda i z kim się stanie w ringu.
Krótko mówiąc;jedź i spróbuj a później snuj swoje teorie poparte dowodami.

Link to comment
Share on other sites

Przyłączam się do napiętnowania bezmyślnego rozmnażania zwierząt wyłącznie dla zysku. Cokolwiek by nie powiedzieć o tym obrzydliwym procederze, to z punktu widzenia prawa dopiero kilka tygodni temu podjęto pierwszą próbę uregulowania tego problemu. Do tej pory był to proceder naganny wyłącznie moralnie. Teraz ma być lepiej, z akcentem na „ma być”.

Czytam w ustawie, że panaceum na wszelką patologię w hodowli ma stanowić przynależność do ogólnopolskich stowarzyszeń kynologicznych. I tu mam wątpliwości, bo obserwuję psy rasy owczarek niemiecki w legalnych hodowlach związkowych i ogarnia mnie nie mniejsze przerażenie. Pod sztandarem stowarzyszeń, KC, FCI i nauki ludzie hodują kaleki!

[URL]http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&v=SV7elIy_Aoo&NR=1[/URL]

[URL]http://www.youtube.com/watch?v=SRU8UdMnssU&feature=related[/URL]

A zatem czy nie jest tak, że rozwiązując jeden problem trafiamy na inny, nie mniej groźny? Wszystko wskazuje na to, że patologia nie jest tylko w tzw. pseudohodowlach. Tzw. miłośnicy psów również mogą wyrządzić im wielka krzywdę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...