Jump to content
Dogomania

kiwiadams

Members
 • Content Count

  131
 • Joined

 • Last visited

About kiwiadams

 • Rank
  Advanced Member

Converted

 • Location
  wawa
 1. Pragniemy podnieść kolejny problem - są nimi ekrany akustyczne przy drogach. bezdomny pies/ wiejski pies gdy trafi pomiędzy te budowle ląduje w prawdziwej matni. Nie wie jak się wydostać i biega po jezdni nie mając szans na ucieczkę do czasu aż nie zostanie rozjechany.:shake: Taki ekran bez wyjscia ciągnie sie setki metrów tworząc klatkę smierci dla psiaka. Prawdziwy dramat rozgrywa się dzień w dzień na trasie S8 Piotrków -Warszawa gdzie dziesiątki psów leżą na poboczach właśnie w okolicach ekranów. Coś z tym trzeba zrobić bo niezabezpieczona siatką trasa z ekranami w okolicach miasteczek i wsi to prawdziwa pułapka na psy. tym gorsza że pies złapany w "ekrany" przebiega przez jezdnię do skutku, aż nie zostanie potrącony. spotykaliśmy wiele psów przy drogach w Polsce ale takiego pogromu i takiej skali jak przy ekranach na s8 to dawno nie widzieliśmy.
 2. usuń nazwisko ze screenu i zamaluj zdjęcia
 3. ale można być członkiem organizacji w innym kraju gdzie nie mają zastosowania przepisy zkwp.
 4. Może ma ale w innej organizacji/stowarzyszeniu :)
 5. [quote name='Vectra']. Inna kwestia to taka , że jeśli pies ma robale , to szczepionka na rymplał się zda .... Więc jeśli pies nie jest odrobaczany regularnie, to szkoda kasy na szczepienie. [/QUOTE] Skuteczność szczepienia p/k wściekliźnie nie ma nic wspólnego z regularnym odrobaczaniem. Nawet jak pies będzie miał robale to i tak zostanie uodporniony.
 6. kiwiadams

  Bestialskie postrzelenie berneńczyka

  Czyli nigdy nie spuszczasz swojego psa ze smyczy ? tak mamy to rozumieć ?
 7. kiwiadams

  Bestialskie postrzelenie berneńczyka

  wysyłaj do pzł [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] ponadto do ambasady szwajcarii, [email][email protected][/email] (im więcej mejli tym lepiej). [B]Warto by było aby ktoś przetłumaczył tekst z pierwszego postu na niemiecki i wysłał z linkami do albumu na facebook'u do szwajcarskich gazet i telewizji, szczególnie brukowców typu bild (oni się karmią takimi newsami).[/B]
 8. kiwiadams

  Bestialskie postrzelenie berneńczyka

  koniecznie załączajcie link do zdjęcia, to zdjęcie porusza.
 9. opowiemy wam historię o smyczy-zabójcy. Piesek uciekł dziewczynce na spacerze wystraszył się głośnej petardy. Dziewczynka wypuściła smycz automatyczną z ręki. Pies uciekał przed siebie kilka kilometrów znaleźliśmy go przypadkiem na monitoringu fabryki po kilkudziesięciu godzinach. pies był przywiązany do znaku drogowego z mordą na ziemi w słońcu w 30 stopniowym upale. Życie zawdzięcza ochroniarzowi który przełączył kamery aby podglądnąć jakieś prace na obiekcie. Myśleliśmy że psa ktoś po prostu przywiązał. Jednak po odtworzeniu filmu z monitoringu widać jak pies biegnie ciągnąc automat za sobą dobiega do znaku trochę się kręci i zaczepia automatem o znak krzyżując linkę w smyczy. Reszta to beznadziejne próby uwolnienia się ze śmiertelnej pułapki. Pies siedział na słońcu ze smyczą mającą 10 cm luzu przez kilka h w pełnym słońcu. Został uratowany w ostatniej chwili, trafił do włascicielki (był chip) Uważajcie na kształt raczki tak aby była obła i uniemożliwiała zahaczenie o cokolwiek.
 10. [quote name='blue.berry']malawaszka - Metacan można podawać w zastrzykach podskórnych - o wiele bezpieczniej niż doustnie. jak ktoś ma nadwyżke kasy to świetnym lekiem przeciwzap-przeciwból jest Onsior (tabletki i zastrzyki, my podajemy w tabletkach)[/QUOTE] cytując [URL="http://www.ema.europa.eu/docs/pl_PL/document_library/EPAR_-_Summary_for_the_public/veterinary/000127/WC500067754.pdf"]ulotkę[/URL] onsior: "Należy zachować ostrożność podczas leczenia kotów lub psów, u których stwierdzono zaburzenia funkcji [B]serca [/B]lub nerek oraz kotów,"
 11. Zapraszam na wątek wystraszonej MIKROSUNI Mutki, która bezustannie szuka DT bądź DS. Może właśnie Ty jej pomożesz?

  http://www.dogomania.pl/forum/threads/227375-Wystarszona-mikrosunia-Mutka-szuka-DT-lub-DS-Może-Ty-odmienisz-jej-los?p=19129109#post19129109

 12. kiwiadams

  Husky nie je od tygodnia prawie nic proszę o pomoc

  RTG + Gastroskopia + dokładna diagnostyka jelita grubego. Możliwe że to ciało obce (drzazga w jelicie)
 13. kij w mrowisko jednym słowem. Ostatnio w TTV w psich adopcjach było o wysyłce do Niemiec kierownik/dyrektor schroniska w celestynowie nie chciał wyadoptowac psów Polakom bo były już "zamówione" do Niemcowni. Normalnie nóż się w kieszeni otwiera jak to czytamy. Warto by zainteresować uwagę TVN tym tematem.
 14. kiwiadams

  Uwaga weterynarz Michał Polak Katowice Ligota!

  Jak z tymi wynikami z Wrocławia i Szwajcarii ? Mamy połowę maja a w temacie cisza.
×