Jump to content
Dogomania

kiwiadams

Members
 • Content Count

  131
 • Joined

 • Last visited

About kiwiadams

 • Rank
  Advanced Member

Converted

 • Location
  wawa
 1. Pragniemy podnieść kolejny problem - są nimi ekrany akustyczne przy drogach. bezdomny pies/ wiejski pies gdy trafi pomiędzy te budowle ląduje w prawdziwej matni. Nie wie jak się wydostać i biega po jezdni nie mając szans na ucieczkę do czasu aż nie zostanie rozjechany.:shake: Taki ekran bez wyjscia ciągnie sie setki metrów tworząc klatkę smierci dla psiaka. Prawdziwy dramat rozgrywa się dzień w dzień na trasie S8 Piotrków -Warszawa gdzie dziesiątki psów leżą na poboczach właśnie w okolicach ekranów. Coś z tym trzeba zrobić bo niezabezpieczona siatką trasa z ekranami w okolicach miasteczek i wsi to prawdziwa pułapka na psy. tym gorsza że pies złapany w "ekrany" przebiega przez jezdnię do skutku, aż nie zostanie potrącony. spotykaliśmy wiele psów przy drogach w Polsce ale takiego pogromu i takiej skali jak przy ekranach na s8 to dawno nie widzieliśmy.
 2. chociażby po to aby nie brać urlopu na bieganie po sądach i kancelariach, nawet jeśli ma się rację. Zresztą twoja sprawa.
 3. usuń nazwisko ze screenu i zamaluj zdjęcia
 4. ale można być członkiem organizacji w innym kraju gdzie nie mają zastosowania przepisy zkwp.
 5. Może ma ale w innej organizacji/stowarzyszeniu :)
 6. [quote name='Vectra']. Inna kwestia to taka , że jeśli pies ma robale , to szczepionka na rymplał się zda .... Więc jeśli pies nie jest odrobaczany regularnie, to szkoda kasy na szczepienie. [/QUOTE] Skuteczność szczepienia p/k wściekliźnie nie ma nic wspólnego z regularnym odrobaczaniem. Nawet jak pies będzie miał robale to i tak zostanie uodporniony.
 7. kiwiadams

  Bestialskie postrzelenie berneńczyka

  Czyli nigdy nie spuszczasz swojego psa ze smyczy ? tak mamy to rozumieć ?
 8. kiwiadams

  Bestialskie postrzelenie berneńczyka

  wysyłaj do pzł [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] ponadto do ambasady szwajcarii, [email][email protected][/email] (im więcej mejli tym lepiej). [B]Warto by było aby ktoś przetłumaczył tekst z pierwszego postu na niemiecki i wysłał z linkami do albumu na facebook'u do szwajcarskich gazet i telewizji, szczególnie brukowców typu bild (oni się karmią takimi newsami).[/B]
 9. kiwiadams

  Bestialskie postrzelenie berneńczyka

  koniecznie załączajcie link do zdjęcia, to zdjęcie porusza.
 10. kiwiadams

  Pies zginal w samolocie do Kanady.

  znacznie większy stres jest podczas wielogodzinnej jazdy samochodem. Jakoś psy w klatkach jadące na wyścigi zaprzęgów nie padają a trzęsie w przyczepce o wiele bardziej niż podczas turbulencji. Biełkę i Striełkę z powodzeniem wystrzelono na orbitę rakietą... wróciły na ziemię a Striełka urodziła żywe szczeniaki. Damka i Piękna wyszły cało ponadto z nieudanego twardego lądowania sputnika 4...
 11. kiwiadams

  prawo autorskie - strona www POMOCY !

  Dobre te rady naprawdę dobre :D Najpierw idź do adwokata znającego orzecznictwo w podobnych sprawach. Szanse na nakarmienie kabzy adwokata bardzo wysokie, szanse na wygraną prawie zerowe... Otóż w większości spraw o domeny niepisanym prawem jest "kto pierwszy ten lepszy" i takie jest orzecznictwo. Nawet microsoft miał z tym problemy bo nie mieli wiele lat domeny głównej z polska końcówka a właścicielem była firma produkująca środki na upławy.... chyba skończyło się na wykupie domeny od tamtej firmy za niezłą kasę. możesz mieć do siebie tylko pretensje że tak szanowana hodowla nie kupiła domeny .pl za 9.90...
 12. opowiemy wam historię o smyczy-zabójcy. Piesek uciekł dziewczynce na spacerze wystraszył się głośnej petardy. Dziewczynka wypuściła smycz automatyczną z ręki. Pies uciekał przed siebie kilka kilometrów znaleźliśmy go przypadkiem na monitoringu fabryki po kilkudziesięciu godzinach. pies był przywiązany do znaku drogowego z mordą na ziemi w słońcu w 30 stopniowym upale. Życie zawdzięcza ochroniarzowi który przełączył kamery aby podglądnąć jakieś prace na obiekcie. Myśleliśmy że psa ktoś po prostu przywiązał. Jednak po odtworzeniu filmu z monitoringu widać jak pies biegnie ciągnąc automat za sobą dobiega do znaku trochę się kręci i zaczepia automatem o znak krzyżując linkę w smyczy. Reszta to beznadziejne próby uwolnienia się ze śmiertelnej pułapki. Pies siedział na słońcu ze smyczą mającą 10 cm luzu przez kilka h w pełnym słońcu. Został uratowany w ostatniej chwili, trafił do włascicielki (był chip) Uważajcie na kształt raczki tak aby była obła i uniemożliwiała zahaczenie o cokolwiek.
 13. [quote name='blue.berry']malawaszka - Metacan można podawać w zastrzykach podskórnych - o wiele bezpieczniej niż doustnie. jak ktoś ma nadwyżke kasy to świetnym lekiem przeciwzap-przeciwból jest Onsior (tabletki i zastrzyki, my podajemy w tabletkach)[/QUOTE] cytując [URL="http://www.ema.europa.eu/docs/pl_PL/document_library/EPAR_-_Summary_for_the_public/veterinary/000127/WC500067754.pdf"]ulotkę[/URL] onsior: "Należy zachować ostrożność podczas leczenia kotów lub psów, u których stwierdzono zaburzenia funkcji [B]serca [/B]lub nerek oraz kotów,"
×