Jump to content
Dogomania

Nowa Ustawa. WALCZYMY Z PSEUDOHODOWCAMI !!!


:**

Recommended Posts

[quote name='Laura_112']Hmm no własnie... jak tylko wyzdrowieje to sie tam jeszcze raz wybiore - moze pan jednak zmienil zdanie jesli nie to sproboje ze straza miejska - z nimi chyba sie szybciej dogadam niz z policja...[/QUOTE]


Oczywiscie,musza zareagowac,przynajmniej z tym na metrowym/masakra/ lancuchu,widac przeciez! jesli nie kupi mu dluzszego,albo nie wypusci za ogrodzenie to
musisz reagowac! maja prawo a nawet obowiazek sie tym zajac.Zaczelabym od strazy miejskiej.Niech mu pisemko stosowne zostawia urzedowe,jak nie pomoze w ciagu paru dni to niech placi a pies? co w takiej sytuacji z nim? zabieraja takiemu bydlakowi?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='natalia.']Ok, pytanie natury prawnej: czy faktycznie psy urodzone przed 1.1.2012 nie podlegają ustawie? Co ze szczeniakami za darmo, ale ze 'zwrotem kosztow'? Czy jest to legalne czy nie?...[/QUOTE]


Legalne sa hodowle zarejestrowane w ogolnopolskich stowarzyszeniach z wpisem sadowym KRS.
Zwrot kosztow,czy podusia za 300 a szczeniak za darmo to po prostu oszustwo.
A z tymi urodzonymi przed 1 wszym-no wlasnie? tez nie wiem jak to jest,ale na portalach w ogloszeniach nikt sie tak nie tlumaczy,wiec pewnie jednak nie.


prosze takie cudo w sieci mozna znalezc,hodowla cala geba
tyle,ze niezarejestrowana...

[url]http://zszerzynskichwzgorz.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=7&Itemid=9[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='koczka']No myśle ze szczenięta urodzone przed 01 01 2012 powinny miec szanse na sprzedaz powinny miec okres ochronny a nie jak sie słyszy że sa biedaki wyrzucane a tak by jakis miłośnik zakupił psiaka i miał by ciepły kochany domek[/QUOTE]

To niech miłośnik go przygarnie za darmo. Nawet się chyba ucieszy.

Co do szczeniąt urodzonych przed 1 stycznia - nie ma w ustawie vacatio legis - zakaz dotyczy sprzedaży, nie daty poczęcia czy urodzenia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='N_i_e_do_W_I_A_R_Y']prosze takie cudo w sieci mozna znalezc,hodowla cala geba
tyle,ze niezarejestrowana...

[url]http://zszerzynskichwzgorz.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=7&Itemid=9[/url][/QUOTE]

a jednak trochę praworządna

[URL]http://zszerzynskichwzgorz.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=1&Itemid=4[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='turystka milena']Tak dla dyskusji:

[url]http://forumprawne.org/prawa-konsumenta/287158-sprzedaz-zwierzat.html[/url][/QUOTE]

czyli? cO z tego wynika? co mamy a czego nie mamy? mamy juz pare stowarzyszen nowych,ktore nadgorliwie chcialy byc w zgodzie z prawem.A tymczasem...nie musialy? Czego nie mamy? pewnosci co bedzie dalej.To tak w ramach dyskusji.
Szkoda mi tych,ktorzy wydali kase na rejestracje zwiazkow KRS,tymczasem okazuje sie,ze 3 osobowe stowarzyszenia zwykle dzialaja jak najbardziej legalnie a teraz jeszcze i to????


TUTAJ STANOWISKO TABLICY.PL

O serwisie »

Czym jest tablica.pl?
Główne zasady
Czego nie mogę oferować?
Ogłoszenia wyróżnione »

Jak wyróżnić ogłoszenie?
Co daje wyróżnione ogłoszenie?
Czy mogę edytować wyróżnione ogłoszenie?
Bezpieczna Transakcja »

Jak skontaktować się z ogłoszeniodawcą?
Zasady bezpiecznej transakcji
Czy Tablica.pl pośredniczy w transakcjach?
Szukaj
Nie możesz czegoś znaleźć?


Wyszukaj lub skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy
Ogłoszenia

Zmiany dotyczące zamieszczania ogłoszeń w kategorii Zwierzęta
Od 1 stycznia 2012 r. wchodzi w życie nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt (Dz. U. 2011 Nr 203 poz. 1373 - [url]http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20112301373[/url]). Na mocy tej nowelizacji wprowadzono kilka zmian dotyczących handlu zwierzętami.

Od roku 2012 zabrania się rozmnażania psów i kotów w celach handlowych. Zakaz nie dotyczy hodowli zarejestrowanych w ogólnokrajowych organizacjach społecznych, których statutowym celem jest działalność związana z hodowlą rasowych psów i kotów. [B][I]W praktyce oznacza to że handel psami i kotami może dotyczyć jedynie zarejestrowanych hodowli [COLOR="red"]czyli zwierząt posiadających rodowód[/COLOR][/I][/B]. Zabronione jest też wprowadzanie do obrotu (sprzedaży) zwierząt poza miejscami ich chowu lub hodowli. Po nowego zwierzaka będzie więc trzeba udać się wprost w miejsce hodowli – ich sprzedaż (oraz kupno!) na targowiskach, giełdach i w domach prywatnych jest zabroniona.

a chodzi konkretnie o tekst wytluszczony-niestety tymczasem [B]NIE OZNACZA TO,ZE.....[/B]
a to dlatego,ze:
cytuje;

[COLOR="red"][COLOR="red"].... w żadnym miejscu w ustawie o ochronie zwierząt, ani w innych polskich aktach prawnych, [B]nie ma mowy o psich rodowodach[/B], metrykach, czy psach rasowych w odróżnieniu od nierasowych, etc. Z prawnego punktu widzenia zatem nie istnieje nic takiego jak pies rasowy albo pies rodowodowy. Pies to pies.[B] Metryka, rodowód, rasa, wzorzec rasy to są umowne pojęcia, zdefiniowane przez prywatne stowarzyszenie kynologiczne i podlegają jedynie wewnętrznym regulaminom tegoż stowarzyszenia (np. Związku Kynologicznego w Polsce). Rodowód psa nie jest dokumentem urzędowym, a jedynie wewnętrznym dokumentem danej organizacji kynologicznej. Z tego też powodu ustawa nie może się odnosić do takiej kategorii jak „pies rodowodowy”[/COLOR][/COLOR][/B].

A do czego zdazam- wg ustawy rodowody nie moga,czy nie sa wymagane,ale takie portale jak tablica wymagaja tego,co lepsze nie ma mozliwosci dodanie na tablicy kropeczki pod "bez rodowodu",bo wpycha sie nagminnie "z rodowodem"-inaczej ogloszenia nie da sie wystawic tam.Po drugie-zaczna nowe organizacje wydawac takowe-a w koncu to tylko ich WEWNETRZNA sprawa,jak one beda wygladaly.Wiec rodowodowy z czasem nabierze jakiegos takiego...zwyklego wymiaru.Ale juz o tym pisalam a sluchac nie chcial nikt.


ALE TO SA JUZ JAJA,bo mogliby rejestrowac oficjalnie te swoje hodowle w stowarzyszeniach i bez rodowodow,ale tymczasem to te portale ogloszeniowe wplynely na to,ze moze i trzeba miec te rodowody,a jesli mozna to...wystawiaja.

Edited by N_i_e_do_W_I_A_R_Y
Link to comment
Share on other sites

[QUOTE=owczarek'ab;18484999][U]Czy ktoś ogarnia tablicę czy ona nie reaguje zbyt szybko?[/U] :shake:

"Oddam za zwrot kosztów utrzymania i opieki weterynaryjnej-[B]1000zł[/B]" :crazyeye:
"Witam mam do sprzedania jedną puszkę karmy dla zwierząt z zabawką, gratis dodaję jednego pieska shih tzu do wyboru" - 550zł[/QUOTE]

No juz w tym momencie szanuje tych,ktorzy pokusili sie na ta rejestracje zwiazkow w
KRS
...bo widze,ze reszta to juz same glupole po trzecim przesiewie przez sito.MASAKRA! puszka karmy....

Link to comment
Share on other sites

Management Tablica.pl jest w stałym kontakcie z Parlamentarnym Zespołem i ZKwP - starają się ograniczać pseudohodowców i zrobią znacznie więcej.

Jesteśmy w trakcie dokonywania ustaleń. To jedyny portal ogłoszeniowy, który sam zgłosił się z inicjatywą do Zespołu i choć nie są w stanie na bieżąco usuwać ogłoszeń, to przynajmniej próbują znaleźć rozwiązanie.

Nie mają żadnych wątpliwości, że sprzedawanie psów bez rodowodów jest złe i zamierzają z tym walczyć.

Co do tych "lipnych" rodowodów "lipnych" organizacji - nic z tego nie będzie. Cierpliwości.

W przyszłym tygodniu UWAGA o pseudohodowlach - materiały równiez z dzisiejszego spotkania w Sejmie.

Link to comment
Share on other sites

ok,ale jakich LIPNYCH? jesli wlasnie takie organizacje sama jakoby ta ustawa powolala? z calym szacunkiem,ale TAK nie mozna wprowadzac ludzi w blad./?/ bo nie moze byc tak,ze cos jest wymyslonie "na lipe",jest jasno zapisane,ze w takich organizacjach moga sprzedawac psy.A za dwa miesiace im powiedza,ze jednak nie? no troche to jest dziwne...bynajmniej...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='N_i_e_do_W_I_A_R_Y']ok,ale jakich LIPNYCH? jesli wlasnie takie organizacje sama jakoby ta ustawa powolala? z calym szacunkiem,ale TAK nie mozna wprowadzac ludzi w blad./?/ bo nie moze byc tak,ze cos jest wymyslonie "na lipe",jest jasno zapisane,ze w takich organizacjach moga sprzedawac psy.A za dwa miesiace im powiedza,ze jednak nie? no troche to jest dziwne...bynajmniej...[/QUOTE]

Zakładanie stowarzyszeń, które będą przyznawać "rodowody" za kasę, bez udokumentowanego czteropokoleniowego pochodzenia to strata pieniędzy i czasu, ale niech zakładają, w najlepszym przypadku podziałają pół roku. Przy dobrych wiatrach wcale nie podziałają.

Na szczęście pseudole klepią o swoich planach na prawo i lewo oraz się ujawniają - to błąd. Druga strona nie śpi, zapewniam Was. Będzie dobrze.;)

Jedno mogę napisac bez uszczerbku dla przeciwników pseudoli - prawo o stowarzyszeniach się nie zmieni:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kahoona']Zakładanie stowarzyszeń, które będą przyznawać "rodowody" za kasę, bez udokumentowanego czteropokoleniowego pochodzenia to strata pieniędzy i czasu, ale niech zakładają, w najlepszym przypadku podziałają pół roku. Przy dobrych wiatrach wcale nie podziałają.

Na szczęście pseudole klepią o swoich planach na prawo i lewo oraz się ujawniają - to błąd. Druga strona nie śpi, zapewniam Was. Będzie dobrze.;)

Jedno mogę napisac bez uszczerbku dla przeciwników pseudoli - prawo o stowarzyszeniach się nie zmieni:evil_lol:[/QUOTE]

No OK,tylko na razie wlasnie tego wymagaja portale ogloszeniowe,choc juz...nie wszystkie.Ale jesli rodowod nie jest WYMAGANY,PONIEWAZ BYC NIE MOZE to po ki grzyb oni je wymyslaja? jesli wystarczy rejestracja w stowarzyszeniu???

no i gdzie powiedzine,ze "za kase"? moga wszakze swoje wlasne wymyslic,bo to tylko wewnetrzna sprawa organizacji....a tez i nie musza.

A "za kase" to juz jest jeden taki zwiazek,ktory jezdzi po calej Polsce i oplaty zbiera n ie majac nawet rejestracji w KRS....

Edited by N_i_e_do_W_I_A_R_Y
Link to comment
Share on other sites

[quote name='kahoona']Management Tablica.pl jest w stałym kontakcie z Parlamentarnym Zespołem i ZKwP - starają się ograniczać pseudohodowców i zrobią znacznie więcej.

Jesteśmy w trakcie dokonywania ustaleń. To jedyny portal ogłoszeniowy, który sam zgłosił się z inicjatywą do Zespołu i choć nie są w stanie na bieżąco usuwać ogłoszeń, to przynajmniej próbują znaleźć rozwiązanie.

Nie mają żadnych wątpliwości, że sprzedawanie psów bez rodowodów jest złe i zamierzają z tym walczyć.

Co do tych "lipnych" rodowodów "lipnych" organizacji - nic z tego nie będzie. Cierpliwości.

W przyszłym tygodniu UWAGA o pseudohodowlach - materiały równiez z dzisiejszego spotkania w Sejmie.[/QUOTE]

może przestaniesz grozić tym nowym pełnoprawnym organizacjom co ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='granat']może przestaniesz grozić tym nowym pełnoprawnym organizacjom co ?[/QUOTE]

NO BO-wg ustawy-SA PELNOPRAWNE.
A to sie przeciez nie moze zmieniac co 2 miesiace.
Inaczej posypalyby sie grube odszkodowania.
Bo jesli sie cos uchwala to na jakis dluzszy czas a nie dzis Ci mowie zrob to i tamto i bedziesz OK a jutro powiem,ze jednak nie.To zakrawaloby na CYRK:evil_lol:

Edited by N_i_e_do_W_I_A_R_Y
Link to comment
Share on other sites

Wiecie co!!!! Masakra, z ciekawosci zadzwonilam teraz do goscia ktory oferuj na sprzedaz UWAGA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 3 tygodniowego malucha!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Pisze ze oda za 1 zł, a ja zadzwonilam to mowil ze 800 zl a jak mu powiedzialam czy wie ze bez rodowodu nie moze to on na to "a co mi zrobią no niech Pani powie co moga mi zrobic"
. Zgrzał mnie totalnie. Przeciez 3 tyg szczeniak MUSI byc przy mamie . JESUS!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Joan od Wolanda'][B]"kahoona", [/B]mam w takim razie pytanie, czy będzie zmieniona cała Ustawa o stowarzyszeniach? Śmiem wątpić...

A, już doczytałam...nie zmieni się. No ciekawa jestem... jakim to cudem teraz i kto będzie odkręcał...[/QUOTE]

Kahoona napisala cyt."Jedno mogę napisac bez uszczerbku dla przeciwników pseudoli - prawo o stowarzyszeniach się nie zmieni"

tez mam pytanie-Skad te niejasne przepisy,ktore obowiazuja nas juz nie pierwszy dzien a nadal sa niezrozumiale? skad prawo do interpretacji na nowo niektorych rzeczy w nowelizacji?

Czuje,ze bedzie z tego dym.Niezly dym.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='granat']może przestaniesz grozić tym nowym pełnoprawnym organizacjom co ?[/QUOTE]

Lec na policję, groźba, że hej....

Nie pohulacie, obiecuję....

A co do stowarzyszeń - ja nie poseł, ale nikt nie będzie zmieniał ustawy o stowarzyszeniach, w końcu to ostoja demokracji. Z pseudolami walczyć się będzie inaczej. Już wkrótce.

Czy pseudohodowcy naprawdę uważają, że im się uda?????

Nie uda się.... Przeciwnik mocniejszy....
I czegokolwiek nie napiszą nowe byty na dogo i tak mi się nic nie uleje - silniejsi zrobią, co trzeba - "Po owocach ich poznacie" jak mówił klasyk

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kahoona']Lec na policję, groźba, że hej....

Nie pohulacie, obiecuję....

A co do stowarzyszeń - ja nie poseł, ale nikt nie będzie zmieniał ustawy o stowarzyszeniach, w końcu to ostoja demokracji. Z pseudolami walczyć się będzie inaczej. Już wkrótce.

Czy pseudohodowcy naprawdę uważają, że im się uda?????

Nie uda się.... Przeciwnik mocniejszy....
I czegokolwiek nie napiszą nowe byty na dogo i tak mi się nic nie uleje - silniejsi zrobią, co trzeba - "Po owocach ich poznacie" jak mówił klasyk[/QUOTE]

w jakiej organizacji jest najwięcej pseudoli, że aż głowa boli to poczytaj
najpierw tam zrób porządki i potem wróc na forum
[URL]http://wyborcza.pl/1,76842,7021529,Producenci_rodowodow.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Joan od Wolanda']No właśnie, już owoce zaczynają dojrzewać... ;)

Bo nie wiem, co zrobią "silniejsi"...??? Ruszą z armatkami wodnymi???[/QUOTE]

Dadzą radę. Ktoś kto pisze prawo raczej da radę tym, którzy będą musieli go przestrzegać. Świerzbi mnie żeby napisac więcej, ale mi nie wolno, sorry.
Jestem jednak dobrej myśli. Władza jest władza. Pseudole to tylko zachłanne bydlaki. Nie ta liga.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...