Jump to content
Dogomania

Monia85

Members
 • Content Count

  784
 • Joined

 • Last visited

About Monia85

 • Rank
  Advanced Member
 • Birthday 10/24/1985

Converted

 • Biography
  Można określić to jednym słowem - HAWAŃCZYKOMANIAKIEM ;D A tak na poważnie osobą, która kocha psy wszelakiej maści, ale jak na razie moje serce zajęła jedna mała czarna kulka o wdzięcznym imieniu ARABELLA.
 • Location
  Lębork
 • Interests
  Kynologia; groomerstwo; biologia i etc...
 • Occupation
  Wyuczony: biolog, a pracująca w dużej hodowli krów mlecznych ;]
 1. W tym roku wystawy w Berlinie nie było, ale chyba dwa lata temu tam byłam i uważam, że była jedną z najlepiej zorganizowanych wystaw zagranicznych jakie zaliczyłam. Ogromne hale, świetna organizacja, duży parking i nie było problemu ze znalezieniem miejsca, hale dobrze wentylowane itp...
 2. Monia85

  CACIB Kielce 2013 - 9-10.11.2013

  [quote name='Aldona z Sosnowca']No właśnie,i powiedz,to były błękitne dogi czy czarne? I dlaczego nikt tego wydarzenia nie nagłośnił na samej wystawie??Z całą pewnośćią więcej osób by psa szukało! Ja się dopiero dowiedziałam na molosach,na wątku offowym w dodatku na DN.[/QUOTE] Samego zdarzenia z dogami nie widziałam. Toy przebiegł koło mnie gdy wypakowywałam się z auta, a stałam nie na parkingu wystawy tylko w uliczce niedaleko terenu targów.
 3. Monia85

  Potrzebny samiec dla suczki

  Nie ma czegoś takiego jak dopuszczanie ze względów zdrowotnych. Nie wiem skąd ta informacja, ale jeśli od weterynarza to go zmień. Od kiedy ciąża i poród dla suki to bułka z masłem i dzięki temu ma jej się stan zdrowia poprawić. Jeśli suczka niewystawowa to znaczy, że nie jest również psem hodowlanym, a takiego psa nie należy rozmnażać tylko sterylizować, aby wad potomstwu nieprzekazywać.
 4. Monia85

  CACIB Kielce 2013 - 9-10.11.2013

  Byłam świadkiem jak ten Toy ucieka po za teren wystawy w kierunku warsztatu samochodowego. Nie byłam w stanie go złapać, bo pedził jak kula. Był bardzo przerażony. Po wystawie szukałam tego psa wraz z właścicielką i nie udało się go odnaleźć.
 5. [COLOR=#000000]Witam, wybieram się do Kielc na wystawę (10.11 niedziela) mamy jedno wolne miejsce (ewentualnie dwa jeśli pieski będą małe).[/COLOR] [COLOR=#000000]Więcej informacji na priv lub tel. 509 900 073. Wyjazd jest z Lęborka przez Trójmiasto, możemy zabrać również osoby z trasy.[/COLOR]
 6. Monia85

  Progesteron

  A co z takimi wynikami: Cieczka zaczęła się 07.10, pierwsze badanie zrobiłam 11.10 - 0.27ng/ml, następne 14.10 - 1,67, 15.10 - 2,29 i zaskoczenie :crazyeye: 17.10 - 10,86. Z takim wynikiem kryłam 17,18 i 19. Czy dobrze zrobiłam? Nie za szybko? Wcześniejsze krycie było puste. z takim skokiem spotkałam sie pierwszy raz, nawet weterynarz był nieco zdziwiony.
 7. Monia85

  Bratysława 26-27.10.2013

  Czy ktoś wybiera się z Trójmiasta lub okolic. Ewentualnie pojechałabym swoim samochodem i mogłabym zabrać jedną osobę. Mam czas na zgłoszenie do 23.09
 8. Witam, wybieramy się do Wrocławia na wystawę (29.09 niedziela) mamy jedno wolne miejsce (ewentualnie dwa jeśli pieski będą małe). Więcej informacji na priv lub tel. 509 900 073. Wyjazd jest z Lęborka przez Trójmiasto, możemy zabrać również osoby z trasy.
 9. Jadę na tą wystawę z Lęborka. Trasa przebiega przez Trójmiasto, więc mogę zabrać kogoś na tą wystawę - jedną osobę z większym psem lub dwie z małymi.
 10. Monia85

  Rudawo-różowe plamy na pysku jak się ich pozbyć?

  Ja zamówiłam Wonder Blok i jest poprawa. Co prawda moja ma mocno pyszczek przebarwiony, ale teraz jest co raz lepiej. Osobiście mam wrażenie, że działa bardziej intensywnie niż szampon wybielający. Ogólnie te produkty bardzo lubię, bo mi nie niszczą szaty, a u moich długowłosych psów to bardzo ważne.
 11. Monia85

  Nowa Ustawa. WALCZYMY Z PSEUDOHODOWCAMI !!!

  Nie rozumiem postępowania Inspekcji. Ja za to znam przypadek, że chcieli dowalić hodowcy krów, bo nie miał umywalek co kilka boksów dla krów, a przy hodowli psów może stać po kostki w gó.... i nic złego nie widzi w tym :angryy:
 12. Monia85

  CAC-Włocławek, 9-10.03.2013 r.

  Jadę w sobotę do Włocławka z Lęborka (przez Trójmiasto). Mogę zabrać jedną osobę z małym psem. ewentualnie jeśli ktoś jedzie i mam miejsce dla dwóch osób i dwóch małych psów to się z chętnie z kimś zabiorę.
 13. Monia85

  Loco

  Śliczny młodzieniec. Ten irokez jest cudowny :lol:. To teraz tylko czekać na spotkanie towarzyskie podczas wystawy klubowej w Opolu.
 14. Monia85

  Pielęgnacja Hawańczyka - Fryzjer Warszawa

  [quote name='Cezus80']Zgadzam sie z MONIĄ ja również stosuje te szczotki no może poza ta z Nylonem ( tu mam MASONa szczotkę -ale nie używam jej zbyt często) Co do grzebieni to kwestia przyzwyczajenia ja preferuje te bez rączki ale tak jak pisałam pewnie dlatego ze od początku takimi czesałam ;)[/QUOTE] Ja też mam z Masona, ale cena jest powalająca :lol:
 15. Monia85

  Pielęgnacja Hawańczyka - Fryzjer Warszawa

  Dla mnie osobiście są lepsze duże szczotki (ja mam cztery i i chyba 8 grzebieni-jak to piszę to sama się dziwie, że tyle mam, ale o dziwo wszystkie wykorzystuję :evil_lol:). Ale taka podstawa to według mnie dwie szczotki(tu już musisz wybrać miedzy miękką, a twardszą) i dwa grzebienie. Włos u moich jest jedwabisty i ja nie muszę się tak siłować z rozczesywaniem, ale mam dwa rodzaje i soft i zwykłą. Ta z nylonem to inna bajka, ale się przydaje już po rozczesaniu. 1. [URL]http://germapol.istore.pl/pl,product,8912311,maxi,pin,duza,owalna,szczotka,z,krotkimi,pinami,soft,wyjtkowo,miekka.html[/URL] 2. [URL]http://germapol.istore.pl/pl,product,8912130,maxi,pin,duza,owalna,szczotka,z,krotkimi,pinami,20mm.html[/URL] 3.[URL]http://germapol.istore.pl/pl,product,8944308,maxi,pin,duza,owalna,szczotka,z,naturalnego,wlosia,polczonego,z,nylonem.html[/URL] Jeśli chodzi o grzebienie to najlepiej mieć przynajmniej te dwa: 1.[URL]http://germapol.istore.pl/pl,product,3624473,oryginalny,grzebien,greyhound,duzy.html[/URL] 2.[URL]http://germapol.istore.pl/pl,product,1311567,grzebien,spratts,nr,72,gesty,wersja,long.html[/URL] (to jest wersja long, z grzebieniami jest o tyle problem, że musi dobrze leżeć w ręce, aby praca nie była uciążliwa, ja mam zwykły i jakoś idzie, ale przy dłuższej pracy pewnie wolałabym long - jak masz możliwość wypróbować u kogoś to lepiej to zrobić przed zakupem).
×