Jump to content
Dogomania

kiwiadams

Members
 • Content Count

  131
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by kiwiadams

 1. usuń nazwisko ze screenu i zamaluj zdjęcia
 2. Może ma ale w innej organizacji/stowarzyszeniu :)
 3. kiwiadams

  Bestialskie postrzelenie berneńczyka

  Czyli nigdy nie spuszczasz swojego psa ze smyczy ? tak mamy to rozumieć ?
 4. kij w mrowisko jednym słowem. Ostatnio w TTV w psich adopcjach było o wysyłce do Niemiec kierownik/dyrektor schroniska w celestynowie nie chciał wyadoptowac psów Polakom bo były już "zamówione" do Niemcowni. Normalnie nóż się w kieszeni otwiera jak to czytamy. Warto by zainteresować uwagę TVN tym tematem.
 5. kiwiadams

  Uwaga weterynarz Michał Polak Katowice Ligota!

  Jak z tymi wynikami z Wrocławia i Szwajcarii ? Mamy połowę maja a w temacie cisza.
 6. kiwiadams

  Uwaga weterynarz Michał Polak Katowice Ligota!

  coś w temacie słychać już po majówce ?
 7. kiwiadams

  Wylew u suczki

  pakuj psa do auta i zasuwaj do kliniki choćby to było 150km drogi. Drogi sa puste nie ma ruchu i korków więc przy dobrych lotach możesz być w klinice w czasie poniżej 1,5h. Pies potrzebuje pomocy TERAZ nie jutro. Nie podawaj leków przeciwbólowych ludzkich bo zaszkodzisz i to bardzo.
 8. kiwiadams

  Wylew u suczki

  pakuj psa w samochód/ (auto z kierowca musisz wyciągnąć z pod ziemi) i zasuwaj do kliniki całodobowej choćby była 2 w nocy. Im szybciej pies dostanie leki i fachową pomoc tym ma większe szanse. chodzi o diagnostyke i podanie środków obniżających ciśnienie śródczaszkowe o ile jest taka potrzeba. Równie dobrze może to nie być wylew a poczatki babeszji w wersji neurologicznej lub innego diabelstwa. W takich przypadkach [B]bardzo liczy się czas[/B]. jakbyś nie miała wyjścia z transportem [URL]http://mapapomocy.dogomania.pl/[/URL] tutaj szukaj pomocy.
 9. kiwiadams

  Uwaga weterynarz Michał Polak Katowice Ligota!

  btw to by the way. Postaraj się wyciagnąć taką opinię np zdjęcie jpg kartki. na razie info nie potwierdzone
 10. kiwiadams

  Uwaga weterynarz Michał Polak Katowice Ligota!

  a jakie szczepionki wysokiego ryzyka podał ? na pewno wpisał w książeczce nazwę, podaj a uwiarygodnisz swój wpis, bo teraz pachnie to nagonką konkurencji:mad:
 11. może łatwiej by było o materiały budowalne np. rury na słupki, beton, siatka
 12. kiwiadams

  Co sądzicie o multikulturowości?

  multikulti wychodzi bokiem w Niemczech i we Francji.. Swoja droga jadąc do krajów muzułmańskich nie latam w bikini mimo upału
 13. kiwiadams

  Weterynarz TORUŃ, dysplazja

  gdzie kupiłaś pieska ?
 14. kiwiadams

  Nowa Ustawa. WALCZYMY Z PSEUDOHODOWCAMI !!!

  e-e różnicowanie na związkowe i niezwiązkowe nie ma sensu. problem jest inny są hodowle złe związkowe i niezwiązkowe, tylko że związkowe dostają [URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Handicap"]handicup[/URL] mimo poważnych zastrzeżeń.Nie popieram pseudo ale też zwalczam pseudozwiązkowe....
 15. kiwiadams

  Royal mnie ostatnio wkurzył

  cholera wygląda to tak jakby jakiś syf (jakieś płyny procesowe np. olej hydrauliczny) dostawał się na procesie produkcji... Nic to napisz kiedy kupiłaś karmę i o ile masz jeszcze worek spisz z niego numery i napisz w tym wątku. Ja swojego przypadku nie zostawię od tak. BTW. Ma ktoś może dostęp do spekrometru lub chromatografu ?
 16. kiwiadams

  Nowa Ustawa. WALCZYMY Z PSEUDOHODOWCAMI !!!

  Tutaj nie chodzi o likwidację wizyt czy wykasowanie umów. Tylko chodzi o stworzenie normalnych warunków akceptowalnych przez społeczeństwo. Obecnie odbiór DT i adopcji jest skrajnie negatywny znikąd to się nie wzięło. Zapracowały na to osoby chcące najlepiej dla psów, pouczające, wiedzące najlepiej,nie szanujące drugiego człowieka. Szczególnie fanatycy są źle odbierani i niepożądani. Takie są smutne fakty. Jest to poważny problem który skutecznie blokuje możliwości adopcyjne. Dotyczy to sporej grupy osób działających w DT i wolontariacie. [B]To Trzeba zmienić.[/B]
 17. kiwiadams

  Nowa Ustawa. WALCZYMY Z PSEUDOHODOWCAMI !!!

  Masz rację tylko jest "mały" myk. Jak ktoś obcy pyta mnie o metraż mieszkania, ile czasu przebywam w domu, czy stać mnie na to a tamto, to mam głupie wrażenie że ktoś robi ankietę kogo okraść - tak podświadomie. To zniechęca bardzo. Negatywny wizerunek wytworzony na początku kontaktu bardzo ciężko odkręcić. To psychologia człowieka. To że tobie to pasuje, ok. Tylko że podejrzewam ok 80% innych ludzi nie. Wystarczy zajrzeć do ankiet typowych statystycznych, ponad 80% ludzi odmawia podania danych na temat zarobków, posiadanego mienia, mieszkania,nie wspominając już o sekretach życia domowego, lub zwyczajnie kłamie w ankietach. A to ankiety anonimowe... Po prostu tacy ludzie na tego typu pytania reagują wręcz furią. Nie dziwię im się. Dlatego myślę że łagodząc charakter pytań i sposób zdobywania informacji można znacznie zwiększyć ilość adopcji poprawiając jednocześnie stosunek udanych do nie udanych. Równie ważne jest samo podejście wolontariusza do osoby. Czy wiecie że pierwsze kilka sekund kontaktu wzrokowego, czy ton głosu decyduje o całym finale rozmowy ? Negatywne nastawienie można wyczuć podświadomie od razu i może ono zniweczyć nawet najlepszą szansę adopcyjną. Wolontariusz powinien być partnerem w adopcji nie nadzorcą. Nadzór=Władza Człowiek nie lubi być pod czyjąś władzą. Zresztą wielokrotnie ta władza jest nadużywana w celu inwigilacji/nachodzenia/szpiegowania adoptującego a to już jest etycznie i moralnie naganne. I zdarza się bardzo często. Trzeba otworzyć oczy i przyjąć ludzi taki jakimi są . Przygotowywać adopcje dla ludzi czyli dla tego 60% społeczeństwa zainteresowanego psem. Nie dla 1%który przemilczy wszystkie "upokorzenia". Zakładając hipotetycznie 6000 adopcji rocznie w skali kraju obecnie, można by pomóc co najmniej 36.000 psów. Niemożliwe? liczby nie kłamią. Można tylko trzeba trochę wyjść do ludzi i zobaczyć w nich człowieka. Nie potrzeba do tego ustawy.
×