Jump to content
Dogomania

kiwiadams

Members
 • Content Count

  131
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by kiwiadams

 1. opowiemy wam historię o smyczy-zabójcy. Piesek uciekł dziewczynce na spacerze wystraszył się głośnej petardy. Dziewczynka wypuściła smycz automatyczną z ręki. Pies uciekał przed siebie kilka kilometrów znaleźliśmy go przypadkiem na monitoringu fabryki po kilkudziesięciu godzinach. pies był przywiązany do znaku drogowego z mordą na ziemi w słońcu w 30 stopniowym upale. Życie zawdzięcza ochroniarzowi który przełączył kamery aby podglądnąć jakieś prace na obiekcie. Myśleliśmy że psa ktoś po prostu przywiązał. Jednak po odtworzeniu filmu z monitoringu widać jak pies biegnie ciągnąc automat za sobą dobiega do znaku trochę się kręci i zaczepia automatem o znak krzyżując linkę w smyczy. Reszta to beznadziejne próby uwolnienia się ze śmiertelnej pułapki. Pies siedział na słońcu ze smyczą mającą 10 cm luzu przez kilka h w pełnym słońcu. Został uratowany w ostatniej chwili, trafił do włascicielki (był chip) Uważajcie na kształt raczki tak aby była obła i uniemożliwiała zahaczenie o cokolwiek.
 2. Pragniemy podnieść kolejny problem - są nimi ekrany akustyczne przy drogach. bezdomny pies/ wiejski pies gdy trafi pomiędzy te budowle ląduje w prawdziwej matni. Nie wie jak się wydostać i biega po jezdni nie mając szans na ucieczkę do czasu aż nie zostanie rozjechany.:shake: Taki ekran bez wyjscia ciągnie sie setki metrów tworząc klatkę smierci dla psiaka. Prawdziwy dramat rozgrywa się dzień w dzień na trasie S8 Piotrków -Warszawa gdzie dziesiątki psów leżą na poboczach właśnie w okolicach ekranów. Coś z tym trzeba zrobić bo niezabezpieczona siatką trasa z ekranami w okolicach miasteczek i wsi to prawdziwa pułapka na psy. tym gorsza że pies złapany w "ekrany" przebiega przez jezdnię do skutku, aż nie zostanie potrącony. spotykaliśmy wiele psów przy drogach w Polsce ale takiego pogromu i takiej skali jak przy ekranach na s8 to dawno nie widzieliśmy.
 3. usuń nazwisko ze screenu i zamaluj zdjęcia
 4. ale można być członkiem organizacji w innym kraju gdzie nie mają zastosowania przepisy zkwp.
 5. Może ma ale w innej organizacji/stowarzyszeniu :)
 6. [quote name='Vectra']. Inna kwestia to taka , że jeśli pies ma robale , to szczepionka na rymplał się zda .... Więc jeśli pies nie jest odrobaczany regularnie, to szkoda kasy na szczepienie. [/QUOTE] Skuteczność szczepienia p/k wściekliźnie nie ma nic wspólnego z regularnym odrobaczaniem. Nawet jak pies będzie miał robale to i tak zostanie uodporniony.
 7. kiwiadams

  Bestialskie postrzelenie berneńczyka

  Czyli nigdy nie spuszczasz swojego psa ze smyczy ? tak mamy to rozumieć ?
 8. kiwiadams

  Bestialskie postrzelenie berneńczyka

  wysyłaj do pzł [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] ponadto do ambasady szwajcarii, [email][email protected][/email] (im więcej mejli tym lepiej). [B]Warto by było aby ktoś przetłumaczył tekst z pierwszego postu na niemiecki i wysłał z linkami do albumu na facebook'u do szwajcarskich gazet i telewizji, szczególnie brukowców typu bild (oni się karmią takimi newsami).[/B]
 9. kiwiadams

  Bestialskie postrzelenie berneńczyka

  koniecznie załączajcie link do zdjęcia, to zdjęcie porusza.
 10. [quote name='blue.berry']malawaszka - Metacan można podawać w zastrzykach podskórnych - o wiele bezpieczniej niż doustnie. jak ktoś ma nadwyżke kasy to świetnym lekiem przeciwzap-przeciwból jest Onsior (tabletki i zastrzyki, my podajemy w tabletkach)[/QUOTE] cytując [URL="http://www.ema.europa.eu/docs/pl_PL/document_library/EPAR_-_Summary_for_the_public/veterinary/000127/WC500067754.pdf"]ulotkę[/URL] onsior: "Należy zachować ostrożność podczas leczenia kotów lub psów, u których stwierdzono zaburzenia funkcji [B]serca [/B]lub nerek oraz kotów,"
 11. kiwiadams

  Husky nie je od tygodnia prawie nic proszę o pomoc

  RTG + Gastroskopia + dokładna diagnostyka jelita grubego. Możliwe że to ciało obce (drzazga w jelicie)
 12. kij w mrowisko jednym słowem. Ostatnio w TTV w psich adopcjach było o wysyłce do Niemiec kierownik/dyrektor schroniska w celestynowie nie chciał wyadoptowac psów Polakom bo były już "zamówione" do Niemcowni. Normalnie nóż się w kieszeni otwiera jak to czytamy. Warto by zainteresować uwagę TVN tym tematem.
 13. kiwiadams

  Uwaga weterynarz Michał Polak Katowice Ligota!

  Jak z tymi wynikami z Wrocławia i Szwajcarii ? Mamy połowę maja a w temacie cisza.
 14. kiwiadams

  Uwaga weterynarz Michał Polak Katowice Ligota!

  coś w temacie słychać już po majówce ?
 15. kiwiadams

  Wylew u suczki

  Bardzo nam przykro, współczujemy.
 16. kiwiadams

  Wylew u suczki

  pakuj psa do auta i zasuwaj do kliniki choćby to było 150km drogi. Drogi sa puste nie ma ruchu i korków więc przy dobrych lotach możesz być w klinice w czasie poniżej 1,5h. Pies potrzebuje pomocy TERAZ nie jutro. Nie podawaj leków przeciwbólowych ludzkich bo zaszkodzisz i to bardzo.
 17. kiwiadams

  Wylew u suczki

  pakuj psa w samochód/ (auto z kierowca musisz wyciągnąć z pod ziemi) i zasuwaj do kliniki całodobowej choćby była 2 w nocy. Im szybciej pies dostanie leki i fachową pomoc tym ma większe szanse. chodzi o diagnostyke i podanie środków obniżających ciśnienie śródczaszkowe o ile jest taka potrzeba. Równie dobrze może to nie być wylew a poczatki babeszji w wersji neurologicznej lub innego diabelstwa. W takich przypadkach [B]bardzo liczy się czas[/B]. jakbyś nie miała wyjścia z transportem [URL]http://mapapomocy.dogomania.pl/[/URL] tutaj szukaj pomocy.
 18. kiwiadams

  Uwaga weterynarz Michał Polak Katowice Ligota!

  btw to by the way. Postaraj się wyciagnąć taką opinię np zdjęcie jpg kartki. na razie info nie potwierdzone
 19. kiwiadams

  PETA zabija tysiace zwierzat

  [quote name='LadyS']Nigdy żadna z tych rzeczy mi się nie zdarzyła ani mnie nie dotyczyła, choć wydaję psy od kilku ładnych lat. Co więcej - trafiali się zwykle ludzie, którym wszystko szło normalnie wyjaśnić i którzy w końcu sami przyznawali, że nie dziwią się, że tak się sprawdza dom adopcyjny. Jeśli komuś nie podoba się branie psa z DT - są schroniska, w których trzeba pokazać jedynie dowód. Ja się z niechęcią ludzi do wizyta pa/umów nie spotkałam.[/QUOTE] Tak ale jak czytam twoje posty to są one normalne wiec jest wysokie prawdopodobieństwo że w życiu realnym jesteś osobą normalną. wiele razy miełem nieprzyjemnośc widzieć jak "wariatki" przeprowadzają adopcję, kończyło się z reguły na wyrzuceniu z wolontariatu. Niedzwiedzia przysługa wykonana przez takie osoby niesie się w społęczeństwie szerokim echem wszak zła nowina i plotka ma wirusową zdolność rozprzestrzeniania. Kiedyż już to było pisane wystarczy że 3% społeczeństwa przygarnie psa. Problem bezdomności rozwiązany :razz: Nierealne ? Dziś na adopcję w obecnych ramach zgadza się mały odsetek z tych 3%.
 20. kiwiadams

  PETA zabija tysiace zwierzat

  mając na myśli kretyński system adopcji : niedopuszczalne wchodzenie z butami w czyjeś prywatne życie. Bardzo wiele osób ze mną również sobie tego nie życzy. konieczność podpisywania bubli prawnych (nikt szanujący swoje zdrowie nie podpisze umowy mogącej skutkować zlicytowaniem majątku na rzecz leczenia psa). Nadgorliwość na wizytach PA skutkująca rezygnacją z adopcji (jak widzi ktoś wariatkę to się trzyma z daleka) Torpedowanie adopcji w schronach przez "wolontariuszy" tak aby wyadoptować psa przez fundacje (wiadomo po co) Zwykły zjadacz chleba szanuje swoją prywatność i spokój. Przesadna ingerencja w ten mir jest odbierana bardzo negatywnie. Brak kultury i awanturnictwo działaczy. Dlatego ludzie idą do pseudo lub do hodowli - chcą mieć święty spokój. Psy czekają , a sporo osób rzekomo twierdzi że pomaga zwierzętom :| No i na koniec system finansowania tego np. fundacja od kuby nie dostała zgody na zbiórkę 1% bo... przeczytajcie sami na ich stronie tłumaczenie... To nie napawa optymizmem. Jest to chore.
 21. kiwiadams

  Uwaga weterynarz Michał Polak Katowice Ligota!

  no dobra ale gdzie opinia ze Szwajcarii i Wrocławia o której pisałaś ? btw skontaktuje się z tym doktorem.
 22. kiwiadams

  Uwaga weterynarz Michał Polak Katowice Ligota!

  To winna jest w takim razie szczepionka a nie weterynarz, prawda ? Skoro szczepionka jest fe to podaj jakieś linki do artykułów na ten temat. Swoja drogą mógłbyś skutecznie domagać się wycofania produktu z rynku interweniując w [URL]http://www.gif.gov.pl[/URL] oraz [URL]http://www.vetpol.org.pl/[/URL] skoro są takie doniesienia o ile są prawdziwe. Skoro maluchy były badane we wrocławiu i szwajacarii ktoś się pod tym podpisał sporządzając opinię lekarską. To co piszesz to bardzo poważne zarzuty. Fajnie by było jakbyś zeskanował taką opinię (z usunięciem swoich danych osobowych)i umieścił ją tutaj. Byłoby to jasne ostrzeżenie dla innych poparte dowodami.
 23. kiwiadams

  Uwaga weterynarz Michał Polak Katowice Ligota!

  a jakie szczepionki wysokiego ryzyka podał ? na pewno wpisał w książeczce nazwę, podaj a uwiarygodnisz swój wpis, bo teraz pachnie to nagonką konkurencji:mad:
 24. kiwiadams

  Waga kilkudniowych szczeniąt

  tylko że link cały czas wskazuje na stronę z wirusami :/ zresztą dość wrednymi
 25. może łatwiej by było o materiały budowalne np. rury na słupki, beton, siatka
×