Jump to content
Dogomania

Klub Wytrwałych Baloniarek - Razem możemy odnosić sukcesy:)


Igiełka

Recommended Posts

Ważne!

Cyt."Od paru miesięcy krąży informacja o nosówce w Radysach.
Sprawa zamiatana pod dywan, bo ratujecie stamtąd psy. A te psy trafiają nie tylko do osób prywatnych, często też do hoteli, schronisk, przytulisk. Nie można ratować jednych psów kosztem drugich. Nie tędy droga.
Mało Wam parwo w schroniskach ? A parwo przy nosówce to pikuś. Skutek: chore psy i skażony teren. Pisała o tym FOS, ale nikt tematu nie podjął.
Według wetów, z którymi rozmawiałam, wszędzie jest odmiana płucna, chorują nawet psy dorosłe, szczepione novibacem, albo biocanem.
Nie mam zamiaru się temu dłużej przyglądać bezczynnie i czekać, czekać, aż rozleje się epidemia na całą Polskę.
W poniedziałek zawiadamiam o całej sytuacji właściwego, powiatowego i wojewódzkiego weta oraz Izbę Lek. Wet."

Link to comment
Share on other sites

Ważne!

Cyt."Od paru miesięcy krąży informacja o nosówce w Radysach.
Sprawa zamiatana pod dywan, bo ratujecie stamtąd psy. A te psy trafiają nie tylko do osób prywatnych, często też do hoteli, schronisk, przytulisk. Nie można ratować jednych psów kosztem drugich. Nie tędy droga.
Mało Wam parwo w schroniskach ? A parwo przy nosówce to pikuś. Skutek: chore psy i skażony teren. Pisała o tym FOS, ale nikt tematu nie podjął.
Według wetów, z którymi rozmawiałam, wszędzie jest odmiana płucna, chorują nawet psy dorosłe, szczepione novibacem, albo biocanem.
Nie mam zamiaru się temu dłużej przyglądać bezczynnie i czekać, czekać, aż rozleje się epidemia na całą Polskę.
W poniedziałek zawiadamiam o całej sytuacji właściwego, powiatowego i wojewódzkiego weta oraz Izbę Lek. Wet."

Też czytałam ten wpis na FB i się zgadzam 

Link to comment
Share on other sites

A ja nic nie wiedziałam o nosówce w Radysach :-(.

cytuję post z Fundacji Bernardyn Fundacja Zwierząt Skrzywdzonych 9-01; "wieści z fundacji niezbyt optymistycznie. Wrzuciliśmy info kilka dni temu, ale skasowaliśmy, bo nie wiemy, czy pisać. Ale może lepiej napisać. Wprowadziliśmy wirusa do naszego przytuliska w Kajetanowicach. Prawdopodobnie od Birmy lub Piotrka. Pisaliśmy wcześniej, że jest podejrzenie choroby wirusowej od psów zabieranych z jednego schroniska, ale z facebook trudno dyskutować. Otóż mamy wirusa pochodnego od nosówki i wprowadzamy na okres 6 miesięcy ścisłą kwarantannę w Kajetanowicach. Nie przyjmujemy żadnych psów i nie przyjmujemy żadnych odwiedzin. Z Kajetanowic do hospicjum w Anielinie nie będzie przejeżdżał żaden pies i nie będzie kontaktu między opiekunkami. Sprawa jest poważna. Wiemy, że podobne sprawy mają miejsce w innych skupiskach psów w Polsce.Objawy u psów: wysoka gorączka. zaatakowane płuca, wydzielina ropna z nosa. Słabe osobniki zagrożenie życia. W wymazach laboratoryjnych wyodrębnione wirusy. Cza wylęgu ok 5 dni. Czas leczenia 4-5 tygodni."

Link to comment
Share on other sites

cytuję post z Fundacji Bernardyn Fundacja Zwierząt Skrzywdzonych "11-01; wieści z fundacji: ustępują w naszych Kajetanowicach objawy choroby psów. Kubuś, który był w najbardziej kiepskim stanie już chodzi samodzielnie. Pozostała siódemka coraz lepiej. Zadziałały leki i oddychamy spokojnie. Wirus dotknął nasze przytulisko delikatnie i nie zdążyliśmy ogłosić stanu wojennego. Za to wichura położyła nam kilka godzin temu znowu część drewnianej zagrody i nie ma na razie prądu. Podtrzymujemy jednak nie przyjmowanie i nie wydawanie w Kajetanowicach psów oraz brak odwiedzin do odwołania. W Anielinie nie ma nic niepokojącego i na razie zapraszamy tutaj."

Link to comment
Share on other sites

Z Radys wyjechało ponad 60 psów. U żadnych innych (w DS, DT czy hotelach), z wyjątkiem tych do bernardynów nie pojawiły się takie objawy - psy są zdrowe. Może to jednak nie psy z Radys były nosicielami?...

Jeżeli to jest pewne, to chyba trzeba napisać tym bernardynom, bo może dzięki temu wytropią, skąd to cholerstwo jest.

A może jednak z Radys, tylko z któregoś konkretnego kawałka boksów...?

Nie znam się na sposobach i zakresie roznoszenia...

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli to jest pewne, to chyba trzeba napisać tym bernardynom, bo może dzięki temu wytropią, skąd to cholerstwo jest.

A może jednak z Radys, tylko z któregoś konkretnego kawałka boksów...?

Nie znam się na sposobach i zakresie roznoszenia...

Lena, psy mialy robione badania krwi na tej podstawie stwierdzono wirusa nosówki, tu chodzi tylko o to ,zeby uwazac jak wprowadza sie psa do stada, bierzemy psiaki o ktorych nic nie wiemy, albo mowi sie nam nie calą prawde, stad np. bardzo często u psiakow stwierdza się swierzb, zapalenie skory, gronkowca. To ten przysłowiowy " balon".
Tu nie chodzi o straszenie , ani o sensację. Chodzi o to ,ze jak ktos zauwazy u swojego podopiecznego takie objawy jak wyzej opisane to ,zeby wziąl pod uwagę mozliwość, ze jest chory na nosówkę.

Link to comment
Share on other sites

Lena, psy mialy robione badania krwi na tej podstawie stwierdzono wirusa nosówki, tu chodzi tylko o to ,zeby uwazac jak wprowadza sie psa do stada, bierzemy psiaki o ktorych nic nie wiemy, albo mowi sie nam nie calą prawde, stad np. bardzo często u psiakow stwierdza się swierzb, zapalenie skory, gronkowca. To ten przysłowiowy " balon".
Tu nie chodzi o straszenie , ani o sensację. Chodzi o to ,ze jak ktos zauwazy u swojego podopiecznego takie objawy jak wyzej opisane to ,zeby wziąl pod uwagę mozliwość, ze jest chory na nosówkę.

 

a najlepiej, żeby zdawać sobie sprawę z ryzyka

i świadomie się decydować

 

ja np. wzięłam na dt kota z interwencji, za pośrednictwem fundacji, odbierałam z lecznicy - i nikt - NIKT nie poinformował mnie o - grzybie, świerzbie, pchłach..

a mam naprawdę dużo zwierzat pod opieka i wszystkie one, oraz ja i TZ, jesteśmy zagrożeni zarażeniem tym grzybem

 

gdybym wiedziała - albo bym nie podjęła ryzyka, albo zorganizował izolowane pomieszczenie, nie wiem..

ale wiem, że powinna być jasność, jesli sa chocby podejrzenia, powinien byc potencjalny dt czy hotel poinformowany

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...