Jump to content
Dogomania

Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt


JJD

Recommended Posts

[B]Pierwsze czytanie obywatelskiego[/B] projektu ustawy o ochronie zwierząt (druk nr [URL="http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/PrzebiegProc.xsp?nr=26"]26[/URL])
- uzasadnia przedstawiciel Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej Cezary Wyszyński. Druk nr. 26 to właśnie ten projekt!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aga7777']No jak skąd? Przecież specjalnie dlatego wkleiłam ten drugi link .4 punkt![/QUOTE]
Oj tak przepraszam :) CHoć sądzę, że maja służbę zdrowia na głowie i może im to umknąc z barku czasu.
Po drugie faktycznie.. nie jest zawarte pojęcia hodowli a to bardzo ważne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aga7777'][B]Pierwsze czytanie obywatelskiego[/B] projektu ustawy o ochronie zwierząt (druk nr [URL="http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/PrzebiegProc.xsp?nr=26"]26[/URL])
- uzasadnia przedstawiciel Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej Cezary Wyszyński. Druk nr. 26 to właśnie ten projekt![/QUOTE]

uzasadniać będzie Monika Nowicka Z TOZ

Link to comment
Share on other sites

mam nadzieje ze jesli chodzi o ZUS to nie beda to składki w takij wysokosc jak placa ludzie prowadzacy normalna działalnosc gospodarcza w wysokosci okolo 800 zł za mc przeciez nik nie wytrzymałby takich kosztów . Oczywiscie popieram ustawe ale podatek i ZUS powinien byc :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Issa']Myslisz się. Jest jeszcze obowiązkowy podatek od posiadania każdego psa, który się co roku odprowadza do gminy ![/QUOTE]
[quote name='pudelek78']Mylisz się. Podatki płacą nie tylko hodowcy[/QUOTE]
[quote name='Ciucik']Są 2 rodzaje podatku od psów:[B]lokalny[/B] od psów ten wg uznania pobiera gmina i trafia do jej kasy (co roku zmienia sie jego wartość,nie są to jakieś wielkie kwoty) a w niektórych miastach gminach w ogóle zrezygnowano z jego pobierania i te wszystkie podatki na mocy [B]Ustawy o podatku dochodowym od osób[/B] [B]fizycznych [/B] dotyczące hodowli jako działalności gospodarczej lub [B][I]o[I]podatkowania[/I] dochodów z [I]działów specjalnych produkcji rolnej[/I]. [/I][/B][/QUOTE]
Sprawdziłem i już z całą pewnością twierdzę, że w Polsce [U]podatek od posiadania psa[/U] obowiązywał do 31 grudnia 2007 r. Od 1 stycznia 2008 r. podatek ten został zniesiony. Zatem, na dziś podatki związane z psami płacą wyłącznie ludzie prowadzący hodowlę psów rasowych.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='farabutto']Sprawdziłem i już z całą pewnością twierdzę, że w Polsce [U]podatek od posiadania psa[/U] obowiązywał do 31 grudnia 2007 r. Od 1 stycznia 2008 r. podatek ten został zniesiony. Zatem, na dziś podatki związane z psami płacą wyłącznie ludzie prowadzący hodowlę psów rasowych.[/QUOTE]
U nas jest obowiązkowy tak samo jak czipowanie każdego psa. !

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kahoona']uzasadniać będzie Monika Nowicka Z TOZ[/QUOTE]
Obywatelski projekt jest bardzo ważny, a czy zechciałabyś ocenić szanse na jego przyjęcie w tej kadencji? I od kiedy faktycznie mógłby wejść w życie? 2013 - 2014 r.?
[quote name='Issa']U nas jest obowiązkowy tak samo jak czipowanie każdego psa. ![/QUOTE]
Sprawdź proszę w gminie. [U]Na 100% nie ma podatku[/U] od posiadania psa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='farabutto']Obywatelski projekt jest bardzo ważny, a czy zechciałabyś ocenić szanse na jego przyjęcie w tej kadencji? I od kiedy faktycznie mógłby wejść w życie? 2013 - 2014 r.?[/QUOTE]

Nie jestem w stanie, trwaja różne rozmowy, ale akurat na wielka politykę mamy niewielki wpływ. Ta ustawa ma dużo błędów, jest niezgodna z kilkoma dyrektywami UE, niestety.
Wiem, że opinia strony rządowej jest negatywna - to nie najlepiej.

Pocieszające jest to, że ma szanse trafić do komisji, bo temat zwierzęcy jest nośny medialnie.

Poza tym jest niepisany zwyczaj, że projektów obywatelskich nie odrzuca się w pierwszym czytaniu jeśli nie są zbyt kontrowersyjne politycznie - ten nie jest więc jest nadzieja.

Na pewno wiem że PSL bedzie przeciw. Co do reszty - pojęcia nie mam - jutro są posiedzenia klubów i pewnie tam podejmowane będą decyzje.
Trzymajcie kciuki.

Link to comment
Share on other sites

Sprawdź proszę w gminie. [U]Na 100% nie ma podatku[/U] od posiadania psa.[/QUOTE]
[URL]http://bip.um.poznan.pl/bip/public/bip/sprawy.html?co=opis&sp_id=1727[/URL] prosze!

Zmienili tylko nazwę z podatku na opłatę- jeden "pies" wychodzi i tak

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl']a jeszcze żeby te wpisy w książeczkach były poparte faktycznym podaniem tych preparatów, ale to juz zalezy od ludzkiej etyki.[/QUOTE]

U nas akurat jest jeden taki RASOWY WETERYNARZ i sam mi opowiadal,bo znamy sie dosc dobrze jak to jakis rolnik probowal mu wcisnac jakies 30 zl,zeby mu wypisal 7 ksiazeczek zdrowia,czyli pewno uzupelnil szczepienia BEZ SZCZEPIEN.Zlecial niemalze ze schodow weterynarii:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D az bylo glosno o tym:d
Coz-znajomych mam nerwowych:D
Żeby wszyscy tacy byli swiat bylby lepszy.
Sa ludzie i parapety-ale mysle,ze duzo tez jest niedoinformowanych.Trzeba jakiejs wiedzy w Polsce,niestety jest bardzo ograniczona.Jesli ktos sie interesuje tematem zwierzat-bo kocha je naprawde-to wszystko znajdzie,kazda informacje "wciagnie"jednym tchem.
A jesli nie to panuje slodka niewiedza.AZ MDLI CZASEM jaka slodka....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pantolini']Rozumiem Cię ale aby szczeniaki się na świecie mogły pojawić trzeba mieć ich rodziców ,a trzymanie suki np przez jakiś czas też kosztuje Np szczepienie przeciw wściekliźnie obowiązkowe to już 25 zł w mojej okolicy.Zresztą jak ktoś o psy dba to widać i zwrot kosztów według mnie może otrzymać jak ewidentnie nie dba to możesz zgłosić na policję.Według mnie takie stanowisko serwisu jest w porządku i chyba wszystkie serwisy łącznie z allegro powinny traktowac to jako wzór.Zarabianie na psach ma zwrot poniesionych kosztów to chyba dwie różne sprawy.Tym bardziej ,że serwis wprowadza ograniczenia co do liczebności .[/QUOTE]
Nikt nie musi rozmnazac, to i kosztow miec nie bedzie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kla.uduska']gryzonie, króliki, gady, płazy i ptaki nie są uwzględnione w ustawie. choć na forum szczurzym jest dyskusja czy szczury można podpiąć*pod "zwierzęta domowe" czy nie. choć niestety dalej one jako laboratoryjne figurują, a np króliki jako zwierzęta futerkowe.[/QUOTE]

coś się tu nie zgadza
robiąc interwencję w sprawie zwierząt gospodarskich podpieramy się ustawą o ochronie zwierząt, a nie przepisami rolniczymi
więc dlaczego np. papugi nie podejdą pod tą ustawę ( nie mówię tu o punktach dotyczących ściśle psów i kotów)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Issa']Sprawdź proszę w gminie. [U]Na 100% nie ma podatku[/U] od posiadania psa.
[URL]http://bip.um.poznan.pl/bip/public/bip/sprawy.html?co=opis&sp_id=1727[/URL] prosze!

Zmienili tylko nazwę z podatku na opłatę- jeden "pies" wychodzi i tak[/QUOTE]
Nieprawda, [U]to nie jest tylko zmiana nazwy[/U], to są zupełnie inne bajki. Podatek różni się od opłaty tak samo jak rencista różni się od rentiera.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='farabutto']Nieprawda, [U]to nie jest tylko zmiana nazwy[/U], to są zupełnie inne bajki. Podatek różni się od opłaty tak samo jak rencista różni się od rentiera.[/QUOTE]

Masz rację - nie ma podatku już od kilku lat. A opłatę wprowadzają tylko te gminy, którym się chce w to bawić, tak?

Link to comment
Share on other sites

Podatek od sprzedazy szczeniat-ok, ale z ZUSem w zyciu sie nie zgodze.
Wg mnie, byłoby to w duzym stopniu naciskanie na hodowce do mnozenia duzej ilości szczeniąt ( z czegos trzeba by było płacić do tego miesiac w miesiąc ). Pies to nie bułka w sklepie czy nie wiem, szampon, ze jest nazwijmy brzydko "produktem" codziennej lub czestej potrzeby. Takze nie mozna porównac pod tym katem hodowli psów bądx kotów do hodowli zwierzat mlecznych czy miesnych...
W takim wypadku utrzymały by sie jedynie duze hodowle-molochy,albo nowe "legalne pseudo" majace min 50 szt tzw stada podstawowego a pewnie i wiecej,w wieku produkcyjnym, gdzie suki rodza regularnie i raczej " na sztuke" niz na jakośc skojarzenia,a reproduktory kryją kazda suczke która tylko jest chetna wypłacić ekwiwalent za krycie... smutna i przerażająca perspektywa...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tascha']Podatek od sprzedazy szczeniat-ok, ale z ZUSem w zyciu sie nie zgodze.
Wg mnie, byłoby to w duzym stopniu naciskanie na hodowce do mnozenia duzej ilości szczeniąt ( z czegos trzeba by było płacić do tego miesiac w miesiąc ). Pies to nie bułka w sklepie czy nie wiem, szampon, ze jest nazwijmy brzydko "produktem" codziennej lub czestej potrzeby. Takze nie mozna porównac pod tym katem hodowli psów bądx kotów do hodowli zwierzat mlecznych czy miesnych...
W takim wypadku utrzymały by sie jedynie duze hodowle-molochy,albo nowe "legalne pseudo" majace min 50 szt tzw stada podstawowego a pewnie i wiecej,w wieku produkcyjnym, gdzie suki rodza regularnie i raczej " na sztuke" niz na jakośc skojarzenia,a reproduktory kryją kazda suczke która tylko jest chetna wypłacić ekwiwalent za krycie... smutna i przerażająca perspektywa...[/QUOTE]

Podatek i pełny ZUS powinna płacić każda osoba dla której hodowla jest jedynym źródłem dochodu. Jeśli ktoś ma jedną, dwie lub trzy suczki jest to tylko hobby, na pewno on i jego rodzina nie żyją tylko ze szczeniąt, które one urodzą. Jak żyje z ich małych miedniczek niech płaci. Ja pewnie będę mogła dopisać do obecnie prowadzonej działalności i nic się u mnie nie zmieni.

Link to comment
Share on other sites

I pomyśleć, że ta "niewinna" ustawa doprowadza do takich absurdów... Wygląda, jakby była uchwalana, w sposób godny forum: co komu wpadnie do głowy , bez przemyślenia możliwych konsekwencji.

Stowarzyszenia kynologiczne nie mają jasno uregulowanych praw, a Ustawa o stowarzyszeniach gwarantuje wolność zrzeszania się w różne związki. Oprócz ZKwP i PKPR jest jeszcze PFK, ZOND, KHRON, KMOS i wszystkie one działają na równych prawach. To są prywatne Stowarzyszenia na czele z ZKwP i istnieją w oparciu o pracę społeczną a nie biznes... Ale wszędzie znajdą się ci, którzy potrafią robić biznes... ( To tak na marginesie).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Joan od Wolanda']I pomyśleć, że ta "niewinna" ustawa doprowadza do takich absurdów... Wygląda, jakby była uchwalana, w sposób godny forum: co komu wpadnie do głowy , bez przemyślenia możliwych konsekwencji.

[/QUOTE]
Bo miało być pięknie a wyszło jak zawsze....

Link to comment
Share on other sites

Ja również jestem absolutnie przeciwna obowiązkowi prowadzenia działalności gospodarczej przez hodowców.
800zł/miesiąc to ogromny wydatek, a zyski z hodowli są często niewielkie, o ile nie zerowe czy minusowe wręcz.
Podatek od szczenięcia przecież jest- jest to obowiązek kupującego, aby go opłacić.

Jeśli wszedłby ZUS, wydaje mi się że przetrwałyby tylko wielkie hodowle, albo właśnie te kryjące co cieczkę, bo im by się jakoś opłacało.
Hodowle w których jest kilka psów nie przetrwałyby, bo często koszty poniesione na hodowlę przewyższają lub w niewielkim stopniu są przewyższane przez zyski.

i wiem co mówię bo sama jestem hodowcą.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...