Jump to content
Dogomania

Zamojskie psiaki szukają domów i miłości


Tola

Recommended Posts

Cztery lata temu moja tymczasia Sawana przeszła zespół przedsionkowy.Do tej pory przechyla głowę na prawą stronę.Była leczona encortonem,furosemidum aby zmniejszył się obrzęk.Trwało to ponad miesiąc.Czasami zdarzają się drgawki głowy ale to szybko mija,a także drganie powiek.Bardzo dobrze działa na te dolegliwości magnez.Podaję 1 tabletkę 1 xdz przez 2-3 dni.Ja mam możliwość obserwowania Sawany i zareagowania prawie natychmiast.Gdyby drgawki się utrzymywały przez np.dwie godziny to pędziłam bym do Legnicy ale na razie tak długich drgawek nigdy nie było.Konsultowałam magnez z dwoma wetami,potwierdzili,że z powodzeniem trzeba podać.

I jeszcze coś nie zawsze jest głowa przekrzywiona to zależy od samopoczucia Sawany.

Zulcia powinna wrócić do zdrowia przy prawidłowym leczeniu.

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

19 godzin temu, kajtek napisał:

Tolu wysłałam Ci PW i tam skopiowałam posty z wątku Ewa_Marta. Jej Rokuś przebył zespół przedsionkowy, Ewa dokładnie opisywała, jest też filmik z oczopląsem.

A my mocno trzymamy kciuki za Zuleńkę i ciepło pozdrawiamy <3

Dziękuje bardzo kajtek, poczytałam, mam nadzieję, ze Zulcia będzie tutaj dobrze leczona. Uszy ma zdrowe, więc przyczyna wystąpienia tych objawów nieznana:(

46 minut temu, Anula napisał:

Cztery lata temu moja tymczasia Sawana przeszła zespół przedsionkowy.Do tej pory przechyla głowę na prawą stronę.Była leczona encortonem,furosemidum aby zmniejszył się obrzęk.Trwało to ponad miesiąc.Czasami zdarzają się drgawki głowy ale to szybko mija,a także drganie powiek.Bardzo dobrze działa na te dolegliwości magnez.Podaję 1 tabletkę 1 xdz przez 2-3 dni.Ja mam możliwość obserwowania Sawany i zareagowania prawie natychmiast.Gdyby drgawki się utrzymywały przez np.dwie godziny to pędziłam bym do Legnicy ale na razie tak długich drgawek nigdy nie było.Konsultowałam magnez z dwoma wetami,potwierdzili,że z powodzeniem trzeba podać.

I jeszcze coś nie zawsze jest głowa przekrzywiona to zależy od samopoczucia Sawany.

Zulcia powinna wrócić do zdrowia przy prawidłowym leczeniu.

 

Dziękuję bardzo Anulka, w poniedziałek zapytam weta o ten magnez i czy juz można podawać (Zula ma od dzisiaj  leki doustnie). Drgawek nie miała; było przekrzywienie główki, przewracanie się no i oczopląs.  Dzisiaj wygląda dobrze, wrócił apetyt, nawet poszczekiwała. Oby to był tylko jednorazowy atak:(

 

Dziękuje Wam wszystkim za wsparcie, dobre myśli i słowa, na pewno łatwiej mi znosić te trudne dni.

Link to comment
Share on other sites

Chciałam tez powiadomić Was kochane, ze maluszek z lasu już złapany,  bezpieczny - przebywa obecnie w dt u Ewy(tej od Lusi ).

To determinacji Ewy zawdzięcza, ze nie został w tym lesie - Ewa jezdziła codziennie do niego (30 km), zostawiała jedzenie, bo wszystkie próby wyłapania psa nie przynosiły rezultatu.  Wreszcie udało się -  Maluszek gryzł, walczył,  ale Ewa nie poddała się.

W domu, kiedy strach minął, okazał się przytulakiem; był u weta, ma zrobione badania, wyjęte ponad 30 kleszczy.

Jak trochę się podtuczy to umawiamy kastrację i szukamy pilnie domu, bo u Ewy jest 3 psem....

Jeszcze w lesie

WP_20171011_12_28_00_Pro.jpg

 Juz u Ewy

V__1C40.jpg

V__7751.jpg

V__39B8.jpg

V__3B06.jpg

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, elik napisał:

Kochana malizna. Dobrze, że wreszcie dał się złapać. Wspaniałym człowiekiem jest Pani Ewa. Powiedz Jej Tolu, że ktoś z dogo jest nią zachwycony :)

Godna podziwu i najwyższego szacunku, jest determinacja, z jaką P. Ewa walczyła o tego maluszka. Przyłączam się do słów Eli i bardzo się cieszę, że piesek już bezpieczny !

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

I ja witam ślicznotkę. Jak te psiaki zmieniają się z chwilą wyjścia ze schronu. Widać po tym, jak bardzo źle znoszą warunki schroniskowe :(

EDIT

Nie wiem jak to się stało, że ten post tu się znalazł.  Pisałam to na wątku suni Abra, którą zaopiekowała się o37.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 16.10.2017 o 20:56, Alaskan malamutte napisał:

Kochani, Zulcia, malutka suczka Toli ma stwierdzony zespół przedsionkowy. Objawy wyglądały dramatycznie. Sunia ma ocząpląs, przewracała się..Objawy wystąpiły nagle.. Tola jest z nią u weta. beksa_V6_orig.gif

Prosimy o ciepłe myśli i kciuki za malutką staruszkę. Czy ktoś z Was spotkał się z tym schorzeniem??

Matrusiu tu znajdziesz wyjaśnienia lek. wet. odnośnie zespołu przedsionkowego.

 

 

Link to comment
Share on other sites

A dzisiaj z adopcji wrócił Pucek:(

Pan przywiózł go osobiście z Warszawy, bardzo smutny, głos mu się łamał, w oczach łzy.

Z Puckem przyjechała wyprawka (wszystko to, co rodzina zakupiła dla maluszka).

Zaczynamy wszystko od nowa - a Pucek to taki wrażliwy kotek, nie podobny ani do odważnego Lucka, ani do przebojowej Jagienki:(

20170924_110555.jpg

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, Tola napisał:

Lucek w nowym domu w Warszawie - a tak martwiłam się o te pierwsze dni;)

Rodzina zachwycona kocurkiem, on chyba rodziną też;)

 

 

 

Na zdjęciach Lucek wyluzowany i zadowolony z życia, wiec chyba jest szczęśliwy w nowym domu !

Link to comment
Share on other sites

Mamy tez zgłoszenie o suni szczeniaku - malutka Stefania ma ok. 5 tyg. i została wczoraj porzucona.

Rodzina, która znalazła malutką nie chce psa, ale wyprosiłam  czas, w którym nie wyda nikomu suni - może uda się malutkiej pomóc( mam 2 tyg. na znalezienie małej nowego miejsca - ds? dt?)-  bardzo proszę o pomoc:(

Zabrana od matki, rodzeństwa i zaraz porzucona - zagubione psie dziecko - może uda się ją uchronić od kolejnego nieodpowiedzialnego opiekuna...

 Zrobiłam OLx tak na szybko

czarna1.jpg

czarna2.jpg

czarna3.jpg

czarna4.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...