Jump to content
Dogomania

TEO za TM:( Owczarek BOS znalazł wreszcie swój dom i swoich ludzi:)


Tola

Recommended Posts

1 godzinę temu, seramarias napisał:

Wierzyłam, że się uda, że Państwo go  kochają i są gotowi zacząć pracować z Teosiem, najwidoczniej mimo iż uzyskali dużo informacji o Teo i dużą pomoc od szkoleniowca, nie byli w stanie nic z tym zrobić. Chyba oczekiwali, że Teo  będzie jak ich poprzedni pies i wszystko pójdzie gładko, nie bardzo chciało im się z nim pracować, oczekiwali natychmiastowego efektu.  Pewnie Teoś poczuł się już pewnie i trochę rozbrykał , myślał, że ma dom.. . Wiadomo kiedy wraca?

Pan ma zawiezc Teo zaraz po Nowym Roku.

Masz rację. Dostali informacje, jaki jest Teo, ale zdecydowali się na adopcję, bo widząc Teo w Chacie Leona nie bardzo chyba wierzyli, ze mogą nie dać rady. Mieli przecież psy...Oni bardzo często porównują Teo do poprzednich psów no i wychodzi im, ze problemem jest charakter psa..

 Myślę, ze chcieli, aby Teo stał się członkiem ich rodziny;  dbają o niego, dogadzają mu, ale nie chcą powalczyć, nie przyjmują rad szkoleniowca,  nie bardzo wierzą, że to może pomóc.  No i pani, która najczęściej zajmuje się Teo  jest tutaj najsłabszym ogniwem - a pies  to czuje:(

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Tola napisał:

Pan ma zawiezc Teo zaraz po Nowym Roku.

Masz rację. Dostali informacje, jaki jest Teo, ale zdecydowali się na adopcję, bo widząc Teo w Chacie Leona nie bardzo chyba wierzyli, ze mogą nie dać rady. Mieli przecież psy...Oni bardzo często porównują Teo do poprzednich psów no i wychodzi im, ze problemem jest charakter psa..

 Myślę, ze chcieli, aby Teo stał się członkiem ich rodziny;  dbają o niego, dogadzają mu, ale nie chcą powalczyć, nie przyjmują rad szkoleniowca,  nie bardzo wierzą, że to może pomóc.  No i pani, która najczęściej zajmuje się Teo  jest tutaj najsłabszym ogniwem - a pies  to czuje:(

Nie każdego stać emocjonalnie na psa, który wymaga dystansu. Nie jest "przytulanką" kolankowcem i nie dosłownie tylko mentalnie. Że nie możemy odpuścić, tylko twardo trzymac się reguł, bo każde odstępstwo pies wykorzysta i będzie walczył o "więcej" . To trudne dla ludzi, którzy mieli "normalne" psy. MOżna im odpuścić, nie być konsekwentnym tak do końca, ale i  tak się dogadają. Większość psów takich jest. Przyzwyczaja się do "systemu" w domu, nawet do naszych słabości i ich nie wykorzystuje, wystarczy polecenie  i pies z nawyku wykona. Przy takich psach jak Teo, czy też psy pierwotne, nie można sobie pozwolić na słabość, a większość z nas ma w sobie chęć "słabości" dla tych biednych pokrzywdzonych piesków. A w takim przypadku, niestety, zwłaszcza na początku, trzeba "zimnego chowu".

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Mnie by Teo szybko  zdominował, poza tym - jak przeciętny czlowiek- chcę mieć psa do przytulenia, głaskania,  gdy jestem z psem chcę się odprężyć, choć trzeba kontrolować mijane psy, ludzi, resztki jedzenia

Nie ma jakiś grup psów pracujących, gdzie można by podesłać ogłoszenie?

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 22.12.2017 o 21:38, helli napisał:

Nie ma jakiś grup psów pracujących, gdzie można by podesłać ogłoszenie?

Są np. dogtrekking http://aktywnizpsami.pl/category/adopcja/. Jeżeli Tola się zgodzi to napiszę do administratora i poszukam jeszcze innych stron. Może p. Leszek też podpowie gdzie się zwrócić. Szkoda Teo, bo to wspaniały pies tylko trzeba dotrzeć do tego właściwego człowieka.

Tola, podeślij nr konta, Teo potrzebuje teraz pieniążki:(

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Tyś(ka) napisał:

Warto też dodać na grupy owczarkowe ;)

Pisałam na owczarkowe jak szukałam domu dla Rambo (spoza dogo). Oni w sumie zainteresowani są tylko zarejestrowanymi psami rasowymi. Większość mi w ogóle nie odpowiedziała. Tylko jedna administratorka pomagała i napiszę do niej jutro.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 22.12.2017 o 21:38, helli napisał:

Mnie by Teo szybko  zdominował, poza tym - jak przeciętny czlowiek- chcę mieć psa do przytulenia, głaskania,  gdy jestem z psem chcę się odprężyć, choć trzeba kontrolować mijane psy, ludzi, resztki jedzenia

Nie ma jakiś grup psów pracujących, gdzie można by podesłać ogłoszenie?

 

Na pewno są na FB, ale ja nie mam tam konta, może ktos zechce pomóc i wstawi tam Teo, bardzo proszę?

13 godzin temu, Zagrodowy pies polski napisał:

Są np. dogtrekking http://aktywnizpsami.pl/category/adopcja/. Jeżeli Tola się zgodzi to napiszę do administratora i poszukam jeszcze innych stron. Może p. Leszek też podpowie gdzie się zwrócić. Szkoda Teo, bo to wspaniały pies tylko trzeba dotrzeć do tego właściwego człowieka.

Tola, podeślij nr konta, Teo potrzebuje teraz pieniążki:(

Oczywiście, ze się zgadzam, wstawiaj kochana Teo gdzie się tylko da, bo szkoda, aby taki pies znowu czekał kolejne miesiące w hotelu:(

12 godzin temu, Tyś(ka) napisał:

 

10 godzin temu, Zagrodowy pies polski napisał:

Pisałam na owczarkowe jak szukałam domu dla Rambo (spoza dogo). Oni w sumie zainteresowani są tylko zarejestrowanymi psami rasowymi. Większość mi w ogóle nie odpowiedziała. Tylko jedna administratorka pomagała i napiszę do niej jutro.

Teo był wstawiany na wszystkie grupy owczarkowe, ale nic z tego nie wyszło, nikt nie zainteresował się psem:(

Tyś - jeśli dobrze pamiętam, to Ty go tam pokazywałaś, wrzucałaś linki, na Białasy też....

O pomoc prosiłam tez dziewczyny od owczarków, które są tez na FB i na dogo - Teo miał nawet założone wydarzenie - i nic:(

 Chata Leona pokazywała go na zaprzyjaźnionych forach i też cisza.

Jeśli możecie dziewczyny pomóc - to bardzo proszę, umieszczajcie Teo wszędzie tam, gdzie jest chociaż minimalna szansa na znalezienie swojego człowieka.

Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, Zagrodowy pies polski napisał:

Są np. dogtrekking http://aktywnizpsami.pl/category/adopcja/. Jeżeli Tola się zgodzi to napiszę do administratora i poszukam jeszcze innych stron. Może p. Leszek też podpowie gdzie się zwrócić. Szkoda Teo, bo to wspaniały pies tylko trzeba dotrzeć do tego właściwego człowieka.

Tola, podeślij nr konta, Teo potrzebuje teraz pieniążki:(

 

13 godzin temu, helli napisał:

Mogę podtrzymać stałą na Teo, 50 chyba

Bardzo, bardzo  dziękuję za chęć pomocy, to dla mnie i Teo ogromna pomoc, bo przyznam, ze ten brak kasy dołuje mnie  równie mocno, jak brak właściwego domu dla Teo.

Dziękuję dziewczynyhttp://pu.i.wp.pl/k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,031_hC_orig.gif

 

Ponieważ Alaskan zrezygnowała z prowadzenia  dalej finansów Teo, muszę poszukać kogoś innego - postaram się jutro podać nr konta.

Napiszę tez prośbę do owczarków o pomoc finansową - DOnka obiecała taką pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Chata Leona wysłała zdjęcia Teo do ludzi, którzy ostatnio wyrażali chęć adopcji owczarka BOS, ale nie wiem, czy ktoś, kto szukał szczeniaka, zainteresuje się dorosłym psem po przejściach...

 Szukać trzeba, mieć nadzieje też trzeba, chociaż jakoś Teo ma wciąż pod górkę

Link to comment
Share on other sites

56 minut temu, Tyś(ka) napisał:

Teo pokazywałam jedynie ludziom od BOSów, a nie od ludzi psów użytkowych, pracujących. Mogę tam podesłać, ale przyałby się opis jakiś, dane.

Tysia, dzięki za chęć pomocy. Podam Ci może krótki opis Teo, który mam w ogłoszeniach:

Teofil wyrósł na pięknego, pełnego energii psa w typie owczarka szwajcarskiego. Obecnie jest w wieku, w którym bardzo chętnie i szybko uczy się nowych rzeczy. Nie znosi stagnacji i nudy. Wpatrzony w swojego tymczasowego opiekuna, entuzjastycznie wypełnia jego polecenia. Uwielbia wspólne wędrówki i zabawy. Teoś mieszka w hoteliku, w którym pobiera lekcje dobrego zachowania. Jest dobrym i pojętnym uczniem. Ta psia perełka dopiero teraz poznaje zasady życia wśród ludzi i innych zwierząt. Do niedawna całym jego światem była buda na odludziu, ciężki łańcuch i tylko kilka metrów kwadratowych, po których mógł się poruszać.

Dziś Teofil kipi energią i radością !

Jest wykastrowany i posiada aktualną książeczkę zdrowia.

Szukamy dla niego mądrego i doświadczonego opiekuna, który podejmie się dalszej pracy z tym wyjątkowym psem. Będzie dla niego drogowskazem i dobrym opiekunem. Teoś jest spragniony aktywnych kontaktów z człowiekiem.

Tel. 609 160 440 (Marta)

Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, Moli@ napisał:

Może na forach husky pokazać chłopczyka... może Kuna coś doradzi?

 

 

A możesz pokazać tam Teo, bardzo proszę

3 godziny temu, agat21 napisał:

Biedny Teoś. Taka ciągła zmiana miejsc też nie wpływa na niego dobrze :(

Po 1 stycznia podeślę grosz dla niego. Proszę o nowy numer konta, jak już będzie wiadomy. 

 

3 godziny temu, Tianku napisał:

ja też poproszę nowy numer konta 

agat21, Tianku - bardzo dziękuję, że jesteście, że chcecie pomóc.

Jestem wdzięczna wszystkim, którzy wrócili, aby wspierać Teo, a teraz bardzo potrzebne każde wsparcie.

Może szczęście wreszcie uśmiechnie się i do Teo.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Tyś(ka) napisał:

Teo pokazywałam jedynie ludziom od BOSów, a nie od ludzi psów użytkowych, pracujących. Mogę tam podesłać, ale przyałby się opis jakiś, dane.

Tak, pamiętam, że tylko u BOSów pokazywałaś Teo.

 Można podesłać link do Fb Chaty Leona...

2 godziny temu, Havanka napisał:

Tysia, dzięki za chęć pomocy. Podam Ci może krótki opis Teo, który mam w ogłoszeniach:

Teofil wyrósł na pięknego, pełnego energii psa w typie owczarka szwajcarskiego. Obecnie jest w wieku, w którym bardzo chętnie i szybko uczy się nowych rzeczy. Nie znosi stagnacji i nudy. Wpatrzony w swojego tymczasowego opiekuna, entuzjastycznie wypełnia jego polecenia. Uwielbia wspólne wędrówki i zabawy. Teoś mieszka w hoteliku, w którym pobiera lekcje dobrego zachowania. Jest dobrym i pojętnym uczniem. Ta psia perełka dopiero teraz poznaje zasady życia wśród ludzi i innych zwierząt. Do niedawna całym jego światem była buda na odludziu, ciężki łańcuch i tylko kilka metrów kwadratowych, po których mógł się poruszać.

Dziś Teofil kipi energią i radością !

Jest wykastrowany i posiada aktualną książeczkę zdrowia.

Szukamy dla niego mądrego i doświadczonego opiekuna, który podejmie się dalszej pracy z tym wyjątkowym psem. Będzie dla niego drogowskazem i dobrym opiekunem. Teoś jest spragniony aktywnych kontaktów z człowiekiem.

Tel. 609 160 440 (Marta)

Eluś - bardzo dziękuję:)

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...