Jump to content
Dogomania

Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Reksio po powrocie z adopcji znalazł cudowną Rodzinę, gdzie kochają go najbardziej na świecie.


Recommended Posts

7 godzin temu, Poker napisał:

Chyba ,że Reksio poczuł się panem i zaczął rządzić. Często tak jest ,że DS chce wynagrodzić psu jego poprzedni zły los i  nadskakuje mu, traktuje jak synusia.. A wtedy pies zaczyna pokazywać swoje niekorzystne ja. Oby behawiorysta wyłapał o co chodzi i udzielił dobrych rad.

Mnie się wydaje, że tak właśnie jest. Reksio poczuł się panem i zaczął rządzić.

Ale pewności nie mam.

 

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Radek napisał:

Jeżeli to jest powód, to powinno dać się naprawić. 

 

3 godziny temu, Poker napisał:

pod warunkiem ,że zechcą pracować nad nim.

To prawda, niestety nie każdy ma ochotę pracować z psem, niektórzy wolą po prostu go oddać i pozbyć się "problemu"

Czekam cały czas na info od behawiorystki, czy i jeśli tak to kiedy będzie mogła pojechać do Reksia

Link to comment
Share on other sites

43 minuty temu, yucca napisał:

O matulu! :( Żeby tylko państwo postanowili powalczyć o Reksia, trzymam kciuki!

Ja już nie mam siły.

Wczoraj się dowiedziałam, że koleżanka Pani Weroniki nie podejmie się konsultacji u Reksia.

Zadzwoniłam do p. Beaty Leszczyńskiej, gdyż słyszałam wiele pozytywnych opinii na Jej temat.

Panie miały się umówić na spotkanie.

Czekam na wieści odnośnie terminu.

Pieniążki z konta Reksia miały być przekazane dla Kamy, ale się wstrzymałam, na wypadek, gdyby Reksio wrócił.

To czekanie mnie dobija.

Link to comment
Share on other sites

Byłoby chyba dobrze, gdyby nowi właściciele takich psów, które nieco się stawiają na dzień dobry - a Reksio pozwalał sobie na zębate zachowania  - spróbowali taktyki "NZD" czyli NIC ZA DARMO. Prosisz o pogłaskanie piesku? OK, ale najpierw usiądź. Chcesz smakola? To najpierw ładne dwa kroki na smyczy i siad przy nodze. Naprawdę nie trzeba wielkiego szkolenia, aby pies zrozumiał, że to nie on rządzi - i naprawdę pies czuje się z tym znacznie lepiej.  O ile pamiętam, pies najpierw kłapał zębami, a potem się merdolił do tego samego człowieka. Z naszego punktu widzenia może to mieć znaczenie "nie gniewaj się na mnie, Dobry Panie, już będę grzeczny", a ze strony psa może to znaczyć "człowieczku, jak będziesz robić to, czego JA, PIES chcę - to nie użrę cię więcej".

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

100% zgody z Sowa. 

Potwierdzanie psu właściwego zachowania (wykonania polecenia) smakołykiem, głaskaniem, szeptuchami do uszka, drapaniem brzusia, itp. bardzo buduje więź. Szczególnie w początkowym okresie. Pies ma satysfakcję i radochę z tego, że rozumie człowieka. A człowiek jest w stanie zapanować nad stworem. Tworzy się wspólny język. 

Duśka jak nie popracuje kilka dni na polecenia, to albo czuje się zaniedbana albo walczy o pozycję i wita nas w domu jak porąbana. Lata jak pershing i dziamgoli i skacze na nogi i takie tam głupotki. Zwraca na siebie uwagę za wszelką cenę. A wystarczy na wejściu polecenie: "siad - czekaj" na czas odkładania rzeczy, zdejmowania kurtki, butów, itp. Pies ma naszą uwagę, a my mamy spokój. A później za wykonanie polecenia głaski, drapanki i smaczek. I to już jest zupełnie inna energia powitania :)))

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, Sowa napisał:

Byłoby chyba dobrze, gdyby nowi właściciele takich psów, które nieco się stawiają na dzień dobry - a Reksio pozwalał sobie na zębate zachowania  - spróbowali taktyki "NZD" czyli NIC ZA DARMO. Prosisz o pogłaskanie piesku? OK, ale najpierw usiądź. Chcesz smakola? To najpierw ładne dwa kroki na smyczy i siad przy nodze. Naprawdę nie trzeba wielkiego szkolenia, aby pies zrozumiał, że to nie on rządzi - i naprawdę pies czuje się z tym znacznie lepiej.  O ile pamiętam, pies najpierw kłapał zębami, a potem się merdolił do tego samego człowieka. Z naszego punktu widzenia może to mieć znaczenie "nie gniewaj się na mnie, Dobry Panie, już będę grzeczny", a ze strony psa może to znaczyć "człowieczku, jak będziesz robić to, czego JA, PIES chcę - to nie użrę cię więcej".

 

3 godziny temu, Dusia-Duszka napisał:

100% zgody z Sowa. 

Potwierdzanie psu właściwego zachowania (wykonania polecenia) smakołykiem, głaskaniem, szeptuchami do uszka, drapaniem brzusia, itp. bardzo buduje więź. Szczególnie w początkowym okresie. Pies ma satysfakcję i radochę z tego, że rozumie człowieka. A człowiek jest w stanie zapanować nad stworem. Tworzy się wspólny język. 

Duśka jak nie popracuje kilka dni na polecenia, to albo czuje się zaniedbana albo walczy o pozycję i wita nas w domu jak porąbana. Lata jak pershing i dziamgoli i skacze na nogi i takie tam głupotki. Zwraca na siebie uwagę za wszelką cenę. A wystarczy na wejściu polecenie: "siad - czekaj" na czas odkładania rzeczy, zdejmowania kurtki, butów, itp. Pies ma naszą uwagę, a my mamy spokój. A później za wykonanie polecenia głaski, drapanki i smaczek. I to już jest zupełnie inna energia powitania :)))

Bardzo Wam dziękuję za wskazówki i sugestie.

W sobotę rano rozmawiałam z P. Anną, Państwo są umówieni z p. Beatą na 9go października.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Dnia 2.10.2017 o 20:26, Gabi79 napisał:

 

Bardzo Wam dziękuję za wskazówki i sugestie.

W sobotę rano rozmawiałam z P. Anną, Państwo są umówieni z p. Beatą na 9go października.

Wizyta Pani Beaty Leszczyńskiej  u Reksia została przeniesiona na dzień dzisiejszy.

Właśnie rozmawiałam z p. Beatą.

Państwo dostali wskazówki i zalecenia.

Zdaniem p. Beaty będą pracować.

Reksio bardzo się "nakręca", pobudza,

Jest psem bardzo inteligentnym i nie lubi się nudzić.

Opis  dostanę prawdopodobnie w weekend, wstawię, bo

nie chcę sama pisać, aby nic nie pokręcić.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Notatka po wizycie. Reksio- pies wielorasowy.

Reksio na spacerze trochę podekscytowany próbuje „zbadać” obce osoby w dość intensywny sposób podbiegając i dotykając intensywnie nosem. Zachowanie ma charakter agonistyczny. Po podaniu smaczków i podjęciu współpracy, zachowanie znika. Na spacerze dochodzi też do spotkania ze znajomą kobietą, którą psiak lubi i widać jak szybko i mocno pieszczoty i głaskanie podnoszą emocje Reksia.

W mieszkaniu pies bardzo chętnie pracuje i bardzo szybko się uczy. Nie ma problemu z podjęciem pracy z trenerem, którego widzi pierwszy raz. Również praca z opiekunką wychodzi bardzo dobrze. Widać ile przyjemności daje mu to zajęcie.

Reksio jest psem, który bardzo łatwo i szybko się pobudza i dlatego w naszej terapii będziemy stosować trening posłuszeństwa, prowadzony w taki sposób by uczyć psa kontroli emocji. Ton głosu spokojny i łagodny, nie dodajemy energii swoją intonacją. Stopniowo przedłużamy czas podawania nagrody. Ważne, żeby Reksio pracował kilka razy dziennie po kilkanaście minut

(10-15, 20). Przewidywalność takiej rutyny dnia powinna uspokoić jego emocje. Podczas konsultacji naszą uwagę zwrócił sposób patrzenia psa. Wydaje się że Reksio ma problem z widzeniem, być może z ostrością. Nie widzi np. smaczków rzucanych na podłogę. Za to bardzo dobrze pracuje nosem.

Opiekunka psa bardzo chętnie podjęła pracę z psem i po kilku korektach, dobrze wydawała polecenia. Pani wydaje się być zmotywowana do pracy z psem. Po udzieleniu kilku prostych wskazówek, które nie wymagają ogromnej wiedzy i doświadczenia, będzie ona mogła wpłynąć na zmianę zachowania psa niewielkim nakładem kosztów i czasu.

Pozdrawiam,

Beata Leszczyńska, behawiorysta zwierzęcy DipCABT(Coape)NOCN,

(Centre of Applied Pet Ethology) Polska

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
2 godziny temu, Poker napisał:

UFFFF, fajni ludzie,że się nie poddali.

 

2 godziny temu, Tyś(ka) napisał:

Dobrze, że Rodzinka dała mu szansę i chciała pracować :)

To prawda, chyba mogę już zmienić tytuł i przekazać kasę z konta Reksia

 

Kwotę 287,36 przekazuję dla zamojskiej Kamusi, która pojechała do anecik na miejsce Reksia

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...