Jump to content
Dogomania

Tymczasy wcale nie tymczasowe czyli gromadka psiaków szuka domków


Recommended Posts

Dziękuję maarit, że pomaga mi w bieżącym relacjonowaniu sytuacji ❤️

Pirat dostał zastrzyk, na razie podleczymy ostry stan zapalny i trzeba będzie pomyśleć o dalszej, "długofalowej" pomocy, może Librella. Wyniki są dobre, jedynie wątrobowe przekroczone, ale minimalnie, jak na jego wiek to bardzo dobre. 

A może lek, który dostaje i dobrze toleruje (pomimo chorej wątroby) Kajtuś, raz w tygodniu tabletka, Kajtunio naprawdę dużo lepiej się czuje, nawet wchodzi po schodach sam. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Dnia 4.01.2023 o 08:31, mari23 napisał:

Pirat dostał zastrzyk, na razie podleczymy ostry stan zapalny i trzeba będzie pomyśleć o dalszej, "długofalowej" pomocy, może Librella. Wyniki są dobre, jedynie wątrobowe przekroczone, ale minimalnie, jak na jego wiek to bardzo dobre. 

mari23 przeczytaj proszę wiadomość na WhatsApp.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 7.01.2023 o 21:24, elik napisał:

mari23 przeczytaj proszę wiadomość na WhatsApp.

Przeczytana :) 

Dzisiaj idziemy z Piratem do kontroli i na zastrzyk, jest duża poprawa.

Atos miał wizytę i spacery.... dał łapę i buziaka ...po 20 stycznia wraca mąż pani i ewentualnie zapadnie decyzja, kciuki potrzebne

A biedny Odi musiał z Tinką walczyć o swoją ukochaną podusię, po czym zmęczony zasnął u moich stóp, by następnie "dyskretnie" złamać zakaz włażenia na łóżko....

20230107_204344.jpg

20230107_212222.jpg

20230108_104235.jpg

20230106_153600.jpg

20230106_153025.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.01.2023 o 10:03, elik napisał:

Coś przeoczyłam?  Atos ma szanse na DS?

tak, ma szansę.... jeśli lubi koty nieco inaczej, niż Pirat... 😉 bo pani ma kilka kotków... ale decyzja dopiero po 20 stycznia.

Wczorajszy dzień upłynął pod znakiem weterynaryjnych wizyt:

1. zastrzyk dla Pirata i tabletka dla Kajtusia

2. Odi - zapalenie ucha i ogólna diagnostyka (prawie 1,5 godziny)

3. "nowa" czyli zabrana z dworca 6 stycznia Mira - czipa brak, wiek ok. 1 roku, waga 13 kg, zapalenie ucha 😞 z licznych ogłoszeń zero odzewu 😞

Imię to pomysł mojej Kasi, odzewem na wysłane zdjęcia było: Pluto - bo ucho charakterystyczne, "ale to dziewczynka" - odpisałam. Po chwili odpowiedź: " Trzej królowie przynieśli mirrę, to niech będzie Mira" :)  no to jest Mira - bardzo, bardzo grzeczna sunia, którą "Trzej Królowie przynieśli" 😉 tylko czemu na dworzec???

"efektem ubocznym" wizyt jest nowe ubranko Pikusia :) 

20230111_105509.jpg

Odi intensywnie poszukiwał kota w gabinecie :)

20230106_145840.jpg

Mira na dworcowym parkingu

20230109_141355.jpg

I już po zabraniu - na spacerku nad Odrą

20230111_145432.jpg

w gabinecie była grzeczna, nie szalała tak, jak Odi 😉 

20230112_071006.jpg

Pikunio w nowym sweterku - do twarzy mu w szarym? 😉  :)

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.01.2023 o 09:09, malagos napisał:

Stadko cudne! Sweterek Pikunia bardzo twarzowy, będzie chłopaczek zadowolony 🙂

Powoli zaczynają mu kudełki odrastać, miał cudne futro, nie wygląda, żeby takie samo miało "wrócić". Musze mu chyba sprawdzić wyniki tarczycowe.

Dnia 12.01.2023 o 12:58, elik napisał:

Wspaniała ekipa, tylko czemu wszyscy chorzy?

Super pomysł z imieniem dla suni  🙂 

Staruszki, więc chorują, choć i młodym się zdarza niestety 😞

Gdzieś czytałam, że "łóżkowe" fotki mają największą oglądalność w sieci.... no to trochę "łóżkowych atrakcji" dla Was 😉😉 

Odiś z Tinką okupują łóżko, reszta nie daje rady wskoczyć (na moje szczęście ;)) 

20230116_174450.jpg

20230116_174558.jpg

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.01.2023 o 08:15, mari23 napisał:

tak, ma szansę.... jeśli lubi koty nieco inaczej, niż Pirat... 😉 bo pani ma kilka kotków... ale decyzja dopiero po 20 stycznia.

Wczorajszy dzień upłynął pod znakiem weterynaryjnych wizyt:

1. zastrzyk dla Pirata i tabletka dla Kajtusia

2. Odi - zapalenie ucha i ogólna diagnostyka (prawie 1,5 godziny)

3. "nowa" czyli zabrana z dworca 6 stycznia Mira - czipa brak, wiek ok. 1 roku, waga 13 kg, zapalenie ucha 😞 z licznych ogłoszeń zero odzewu 😞

Imię to pomysł mojej Kasi, odzewem na wysłane zdjęcia było: Pluto - bo ucho charakterystyczne, "ale to dziewczynka" - odpisałam. Po chwili odpowiedź: " Trzej królowie przynieśli mirrę, to niech będzie Mira" 🙂 no to jest Mira - bardzo, bardzo grzeczna sunia, którą "Trzej Królowie przynieśli" 😉 tylko czemu na dworzec???

"efektem ubocznym" wizyt jest nowe ubranko Pikusia 🙂

20230111_105509.jpg

Odi intensywnie poszukiwał kota w gabinecie 🙂

20230106_145840.jpg

Mira na dworcowym parkingu

20230109_141355.jpg

I już po zabraniu - na spacerku nad Odrą

20230111_145432.jpg

w gabinecie była grzeczna, nie szalała tak, jak Odi 😉 

20230112_071006.jpg

Pikunio w nowym sweterku - do twarzy mu w szarym? 😉  🙂

 

Dnia 17.01.2023 o 08:41, mari23 napisał:

Powoli zaczynają mu kudełki odrastać, miał cudne futro, nie wygląda, żeby takie samo miało "wrócić". Musze mu chyba sprawdzić wyniki tarczycowe.

Staruszki, więc chorują, choć i młodym się zdarza niestety 😞

Gdzieś czytałam, że "łóżkowe" fotki mają największą oglądalność w sieci.... no to trochę "łóżkowych atrakcji" dla Was 😉😉 

Odiś z Tinką okupują łóżko, reszta nie daje rady wskoczyć (na moje szczęście ;)) 

20230116_174450.jpg

20230116_174558.jpg

                         764 Best Copic ciao images | Etykietki do prezentów świątecznych ...🍀❤️❤️🍀

Link to comment
Share on other sites

Jacyś terroryści pod Odisiową podusię ładunek wybuchowy chyba podłożyli.... 😉 na pociechę dostał więc Odi mięciutki, różowy kocyk...kocyki rzadko wybuchają, najwyżej robią się dziurawe 😉 

słodki, kochany Odiś...dwa "domki" się nim interesowały, ludzie sympatyczni i dobrzy, ale do obu Odiś po prostu nie pasuje swoim "szalonym" zachowaniem.

20230121_140932.jpg

Zdjęcie nr 2.... oj, ryczałam ja, ryczałam.... Atosek w swoim domku ❤️ oby tylko kotów nie zjadał...

IMG-20230121-WA0026.jpg

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Dnia 23.01.2023 o 09:57, mari23 napisał:

Jacyś terroryści pod Odisiową podusię ładunek wybuchowy chyba podłożyli.... 😉 na pociechę dostał więc Odi mięciutki, różowy kocyk...kocyki rzadko wybuchają, najwyżej robią się dziurawe 😉 

słodki, kochany Odiś...dwa "domki" się nim interesowały, ludzie sympatyczni i dobrzy, ale do obu Odiś po prostu nie pasuje swoim "szalonym" zachowaniem.

20230121_140932.jpg

Zdjęcie nr 2.... oj, ryczałam ja, ryczałam.... Atosek w swoim domku ❤️ oby tylko kotów nie zjadał...

IMG-20230121-WA0026.jpg

                                   🍀🍀❤️🍀❤️🍀🍀

Link to comment
Share on other sites

20230109_141355.jpg

Kolejne dobre wieści - Mira - sunia z dworca dzisiaj pojechała do swojego domku.... SWOJEGO własnego, tego, z którego uciekła przerażona petardami, domku, który jej szukał...aż odnalazł :) niedaleko - 4 km ode mnie, pan na zdjęciach rozpoznał, że nad Odrą :) nie szukali na Fb, a ja dopiero teraz na OLX ją wrzuciłam - a tam jej szukali od 6 stycznia.

Ależ było radości obustronnej ❤️ 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Dnia 28.01.2023 o 21:26, Poker napisał:

Wspaniałe, że szukali suni i się odnaleźli.

Oni szukając suni wiele razy koło mojego domu przejechali.... a ona już była w domu..... szkoda, że nie przejeżdżali akurat, kiedy na spacerku byłyśmy...

Dnia 29.01.2023 o 01:33, elik napisał:

Miała szczęście, że trafiła do Ciebie, a nie do kogoś, kto oddały ja do schronu, albo przywiązał do budy. Szczęściara.  Wyobrażam sobie to powitanie  54518251_serce8.gif.fcae770ad5b02a79f970a5d3db12963b.gif

Ona miała szczęście większe, niż myślisz..... prawie dwa lata temu syn państwa jadąc rowerem usłyszał piski w rowie, zatrzymał się, a tam 5 szczeniaków w kartonie.... czterem znaleźli domy, piąta została u nich.... a na imię ma..ech 😞 Menda... podobno tylko na to reagowała 😉 Fajna rodzinka, widać, że ją kochają i ona ich :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 28.01.2023 o 20:55, mari23 napisał:

20230109_141355.jpg

Kolejne dobre wieści - Mira - sunia z dworca dzisiaj pojechała do swojego domku.... SWOJEGO własnego, tego, z którego uciekła przerażona petardami, domku, który jej szukał...aż odnalazł 🙂 niedaleko - 4 km ode mnie, pan na zdjęciach rozpoznał, że nad Odrą 🙂 nie szukali na Fb, a ja dopiero teraz na OLX ją wrzuciłam - a tam jej szukali od 6 stycznia.

Ależ było radości obustronnej ❤️ 

 

 

Dnia 31.01.2023 o 08:26, mari23 napisał:

Oni szukając suni wiele razy koło mojego domu przejechali.... a ona już była w domu..... szkoda, że nie przejeżdżali akurat, kiedy na spacerku byłyśmy...

Ona miała szczęście większe, niż myślisz..... prawie dwa lata temu syn państwa jadąc rowerem usłyszał piski w rowie, zatrzymał się, a tam 5 szczeniaków w kartonie.... czterem znaleźli domy, piąta została u nich.... a na imię ma..ech 😞 Menda... podobno tylko na to reagowała 😉 Fajna rodzinka, widać, że ją kochają i ona ich 🙂

                               ❤️❤️🍀❤️❤️

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 31.01.2023 o 08:26, mari23 napisał:

Oni szukając suni wiele razy koło mojego domu przejechali.... a ona już była w domu..... szkoda, że nie przejeżdżali akurat, kiedy na spacerku byłyśmy...

Ona miała szczęście większe, niż myślisz..... prawie dwa lata temu syn państwa jadąc rowerem usłyszał piski w rowie, zatrzymał się, a tam 5 szczeniaków w kartonie.... czterem znaleźli domy, piąta została u nich.... a na imię ma..ech 😞 Menda... podobno tylko na to reagowała 😉 Fajna rodzinka, widać, że ją kochają i ona ich 🙂

No to faktycznie ma dziewczyna szczęście. Ale imię  😄  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Szykuje się chyba kolejny podopieczny 😞 Wprawdzie bezdomniaka, który po sylwestrowej kanonadzie się tam przybłąkał przygarnęli ludzie (ojciec z synem), ale chyba jednak wolałabym, żeby był bezdomny.... pies ciągle na ulicy a o "właścicielach" słyszałam sporo złego,sąsiedzi delikatnie mówią o nich "dziwni". Dzisiaj na rozmowę do nich wysłałam sołtysa, który tam blisko mieszka.

20230201_080331.jpg

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.02.2023 o 10:44, mari23 napisał:

pies ciągle na ulicy a o "właścicielach" słyszałam sporo złego,sąsiedzi delikatnie mówią o nich "dziwni".

Pewnie trunkowi. Biedny piesio, z deszczu, pod rynnę  😞 
A Ty to masz szczęście. Ledwo jednego się "pozbędziesz", a już drugi puka do drzwi  😞  

Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.02.2023 o 12:50, elik napisał:

Pewnie trunkowi. Biedny piesio, z deszczu, pod rynnę  😞 
A Ty to masz szczęście. Ledwo jednego się "pozbędziesz", a już drugi puka do drzwi  😞  

Nie tyle trunkowi, co problemy psychiczne. Ale pieska zabrali z powrotem. Będę "monitorować".

W sobotę była jeszcze "akcja szczeniaczek", zabrany z piwnicy, od idiotów, trafił już do wspaniałego domku...ufff....

A my mieliśmy gości - nauczycielka z pobliskiej szkoły z mężem i córką przywieźli zebrane w szkole dary (bezdomne koty własnie pałaszują ;)) Komisja skrupulatnie sprawdziła, co przywieziono, natomiast Odi dostał takiej "głupawki", że jeszcze go takiego nie widziałam: skakał, podrzucał patyk, znów skakał zarzucając pociesznie tyłem, szczekał przy tym jak szalony.... chyba dlatego, że nie zwracali na niego uwagi on próbował na siebie ich uwagę zwrócić... zupełnie inaczej, jak przy dotychczasowych wizytach osób chętnych go adoptować. Uśmialiśmy się.... 

20230205_135547.jpg

Komisja odbiorcza pracuje 😉

20230205_135622.jpg

20230205_182817.jpg

pod nieobecność Majeczki Odi zajął jej miejsce...i kocyk!

20230205_212007.jpg

A to reakcja Odisia na słowo: "zejdź" 😉 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Dobrze, że masz takich pomocników. Są na wagę złota. Pomagają nie tylko fizycznie, ale i psychicznie. Świadomość, że jest jeszcze ktoś, dla kogo los tych biedaków nie jest obojętny, podnosi na duchu.

A Odiś gupolek  🙂  Dobrze, że nie była to wizyta p/adopcyjna  🙂  

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...