Jump to content
Dogomania

Tymczasy wcale nie tymczasowe czyli gromadka psiaków szuka domków


Recommended Posts

Dnia 19.02.2023 o 10:07, elik napisał:

Zapomniałam napisać, że za szczepienie 2 psiaków i obcięcie im pazurków zapłaciłam 260,00 zł 🙄

To co to za szczepienie?  Ja za obcięcie pazurków płaciłam ostatnio 10 zł od sztuki.Co prawda - kilka miesięcy temu. Ale ta cena powala z nóg.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 19.02.2023 o 10:14, Nesiowata napisał:

To co to za szczepienie?  Ja za obcięcie pazurków płaciłam ostatnio 10 zł od sztuki.Co prawda - kilka miesięcy temu. Ale ta cena powala z nóg.

Za pazurki Soni, które obcinamy regularnie co 3 tygodnie, płacę 30,00 zł. Wczoraj pazurki x 2, czyli 60,00 zł więc wychodzi, że szczepienie 1 psiaka szczepionką p/wirusom kosztuje 100,00 zł. Na szczęście następne szczepienie dopiero za 2 lub 3 lata.

Link to comment
Share on other sites

Cena za pazurki horrendalna. A może mój weterynarz jest z innej  planety? No, ale przecież musi zarabiać, inaczej z czego by żył? Wiem, że u nich bezdomniaki traktowane są trochę ulgowo male przecież moje psy też tam chodzą - za obcięcie pazurków Lali zapłaciłam  też 10 zł.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 19.02.2023 o 14:21, Nesiowata napisał:

Cena za pazurki horrendalna. A może mój weterynarz jest z innej  planety? No, ale przecież musi zarabiać, inaczej z czego by żył? Wiem, że u nich bezdomniaki traktowane są trochę ulgowo male przecież moje psy też tam chodzą - za obcięcie pazurków Lali zapłaciłam  też 10 zł.

Moja wetka nie ma względu dla bezdomniaków. Płacą na równi z innymi. Finuś był zapisany jako bezdomny psiak z Fundacji i nie miał żadnej ulgi. Teraz już  jest prowadzony na mnie.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 19.02.2023 o 20:14, Tyśka) napisał:

U nas za obcięcie pazurków też 30 zł 🙂

To jest stawka większa niż u groomera.  U groomera zapłaciłabym połowę, ale chodzę z Sonia do weta, bo ona ma paskudne pazurki. Czarne i podkręcone. Boje się, że groomer mógłby ją kaleczyć, bo nie widać gdzie kończy się miąższ.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 19.02.2023 o 20:45, elik napisał:

Moja wetka nie ma względu dla bezdomniaków. Płacą na równi z innymi. Finuś był zapisany jako bezdomny psiak z Fundacji i nie miał żadnej ulgi. Teraz już  jest prowadzony na mnie.

Ja mam to szczęście, że moja wetka "ma wzgląd" na sytuacje i moją, i tych biednych psiaków, liczy je tylko "po kosztach", które przy tylu chorujących i niedomagających staruszkach i tak nie są małe.

Dnia 19.02.2023 o 20:48, Poker napisał:

Całe szczęście, że sama obcinam pazury i opróżniam zatoki. Bo przy czterech futrzakach, koszty by były kosmiczne. 

Ja też obcinam sama, sierść Betty też sama podcinam, choć pewnie piękniejsza byłaby po wyjściu od groomera. Niestety zamiast na groomera wydam pieniązki na operację usuwania ropnych zębów i narośli na dziąsłach, z których nadziąślak jest najmniejszym zagrożeniem. Dzisiaj będą wyniki Betty a krew pobraną do badań będzie miał Pikuś, jest podejrzenie choroby tarczycy (w październiku miał badania i było OK) a nawet Cushinga 😞 😞  nie tylko nie odrasta mu sierść, ale dostał plam na skórze 😞 😞 😞 u Kajtusia też coraz gorzej pomimo stałego leczenia 😞 😞 i Miluś ostatnio niedomaga, i Misiek 😞 😞 a ja wcale od nich nie lepiej, od noszenia Kajtusia "siada" mi kręgosłup...

Link to comment
Share on other sites

Dnia 23.02.2023 o 08:12, mari23 napisał:

krew pobraną do badań będzie miał Pikuś, jest podejrzenie choroby tarczycy (w październiku miał badania i było OK) a nawet Cushinga 😞 😞

Choroba tarczycy i Cushing idą w parze. Nie wiadomo co jest pierwsze, a co konsekwencją. Jeśliby okazało sie, że Pikuś jest chory na zespół Cushinga, to będę mogła poratować Cię Vetorylem 10 i 30 mg. Mam też trochu kapsułek Proursan 250 mg. Gdyby coś z tego było potrzebne to proszę daj znać.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

W oczekiwaniu na wyniki Betty i Pikusia zrobiłam ogłoszenia suni:

https://www.olx.pl/d/oferta/mlodziutka-i-radosna-gabi-do-adopcji-CID103-IDPLd3e.html?bs=olx_pro_listing

 

aktualizacja: wyniki Betty "w miarę", jest podejrzenie Addisona, ale na razie trzeba sie zająć jej zębami ( w wynikach widać stan zapalny), zabieg umówiony na 10 marca.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 24.02.2023 o 20:49, Tyśka) napisał:

Świetna jest 😍🥰

Oj, tak! Radosna, kochana i do tego grzeczna, co w przypadku terierkowatych dość rzadko się zdarza 😉

Badania Pikusia potwierdziły tarczycę, bardzo niskie T3 i T4, choć TSH w normie. "Dziwne" wskazania białek, prawdopodobnie ( nie pamietam dokładnego określenia) jakiś " guz aktywny hormonalnie" albo podobnie brzmiące określenie guza 😞 konieczna będzie dalsza diagnostyka 😞

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 26.02.2023 o 18:56, maarit napisał:

I największy bidulek Bezik 😢 Co ta psina przeżyła to tylko możemy się domyślać 😭

IMG-20230108-WA0007_gFFnucot0b~2.jpeg

Niestety na widok "czegoś" czyli telefonu tak reaguje Beziczek.... boi sie i ludzi, i psów, a liczne i paskudne blizny na pysiolku świadczą, że ma powody się bać 😞 😞 

Dziękuję maarit za wrzucenie zdjęć ❤️ 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 26.02.2023 o 18:41, maarit napisał:

Temu też się wykipiało ;⁠)

IMG-20230205-WA0008_4MxXplPn8Y.jpeg

On po prostu wykorzystując nieobecność Majeczki wlazł na jej posłanko i dopadł jej kocyk... :) no i się chłopak nie zmieścił 😉 

od kilku dni częściej gubi kupki i tył mu się przy zawracaniu "przewraca" 😞 chyba mu jednak schody nie służą 😞

Link to comment
Share on other sites

Dnia 27.02.2023 o 08:45, mari23 napisał:

Niestety na widok "czegoś" czyli telefonu tak reaguje Beziczek.... boi sie i ludzi, i psów, a liczne i paskudne blizny na pysiolku świadczą, że ma powody się bać 😞 😞 

Biedaczysko   😭    

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...