Jump to content
Dogomania

Tymczasy wcale nie tymczasowe czyli gromadka psiaków szuka domków


Recommended Posts

Dnia 17.10.2022 o 10:52, mari23 napisał:

Atos czyli  "ten, który przyszedł" ma dzisiaj kolejne, dodatkowe badania, bo TLI jest w "zakresie wątpliwym", od początku pobytu przytył 1,5 kg, wygląda lepiej, ale jeszcze sporo musi "nadrobić". Najgorsze, że mam koope czystą przynieść do badania, a ten łobuz jak tylko skończy, natychmiast grzebie łapskami.... 

no i kolejne pobieranie krwi dzisiaj 😞

Badania wyszły dość dobre, anemia mniejsza, elastaza trzustkowa w normie, niestety wzrosły eozynofile pomimo, iż pies wciąż jest na Advocate. Dostał więc wczoraj na trzy dni jakieś odrobaczanie i do tego Encorton.... za 2 tygodnie powtórka badań, jest podejrzenie alergii 😞 😞 o kastracji przy takiej hemoglobinie nie ma mowy ( a więc i o ewentualnej adopcji) 😞

Ale ta wczorajsza wizyta w gabinecie znów wywołała łzy... chcąc mnie pocieszyć pani technik powiedziała "on już nie cierpi, przecież od dawna miał takie złe wyniki"..... ale to nie Kazanek[*] miał złe wyniki, ani USG, ani wyniki nie wskazywały u niego, że coś tak bardzo złego się dzieje...pani Agnieszka myślała, że to Kajtuś odszedł, bo to on ma tak bardzo złe wyniki..... Kajtuś dzielnie sobie radzi, mam nadzieję, że jeszcze długo będzie w dobrej formie, pomimo wyników.

na dzisiejszych ( porannych) zdjęciach: Kajtuś w "czarnym" towarzystwie... i rude dwie.... dobrały się "kolorystycznie" 

 

20221027_071933.jpg

20221027_071956.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 16.10.2022 o 07:51, Nadziejka napisał:
           ❤️🍀 zapraszam na kolejny kramik
 
Pozdrawiam sciskam tulam wszystkie lapunki 
mari poslalam z zakonczonego kramku 30 zl :

Stowarzyszenie Help Animals, Malczyce, ul. Sienkiewicza 10A

BS Środa Sląska 85 9589 0003 0007 2023 2000 0010

dopisek - cel wpłaty "dla psiaków mari23 od Nadziejka baz dogo"

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dziękuję maarit za pomoc ❤️ 

Nero to teraz Ozzy, kiedy podziękowałam pani za zdjęcia, dostałam odpowiedź: "To ja dziękuję za Ozzyego ❤️ ". Czegóż chcieć więcej od adopcji? :)

Najbardziej jednak cieszy mnie Cezar, odmłodniał staruszek i widać że jest szczęśliwy, a jego zmarły pan czuwa nad nim "z góry".

Z ogromnym niepokojem czekam na wyniki Stitcha - jednego z moich tymczasowych kotów, w piątek miał badania, schudł i nie chce jeść, w drodze do gabinetu dostał ataku padaczki....omal zawału nie dostałam 😞 w sobotę wyników jeszcze nie było...

20221028_154241.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Dnia 31.10.2022 o 09:30, mari23 napisał:

Z ogromnym niepokojem czekam na wyniki Stitcha - jednego z moich tymczasowych kotów, w piątek miał badania, schudł i nie chce jeść, w drodze do gabinetu dostał ataku padaczki....omal zawału nie dostałam 😞 w sobotę wyników jeszcze nie było...

20221028_154241.jpg

Wyniki złe, kotek bardzo chory 😞

Niestety kłopoty lubią chodzić parami.... we wtorek Pikuś miał atak padaczki 😞 😞

Link to comment
Share on other sites

Dnia 10.11.2022 o 13:53, mari23 napisał:

Wyniki złe, kotek bardzo chory 😞

Niestety kłopoty lubią chodzić parami.... we wtorek Pikuś miał atak padaczki 😞 😞

Bardzo współczuję    😥 😪  Co koteczkowi dolega?       

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 10.11.2022 o 15:51, elik napisał:

Bardzo współczuję    😥 😪  Co koteczkowi dolega?       

Kotek ma skrajną nadczynność tarczycy, do tego trzustka, wątroba i padaczka 😞 ( jest podejrzenie, że to wszystko od tarczycy). Dostaje od roku Apelkę, była poprawa, a teraz znów "cofka" pomimo leków 😞 

Dnia 11.11.2022 o 11:06, Poker napisał:

Ale krzyczy na pańcię, chyba z głodu umiera 🙂

On ze mną dyskutuje 😉 krzyczy na pieski, bo choć misek więcej o 1 niż psów i wszystkie pełne, to Odiś uważa, że wszystkie są jego i odpędza konkurencję... czasem ( ale rzadko) brzydko przy misce atakuje najsłabszych - Milusia albo Kajtusia - staje nad nim i szczeka, zupełnie inaczej niż na filmiku, jakby z agresją. Tutaj jest wesoły :)

Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.11.2022 o 13:47, Poker napisał:

Łobuz jeden. Oby był jedynakiem.

Ano łobuz.... i chyba zaprzepaścił na własne życzenie szansę na cudowny domek i bycie jedynakiem. Na pana warczał, wobec pani nie wykazał "zainteresowania", choć tak bardzo się starała.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.11.2022 o 10:34, mari23 napisał:

Kotek ma skrajną nadczynność tarczycy, do tego trzustka, wątroba i padaczka 😞 ( jest podejrzenie, że to wszystko od tarczycy). Dostaje od roku Apelkę, była poprawa, a teraz znów "cofka" pomimo leków 😞 

Biduleczek 😞  

Co to jest, z jakiego powodu bardzo dużo zwierzaczków ma nad lub niedoczynność tarczycy.  Mój 4 z kolei psiak ma niedoczynność tarczycy. Co około pół roku badamy krew i wetka czasem zmienia wielkość podawanych tabletek. Sonia dłuższy czas dostawała Euthyrox 100 mg, a po ostatnim badaniu krwi dostaje 150 mg. Finek przyjechał mając 100 mg i po badaniu 10.11. nadal dostaje 100.

EDIT
Po raz kolejny zdarzyło mi się napisanie postu, nie wysłanie go i zamknięcie kompa  😞 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.11.2022 o 14:02, mari23 napisał:

Ano łobuz.... i chyba zaprzepaścił na własne życzenie szansę na cudowny domek i bycie jedynakiem. Na pana warczał, wobec pani nie wykazał "zainteresowania", choć tak bardzo się starała.

Oj Odi, Odi... Kompletny brak zainteresowania przeprowadzką do DS, ale prawdę powiedziawszy gdzie mu będzie lepiej?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.11.2022 o 17:04, sunnynight napisał:

Nigdzie! 🙂 Mocno trzymam kciuki, żeby się pani Blanka nie zdecydowała - ku obopólnej korzyści 🙂

Ze względów zdrowotnych, dla Odisia byłoby lepiej, gdyby zamieszkał w domu z ogrodem, gdzie nie miałby konieczności korzystania ze schodów.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.11.2022 o 18:07, sunnynight napisał:

Wiem, ale wiem też, że ten pies oprócz braku schodów potrzebuje też oceanu cierpliwości - nie wiem, czy tak łatwo znajdzie się ktoś, kto pod tym względem dorówna Mari.

Łatwo nie, ale jeśli ktoś go pokocha, to wiele wybaczy  🙂 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.11.2022 o 16:29, elik napisał:

Biduleczek 😞  

Co to jest, z jakiego powodu bardzo dużo zwierzaczków ma nad lub niedoczynność tarczycy.  Mój 4 z kolei psiak ma niedoczynność tarczycy. Co około pół roku badamy krew i wetka czasem zmienia wielkość podawanych tabletek. Sonia dłuższy czas dostawała Euthyrox 100 mg, a po ostatnim badaniu krwi dostaje 150 mg. Finek przyjechał mając 100 mg i po badaniu 10.11. nadal dostaje 100.

EDIT
Po raz kolejny zdarzyło mi się napisanie postu, nie wysłanie go i zamknięcie kompa  😞 

Tak sobie myślę, że wszechobecna "chemia" w żywności, nawet jeśli kupujemy np. ryż i mięso....to też nie jest "zdrowa żywność", takowej już chyba nie ma, do tego skażenie wody, powietrza ( na tej "psiej" wysokości najwięcej spalin się unosi... 

Dnia 13.11.2022 o 16:31, elik napisał:

Oj Odi, Odi... Kompletny brak zainteresowania przeprowadzką do DS, ale prawdę powiedziawszy gdzie mu będzie lepiej?

Brak zainteresowania??? Toż to był prawdziwy sabotaż wizyty adopcyjnej...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.11.2022 o 17:04, sunnynight napisał:

Nigdzie! 🙂 Mocno trzymam kciuki, żeby się pani Blanka nie zdecydowała - ku obopólnej korzyści 🙂

Ale niestety na szkodę moich staruszków, którym Odiś czasem potrafi dokuczyć. Głuchy Kajtuś być może nie odbiera tego tak mocno, ale Miluś rozpłaszcza się przerażony nie wiedząc dokąd się wycofać, bo biedaczek nie widzi, ale słuch ma bardzo dobry. Nie zdarza się to bardzo często, ale czasami niestety bywa...

Dnia 13.11.2022 o 18:07, sunnynight napisał:

Wiem, ale wiem też, że ten pies oprócz braku schodów potrzebuje też oceanu cierpliwości - nie wiem, czy tak łatwo znajdzie się ktoś, kto pod tym względem dorówna Mari.

oj, to prawda, do Odisia potrzebny jest ocean cierpliwości :) ale on jest przy tym taki kochany i rozczulający, a do tego tak pocieszny i niezdarny, że nie sposób się nie roześmiać patrząc na jego "wyczyny" 😉

Dnia 13.11.2022 o 18:10, elik napisał:

Łatwo nie, ale jeśli ktoś go pokocha, to wiele wybaczy  🙂 

Oj, to prawda.... wydawało mi się, że podobnie, jak ja - każdy, kto go pozna od pierwszej chwili go pokocha... chyba jednak się myliłam...

Próbkę jego zachowania miała Poker, kiedy przekazywała mi Odisia po wizycie u dra Bieżyńskiego - rozmawiałyśmy na parkingu a Odiś kręcił się na smyczy i  wprawdzie do nas podchodził, ale chyba więcej uwagi poświęcał jednak obserwacji terenu, niż nam... i pamiętam, że trawę gryzł, co uwielbia robić przy każdej nadarzającej się okazji.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...